Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 21:40   #21
zna li netko koliko je hidrolat lipe dobar i dovoljan za dehidriranu kožu i gdje se može povoljno nabaviti? naime preporučeno mi je korištenje istoga pa da se malo raspitam
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 22:26   #22
Hidrolat ti je samo jedan dio cijele priče kod dehidrirane kože i on sam po sebi neće učiniti puno. Vjerujem da to znaš.

Što se tiče lipe, koliko ja znam (ispravite me ako griješim) niti Oshadhi a ni Florihana ga nemaju.

Ako ga nađeš javi .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 21:49   #23
zasad nigdje nisam našla hidrolat lipe al ne odustajem još
znam da hidrolat sam po sebi nije dovoljan, al mislila sam ga koristiti kod čišćenja i za vlaženje nakon istoga jer nekako mi lipa najbolje odgovara od svih isprobanih prirodnih kombinacija. inače 150 ml losina za čišćenje od lipe u parfumeriji košta 160 kn i on mi je super, al rekoh sama sebi idem probati naći jeftiniju i prirodniju verziju i bez svih silnih dodataka
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 16:17   #24
Trebam savjet.
Naručujem kombinaciju hidrolata za njegu lica.
Mislim se što naručiti:
-neroli/kamilica
neroli/hammelis
timijan/neroli
lavanda,širokolisna/neroli

Ovo su kombinacije koje vrtim u glavi,naručiti ću dva i biljni glicerin(vlažnost).
Koža je tip masna i osjetljiva,ponekad malo izbaci koji prištić od stresa.Sve u svemu,zadovoljna sam.
Mislim se zbog proširenih pora i s obzirom da je zahladilo,a koža uvijek nekako više dehidrira i osjetljivija je zimi.
Osjetljiva koža je prvenstveno uvijek osjetljiva pa ne volim ništa agresivno,a prirodnu kozmetiku koristim već godinama.
Hidrolati mi trebaju kao tonik prije ulja.
Svaki prijedlog je dobrodošao.Hvala

p.s. timijan mi malo smrdi ali se pokazao super za moje lice
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 17:26   #25
mogu samo pitati otkud naručuješ hidrolate?
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 18:09   #26
Sad mi se ukazala prilika da mi prijateljica ode po hidrolate i pa bi je poslala u centar cedrus(usput joj je),nemam iskustva s njima,doduše.
Do sad sam probala jedino pranarom hidrolate,a kad budem naručivala mislim da ću oshadi.

Od primavere koristim samo bademovo ulje i eterično od lavande,ne sviđaju mi se hidrolati.Alkohol,hm.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 18:12   #27
Čitala sam da imate pozitivna iskustva s florihana pa mislim da ću joj reći da mi kupi i donese baš te hidrolate.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 19:04   #28
Meni se čini najbolja kombinacija neroli/hamammelis za masnu kožu, oba sam probala i bila zadovoljna. Nećeš pogriješiti i ako uzmeš samo jedan od navedenih
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 12:15   #29
Nekako i mene neroli najviše privlači.
Strašno mi se sviđaju hidrolati,fenomenalni su za lice.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 18:48   #30
Florihanini hidrolati su super, čak i kvalitetniji od oshadhi ili pranaroma.
A imaju pakiranja od 100ml, dok oshadi ima pakiranja samo od 200ml.
Rekla si da ti je oža zimi dehidrirana i osjetljivija, pa možda sam neroli nije idealna kombinacija.
Nemoj ga staviti više od 20%.
Hamamelis je super za tvoj tip kože, djeluje na pore i vlaži kožu.
A zašto ne bi uzela ružmarin verbenon?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 23:07   #31
Meni ružmarin verbenon ima prejak miris tako da ga zapostavljam samo radi toga. Ja sam za mješoviti tip kože koristila sam neroli ili mješavinu s ružom i bio mi je dobar. A navodno Florihana više neće imati pakiranja od 100 ml, u cedrusu ih više gotovo da ni nema, šteta.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:26   #32
zar je trenutacno pomanjkanje hidrolata na trzistu, vidim da (kog bilo kog) nema bas za narucivat 500ml (povoljne)?

nego ima li netko kakav savjet, tonik si nosim svaki dan na posao al on izgubi onaj potpuni svoj svjezi miris (pa pretpostavljam i ljekovitost) vec nakon 1 dan cak. ugl si ga radim od bušina, smilja, ruzmarina verbenona, arnike i sl., + b5 i alantoin.

kako vi to rijesavate? da dodam mozda 10, 20% cimetovca bi znacilo nes konkretnog?
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 10:15   #33
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Meni ružmarin verbenon ima prejak miris tako da ga zapostavljam samo radi toga. Ja sam za mješoviti tip kože koristila sam neroli ili mješavinu s ružom i bio mi je dobar. A navodno Florihana više neće imati pakiranja od 100 ml, u cedrusu ih više gotovo da ni nema, šteta.
Meni ružmarin ima ugodan miris
ma ima veliki izbor hidrolata za različite tippove kože, pa se ne moramo "mučiti" sa onima koji nam mirisom ne odgovaraju
Neroli je inače dobar za masnu kožu, ali nije baš najbolji izbor za kožu sklonu dehidraciji u postotku većem od 20%....


Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
zar je trenutacno pomanjkanje hidrolata na trzistu, vidim da (kog bilo kog) nema bas za narucivat 500ml (povoljne)?
Da, izgleda da nije bilo prevelikog interesa za ta veća pakiranja

Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
nego ima li netko kakav savjet, tonik si nosim svaki dan na posao al on izgubi onaj potpuni svoj svjezi miris (pa pretpostavljam i ljekovitost) vec nakon 1 dan cak. ugl si ga radim od bušina, smilja, ruzmarina verbenona, arnike i sl., + b5 i alantoin.

kako vi to rijesavate? da dodam mozda 10, 20% cimetovca bi znacilo nes konkretnog?
Misliš tonik u bočici izgubi miris?
Meni se to ne događa
Ljekovitost sigurno ne izgubi

Smilje česo koristim za svoj tonik i uvijek osjetim miris

Možeš dodati cimetovac u tonik, samo nemoj više od 10-15%!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 13:04   #34
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Možeš dodati cimetovac u tonik, samo nemoj više od 10-15%!
da al samo kao moguc konzervans pitam, ne znam dal mi se isplati zbog tog isprobavat?

mada evo bas citam http://www.oshadhi.hr/aromaterapija-...-cimetovac.htm
pa bi mogao isprobat te stvarcice

ne znam kolko on funkciju ima kod bora, prvi put to cujem?

Antiage tonik (bore)
10ml hidrolat cimetovac
190ml hidrolat bušin
1 žličica biljnog glicerola
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 14:50   #35
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Florihanini hidrolati su super, čak i kvalitetniji od oshadhi ili pranaroma.
A imaju pakiranja od 100ml, dok oshadi ima pakiranja samo od 200ml.
Rekla si da ti je oža zimi dehidrirana i osjetljivija, pa možda sam neroli nije idealna kombinacija.
Nemoj ga staviti više od 20%.
Hamamelis je super za tvoj tip kože, djeluje na pore i vlaži kožu.
A zašto ne bi uzela ružmarin verbenon?
Mogla bi sljedeći put probati i ružmarin.
Hammamelisa nisu imali,a on me zainteresirao upravo zbog pora,a i vlažnost mi treba u zimskim danima.I inače naravno.
Mislim da puno cura griješe upravo zato što zaboravljaju da kožu treba nahraniti i dati joj vlage.
Baš ću pogledati na netu tko sve prodaje florihanini hidrolate.
__________________
The time is now
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 16:11   #36
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
da al samo kao moguc konzervans pitam, ne znam dal mi se isplati zbog tog isprobavat?

mada evo bas citam http://www.oshadhi.hr/aromaterapija-...-cimetovac.htm
pa bi mogao isprobat te stvarcice

ne znam kolko on funkciju ima kod bora, prvi put to cujem?

Antiage tonik (bore)
10ml hidrolat cimetovac
190ml hidrolat bušin
1 žličica biljnog glicerola
Ma mislim da nema neko preveliko djelovanje na bore, tu je za to bušin...
Ima malo jači miris pa će se vjerojatno duže osjetiti, iako ja u svom toniku smilje osjetim uvijek
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:01   #37
da li mi netko može dati savjet vezano uz hidrolat hamamelisa... prijateljica ima psorijazu i htjela sam joj ga kupiti, ali mi je poprilično skup....mislim nije mi skup, nego je skupo to što je njega dva deci 90 kn, a njoj to nije ništa kad bi to morala svaki dan stavljat....
da li postoji neki nacin da se za takvu cijenu dobije veća količina, neka kombinacija sa eteričnim uljima ili nešto slično... hvala puno...
snake2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:14   #38
Ovako čisto nestručno, ja hidrolate koristim s pumpicom za raspršivanje. Praktično je i manje se hidrolata potroši kada se prska nego kada se nanosi blaznicom.
Meni hidrolat za lice traje cca 2 mjeseca ako ga nanosim svakodnevno dva puta. Ako bi i trajalo mjesec dana, mislim da tih cca 100 kn nije baš tako skupo.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:41   #39
ma naravno da nije, i hvala na savjetu, ali problem je kod psorijaze sto je ona na velikoj povrsini tijela, i sto bi trebalo to cesce prskati pa sam zato mislila... naravno, mozda postoji i nesto sto je bolje i jace za takvu bolest...

pitanje-zasto bi hidrolat lavandina bio los za lice, a hidrolat lavande ne? mislim da je netko napisao da ga nije pametno stavljati na lice, pa da znam, da ne stavljam vise....
snake2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 14:11   #40
jesu li dobri hidrolati od florame-a? naručila sam hamamelis od njih
__________________
Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
tinnaON is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.