Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 23:17   #641
Ako miriši po kokosu, da.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 23:21   #642
Mirišu oba, ali ne baš intenzivno...
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:11   #643
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Kupila sam sad Alnaturino u Billi, ovo:




Čisto organsko, hladno prešano, Šri Lanka, 60 % kokosa i ostalo voda , 220 g i sniženo s 35 kn na 25 kn, našla zadnje na polici koliko se razgrabilo, samo me malo buni što piše djevičansko, a ne ekstra djevičansko.

Ono Encianovo sam prenamijenila za kozmetiku, a ovo papam.
Mene buni ovo
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:47   #644
Ma nema vode, ulje je
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:05   #645
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Mene buni ovo
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Ma nema vode, ulje je
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:31   #646
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Odlijepi i vidi što piše na originalnoj etiketi pa javi.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 22:39   #647
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Odlijepi i vidi što piše na originalnoj etiketi pa javi.
Evo, jesam, nema ništa



a od naprijed i poklopac se vide na onoj s neta što sam stavila.

Ali meni je dobro, skoro zgotovila staklenku, iduće uzimam ono iz Konzuma, ili Kernelovo.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 10:42   #648
Ma krivo su naši napisali. To je sastav kokosovog mlijeka. Ulje je ulje, nema vode u njemu.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:43   #649
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Ma krivo su naši napisali. To je sastav kokosovog mlijeka. Ulje je ulje, nema vode u njemu.
Pa da i meni čudno bilo da za tek malo više nego polovičan sastav kokosa dajem novac kao i za ono gdje piše 100 %, ali nisam stručnjak, pa ono...Stvarno bi trebalo malo pregledati te deklaracije, ovakve stvari zbunjuju ljude.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 23:00   #650
Danas sam kupila ovo iz Konzuma, Bio Zone:

https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...no-ulje-500-ml



Super mi je što sve piše na njemu:

500 ml, jestivo, hladno prešano kokosovo ulje. Iz ekološke proizvodnje. Nerafinirano. Idealno za pripremu slatkih jela.

Dođe 60 kn, pa me s kuponima za popust došlo 30 kn.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:49   #651
Koja je fora s tim cijenama različitih marki? Jel baš tolka razlika u kvaliteti il kaj? Tvornica zdrave hrane sad nudi za 80 kn litru kokosovog ekstra djevičanskog dok sam nedavno tu količinu platio 200 kn u mulleru..jel razlika u postotku kokosa il kaj?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 16:26   #652
Ovo ulje mi je uzas:

. Nije ni za ciscenje lica kako smrdi , a rok upotrebe 2018... Srecom nisam uzela vece pakiranje.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 17:54   #653
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Ovo ulje mi je uzas:

. Nije ni za ciscenje lica kako smrdi , a rok upotrebe 2018... Srecom nisam uzela vece pakiranje.
Imam isto takvo i uopce mi ne smrdi, cak ugodno mirise blago po kokosu.
Opia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 17:59   #654
Ne znam, mozda je moje iz neke lose serije. Cak i ne mislim da je ful uzeglo, samo ima gadan miris, kao stara mast s primjesama ulja za podmazivanje . Mozda ga za to i iskoristim.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 18:28   #655
Mirisi kokosa znaju dosta varirati, neovisno o proizvođaču. Isto kao i kod ostalih ulja, nema pravila. Kupovala sam razne, od dm i muller robnih marki, preko royal green, nutrigold, nutrimedica... I nema pravila, nažalost. Zadnje sam kupila Soul Food i ima odličan miris.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:42   #656
Razbijen mit o kokosovom ulju....

..........međutim, stručnjaci s Berkeleyja revidirali su neka istraživanja i tvrdnje vezane uz kokosovo ulje. ‘Ne nasjedajte na tvrdnje da ćete zahvaljujući kokosovom ulju biti mršavi i zdravi ili da će vam izliječiti neku kroničnu bolest. Ne postoji ništa loše u umjerenoj konzumaciji kokosovog ulja, ali ono nije lijek za sve niti je neka čudesna masnoća’, upozorila je Laurence Eyes, stručnjakinja za ulja i masti s Instituta za kemiju na Novom Zelandu, piše Washington Post......

http://www.jutarnji.hr/life/zdravlje...njaci/5168360/


Prema AHA-i, 82 posto masti u kokosu čine zasićene masne kiseline. To je više nego u maslacu (63 posto), goveđem loju (50 posto) i svinjskoj masti (39 posto).

Neki ljudi smatraju da kombinacija masnoća čini kokosovo ulje zdravim, no stručnjaci kažu da za to nema uvjerljivih dokaza.
http://www.jutarnji.hr/life/zdravlje...snoca/6249401/
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:05   #657
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Mirisi kokosa znaju dosta varirati, neovisno o proizvođaču. Isto kao i kod ostalih ulja, nema pravila. Kupovala sam razne, od dm i muller robnih marki, preko royal green, nutrigold, nutrimedica... I nema pravila, nažalost. Zadnje sam kupila Soul Food i ima odličan miris.
Čini se super
micamaca2525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:32   #658
I ja sam probala, zakon je...
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 17:48   #659
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
koristim kokos jako dugo i nikada nisam primjetila da mi daje crvenkasti odsjaj..
istina, prirodno ga imam ali mi ga kokos nije pospješio ili dok sam se bojala u crno, nisam imala nikakav sličan odsjaj a kokos koristim svaki tjedan..predugo vremena..
koristi ga i prati stanje..
ali zaista, još nisam naišla na takav podatak da kokos crveni kosu..


zanimljivo..ako budem u mogućnosti, uzeti ću ga..
nisam još imala rižino ulje na kosi..

Meni se to događa, ali ja imam prirodno crveni pigment u kosi i korištenjem ulja kosa mi dobila jači narančasti do crveni odsjaj.I kad sam imala neki šampon baziran na kamilici isto je kosa dobila jače crvenu boju.Prije ulja i prije tog šampona bila je tamno smeđa. Imam kovrčavu kosu pa mi zapravo to i super
nana_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:38   #660
Meni ne boja kosu kokosovo ulje...ali sam ga počela koristiti za skidanje šminke jer sam u hrpu videa azijatkinja vidjela da ga koriste... zasad mi super paše, sve skine, i maskaru, a koža mekana nakon njega. Divota
Sarah Walker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.