Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2009., 23:35   #21
Radila sam vrlo uspješno parfeme sa normalnim 70% postotnih alkoholom iz apoteke. Što se tiče ulja obično miješam kadulju, eukaliptus c., limun travu, ylang ylang. No, to je stvarno individualno i nema nekih pravila. Parfemi su najbolji ako odstoje i po par mjeseci.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 00:06   #22
da li koristiš samo alkohol, vodu i eterična ili koristiš i jojobino ulje? i koliko brzo ti ispare? da li znaš o čemu ovisi dugotrajnost mirisa?
black marla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 10:04   #23
Radila sam sa npr. 20 ml 70% alkohola 10 ml destilirane vode, jojobu nisam stavljala. Meni su inače ti mirisi eteričnih ulja jaki, još ako se doda 20 do 40.tak kapi eteričnog, prilično je to velika koncentracija i jak miris. Neki put se čak napravi i mjesta oko mene u tramvaju .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 10:20   #24
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Neki put se čak napravi i mjesta oko mene u tramvaju .


ja sam prvi put smutila svoj parf i ima unutra dosta eteričnog, no nakon par minuta miris jedva da osjetim
možda zato što najviše ima citrusa...
black marla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 16:53   #25
Quote:
explorer-1 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko objasniti gdje u prirodi ima feromona, postoje li posebne biljke ili nešto slično ? - imaju li ga parfemi ?
Imaju neki parfemi, ja recimo ovaj koristim i dobar je.
WebMacho is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.03.2009., 22:38   #26
Erogeni feromoni - esencije požude, ima toga i među eteričnim uljima, kaže Chrissie Wildwood u knjizi Aromaterapija.

erogeni učinak : jasmin, kadulja, neroli, ruža apsolut, ruža otto, sandal

narkotički učinak : cedar, kadulja, kamilica rimska, muškatni orašćič, neroli, pačuli, ruža apsolut, ruža otto, sandal, tamjen, vetiver, ylang-ylang, vanilija

stimulirajući učinak : borovica, bosiljak, papar, đumbir, elemi, kardamom, komorač, korijander, ružmarin

anti erogeni učinak: bergamot, bor, grejp, limun, mandarina, naranča, grejp, lavanda, paprena metvica, petitgrain, ruža geranija

gospođa kaže da svaki u tu svrhu rađeni parfem treba imati sastoje iz sve četiri navedene kategorije uključujući i bar jedan iz anti-erogene, te da svakako učinak ovisi i o raspoloženju osobe koja miris nosi

ima i još nekih konkretnih recepata ljubavnih vodica, pa ako bude zainteresiranih mogu i to dopisati.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 23:03   #27
Quote:
black marla kaže: Pogledaj post


ja sam prvi put smutila svoj parf i ima unutra dosta eteričnog, no nakon par minuta miris jedva da osjetim
možda zato što najviše ima citrusa...
Da upravo to!

Postoje donje, srednje i gornje note eteričnih ulja. Da bi se miris dulje održao treba ti obavezno donja nota jer one puno slabije hlape. Citrusi su svi gornja nota. Probaj bez alkohola, jednostavno smješaj mješavinu u bazno ulje i nanesi na kožu. Miris će ti puno dulje ostati. Alkohol vrlo brzo hlapi, isušuje kožu i u kombinaciji s citrusima

http://www.punmiris.com/board/viewtopic.php?id=540
Larija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 23:37   #28
ok znači piješ buno čaja od borovnice i onda ti znoj ispod pazuha postaje sexypilan miris ehehe
WebMacho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 11:49   #29
hvala za info i link
taj moj prvi mix je i bio od alkohola i ulja jojobe, i to izgleda onako mutno i masno (23ml alkohola i 4ml jojobe, ostatak eterična) pa baš nisam oduševljena s izgledom tog parfa.
u njemu jesu i donje note ulja ali kako mi se nije sviđao prvotno zamišljen miris, tako sam tankala sve više citrusa
i to meni sad lijepo miriši ali za pet minuta... gone with the wind...
black marla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:37   #30
Ne stavlja se biljno ulje u alkoholni parfem jer se biljna ulja ne otapaju u alkoholu.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:44   #31
Talking

aha, našla sam neki jednostavan recept u kojem piše da ide... no znati ću za sljedeći put da ne vjeruj uvijek internetu
dakle ili alkohol ili jojoba ulje?
black marla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:49   #32
Tako je.
Parfemi u jojobi su brzo gotovi (za 3-4 tjedna je gotovo njihovo "zrenje"), dok u alkoholi zriju mjesecima (bar 3 mjeseca se preporuča).
Razlike u mirisu uljnog i alkoholnog parfema mogu biti vrlo velike.
Što se tiče parfema mislim da tu na forumu ima i stručnijih pa ti mogu više pomoći od mene.
No u svakom slučaju parfem mora imati donju, srednju i gornju notu, a citrusi su kratkog (mirisnog) vijeka kao što je već rečeno...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 10:14   #33
a ja nakon 48 sati otvorila
i opet hvala za info...
black marla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 15:57   #34
NEKI OD PARFEMA S FEROMONIMA KOJE IMAM :

Chanel / Coco Mademoiselle.
Cacharel / Amor Amor.
Dolce&Gabbana / Light Blue.
Donna Karan / DKNY Be Delicious.
Mexx / Mexx Woman.
J.Lo. / Glow After Dark.
Cacharel / Noa Perle.
Calvin Klein / Euphoria.
beba87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:05   #35
http://en.wikipedia.org/wiki/Pheromone

Evo i članka s wikipedije.
__________________
..si dobar??
džekičen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 17:56   #36
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Erogeni feromoni - esencije požude, ima toga i među eteričnim uljima, kaže Chrissie Wildwood u knjizi Aromaterapija.

erogeni učinak : jasmin, kadulja, neroli, ruža apsolut, ruža otto, sandal

narkotički učinak : cedar, kadulja, kamilica rimska, muškatni orašćič, neroli, pačuli, ruža apsolut, ruža otto, sandal, tamjen, vetiver, ylang-ylang, vanilija

stimulirajući učinak : borovica, bosiljak, papar, đumbir, elemi, kardamom, komorač, korijander, ružmarin

anti erogeni učinak: bergamot, bor, grejp, limun, mandarina, naranča, grejp, lavanda, paprena metvica, petitgrain, ruža geranija

gospođa kaže da svaki u tu svrhu rađeni parfem treba imati sastoje iz sve četiri navedene kategorije uključujući i bar jedan iz anti-erogene, te da svakako učinak ovisi i o raspoloženju osobe koja miris nosi

ima i još nekih konkretnih recepata ljubavnih vodica, pa ako bude zainteresiranih mogu i to dopisati.
merlina, jesi ti vec razmisljala da smuckas neke mirise ili se vec bavis i time?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 11:21   #37
Samo za sebe radim neke parfemske vodice npr. sprej za noge, osvježivaće prostora, i naravno parfeme. Ne radim to profi, ako si na to mislila. Imam i previše mućkanja oko krema, mješavina, ulja za masažu .......
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:15   #38
Quote:
WebMacho kaže: Pogledaj post
Imaju neki parfemi, ja recimo ovaj koristim i dobar je.
haha, to kaj je tebi dobar, a kaj vele druge?
ugl, interesantna tema.
schnuckelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:21   #39
deo

evo neću otvarat novu stvar,

dakle, jel postoji prirodna zaštita od vlastitog nam znoja?
koji je to dezić na najprirodnijoj bazi??
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 12:31   #40
ja svima preporučam dezodorans od sebameda. znojim se normalno (normalno za mene znači puno ), a nema mirisa. ali ako ti smeta alkohol onda to definitivno nije dezić za tebe.
čujem da je deokristal od urtekrama isto dobar. nisam ga nikad koristila. drugi forumaši će ti sigurno reći svoja iskustva
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.