Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 00:36   #1
Question Kad biste vi birali - radijske emisije kakve fale

Što mislite kakva emisija fali na "vašem" radiu...

Zamislite se da dobijete radijsku emisiju...o čemu bi ona bila?!
TetaVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 00:46   #2
Na svakom radiju fali 'neka' THE emisija.
Anyway, radila sam ih razne od političkih, preko zdravlja do čiste zabave two,three man showa, do meni najdražih - glazbenih emisija.
A kad bi baš htjela to bi bila neka koja bi bila bez imalo cenzure na humorističan način, ali bojim se da vlasnika radio postaje koji bi mi to dopustio u RH neću naći.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:52   #3
Fali Pervanov Dnevnik na HRT 2 radiu. Ne znamo šta je sa Živojinom.
__________________
I can't hear you from the sound how awesome I am!
buzinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 14:40   #4
Fali emisija di će slušatelji pričati o svakodnevnim događajima u zemlji i svijetu. No,za takvo nešto treba i dobar voditelj,koji zna s ljudima...
Van-O-Van is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:48   #5
na radio Maestralu u Puli ima emisija koja je totalno bez cenzure "Corretto s Todorom uz Cukerančiće". svako jutro od 7.30 do 9.30 osim vikenda. frekvencija je 95,4 za slušatelje iz Pule, a za cijeli svijet putem streaminga na www.radio-maestral.hr
__________________
I teško je nama šta bi tili bit ljudi Parimo nenormalni, ludi
Al smo oni šta se bore kad je najgore Dio smo faune i flore Imamo ljubav i more
natali_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:06   #6
Zvuči zanimljivo. Jel to kontakt emisija,da li se priča o svemu i svačemu ili samo o lokalnim temama? Btw,kad sam u Puli,obavezno slušam Maestral
Van-O-Van is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 15:19   #7
Quote:
buzinho kaže: Pogledaj post
Fali Pervanov Dnevnik na HRT 2 radiu. Ne znamo šta je sa Živojinom.
Pervanov Dnevnik od večeras (05.08.2013.) na RTL2 u 23:15h!
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 00:03   #8
o povijesti glazbe od 1890tih pa do danas
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 16:54   #9
Fale općenito emisije na radiju. Pogledajte samo ove formatirane postaje. Samo vijesti svako pola sata i to je to.

Na BH radiju 1 četvrtkom je išla emisija Radio ljubav. Emisija je govorila o raznim "zabranjenim" temama, pa su im tako teme bile Sex u troje, Prostitucija - da ili ne, Fetiši u krevetu, Mjesto prvog sexa, zatim su dovodili nekog doktora za ljubavne savjete itd... Urnebesno dobra emisija. Pogotovo kada ih zovu slušatelji, e to je tek show. Sada je nema više. Ali idu reprize četvrtkom nakon ponoćnih vijesti. Pa svi oni koji žive u BiH ili su u pograničnom dijelu neka poslušaju. Vjerujem kako na internetu imate popis frekvencija.
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 17:41   #10
Fale emisije u kojima bi se pustala glazba na cim vise jezika, narocito slavenska glazba.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 17:18   #11
Fali mi "Povjerljivo" od Veljka Đorđevića.

I emisije tipa gdje se pušta klasični rock, red informacija, tri reda muzike i tako...plus da se mogu osvojiti upadi na koncerte.

Tako nešto.

Zagrebački radio je jedno vrijeme imao sličnu emisiju.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 00:40   #12
Nekako mi se cini,kako nije do emisija,fale kvalitetni voditelji.Sada na radijima postoje tzv. zvijezde koje su tu samo kao reklama (da privuku slusatelja) i najavljuju i odjavljuju pjesme.Kvalitetan voditelj moze napraviti dobru emisiju od bilo cega.Sjetim se Omladinskog Radio Sarajeva,imali su emisiju o ribolovu,i svi su slusali jer je tip koji je to vodio bio toliko originalan,neponovljiv,btw i slusatelji su zvali i sudjelovali.

Nekad davno 25.sat je bila emisija izuzetno popularna,Zamislite bi li bila popularna da ju vodi Tatjana Jurić ili Antonija Blaće.

Kad vec spominjem Omladinski,ljudi koji su radili na tom radiju,neki su poslije zavrsili na cnn-u,neki na raznim drugim kvalitetnim radnim mjestima.Dakle ljudi koji su znali raditi,razmisljati,stvarati ideje,provocirati,truditi se...
Ako netko zeli cuti,saznati vise,evo link:

http://blob.blogger.ba/arhiva/2009/04/23/2146425
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 00:01   #13
http://www.youtube.com/watch?v=s-UAUABOHdM

Fiolic je na radiju bio car, na telki to nije to.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:34   #14
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Nekako mi se cini,kako nije do emisija,fale kvalitetni voditelji.Sada na radijima postoje tzv. zvijezde koje su tu samo kao reklama (da privuku slusatelja) i najavljuju i odjavljuju pjesme.Kvalitetan voditelj moze napraviti dobru emisiju od bilo cega.Sjetim se Omladinskog Radio Sarajeva,imali su emisiju o ribolovu,i svi su slusali jer je tip koji je to vodio bio toliko originalan,neponovljiv,btw i slusatelji su zvali i sudjelovali.

Nekad davno 25.sat je bila emisija izuzetno popularna,Zamislite bi li bila popularna da ju vodi Tatjana Jurić ili Antonija Blaće.
Baš to. Voditelj bi trebao držati emisiju, ne emisija njega.. To je zahtjevan posao gdje se očekivalo da se socijalnim, političkim i zapravo svakodnevnim pitanjima pristupi kreativno, s inteligentnim humorom. Ljude se informiralo onime što nisu još znali, predstavljali su se novi ljudi, druge vrste glazbe. Radilo se na komunikaciji sa slušateljima, nekakvom zajedništvu i ljudskom faktoru u cijeloj priči.

Sada često obratim pozornost i na izgovor&fonetiku jer ponekad jednostavno paraju uši. Glas se i za radio trenira! Treba znati voditi intervju, neprimjetno ubrzati gosta kad vrijeme ističe, tempirati govor s početkom i krajem pjesme, znati pjesme i kad počinje vokal da se može naštimati.. Očekivalo se da su informirani, pripremljeni i brzi kako bi fore mogle biti aktualne u tom satu, kamoli u danu.

Meni nedostaje konkretnih i aktualnih sadržaja i ponešto intelektualnijih dijaloga. Nemam posebnih želja niti tema, samo da ono što se radi bude napravljeno kako treba. Slušala bih i o ribičiji ili poetskom pristupu zidanju, samo da valjaju. A možda bih i nešto naučila..
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.