Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 00:50   #61
hvala na odgovoru..sad bar znam da mogu kupit reciever pa da ce šljakat bez obzira šta je riječ o zajednickoj anteni, imam i ja svoju obicnu riblju kost bez ikakvog pojacala i hvatam sve super tak da se nadam da ce bit jos bolja kvaliteta.(u slucaju da nece radit na zajednickoj)
e sad jel moze neko rec koliko novaca treba dat da za zemaljski reciever da bi to bilo nesto solidno...
FEX is offline  
Old 04.03.2007., 20:32   #62
kupio bih lcd sa dvb-t. U zgradi je kablovska.Jel to znači da samo uštekam kabl od kablovske televizije i slika je savršena ili to nije to?
kroata is offline  
Old 04.03.2007., 20:34   #63
Nemože dvb-t signal kroz kablovsku...
Treba ti kućna antena ili antena na zgradi,...
MEP is offline  
Old 04.03.2007., 21:08   #64
Najgore mi je gledati neku tekmu na HRT-u preko DVB-Ta, slika je očajna. Mislim da je to više do HRT-a (odnosno OiV-a) jer je DVB-T još uvijek u testnoj fazi. Brži kadrovi su im ubitačni, dok neke "mirnije scene" su odlične... Kvaliteta signala: 98 do 100 % .. ništa ne trza...

Evo primjer.

1.) mutna slika kada su igrači u pokretu


2.) čista slika kada igrač miruje
soundvision is offline  
Old 04.03.2007., 21:31   #65
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Nemože dvb-t signal kroz kablovsku...
Treba ti kućna antena ili antena na zgradi,...
Ne kužim .Kroz kablovsku ide analogni signal koji ulazi u DVB-T tuner u lcd-u i pretvara ga u digitalni,,zar ne?
kroata is offline  
Old 23.03.2007., 15:13   #66
dvb-t u varaždinu?
havaic is offline  
Old 23.03.2007., 17:21   #67
Quote:
kroata kaže: Pogledaj post
Ne kužim .Kroz kablovsku ide analogni signal koji ulazi u DVB-T tuner u lcd-u i pretvara ga u digitalni,,zar ne?
to je neizvedivo nema kabel toliku propusnst
Allergic is offline  
Old 23.03.2007., 17:23   #68
sopy paste sa sateli sajta

Od jučer je sa Sljemena na kanalu CH 26 (frekvencija 514000 MHz) aktiviran novi DVB-T multipleks na kojem se emitiraju tri kanala.

U novom se multipleksu emitiraju prvi kanal Hrvatske Radio Televizije HTV 1 (razlučivost 704x576 i audio bitrate 256 kbps), jedna test karta koja je emitirana pod imenom TEST signal (također razlučivost 704x576 i audio bitrate 256 kbps) te HDTV Promo kanal, koji se emitira u Mpeg-4 AVC modu te nije gledljiv sa "standardnim" digitalnim zemaljskim prijemnicima koji nisu kompatibilni sa Mpeg-4 kompresijom. Na HDTV promo kanalu emitirala se test slika u 16:9 formatu i to u punoj HDTV razlučivosti 1920x1080. HTV 1 i TEST signal emitirani su u običnom DVB-T1 Mpeg-2 formatu.

U međuvremenu je signal ugašen, a neposredno prije gašenja neki članova sa www.satelitskiforum.com uhvatili su na kanalu HDTV Promo sliku programa LUXE TV HD koji se emitira nekodirano putem satelita Hot Bird na 13° istočno, što bi moglo značiti da će se za vrijeme testnog emitiranja re-emitirati signal te televizije.

AKTUALNO (23.03.2007 u 13:05): signal na kanalu UHF 26 je ponovo aktivan
Allergic is offline  
Old 27.03.2007., 08:59   #69
Quote:
havaic kaže: Pogledaj post
dvb-t u varaždinu?
I ja isto cekam, ali za sada nista...

Il' se mozda varam?
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Old 27.03.2007., 09:20   #70
Quote:
Allergic kaže: Pogledaj post
to je neizvedivo nema kabel toliku propusnst
kakva propusnost kabela?

bolje da si forumašu kroati objasnio da je to digitalni signal skroz od odašiljača i da se ne pretvara u TV-u, ali se "lovi" sa istom antenom kao i analogni. kablovska ga u pravilu ne emitira

Digital Video Broadcasting - Terrestrial = zemaljsko emitiranje digitalnog videa

Varaždin slabo: http://www.skendi.com/dtv/dtv.html
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Old 27.03.2007., 12:03   #71
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Najgore mi je gledati neku tekmu na HRT-u preko DVB-Ta, slika je očajna. Mislim da je to više do HRT-a (odnosno OiV-a) jer je DVB-T još uvijek u testnoj fazi. Brži kadrovi su im ubitačni, dok neke "mirnije scene" su odlične... Kvaliteta signala: 98 do 100 % .. ništa ne trza...

Evo primjer.
ima tu veze i filter koji koristiš, probaj koristiti ndvd filter pa ćš vidjet koliko je bolje. aravno, ne isključujem mogućnost da je slika doista loša, ali iz iskustva s digitalnom satelitskom karticom znam da nije isto ak za gledanje koristiš elcardov filter ili nvidijin
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Old 29.03.2007., 23:47   #72
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Najgore mi je gledati neku tekmu na HRT-u preko DVB-Ta, slika je očajna. Mislim da je to više do HRT-a (odnosno OiV-a) jer je DVB-T još uvijek u testnoj fazi. Brži kadrovi su im ubitačni, dok neke "mirnije scene" su odlične... Kvaliteta signala: 98 do 100 % .. ništa ne trza...

Evo primjer.

1.) mutna slika kada su igrači u pokretu


2.) čista slika kada igrač miruje
Koji televizor imaš, LCD? Ako je tako onda je kriv televizor koji loše pretvara interlaced video u progressive jer DVB-T signal sa Sljemena se savršeno dobro ponaša na brzim sportskim scenama na 50Hz CRT-u...HRT ima drugi problem ali ne u emitiranju preko DVB-T nego općenito u distribuciji signala unutar kuće prije nego ode u DVB-T enkoder...njihov cjelokupni signal path je analogni kompozitni (žuti cinch da bude jasnije iako je kabel u stvarnosti nešto deblji i zaštićenji) koji ide u master odakle ide na emitiranje...druga stvar koji sam primijetio i to ISKLJUČIVO na HRT-ovom DVB-T je pucketanje zvuka preko A/V receivera...je li još tko to primijetio?

EDIT: Vidim da imaš komp...onda moraš de-interlacing naštelati u softveru i driveru od grafičke...
MytByte is offline  
Old 29.03.2007., 23:52   #73
Quote:
FEX kaže: Pogledaj post
jel mi može neko reći jel istina da digitalni receiver ne radi u kombinaciji sa zajednickom antenom na zgradi, tj. sa svakom antenom koja ima bilo kakvo pojacalo...
novi sam ovdje pa sorry što odgovaram na malo starije postove...dakle ja u zgradi imam zajedničku antenu na koju sam spojio DVB-T receiver i to radi bez problema, jedino je signal iz HRT doma slabiji i ponekad se pikselizira jer je antena okrenuta prema Sljemenu...kućne antene s pojačalom također rade ali treba malo gađati poziciju i snagu pojačala...
MytByte is offline  
Old 30.03.2007., 23:19   #74
da li ce mi raditi signal na dvb-t prijemniku ako ga spojim na zavrsnu tv-sat uticnicu do koje dolazi signal sa multiswitcha na koji je spojen sat. i tv (obicna antena)
dadex is offline  
Old 31.03.2007., 02:04   #75
Ajmo malo o DVB-T HW...
Osim recimo vemila i slicnih kakva je situacija sa stand alone uredjajima, ponuda, kvaliteta i cijene, sto je za preporucit i koliko kosta (oni koji imaju iskustva sa raznim uredjajima, pogotovo od kojih treba bjezat jer su nekvalitetni, zbugirani...)
Jel valjaju sto ovi digimax prijemnici 5010, 5020, 5040?
Z
ZEGA is offline  
Old 04.04.2007., 00:23   #76
Quote:
dadex kaže: Pogledaj post
da li ce mi raditi signal na dvb-t prijemniku ako ga spojim na zavrsnu tv-sat uticnicu do koje dolazi signal sa multiswitcha na koji je spojen sat. i tv (obicna antena)
to ja imam u zgradi (vjerojatno) i kao što rekoh to radi...
MytByte is offline  
Old 04.04.2007., 00:27   #77
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
Ajmo malo o DVB-T HW...
Osim recimo vemila i slicnih kakva je situacija sa stand alone uredjajima, ponuda, kvaliteta i cijene, sto je za preporucit i koliko kosta (oni koji imaju iskustva sa raznim uredjajima, pogotovo od kojih treba bjezat jer su nekvalitetni, zbugirani...)
Jel valjaju sto ovi digimax prijemnici 5010, 5020, 5040?
Z
5010 ima identično kućište kao moj Chili pa ću pretpostaviti da je HW istovjetan samo pod drugim brandom...interface je malo zbrljan (ko da su ga Kinezi radili) ponekad clock ne pokazuje zadnju brojku ali stvar radi bez nekih većih problema (i ima dobru sliku)...

sigurno je da je Topfield, pa recimo, Top of the Field...nakvalitetniji receiver s adekvatnom cijenom...
MytByte is offline  
Old 15.04.2007., 13:34   #78
Molim pomoc

Dali neko zna u cemu bi mogao biti problem, imam jacinu signala na 89% ali kavaliteta je na samo 50-60% na koji nacin bi mogao pojacat kvalitetu?
Imnace imam obicnu vanjsku antenu i pojacalo od 10-18 kb. i još ima jedna cudna stvar kada pomaknem pojacalo (mislim samo na poziciju kvaliteta slike se mjenja do cca 10%).
holoversum is offline  
Old 22.04.2007., 11:31   #79
Trebao bih pomoc ako netko zna...

Eo ja kupio sony 32s2530-ku ali me sad zeza slika, kad sam ga upalio poceo ja
autotunning i kad je zavrsilo ok, e sad mene zanima cemu sluzi ono Digital
na daljinskom (analog-digital) kaze da je naso hrt1 hrt2 nova i rtl ali
nemam SLIKU nego samo ton imam --> nesto kao Event information is not
available?? Jel mi je na analog jako losa slika (krovna antena rtl i 2 su ok
dok su mi nova i hrt1 u snjegu) a digital imam samo zvuk bez slike, kako
dobit sliku na taj digital????

help !!
__________________
Think for yourself question authority
grudge is offline  
Old 22.04.2007., 15:31   #80
Upravo sam upalio plazmu i nema digitalnih zemaljskih programa... crna slika....., prebacim na analognu i sve je ok. Pišem iz Osijeka.
Da li netko zna u čemu je štos?
kresimir973 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.