Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 18:09   #81
evo.. za izlazno crijevo....

http://www.ebay.com/itm/AFR-2000-1-4...3D141759577854

ili jos jednostavnije.. ovo:

http://www.ebay.com/itm/1-4-AR2000-A...ldup_a195iuamw

to cu naruciti ako necu moci regulirati pritisak kuglastim ventilom.. nije da mi je bitna preciznost..

Zadnje uređivanje angelina_2 : 28.09.2016. at 18:27.
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:11   #82
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa onda ti ne treba nikakav spremnik! Direkt iz kompresora u crijevo!
Ponavljam - kompresori od hladnjaka izbacuju ulje sa zrakom koje treba vratiti natrag u motor!
koliko ulja mora biti u kopresoru?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:24   #83
Quote:
angelina_2 kaže: Pogledaj post
Znam da boca coca cole drži 8 bara..Valjda bude ovo držalo 4-5. Isprobati ću ga vani, na poslu.
ja osobno ne bih to radio, ali pretpostavljam da si punoljetan

Ako ces isprobavati drzi li boca onda isprobavaj s vodom ne sa zrakom.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:31   #84
u cemu je razlika?
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:39   #85
Voda ne radi bih boom kad eksplodira spremnik, već samo pukotinu kroz koju curi.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:59   #86
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Voda ne radi bih boom kad eksplodira spremnik, već samo pukotinu kroz koju curi.
E, jebat ga! To nije ni efikasno, a ne čuju ni susjedi!:klap:


jationmivioni:koliko ulja mora biti u kopresoru?
Ovisi o kompresoru, ovi mali 0,2-0,3 litre.
Original ulje ima u sebi dodatak koji upija zadnju molekulu vlage (vodene pare) koja ostane kod vakumiranja i zatvaranje sustava. U slučaju da to ulje ostane u kompresoru koji je namjenjen za zrak, nastat će emulzija. Zato se mora zamijeniti.

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
E, jebat ga! To nije ni efikasno, a ne čuju ni susjedi!:klap:


jationmivioni:koliko ulja mora biti u kopresoru?
Ovisi o kompresoru, ovi mali 0,2-0,3 litre.
Original ulje ima u sebi dodatak koji upija zadnju molekulu vlage (vodene pare) koja ostane kod vakumiranja i zatvaranje sustava. U slučaju da to ulje ostane u kompresoru koji je namjenjen za zrak, nastat će emulzija. Zato se mora zamijeniti.
Humoristi jedni...

uglavnom.. spojio se na vodovod.. i nadrukao koliko vodovod drzi.... 4 bara. Sve je ok

e sad.. samo da pitam...

kompresor ima 3 cijevi.. jedna je ulaz.. druga izlaz.. treca je blindirana. Kroz tu trecu se vrlo vjerojatno punio sistem plinom. Kuda da promijenim ulje? mogu normalno kroz usisnu cijev spricom, ili moram otvoriti tu blindiranu? iskreno.. ne vidim razliku...

Zadnje uređivanje Majstor : 02.10.2016. at 11:43.
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 10:56   #87
30 min--- tek sam na 1.9 bara. Izgleda da je kompresor u banani...

stavio novo ulje.. glava mu je topla.....ali jedva dize....

Morat cu potraziti drugi kompresor...

edit:

da.. definitivno.. kad ga ugasim.. kroz ulaznu cijev izlazi zrak.. izgleda da su karike otisle....
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:01   #88
stavi manometar samo na izlaz kopresora , ispravan mora dati 30 bara .
budi spreman da ga ugasiš da ne ujebeš manometar
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:06   #89
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
stavi manometar samo na izlaz kopresora , ispravan mora dati 30 bara .
budi spreman da ga ugasiš da ne ujebeš manometar

probao jucer zacepiti prstom rupu.. nij emogao propuhati prst...
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 18:21   #90
baš si tvrdoglava ili tvrdoglav svejedno, kad uložiš i 200 kuna ako ništa ne napraviš onda su to bačeni novci.... Nemaš ništa, jedno drugo vuče i samo troškove stvara, a pouzdanost upitna, odnosno nema je uopće.

Doči ćeš do cifre od 500 i + kuna u tim svojim pokušaima i na kraju ćeš dignuti ruke od svega, love nema, ali ni kompresora.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 08:36   #91
Quote:
angelina_2 kaže: Pogledaj post
evo.. za izlazno crijevo....

http://www.ebay.com/itm/AFR-2000-1-4...3D141759577854

ili jos jednostavnije.. ovo:

http://www.ebay.com/itm/1-4-AR2000-A...ldup_a195iuamw

to cu naruciti ako necu moci regulirati pritisak kuglastim ventilom.. nije da mi je bitna preciznost..
Da samo ti moras imati na umu da to nije namjena za uljno filtriranje kojeg bude kompresor buljvao na izlazu. Tako da ti se taj filter bude brzo zacepio uljem, imam takva dva filtera i jedva da jedan filtrira obicnu vlagu, jer vlage ima i na takvom drugom filteru na plazmi uredaju. Znaci jedan filter je na kompresoru, a drugi na plazmi rezacu i izmefu njih je crijevo dugo 15m. Uglavnom i na tom drugom filteru isto ima malo vlage pa ti vidi kako filtrira taj filter na elektricnom kompresoru.

Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
baš si tvrdoglava ili tvrdoglav svejedno, kad uložiš i 200 kuna ako ništa ne napraviš onda su to bačeni novci.... Nemaš ništa, jedno drugo vuče i samo troškove stvara, a pouzdanost upitna, odnosno nema je uopće.

Doči ćeš do cifre od 500 i + kuna u tim svojim pokušaima i na kraju ćeš dignuti ruke od svega, love nema, ali ni kompresora.
To sam i ja rekao, neisplati se s tim zajebavat jer nece biti koristi. Bolje da uzme mini kompresor za pumpanje guma na 12v od 50-100kn jer imam takvog i bez problema na pumpa gume i tako rafi vec 6 godina. I plus ima na ebay-u za kupiti mala boca u koju nadrkas 6 bara zraka s izlazom za propuhivanje koje cega.
Ili ako nema izlaz od 12v jer nema auto ili punjac onda nek hoda na benzinsku pumpat gume, i ponese sa sobom tu bocu da u nju nadruka 6 bara radi propuhivanje necega kaj hoce. Eto to je najjeftinija varijanta koja sljaka kak se spada i nekosta puno novaca, sve skupa niti 200kn.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 08:48   #92
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
.... I plus ima na ebay-u za kupiti mala boca u koju nadrkas 6 bara zraka s izlazom za propuhivanje koje cega.
.. i ponese sa sobom tu bocu da u nju nadruka 6 bara......
Da to je najelegantnije rješenje!
Znam tipa koji je posudio bocu komprimiranog dušika na nekoliko dana (uz kauciju) da izradi neke slike.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 18:40   #93
bas ste... ono.. koja je bit onda "sam svoj majstor" grupe.. ako je najlakse sve kupiti?

Nebude doslo do 500. Dobio sam gratis drugi kompresor.. samo relej preselim sa svoga.. i to veci/jaci sa skrinje...
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 21:31   #94
Stvar je u tome da ili ćeš napraviti pošten posao ili ćeš nešto zmuljati tek toliko da to nebude na nešto ličilo, ti sad odaberi.

Još uvijek nije riješeno pitanje što sa filtriranjem ulja ?
Onaj filter zraka nema namjenu da filtrira veliku količinu ulja, znači on otpada.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 22:21   #95
a zašto bi moral filtrirati ulje ?, ne baca on ništa vise ulja nego bilo koji drugi podmazivan uljem
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 08:58   #96
Nek slozi pa nam javi kako je ispalo.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 21:10   #97
Ovako sam ja to mislio.. dakle hidrofor je cca 45 cm visok. Izlaz je na vrhu.. usis na dnu. Na dnu je T komad, sa boka je ulaz.. dakle.. sve ulje koje on izbaca.. skupit ce se na dnu hidrofora i tog T komada. Na dno T komad aide sigurnosni ventil, kojeg u bilo kojem trenu mogu otvoriti i iscijediti ulja sto ima unutra.

Nadalje.. na onom poluispravnom kompresoru.. u 40 min rada.. u crijevu koje spaja izlaz za bocom.. bilo j ekod samog kompresor.. mozda cetvrtina cajne zlicice ulja... dakle.. ne puno...i to su jos karike lose.. pa dosta ulja baca van...
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 11:59   #98
hm.. novi problem. Bio sam uvjeren da je startni relej.. bas to.. startni relej.. ali izgledaq da nije bas tako i da ne pase na sve kompresore bilo koji relej. Uglavnom.. skinuo sam sa ovog neispravnog i stavio na danfoss novi. Kompresor radi lose.. relej se smao pali gasi.. i jako brzo zaštita izbaci. Vjerujem da nisam zahebo radni i pomočni namot.. im aklasična 3 pina.. ispod jednog piše N.. dakle to je zajednički.. a ispod druga dva piše R Fusite. Na ta dva sa "R" sam spojio relej, a termo zaštitu na ovaj drugi.

Teoretski.. da spojim 22o na oba namota.. i nakon sekundu dvije pomočni namot isključim, a radni ostane pod naponom.. kompresor bi trebao raditi....

edit.... ispada da danfoss kompresori ne rade na tom principu.. trebam original dio z adanfoss.. dakle.. i to otpada.. trazimo dalje kompresor

iako nekontam u cemu je razlika.. ima 3 pina ko i svi drugi, samo okrenuti naopcake.. oznake su identicne. Jp, Fusite i N.. Na N spojim nulu... a ova dva pod fazu i cim krene fazu sa pomocnog namota maknem. Problem j etaj.. sto ovaj uopce ne zeli krenuti.. smao mumlja... u svim mogucim kombinacijama.. smao mumlja.... A navodno je potpuno ispravan....



u ovommodusu ne radi. Pretpostavljam da sam dobro detektirao raspored izvoda.. dakle crno je nula.. i fazu spojim na oba ova izvoda, trebalo bi krenuti.. i onda kad maknem gornji izvod sa faze.. samo nastaviti raditi...

Zadnje uređivanje Majstor : 04.10.2016. at 14:12.
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:24   #99
Kondenzator probaj u seriju sa 17 ohma.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:34   #100
kojeg kapaciteta?
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.