Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2011., 18:53   #1
tjednik"Forum"

Reklama im je odlična.
Drvo ima svoja prava..
A potom kažu da izlazi novi tjednik"Forum",i da se drvo neće sjeći radi žutila i 24satnogsranja..

"Forum"..prilično ishabana riječ.Tko se krije iza inteligentne reklame?
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 19:28   #2
Početak reklamne kampanje bili su jumbo plakati, isprva bez puno teksta. Prekrasna fotka šume i slogan: "Ovo drvo ima svoja prava".

Poruka sa plakata je vrlo plemenita, zar ne? Suza da ti kane na ekološko oko.

Ali onda je, nakon nekoliko dana, na plakate nalijepljen dodatak koji nas je obavijestio da drvo ima pravo da postane papir za novi politički tjednik.

Poruka kampanje je, da će posjeći krasno drvo- ne da bi mogli tiskati nešto što oplemenjuje, recimo književnost ili pjesme. Ne. Sjeća drveća neće biti žrtva za umjetnost.
Posijeći će drveće da bi objavljivali članke o baljezganjima političara.

Na osnovi te reklame, odlučio sam da neću kupiti te novine.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 19:53   #3
je bas sam si nekaj neki dan razmisljao koliko ce pisati o eko osvjestenim tenema, samodorzivost, balansu prirode, ocuvanje iste i tome slicno...
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 22:00   #4
Posto se reklama intenzivno vuce kroz Vecernji tesko je pogoditi tko stoji iza tog poduhvata
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 22:09   #5
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Posto se reklama intenzivno vuce kroz Vecernji tesko je pogoditi tko stoji iza tog poduhvata
pa nije baš da je to neka tajna

predoslovno ste shvatili reklame, tiskat će se na reciklirabnom papiru, neće sjeć drveće

nekako mi se čini da će biti razočaranje u rangu aktuala - oni su isto najavljivali kak će bit ozbiljni, beskompromisni, relevantni, ove, one..na kraju ispali totalno bez veze
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 23:25   #6
Svaka čast Styriji na projektu pod ovim imenom. To stvara mogućnost da uskoro dobijemo snažnu trijadu medija pod imenom Forum - tjednik, portal i književni časopis HAZU koji pod ovim imenom izlazi 50 godina, a osnovao ga je Krleža. Smjesa novog angažiranog magazina,interaktivnog medija i etabliranog artefakta može stvoriti i nove marketinške sinergije. Moguće je prodavati tjednik i književni časopis po jedinstvenoj cijeni od 11,99 kuna, glavni urednik Akademijina glasila može postati član žirija Večernjakove kratke priče, a može se prirediti i zajednički pjesnički natječaj u kojem bi najbolji soneti bili publicirani na portalu i u časopisu.
reaktivacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 23:58   #7
mnogi će se iznenaditi. ova ekipa misli ozbiljno. Borna Kesrović je glavni urednik, tu je i Jasmina Popović, Zoka Bajt, Goran Gerovac... Sve u svemu, jako dobra ekipa. Po onome šta pričaju, bit će odlični. Navodno (barem dok se ne vide rezultati prodaje) u Forumu nema mjesta Simonama, Sopekicama i Pišekicama, vuci i njegovim gaćama. Bumo vidli, nek im je sa srećom. Nitko sretniji od nas novinara ako im kvaliteta stvarno bude na nivou o kojem pričaju. Jedno me malo muči Marinko, nadam se da će mu Borna mrgudanje i bljzgarenje, kakvom je sklon, skresati na podnošljivu mjeru. Drugari, sretno vam bilo.

p.s. to je trenutno jedina redakcija u kojoj se raspravlja o temama. a nemaju ni osobu xy sa naramkom naručenog štiva.
novapravednost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 13:10   #8
Quote:
novapravednost kaže: Pogledaj post
mnogi će se iznenaditi. ova ekipa misli ozbiljno. Borna Kesrović je glavni urednik, tu je i Jasmina Popović, Zoka Bajt, Goran Gerovac... Sve u svemu, jako dobra ekipa. Po onome šta pričaju, bit će odlični. Navodno (barem dok se ne vide rezultati prodaje) u Forumu nema mjesta Simonama, Sopekicama i Pišekicama, vuci i njegovim gaćama. Bumo vidli, nek im je sa srećom. Nitko sretniji od nas novinara ako im kvaliteta stvarno bude na nivou o kojem pričaju. Jedno me malo muči Marinko, nadam se da će mu Borna mrgudanje i bljzgarenje, kakvom je sklon, skresati na podnošljivu mjeru. Drugari, sretno vam bilo.

p.s. to je trenutno jedina redakcija u kojoj se raspravlja o temama. a nemaju ni osobu xy sa naramkom naručenog štiva.
Nekako mi trenutak izlaska na trziste smrdi... Kad to jos povezem sa time tko stoji iza casopisa...

Hoce li se stogod predizborno pomoc "nasima" (npr. Bandicu...) ?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 17:04   #9
Vidim da postoji problema sa idejom naziva..Tjednik"Forum"?-malo neispirativno,a osvjetljava i tamo gdje ne treba
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 17:36   #10
Nije bitno ime, nek' se zove i Bijelo dugme ako treba, bitan je sadržaj.

Petak je za dva dana, vi nestrpljivi pljuvači tiskovina...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 17:51   #11
držim fige borni, gerovcu, bajtici, despotici i još nekima. ali realno, bojim se da ključ po kojem su odabirani ljudi za forum nije 'najbolji za najbolje', nego 'ekipa koja je štrajkala i kojoj će se styria osvetiti time da ih uvali u projekt koji neće podržati'. možda odatle i odluka o tiskanju na recikliranom papiru, plus nepostojanje naručenog štiva (vidi kod novepravednosti, dva-tri posta prije ovoga).

a reklama me nije oduševila: nema spinova, nema tračeva, nema ovoga, nema onoga, a kad se zapitaš čega ima, ne spominju niš precizno.
__________________
Get busy living, or get busy dying
bez_panike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 23:23   #12
"Za Forum nema nedodirljivih ni tabu tema. Nećemo štedjeti nikoga, pa ni sebe."

Nek počnu s Jasminom Popović, ako je to ona heroina iz devedesetih, meni poznata sa stranica blagopočivšeg Ferala...ne kupujem Večernji, pa neću ni ovo...listić u kladionici je vjerojatno bolja investicija mojeg vremena i novca.
wigald is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 10:57   #13
Kupio sam Forum, i ono, nije loš... za 10 kuna, ok.
Ali ipak nije to tako posebno ozbiljno kako su najavljivali, recimo, postoji veliki članak o birtiji , pa prilog o gablecima...
Časopis se doima nekako siromaški, ojadno...

U "Forumu" ima člančić o posjeti njihovog novinara Sjevernoj Koreji.

A vidim reklamu, uz nedjeljni "Jutarnji" kreće tjednik "Svijet", također za 10 kuna. "SUPEREKSKLUZIVNO! NAŠ NOVINAR POSJETIO SJEVERNU KOREJU!" I usto gomila lifestyle zabavnih tekstova...

Što li bi ljudi radije kupovali?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 11:17   #14
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post

A vidim reklamu, uz nedjeljni "Jutarnji" kreće tjednik "Svijet", također za 10 kuna. "SUPEREKSKLUZIVNO! NAŠ NOVINAR POSJETIO SJEVERNU KOREJU!" I usto gomila lifestyle zabavnih tekstova...

Što li bi ljudi radije kupovali?
idealna prilika za

kao što sam smajli kaže, pored 502 lajfstajl (čiji, ja ne želim taj lajfstajl, meni nisu zabavni ti zabavni tekstovi) ljudi su takve ovce da će radije kupiti 503. () časopis takve tematike, nego jedan od rijetkih koji nema takvu tematiku (barem tako kažu) nego ne dopušta san prosječnog hrvata, malog čovjeka, nirvanu zvanu mozak na pašu.

koga boli kurac što bi ljudi radije kupovali? pa nisam dioničar jebene štirje da me to brine.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 12:07   #15
meni pomalo suhoparno...

fali mi "novih" imena..fali mi pozitive--sve je kritika, nostalgija...
fali mi poduzetnistva, kulture--sve je vise manje politika, pa cak i intervju s emilom t.

a svidja mi se jako dizajn, grafovi i vizualizacije..

voljela bi ga citat na svakodnevnoj bazi, premrsavo je ovo za tjednik..
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 13:21   #16
Naslovnica"foruma" je dosta slična"Obzoru"..Kupio sam je danas na kiosku,pa da vidimo.Javim dojmove docnije.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 13:46   #17
Nije preloš, definitivno ne ni dobar. Uobičajeni izričaj okupljene ekipe. "putovnica" je u pravu - možda nema klasičnog senzacionalizma, ali nema ni trunke pozitive. jedina pozitivna informacija u prvom broju je da u Varaždinu možda jesu svi čelnici u zatvoru i plaće su niske, ali ima mjesta u vrtićima.
Forum radi ekipa nastrojena izrazito negativno i tako će i izgledati. Ja sam za negativu kada je realna i objektivna, ali bez ignoriranja pozitive. Ovo je ekipa kojoj je sve crno i teško da će netko pohrliti čitati njihove mudrosere.
Reportažu iz Sjeverne Koreje bi (oprosti Šariću) svaki malo bolje obavješteni klinac napisao iz svoje sobe bez da ode tamo. Tekst o birtiji besmislen, tekst o gablecima kao iz OK-a. Dugo pripreman prvi broj pa nemaju o čemu pisati. Jurasić se svađa sam sa sobom u kolumni, Gerovac ima "svježu" temu o prodoru anglizama u hrvatski jezik, uglavnom bezveze.

Pristojnjikava pričica iz Izraela, neloša ali nedorečena tema o festivalima i sponzorima, neloša ali bezmudna tema o hrvatskoj košarci.

Po meni: jedva za 2, jer su bolji od 24sata.
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 13:51   #18
Perspektiva? Nikakva. Dok se gazdama bude dalo plaćat ili do izbora ako postoji neki interes vezan uz njih. Svežanj "Foruma" na kiosku dan nakon izlaska znači da nisu uspjeli privući čak ni uobičajeni interes za prvi broj.
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:39   #19
Prijelom bezvezan, tekst o Bajiću loš... Njah...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 23:05   #20
prvi broj obećava posebno text o birtiji, sjevernoj koreji,o new yorku i afganistanu 10 godina poslije...
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.