Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2011., 15:25   #1
Medvedgrad

Pozdrav
ugl. ja i drustvo planiramo u sljedecih par dana otic na izletić tu u Zg.Ugl.culi smo da je najbolje za pocetak ic za Medvedgrad,da je oko sat hoda.Moze li nam itko objasniti kako doc do gore,i neko dobro mjesto za jest(grah,gulaš),a da nam je na putu .
Div1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 00:20   #2
na putu do Medvedgrada ima Šestinski lagvić, fensi poskupi restač domaćeg ambijenta i lepe terase i Kraljičin zdenac, al za njega nis ziher da radi osim vikendom.
na samom Medvedgradu bil nekad restač, al ne znam kak je sad situacija gore, nis već dulje bil...

i nema sat hoda. od lagvića pol vure do 45 minuta, ovisno kak i di ideš.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 10:48   #3
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
na putu do Medvedgrada ima Šestinski lagvić, fensi poskupi restač domaćeg ambijenta i lepe terase i Kraljičin zdenac, al za njega nis ziher da radi osim vikendom.
na samom Medvedgradu bil nekad restač, al ne znam kak je sad situacija gore, nis već dulje bil...

i nema sat hoda. od lagvića pol vure do 45 minuta, ovisno kak i di ideš.
a kad bi isli na sljeme.kolko hoda do stare lugarnice.il nekog drugog famoznof objedovalista?
Div1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 11:45   #4
sat-2, ovisno o ruti i poznavanju istih i kondicijskoj spremi ekspedicije..
a od objedovališta gore imaš Zlatnog medu i Vidikovac na samom vrhu pa na levo gledano iz ZG po hrptu hotel Tomislavac malo niže, dalje lijevo hrptom PD Grafičar recimo, a desno imaš na dnu Činovničke livade, uz cestu prema Zagorju i kraj bivšeg planinarskog doma Željezničar Groficu, zatim dalje hotel Snježnu kraljicu, PD Puntijarku, Rauchovu lugarnicu i kraj nje Hunjku/hotel Janica (to dvoje je već sa zagorske strane) i tako... dosta lokacija uglavnom.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 12:11   #5
od medvedgrada pratiš stazu broj 12 i dođeš pod tomislavac i cijelim putem gledaš u toranj.
siječeš cestu 2-3 puta.
ispod tornja je vidikovac. preko zelenog spusta, prema istoku, niz brdo... dolaziš u dvorište stare lugarnice.
iz lugarnice pratiš cestu niz i ideš na leustekov put prema dolje.

eto, lijepi izletić
__________________
Light thinks it travels faster than anything but it is wrong. No matter how fast light travels, it finds the darkness has always got there first, and is waiting for it.
Zehehehljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 14:35   #6
Vidim da svi idu pješke,šumom do Medvedgrada.
Jel se može autom do tamo doć?
Npr. prije toga bih išla na Sljeme, kod tornja, samo me zanima dok se vraćam natrag, znači izašla bi s autom kod Šestina,kod crkve i groblja.

Sad ,pretpostavljam da bi na toj cesti kojom se spušta do Šestina trebalo biti neko skretanje za Medvedgrad ?
Ili ...?
I jel je cesta asfaltirana do tamo?

Hvala
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 14:38   #7
kad izbiješ na šestinsku crkvu skreni desno nizbrdo do mostića-potoka, onda ti cesta nastavlja uzbrdo na drugo, zapadno brdo i na vrh kad se popneš opet ošto desno-to ti je početak asfaltirane ceste za Medvedgrad.

kraj te ceste je na spoju sa sljemenskom cestom kod Kraljičinog zdenca i prolaziš je s desne strane kad se spuštaš sa Sljemena, no iz tog smjera na nju nemreš jer je jednosmjerna iz Šestina, opisano u prvoj rečenici.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 14:53   #8
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
kad izbiješ na šestinsku crkvu skreni desno nizbrdo do mostića-potoka, onda ti cesta nastavlja uzbrdo na drugo, zapadno brdo i na vrh kad se popneš opet ošto desno-to ti je početak asfaltirane ceste za Medvedgrad.

kraj te ceste je na spoju sa sljemenskom cestom kod Kraljičinog zdenca i prolaziš je s desne strane kad se spuštaš sa Sljemena, no iz tog smjera na nju nemreš jer je jednosmjerna iz Šestina, opisano u prvoj rečenici.
I pretpostavljala sam da je sigurno jednosmjerna
KUžim,hvala.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:18   #9
mozda malo kasnim ali medvedgrad je zatvoren i ne moze se uopce uci u njega zbog renoviranja zida tako da se netko ne zaleti gore i ne poljubi vrata . i nema vise restorana na medvedgradu i kad je otvoren grad placa se ulaznica (pretpostavljam da to vec svi znaju)
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:14   #10
A jel zna netko do kad ce biti zatvoreno?

Inace, ta prica sa Medvedgradom je tipican primjer katastrofalnog nacina razmisljanja na ovim podnebljima.

Dragi i ja smo godinama vikendom obicavali pjesaciti do gore, uzivati malo u pogledu, popiti mozda kavu pa natrag prema dolje. Onda se pocetkom prosle godine zatvorio restoran pa smo si sami nosili kavu. A onda, odjednom, doceka nas naplata upada. 15 kuna svatko.
Pitamo mi zensku sto se to tocno naplacuje, a ona kaze - ulaz. U tu cijenu ne nude nista. Mozes se popesti na onaj tornjic, ali to se vec odavno naplacivalo za one koji su htjeli ici.

Okrenuli smo se i od tad nismo bili gore. Ne dam 15 kuna za nista.

Sigurna sam da nisam jedina.

Svi hi rado mlatili pare i pritom ne nudili nista.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 18:28   #11
totalna debilana, ni ja im ne bi dao za ništ, kaj znači 10 ojra za četveročlanu familiju, a to su mi skoro 4 gableca negdje..
malo (godinama, oduvijek) je moglo gratis, e a sad nemere, valda su se vodili jedino onom da "nema džabe ni u stare babe"
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 13:48   #12
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
A jel zna netko do kad ce biti zatvoreno?

Inace, ta prica sa Medvedgradom je tipican primjer katastrofalnog nacina razmisljanja na ovim podnebljima.

Dragi i ja smo godinama vikendom obicavali pjesaciti do gore, uzivati malo u pogledu, popiti mozda kavu pa natrag prema dolje. Onda se pocetkom prosle godine zatvorio restoran pa smo si sami nosili kavu. A onda, odjednom, doceka nas naplata upada. 15 kuna svatko.
Pitamo mi zensku sto se to tocno naplacuje, a ona kaze - ulaz. U tu cijenu ne nude nista. Mozes se popesti na onaj tornjic, ali to se vec odavno naplacivalo za one koji su htjeli ici.

Okrenuli smo se i od tad nismo bili gore. Ne dam 15 kuna za nista.

Sigurna sam da nisam jedina.

Svi hi rado mlatili pare i pritom ne nudili nista.
A što bi ti ,da ti bacaju ružine latice pod noge
Inače Medvedgrad je tako veeeeelik da se u njega može smjestiti i igraonica i resotran , kino , čkoladni wlenes...
Neki kao da idu u posjet šoping centru a ne srednjovjekovnoj tvrđavi
Sigurno se nisi makla dalje Zagreba pa otud takva zatucanost
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.01.2012., 15:34   #13
novi meni je fenomenalno kaj ti iz rijeke komentiraš stvari po zg

i još se pozivaš na van, gdje u principu se ne naplaćuje na takvu stvar ne naplaćuju

a cijena od 15 kn po ulazu je super,jer sam siguran da bu minimalno gostiju sad gore,a i ovako zadnji put kad sam bio i nije ih nešto bilo previše
onaj kafić je bio ok
pa će biti da nitko neće vidjeti oltar domovine
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 15:42   #14
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
novi meni je fenomenalno kaj ti iz rijeke komentiraš stvari po zg

i još se pozivaš na van, gdje u principu se ne naplaćuje na takvu stvar ne naplaćuju


a cijena od 15 kn po ulazu je super,jer sam siguran da bu minimalno gostiju sad gore,a i ovako zadnji put kad sam bio i nije ih nešto bilo previše
onaj kafić je bio ok
pa će biti da nitko neće vidjeti oltar domovine
Ne naplaćuje se ulaz na znamenitosti??
Daj mislim stvarno...nemoj.
Od čega ih onda održavaju?
Takve građevine su na auto fiinanciranju,dakle zarađuju na događanjima u slično.
To je ono što se Medvedgradu može prigvoriti nema događanja,ništa,a prostor je idealan za uproizorenje srednjeg vijeka
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 23:14   #15
zanimljivo da se dosad nikad nije naplaćivalo, sad odjednom treba i mora...kaj, stisla kriza pa opandrči po šetoflinu stanovnika.

kaj se ulaz na bledski stari grad naplaćuje? ne.
kaj se ulaz na Burg u Grazu naplaćuje? ne. al se naplaćuje žica ili lift do rego, da.
kaj se naplaćuje ulaz u Veliki tabor? ne. barem nije prije obnove, ne znam kak je sad, treba ić vidit. ali da, naplaćuje se obilazak stalnog muzejskog postava u istom, to da, naravno, jer se radi o SADRŽAJU unutar znamenitosti.
i tak.
našlo bi se još primjera.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 00:50   #16
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A što bi ti ,da ti bacaju ružine latice pod noge
Inače Medvedgrad je tako veeeeelik da se u njega može smjestiti i igraonica i resotran , kino , čkoladni wlenes...
Neki kao da idu u posjet šoping centru a ne srednjovjekovnoj tvrđavi
Sigurno se nisi makla dalje Zagreba pa otud takva zatucanost
Na Medvedgradu ama nikakvog sadrzaja. Za 15 kuna mi dopustaju da udem, sjednem na travu i gledam Zagreb. Ili se popnem jos par metara pa opet gledam Zagreb. Zelim li popiti casu necega (nedaj boze pregrist nesto), smijem sjesti na travu i izvaditi ono sto sam ponijela u vlastitom ruksaku.

Sve to skupa mogu na nekim drugim mjestima po Medvednici potpuno besplatno i dok mi ne odluce ponuditi nekakav sadrzaj za tu ulaznicu, ne dam ni lipe.
Kad cu imati stogod za cuti, vidjeti, dozivjeti, nauciti... odrijesiti cu kesu.
Ovako bi mi samo naplacivali to sto zauzimam nekoliko desetaka centimetara kvadratnih i udisem zrak. Nece ici.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 01:20   #17
Medvedgrad je potrebno obnoviti do kraja, novaca za to upravitelj jednostavno nema, i u redu je da se naplaćuje ulaz.
Restoran je, pak, druga priča, no detalje oko nje nemam namjeru iznositi javno.

Općenito mi je fascinantno koliko se naš napaćeni narod buni kad mora odriješiti kesu pred kulturnom znamenitošću, nacionalnim parkom ili nečim sličnim, a kladim se da nikome ne bi bilo preskupo dati 15 kn za ulaz u noćni klub.
"Ali noćni klub nudi sadržaj!" Je, je, nudi (pre)glasnu muziku, dim i mogućnost da potrošiš još novaca na šanku. Jeben sadržaj. Nemjerljiv s obilaskom prekrasne srednjovjekovne utvrde i pogledom na osunčani Zagreb.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 07:58   #18
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
zanimljivo da se dosad nikad nije naplaćivalo, sad odjednom treba i mora...kaj, stisla kriza pa opandrči po šetoflinu stanovnika.

kaj se ulaz na bledski stari grad naplaćuje? ne.
kaj se ulaz na Burg u Grazu naplaćuje? ne. al se naplaćuje žica ili lift do rego, da.
kaj se naplaćuje ulaz u Veliki tabor? ne. barem nije prije obnove, ne znam kak je sad, treba ić vidit. ali da, naplaćuje se obilazak stalnog muzejskog postava u istom, to da, naravno, jer se radi o SADRŽAJU unutar znamenitosti.
i tak.
našlo bi se još primjera.
s time da je lift nekad i besplatan

kao i tvrđava u centru krakowa,kao i muzeji u londonu, koji uz to što su besplatni imaju daleko više sadržaja od naših, muzeji po gruziji i sjevernoistočnoj turskoj također free, građevina također slobodan ulaz

oni svi funkcioniraju na sustavu donacija (veći dio) + dobar rad za suvenire,knjige i slično

ako oni misle zaraditi dovoljno za išta više od košenja trave svaka im čast, ja znam da će vjerojatno još manje mojih csovaca ići gore, znači još manje ljudi će vidjeti oltar domovine,a danas već hrpa naših nema pojma da je gore

i ne znam ih previše koji će platiti 15 kuna samo da uđu u birtiju, to mi je porez na bedake, jedino ak dobijem cugu (tipa thalija) idem gdje se upad plaća

iako usporedba mi je

i povezano je sigurno s restoranom, zanima me baš koliki je najam gore
izgledaš ko dobro upućena
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 09:38   #19
@Herp
a koji je to točno dio na Medvedgradu potrebno obnoviti? M. je obnavljan pred 15-ak godina, ma ni valda da mu treba ponovna kompletna obnova za tako kratko vreme?
nadoštuklati ga ne mogu i ne smiju (zapravo, pardon, mogu ako hoće, sjetimo se samo nakarade od vječno zatvorene francekove 9-katne kule ), a ovo ostalo...al ajd, ok. nema para pa kao hajmo naplaćivat narodu što nikad nismo.
a ne bi se moglo prištediti pa odgoditi obnovu "za neka bolja vremena"? ko žičaru npr.

p.s. trebo bi se i inter-conti sjetit počet naplaćivat "pogled na ZG (dio) iz ekskluzivnog prostora lux hotela", gore na 16.-om...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 11:04   #20
po meni je bolja usporedba s gornjim prekrižjem, treba na tu cestu uvesti naplatu, jer puca pogled na ZG,a i na sljemenu bi neki domovi trebali ograditi terase jer se isto grad vidi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.