Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Šta bi se dogodilo ako Ferrari poslije 2021 izađe iz F1?
Sve bi bilo kao po starom, F1 bi to preživjela 31 41.33%
Polagani raspad i umiranje F1 kroz koju godinu 27 36.00%
Totalna transformacija natjecanja u nešto treće 17 22.67%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 22:06   #2621
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj mi se nebi svidjelo
To je realnost u F1, ko god trabunja o tome kak ekipe nemaju No1 i No2 vozača ili ih nebi trebale imat nema pojma o F1...
A ja ti kazem da ni Masa ni Kimi nisu potpisali da budu drugi vozaci. Samo je Sumaher po ugovoru bio prvi vozac a Barikelo po ugovoru drugi i niko vise!

Ono sto se desilo kad je Masa moro propustiti Alonsa je bilo kad je taj isti Masa vec izgubio izgledne sanse za naslov dok Alonso je bio u igri i zato su njemu dali te bodove. Ali do tog trenutka Masi je bila pruzena sansa da se trka sa Alonsom ali je bio sporiji. I Masa je to jednom rekao da su trazili od njega da bude drugi vozac ne bi vozio!
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:19   #2622
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Ali kad su se posvadjali sa Alonsom mogli su sve otvoriti, ne? Mogli su reci Alonso je trazio od nas da bude prvi vozac i izneti sav prljav ves ali nista od toga nismo culi pa zakljucujem da trabunjas
Takodje ni Masa nije nista rekao o tome kad je napustio Ferari a mogao je
Tvoji postovi na ovom pdfu govore da ti jos jako, jako puno moras uciti o F1 jer je ocito dozivljavas kako ti je netko servira. Formula 1 je prvo novac i show, zatim politika, pa tek onda utrkivanje. Kad shvatis da oni svi zive od tog cirkusa i da ih taj cirkus jako dobro placa, poslozit ce ti se kockice u glavi.
Koliko god ti i slicni pokusavate dati na znacaju nekim vozacima, oni su na koncu igracke u rukama mocnika koje moraju plesat kako im ovi sviraju. Ili lete van. No dobra stvar u tome je da su barem masno placeni za to.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 06:53   #2623
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post


Jedno pitanje a sto onda kenjas sto je Alonso bio prvi vozac? Dvolicni!
Koji je tebi
Kad je Alonso u pitanju to je totalno neusporedivo sa svim drugim No1 vozacima...
Kad si ti to vidio da se bilo kojem No2 vozacu kraj Hamiltona, Vettela, Scumachera ili bilo kojeg drugog No1 vozaca naređivale svinjarije kao kraj Alonsa

Halo Alonsove momčadske kolege se pomicalo po gridu od strane ekipe sa trganjem pecata na mjenjacu, cak im se naredivalo da se zabiju u zid nebi li ovaj pobjedio i to pazi sad u situaciji kad doticni nije imao apsolutno nikakve sanse za naslov...
Nema bas nist lose u tome da No2 pomogne No1 vozacu u osvajanju naslova, a specijalno ne u necemu kaj se zove "timski sport"
No stanja kad se No2 vozac zabija u zid nebi li se nahranio ego No1 vozaca su skroz druga kategorija
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 07:23   #2624
vettel mu pobedi, a njemu puna usta alonsa
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 08:00   #2625
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
vettel mu pobedi, a njemu puna usta alonsa
Pa kad me ovaj tvoj koji više ne navija za Alonsa navlači za jezik

Nego malo kopam po statistici i gle jedne zanimljive...
Vettel vs Hamilton u međusobnim utrkama koje su zajedno vozili 79 vs 79
Bem ti sve
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 08:42   #2626
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pa kad me ovaj tvoj koji više ne navija za Alonsa navlači za jezik

Nego malo kopam po statistici i gle jedne zanimljive...
Vettel vs Hamilton u međusobnim utrkama koje su zajedno vozili 79 vs 79
Bem ti sve
Di si to iskopao isati?
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:44   #2627
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Di si to iskopao isati?
tu...
http://www.race-database.com/driver/...i1&series_id=1

Koliko je točno nemam pojma, al nekaj sam gledal pa naletil na to...
zanimljivo da po ovome baš s nikim nema negativan omjer, a samo sa Sebom ima neriješeno...


Bem ti gledam sad Vettelovu statistiku, jedini koji ga po ovom pitanju ozbiljno perinja je Takuma Sato san ima protiv Seba 10 vs 2

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 27.03.2017. at 14:56.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:13   #2628
a ko će nego takuma.
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 19:52   #2629
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Sve naopako stari. Kimi je najviše izvlačio iz bolida sa Neweyem kao dizajnerom i Coulthardom kao mončadskim kolegom. Čak ga je Massa dobro oprao u kvalama kroz 3 godine.

Što se tiče gripa i žaljenja, čovjek se žali već 5 godina na istu stvar. Ove godine to definitivno nije slučaj jer je na testvoima bio poprilično impresioniran i brz. Čovjek je za penziju mislim da je to svima jasno.
ok poštujem tvoje misljenje iako se s njim ne slazem.

Ali ajde mi molim te pojasni ovu foru s Coulthardom što si htio reći s tim?
Da je David bio loš vozač? ako je to po strani onda ne znam što bih dodao, možda da frajer ima 60+ podija ili bi se samo zapitao tko su bili momcadske kolege Schumiu, Alonsu, Vettelu, itd
__________________
Mora da je teško osobama koji u autoritete gledaju kao u istinu, umjesto da u istinu gledaju kao u jedini autoritet.
trust is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 19:54   #2630
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Sve naopako stari. Kimi je najviše izvlačio iz bolida sa Neweyem kao dizajnerom i Coulthardom kao mončadskim kolegom. Čak ga je Massa dobro oprao u kvalama kroz 3 godine.
A sezone 2005., 2007., druga polovica 2009., 2012., 2013., 2016.?

Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Što se tiče gripa i žaljenja, čovjek se žali već 5 godina na istu stvar. Ove godine to definitivno nije slučaj jer je na testvoima bio poprilično impresioniran i brz. Čovjek je za penziju mislim da je to svima jasno.
Nagradno pitanje: zašto je bio brz na testovima?
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 19:59   #2631
Kimi je meni se čini vozač ala Button, stalno mu neki kurac smeta i to opako...
al kad pogodi u sridu sa setupom onda je suludo brz...
A još ak mu bolid paše ko budali šamar onda je bez problema u borbi sa najboljima, problem je kaj jednom i drugom bolid očito mora bit baš pic-pic da bi briljirali, a kad je samo malo odmaknut od savršenog setupa onda su koma.

Mislim da to čak nema ni velike veze s godinama, već dugo vremena Kimi povremeno zna bit ovak neprepoznatljiv...

A moguće i da mu Seb nakon lanjske sezone neda kopirat svoj setup, nekak mi to miriši na to
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:09   #2632
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
A sezone 2005., 2007., druga polovica 2009., 2012., 2013., 2016.?


Nagradno pitanje: zašto je bio brz na testovima?
Pa sezonu 2007 baš i nije briljiral, Massa mu je i tu sezonu stalno dahtal za vratom...
U konačnici da nije bilo Masse u takvom izdanju Kimi naslova nebi vidio, nemoj zaboravit da je Massa otkidao bodove Hamiltonu i Alonsu, i to čak i u zadnjoj utrci sezone
A i nije ni tak rijetko bil ispred Kimia...

2012 se isto baš nije proslavil, hrpa insajdera je cijelu tu sezonu trabunjala o tome da je Lotus najbolji bolid na gridu...
Osim toga u to doba neiskusni i izuzetno konfuzni Grožđica ga je ne baš tak rijetko šamaral, a i manje više je znal završavat odmah iza njega...

Pitanje je koliko je on zbilja bio brz na testovima, a koliko je Vettel kočio...
Sjeti se da je Vettel uredno kočio na pravcima i to poprilično, dok je s druge strane Kimi vozio full gas i bio tu negdi brz ko i Vettel...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:13   #2633
Quote:
trust kaže: Pogledaj post
ok poštujem tvoje misljenje iako se s njim ne slazem.

Ali ajde mi molim te pojasni ovu foru s Coulthardom što si htio reći s tim?
Da je David bio loš vozač?
To Coultard kaže sam za sebe...
Imaš negdi njegov intervju u kojem je eto otvorio dušu i rekao da on jednostavno nikad nije bio dovoljno dobar vozač za osvajanje naslova iz jednostavnog razloga jer eto nije bio dovoljno dobar...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:28   #2634
Quote:
trust kaže: Pogledaj post
ok poštujem tvoje misljenje iako se s njim ne slazem.

Ali ajde mi molim te pojasni ovu foru s Coulthardom što si htio reći s tim?
Da je David bio loš vozač? ako je to po strani onda ne znam što bih dodao, možda da frajer ima 60+ podija ili bi se samo zapitao tko su bili momcadske kolege Schumiu, Alonsu, Vettelu, itd
Ne kažem, samo želim reći da je Kimi izgledao najbolje pokraj Coultharda taman prije njegovog odlaska iz Mclarena. Tada je Kimi vozio Neweyev bolid, imao 20 i koju i bio zajeban momak. Danas to nije. Ništa ne predstavlja na stazi, jednostavno je spor. Ima 1/2 bolid na gridu i pređu ga oba RB u Kini i šta da ti ja više kažem? U zadnjem stintu Vettel je bio 1.5 brži od Ricciarda na tvrđim gumama, Kimi 7 stotinki na istima. Razlika u bolidima je komotno više od sekunde, čovjek pobdbacuje i to svjetski.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:39   #2635
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
A sezone 2005., 2007., druga polovica 2009., 2012., 2013., 2016.?


Nagradno pitanje: zašto je bio brz na testovima?
Zato jer nikog nije jebeno briga za testovima? Čovjek odvozi najbrži test i onda bude pola sekunde sporiji na kvalama kad treba.

A šta to točno sa 2009 godinom? Massa je bio kompetitivan sve do Mađarske i nesreće. Kimi ima 6-4 u kvalama, Massa 3-2 u utrkama. 2008 ga Massa ubija sa 12-6 u kvalama i 8-3 u utrkama. 2007. izjednačeno u kvalifikacijama, u utrkama Kimi očigledno bolji. Godina prije, Schumi taman prije penzije, u godinama u kojim je Kimi trenutno razbija Massu i pozdravlja se sa F1.

2012. i 2013. mu je suparnik nedorasli Grosjean. Sad Grosjean može biti brži, ali tada je bio sklon greškama i sporiji. BTW ovo je Grosjean, čovjek koji nije WDC talent niti je na tom glasu. Kimi je čovjek sa najviše fanova na svijetu i jednim WDC naslovom, nije to Kevim Magnussen. Spominjati 2012. i 2013. i pobjede nad Grosjeanom je po meni potpuno nepotrebno. No i ako spominjemo, treba spomenuti da je to bio prije 4-5 godina. Velika razlika.

2016. gubi od Vettela koji je nikad lošiji. Čak mu iz tima govore da izvoli se primit vožnje jer radi amaterske greške i frustriran izgleda. Valjda se nadao top bolidu kad ono sekunda ispod "pace-a". 2014. i 2015. izgleda kao 2nd rate vozač pokraj Vettela i Alonsa.

Sve u svemu, karijera potrošena u ranim 2000.-ima. Poslije toga niti smrdi niti miriše.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:41   #2636
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Kimi je meni se čini vozač ala Button, stalno mu neki kurac smeta i to opako...
al kad pogodi u sridu sa setupom onda je suludo brz...
A još ak mu bolid paše ko budali šamar onda je bez problema u borbi sa najboljima, problem je kaj jednom i drugom bolid očito mora bit baš pic-pic da bi briljirali, a kad je samo malo odmaknut od savršenog setupa onda su koma.

Mislim da to čak nema ni velike veze s godinama, već dugo vremena Kimi povremeno zna bit ovak neprepoznatljiv...

A moguće i da mu Seb nakon lanjske sezone neda kopirat svoj setup, nekak mi to miriši na to
Nebih se složio. Sebastian se čini kao tip vozača kojem treba jeben setup, a nakon toga je ne nadjebiv. Nemre voziti brzo spor bolid kao Alonso, ali kad je naštiman ubitačan je. Kimi je brz kad mu paše setup, a to je skoro nikad, i to govorimo o specifičnim stazama (Barcelona, Spa, Suzuka). Ove sa dugim zavojima gdje lakši "steering" dolazi do izražaja. Kad treba bacit bolid preko zavoja tu nije bas dobar.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:59   #2637
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Zato jer nikog nije jebeno briga za testovima? Čovjek odvozi najbrži test i onda bude pola sekunde sporiji na kvalama kad treba.
Na testiranjima ima dosta vremena i mogućnosti za pronalaženje dobrog setupa. A prošle sezone u kvalama je bio al pari Vettelu. Koji je jedan od najboljih vozača u kvalifikacijama.

Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
A šta to točno sa 2009 godinom? Massa je bio kompetitivan sve do Mađarske i nesreće. Kimi ima 6-4 u kvalama, Massa 3-2 u utrkama. 2008 ga Massa ubija sa 12-6 u kvalama i 8-3 u utrkama. 2007. izjednačeno u kvalifikacijama, u utrkama Kimi očigledno bolji. Godina prije, Schumi taman prije penzije, u godinama u kojim je Kimi trenutno razbija Massu i pozdravlja se sa F1.
napisao sam druga polovica 2009., kad je u nekonkurentnom bolidu osvajao postolja i jedinu Ferrarijevu pobjedu te sezone.
Kimi je na kraju krajeva zadnji Ferrarijev prvak. I to s jednakim tretmanom u momčadi kao i Massa. Za razliku on nekih opjevanih heroja...

Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
2012. i 2013. mu je suparnik nedorasli Grosjean. Sad Grosjean može biti brži, ali tada je bio sklon greškama i sporiji. BTW ovo je Grosjean, čovjek koji nije WDC talent niti je na tom glasu. Kimi je čovjek sa najviše fanova na svijetu i jednim WDC naslovom, nije to Kevim Magnussen. Spominjati 2012. i 2013. i pobjede nad Grosjeanom je po meni potpuno nepotrebno. No i ako spominjemo, treba spomenuti da je to bio prije 4-5 godina. Velika razlika.
Zadnji put kad sam provjerio, Kimi je u 2012. imao više nego dvostruko više bodova od svojeg momčadskog kolege. I to dvije godine nakon pauze u F1. Dok je Kimi vodio borbu za pobjedu u Abu Dhabiju, na kojem mu se mjestu kolega Grosjean vozio?
2013. je Kimi opet izdominirao Grosjeana, ali se već u drugom dijelu sezone znalo da prelazi u Ferrari i počela su navlačenja oko neisplate love te je Kimi napustio Lotus nekoliko utrka prije kraja. I opet mu je bilo dovoljno da završi s 50 bodova više od Grosjeana. A i vidjeli smo kako je slavno prošla Kimijeva zamjena u tim zadnjim utrkama...

Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
2016. gubi od Vettela koji je nikad lošiji. Čak mu iz tima govore da izvoli se primit vožnje jer radi amaterske greške i frustriran izgleda. Valjda se nadao top bolidu kad ono sekunda ispod "pace-a". 2014. i 2015. izgleda kao 2nd rate vozač pokraj Vettela i Alonsa.

Sve u svemu, karijera potrošena u ranim 2000.-ima. Poslije toga niti smrdi niti miriše.

Šteta što ju je potrošio prije nego li je osvojio naslov...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:07   #2638
raikkonena je uništio nando, ono je bilo brutalno šamaranje

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:22   #2639
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
raikkonena je uništio nando, ono je bilo brutalno šamaranje

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Bogami da, nitko ga nikad nije i nece vise tako brutalno isamarati, ponizio ga je maksimalno.

Alonso je jedostavno cudo, uspio je u Tbf-ovim ocima stvoriti privid da je Ferrari konkretan Red Bullu.

Misliti da je taj Ferrari bio konkretan bikovima je najveci fail koji sam ikad procitao na ovom forumu i sire.

Nitko usudio bi se reci u povjesti nije onoliko izvlacio iz bolida, nitko.

Nije Kimi bio spor, samo se cinilo da je spor, Massa prije a Kimi poslije su pozicionirali taj bolid tamo gdje pripada
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 00:23   #2640
Nando ga je uništio prije svega jer je bolid bio teški krš, a kad se radi o kršu i bolidu, onda je tu Alonso neprikosoveni kralj. Kimi čista suprotnost.

Njega je i Vettel sljedeće godine "zazido". Mislim da je to bila najveća razlika među momčadskim kolegama te godine, ali taj auto je ipak više pasao Kimiju nego krš od 14tice.

Sve u svemu, tip treba u penziju. Žalosno je gledati kako odvozi solidan Q2 krug i onda se temp spusti za 0.3C i njemu čitav bolid opet ne valja.

Dvije stvari koje se tiču "izvlačanja iz bolida 100%"...Ferrari je uvijek u utrkama bio brži nego u kvalama. To govorim o Nandovom vremenu u Ferrariju, a Nando je brz vozač, ali još bolji "racer". Bolji je u utrci nego preko jednog kruga i to se onda još više osjetilo u tim Ferrarijima. Dosta često su bili najbolji sa gumama pa je i to igralo ulogu.

Sve u svemu, teško je išta zamjeriti Fernandu. Osim da se čini kao govno od čovjeka, sramota je slušat ga kako se hvali i indirektno govori ekipi da je napravila govno od bolida.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.