Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2013., 16:32   #81
Ako se lijek klima, jer potrebno brušenje pri zamjenii ili?
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 21:13   #82
Pozdrav, imam pitanje u vezi ispuna na petici gore desno imam ispun i malo mi je napukao zub, dok je ispun čitav i neoštećen i imam ga već nekoliko godina i ništa se ne klima. Može li se zub popraviti bez vađenja ispuna? Tj. ne znam kako da drugačije opišem već zakrpati... i koliko bi taj postupak koštao jer baš nisam pri parama pa me zanima (zadnji put sestra upozorila da će se bijele plombe plaćati 200-400 kn odsad).
__________________
After all this time? - Always.

Motto
BlueSka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:35   #83
Novo!

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Bijele plombe u interkaninom segmentu se preko socijalnog ne plaćaju

Ne plaćaju se bijele plombe za sve zube!!! preko socijalnog, a ne samo one u interkaninom segmentu i to od 01.04.2013.

Novi pravilnik HZZO-a:

http://www.hkdm.hr/novosti/738/PRAVI...NOG-OSIGURANJA
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_38_710.html
Portafolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 14:49   #84
Postoji obavijest na "Cijene dentalnih usluga". Ja za sada ne znam niti jednu ordinaciju preko HZZO-a gdje je sve besplatno, niti kako tako nešto može funkcionirati. Piše sve tamo.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 15:03   #85
Dajte nek mi neko odgovori,pls!Dakle na snimci se ne vidi da imam upalu zuba,a i izvana zub izgleda zdravo.Zubarica mi je ipak prepisala antibiotik.Pila sam ga 5 dana i prestala,pijem i druge ljekove,teško mi je to uskladit,a i probala sam nakon 2 dana pijenja antibiotika zagrist na taj zub i dalje me jako zaboli.Tako da sam prestala samoinicijativno pit antibiotike prije 3 dana,jer mislim da bi nakon 5 dana da je neka upala u pitanju,već trebalo bit nekog poboljšanja.I sad zovem ja zubaricu i sestra mi govori,nastavite piti antibiotike dok se upala ne smiri.A zadnji put mi je rečeno da nema nikakve vidljive upale.Mislim da mi zubarica nije dobra u svom poslu,a nemam love ić privatno.A i oni znaju biti svakakvi.
Kiwi Mango is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:04   #86
pozz, pošto moja odabrana zubarica kreće naplaćivat bijele plombe od 220-260 kn, zanima me kako vama izgledaju vaše bijele plombe? jel bi one trebale izgledat kao zub, tj da se uopće ne vide?
do sada sam plaćala onih 50 kn ali sad kad je digla cjenu onda bi volila da to sliči na nešto a ne ko neka žuta mrlja na zubu. Znači tako menu te plombe izgledaju, poravnate, ne prate oblik zuba i boja je neodgovarajuća. I ne traju mi baš, svako 2-3 godine mi ih mjenja. Vaša iskustva?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:01   #87
Izrada ispuna ne ovisi o cijeni. ..
Ispun je dobar ako je stomatolog dobar u modeliranju anatomskih struktura. ..i ako koristi dobar materijal za ispune
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:49   #88
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
Izrada ispuna ne ovisi o cijeni. ..
Ispun je dobar ako je stomatolog dobar u modeliranju anatomskih struktura. ..i ako koristi dobar materijal za ispune
ne znam kako se zove materjal, uvijek se neki fuđi spominje? a modeliranje ne postoji, napuni zub i to je to. Još mi sad baš trebalo izdignit jer mi se povisio zagriz zbog stavljenih krunica na drugoj strani i opet mi nije napravila neki oblik zuba nego je poravnato bezveze. Mogu vam sliku stavit pa mi dajte vaše mišljenje
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:34   #89
Ne moras Zeni se vjerojatno ne da raditi pa ti pukne staklenoionomerni cementni ispun iz pistolja (fuji IX) koji kosta max 100-150 kn po zubu i gotov je za 5 min ali ne lici ni na sta i nije toliko trajan. Ispun koji kosta 270+ kn se radi od kompozitnog materijala u boji zuba i kad je gotov ne razlikuje se od zuba To trazi malo vise vremena, umjetnicke crte i poznavanja modernih protokola.
Da ne bude zabune, Fuji ix je vrhunski bioaktivni materijal ali ima svoje indikacije i posebnosti koje treba postivati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 28.06.2013. at 00:42.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 09:16   #90
hvala juji, tako sam i mislila. znači oni bi krenili nešto naplaćivat a radili bi još po socjalističkim kriterijima. Hah. Još mi kaže da sam gotova tj da nema više ništa radit a ja vidim na gornjoj petici golim okom crnilo ispod plombe
Edit: mislim da se radi o fuji 2, nisam nikad čula da je rekla fuji 9? i ne stavlja iz pištolja nego sestra na stakalcu zamješa smjesu

Zadnje uređivanje Lake : 28.06.2013. at 09:27.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 10:39   #91
Aha... Mijesanje se zapravo koristi samo za kreiranje tanke podloge ispod pravog ispuna ili za vrlo male kavitete gdje je steta baciti cijelu kapsulu. Fuji II LC je takodjer staklenoionomer ali svjetlosno aktiviran. Dobar je iskljucivo kao podloga ili kao mali ispun u podrucjima npr zubnog vrata
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:21   #92
a onda nije ni čudo šta mi se troše te plombe tako brzo, čitam da se to djeci stavlja kako nešto privremeno tj da to niti nije prava plomba. I ona to misli naplaćivat 260 kuna? a bome meni neće...idem onda privatno pa da bar traje i sliči na nešto.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:29   #93
FUJI u bilo kojem obliku nije isključivo privremeni ispun...nemoj to pobrkati...
on je u svakom slučaju "prava" plomba i kao takav traje dugo...
on može itekako dobro funkcionirati i godinama ako je stavljen uz pravu indikaciju...

a djeci se stavlja jer je hidrofilan...tj.može u vlažno radno polje

a to što se naplaćuje 260 kn je sasvim ok po pravilniku HZZO-a...tamo nije navedena razlika u cijeni između stakleno-ionomera i kompozita...ili?!
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 23:14   #94
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
FUJI u bilo kojem obliku nije isključivo privremeni ispun...nemoj to pobrkati...
on je u svakom slučaju "prava" plomba i kao takav traje dugo...
on može itekako dobro funkcionirati i godinama ako je stavljen uz pravu indikaciju...

a djeci se stavlja jer je hidrofilan...tj.može u vlažno radno polje

a to što se naplaćuje 260 kn je sasvim ok po pravilniku HZZO-a...tamo nije navedena razlika u cijeni između stakleno-ionomera i kompozita...ili?!
ma možda to nije loš materijal ali meni loše izgleda i troši se dosta brzo...za dosadašnjih 50 kn me nije bilo briga al sad za 4 puta više para ipak imam malo veće kriterije.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 11:20   #95
Ribice ma ok je to kada se stavlja po indikaciji (mliječni zubi, djeca, dentinski replacement u dubokim kavitetima, peti razredi i manji prvi razredi i to za fuji 9 i eqia), ali trpati svaki put fuji 2 lc koja se miješa kao pravi ispun prvog ili drugog razreda odrasloj osobi koja želi bijelu plombu znaš i sama jako dobro da nije indikacija i da netko to radi kako bi uštedio/jer mu se ne da. Također znaš da mu površina nije dugotrajna i da ako se radi o ispunu, uvijek bi nakon nekog vremena trebalo skinuti gornji sloj i staviti kompozit, bez obzira što kažu proizvođači (devetka ili equia, ne dvojka, ona ni nije za ispune osim za 5.razrede). Jednostavno nikada nije toliko trajan ni estetski zadovoljavajuć kao kompozit. Što se cijene tiće, po meni nikako ne može biti ista cijena takvog materijala i kompozitnog, iako mjesta za slobodno tumačenje tu ima i realno može se naplatiti po želji.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 13:39   #96
Apsolutno se slažem...zato sam i napisala "ovisno o indikacijama"...

A što se cijene tiče...tu se ne petljam...
Ja nemam Ugovor pa me se to zapravo i ne tiče...
Svatko neka naplaćuje koliko hoće, a pacijenti neka biraju po kvaliteti...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 16:19   #97
znači, ja bi mogla nadogradit ove fuji plombe sa kompozitom bez da se ove skidaju skroz? jel moguće to?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 23:00   #98
moguće je...
samo se dovoljno FUJI-ja treba skinuti (prebrusiti) kako bi se napravilo mjesta za kompozit...
i da taj sloj ne bude pretanak jer onda prosijava ta mutna boja FUJI-ja
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 17:09   #99
Reakcija na toplo/hladno - savjet molim hitno!

Bila sam neki dan kod zubara na kontroli, redovito odlazim, svakih 6mj. samo na ciscenje kamenca, vec godinama nisam morala popravljati nista niti imam ikakvih problema ovako inace.

Na redovnoj kontroli mi je uocila mali karijes na 5. ili 6. gore desno. Bez injekcije kod mene ne prolazi, dala mi je injekciju i u 5 min. je sve bilo gotovo, no drugi dan sam primjetila da mi je zub lagano poceo reagirati na hladno.

Danas primjecujem da mi dosta reagira na hladno, na tu stranu nista hladno ne zelim jesti, za vrijeme rucka odreagiralo mi je i na toplo + kaj sam primjetila nakon sto sam pojela sladoled i nastojala izbjegavati tu stranu da me takoder bolilo, no ne trenutno vec i par minuta kasnije.

Kako je to moguce? Sad mi se smirilo, tek u pon. mogu zvati zubarku, nisam htjela zvati ni u cet. ni u petak jer sam mislila da je to mozda neka reakcija.. zaboravila sam vec kako je to kad se nekaj mora popravljati i mislila sam da je normalno i da ce proci kroz dva-tri dana, no vidim da ne prolazi...

U cemu je problem?
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 12:19   #100
Možda je bio dubok karijes pa zub malo reagira, pusti još koji dan i prati a ako se ne smiri, javi se dr
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.