Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2016., 21:43   #241
U petak mi je izvađen zub pod upalom. Nije mi curila krv osim nešto malo u trenutku kad je izvađen. Sve sam uradila po pravilima, držala stisnuto, nisam ispirala, no nije bilo nikakvog ugruška ni krvi. Tijekom druge noći počelo je krvarenje, ne znam koliko jer sam spavala i probudila se od boli. Imala sam krvavu okruglicu za što sam se ponadala da je taj ugrušak, no on je u roku par sati nestao. Desni ispod zuba su mi još uvijek natečene kao i prije vađenja. Je li to gnoj? Hoće li on sam nestati? Je li on razlog što rupa ne zarasta ili je dva dana premalo za neke zaključke? Može li zub zarasti i bez toga ugruška? Stvarno si ne mogu priuštiti još tjedan dana ležanja i kljukanja tabletama (od hodanja me boli jače).
TheBlaženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 05:50   #242
Znači prvi put ikad sam vadia zub,prije 5 dana,šesticu donju.
Jos me pomalo boli to meso gdje je rupa i rana.
Šta je ono smeđe (ima neugodan miris)nešto šta mi je zubar stavio prije one gaze na kraju?
Jer stvarno mi se čuje iz usta,kad dotaknem jezikom ranu tu
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 16:48   #243
Prije tri dana sam vadila jedan zub i čini mi se da rana dobro zarasta te nemam nikakvih bolova. Međutim, na jeziku su mi se pojavile bijele naslage i neugodan miris u ustima. Može li to biti posljedica vađenja zuba? Guglajući naišla sam info da su bijele naslage posljedica candide u ustima :O Kod stomatologa sam naručena za par dana...
dalij is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:10   #244
Jučer ujutro mi je izvađena gornja desna petica, i čini mi se da mi je ugrušak ispao tijekom noći. Kada pogledam ogledalom vidim bijelo, i ne razlikujem je li bi mogao biti alveolitis ili se fibrin već stvorio. Užasno me strah alveolitisa, a stomatologinja mi ne radi za vikend. Kako da znam i ima li išta što mogu sama poduzeti, kupiti neki gel u ljekarni i mazati da pomognem zarastanju ili nešto?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:16   #245
Čini se da možda moram izvaditi donju 5 a kad izvadim zub zadnja dva puta su bili nesnosni bolovi,čeljusni kirurg kaže da mi se upali kost i da to boli dok se ne napravi zaštitni sloj na kosti.Zadnja dva puta sam to rješavala tako da sam svaka dva dana išla kod zubara koji je otvarao ranu , strugao ,i stavljao neki ljek unutra.Sad bi zbilja htjela izbjeći taj scenarij jer nije nimalo zabavan,dakle,dali se to može kako izbjeći?
Bilo kakav savjet je dobrodošao...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:18   #246
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Čini se da možda moram izvaditi donju 5 a kad izvadim zub zadnja dva puta su bili nesnosni bolovi,čeljusni kirurg kaže da mi se upali kost i da to boli dok se ne napravi zaštitni sloj na kosti.Zadnja dva puta sam to rješavala tako da sam svaka dva dana išla kod zubara koji je otvarao ranu , strugao ,i stavljao neki ljek unutra.Sad bi zbilja htjela izbjeći taj scenarij jer nije nimalo zabavan,dakle,dali se to može kako izbjeći?
Bilo kakav savjet je dobrodošao...
Bilo tko???Čitala sam da oralni kontracepcivi su jedan od uzročnika takvog stanja.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 21:25   #247
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Bilo tko???Čitala sam da oralni kontracepcivi su jedan od uzročnika takvog stanja.
ozbiljno??? možda zato i ja moram vaditi bespotrebno živce, općenito mi je ovih par zadnjih popravaka bilo iznimno bolno i nisam imala pojma da to može biti od kontraceptiva, da nije možda da zbog njega zubi tako ubrzano propadaju
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 09:58   #248
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ozbiljno??? možda zato i ja moram vaditi bespotrebno živce, općenito mi je ovih par zadnjih popravaka bilo iznimno bolno i nisam imala pojma da to može biti od kontraceptiva, da nije možda da zbog njega zubi tako ubrzano propadaju
Ma ne vjerujem,moja mama isti problem ima ,znači jako loši zubi i bolno vađenje,a ne koristi kontracepciju već 25 godina.
Možda je do zubara ,ja imam bruksizam pa je od toga a i loša genetika.
Pitaj svog zubara.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 15:15   #249
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ma ne vjerujem,moja mama isti problem ima ,znači jako loši zubi i bolno vađenje,a ne koristi kontracepciju već 25 godina.
Možda je do zubara ,ja imam bruksizam pa je od toga a i loša genetika.
Pitaj svog zubara.
i meni su isto nekvalitetni genetski, proces vađenja mi je strašno bolan, ali poslije istog bolove uopće nisam imala, kao ni poslije popravljanja zuba koje sad imam
kaže zubar da su mi zubi sve više i više plombirani i da dolaze te plombe sve bliže živcima
al zanimljivo kako mi je nagore na lijevoj strani gdje mi je vilica malo pomaknuta
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 20:27   #250
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
i meni su isto nekvalitetni genetski, proces vađenja mi je strašno bolan, ali poslije istog bolove uopće nisam imala, kao ni poslije popravljanja zuba koje sad imam
kaže zubar da su mi zubi sve više i više plombirani i da dolaze te plombe sve bliže živcima
al zanimljivo kako mi je nagore na lijevoj strani gdje mi je vilica malo pomaknuta
To me zanima šta znači kad kažu da su plombe previše prema živcima?Dali to može biti problem?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 23:31   #251
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
To me zanima šta znači kad kažu da su plombe previše prema živcima?Dali to može biti problem?
meni je rekao da si ti takvi izuzetno osjetljivi i da je normalno da ih osjećam, onako laganu nelagodu na hladno/ toplo i prilikom ugriza ponekad
stvar je u tome što mi je sad nastao ozbiljniji problem jer 5-ica mi je postala najispunjenijom od njih svih i pritisnula je ispuna ozbiljno živac toliko da sam ga naposlijetku bila primorana i umrtviti
sada me iskreno strah za svako slijedeće plombiranje jer mi je pokazao da imam par zubi koji su isto dosta plombirani i da bi mogle i s njima nastati te poteškoće
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 20:24   #252
Nakon šta smo raspravile za i protiv za vađenje zuba odlučila sam da vadim desnu 6.Zubarica mi je rekla da i nakon šta napravim ct zuba ona ne garantira da će ga spasiti,a ct je 350 kn.
Pa sad me zanima kako spriječiti suhu aveolu nakon vađenja zuba.?šta mogu napraviti da izbjegnem upalu kosti?
Rekla mi je zubarica da godišnje doba igra veliku ulogu u tome tj da ne preporuča vaditi zub po ljeti.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 20:54   #253
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Nakon šta smo raspravile za i protiv za vađenje zuba odlučila sam da vadim desnu 6.Zubarica mi je rekla da i nakon šta napravim ct zuba ona ne garantira da će ga spasiti,a ct je 350 kn.
Pa sad me zanima kako spriječiti suhu aveolu nakon vađenja zuba.?šta mogu napraviti da izbjegnem upalu kosti?
Rekla mi je zubarica da godišnje doba igra veliku ulogu u tome tj da ne preporuča vaditi zub po ljeti.
zatraži drugo mišljenje
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 21:07   #254
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zatraži drugo mišljenje
U vezi čega?Ako je u vezi zuba, pitala sam jednog zubara on je rekao da u pravilu ne radi ono šta je netko drugi započeo i rekao neka idem kod specijalista endodoncije a socijalna doktorica mi ga je odavno htjela izvaditi.
Ako je u vezi vađenja zuba svi mi odgovaraju da nije do zubara koji vadi zub nego do moje sklonosti tome.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 16:52   #255
Izvadila sam zub i sad sam popila pola kafetina ali mi jako mučno u želucu,pa me zanima koji ljek protiv bolova mogu još popiti?Imam čir na želucu.
Lekadol ili Lupocet mi ne pomažu,dosta su slabi.
Uzela sam Ketonal ali u upustvima piše da ne smiju osobe sa gerbom i čirom.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 15:04   #256
Opet ja,dva dana nakon vađenja mene zub umjereno boli,imam doma oral b tekućinu za ispiranje zuba,dali mogu sa time isprati ili sa solju i vodom?
Do svoga zubara ne mogu doći .
Rana je ispunjena sa ono smeđom spužvicom i kao da je lagano počela bjeliti.Ne jedem na toj strani,ne pušim.
Više boli kad ležim,ne znam dali je ovo suha alveola ili normalana bol posle kompliciranog vađenja.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 15:48   #257
Lola, mislim da je sve u redu sa ranom. ja je ne bih ispirala, tek su 2 dana prošla. ako je počelo bijeliti, znači da dobro zacjeljuje, a bol koju osjećaš je normalna. ja sam imala komplicirano vađenje i imala sam bolove (ne strašne bolove) još 15-20 dana nakon, bol se čak protezala do ramena, a nije bila u pitanju suha alveola.
Vivienne05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 16:16   #258
ne znam,nisam pametna sad sam zvala zubara rekao je da dođem,dali on po rani može vidjeti dali se upalilo ili ako nešto nije u redu?
Više ni ne znam kako boli normalno zacjeljivanje...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:52   #259
LP.Evo ja sam dugo pisala na temi vađenja zivca...,imala sam dugo problema sa gornjom sesticom i na kraju je moralo van.Sinoć sam zvala svog stom. i izvadila zub.Prilikom vađenja mi je pukao dio,nakraju izvađen i u ranu apliciran neki lijek,mislim da se zove jodofom nesto tako.Poslije popustanja anestezije sam počela osjećati jake bolove.Vise kao da iz te rane osjećam jako ziganje.znam da je poslo samo 24 sata al ja i uz lijekove osjećam jake bolove.Imam li raloga za brigu.Vikend je i nemogu do stomatologa jer neradi.Nemam taj neki ugrusak sto treba biti jer imam tu gazu u zubu.Onako kad pogledam ranu nečini mi se nista ni crvenom,nisam ni otekla.Stavljam leden oblog i drzim se svih uputa.Hvala unapred na savjetu...
nena1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 11:22   #260
Pozz, tjedan dana nakon vađenja zuba dogodili se to da mi se rupa napunila krvlju tamne boje. Zovem doktoricu da dodđem na pregled, no ona mi govori da je to sve u redu i da kupim tampon u ljekarni i stavim na to mjesto.
Ne znam, što mi vi savjetujete?
nellaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.