Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2012., 10:54   #1
Google Maps

Koliko znam za korištenje googlemaps na androidu potrebno je imati vezu sa internetom, šta mi nije problem pošto imam 3G (H) vezu na pretplatu.
Problem je šta kad pređem granicu i odem u Sloveniju, tu bi me spajanje na internet skupo koštalo (megabajt prometa 60 kn)
Jučer sam slučajno naišao na ovaj tekst za googlemaps, citiram:
Postoji cache u kojem može "stajati" određena količina karata koje su se skinule (tako da ih imate bez interneta)
Zna li ko šta o tome, kako to izvesti u praksi
magistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:05   #2
Odi na Google Maps postavke i uđi u Labs. Uključi Predučitavanje karte. Tamo ti piše i opis opcije.
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:40   #3
Ok uključio sam to.
Možeš li malo pojasniti šta se ustvari dešava kad to uključim i odspojim se sa interneta.
Odakle on uzimlje tu kartu i koliko je stara
magistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:26   #4
Nisam ja to koristio, ali mislim da je prilično jasno.
Piše ovo:
"Idete li na izlet gdje nećete imati pristup Internetu? Upotrijebite opciju "Prethodno učitavanje karte područja" na usluzi Google Stranice Mjesta kako biste prije polaska učitali područje karte. Da biste pronašli tu opciju, pritisnite i zadržite pritisnut gumb miša dok na karti označavate područje za učitavanje, zatim dodirnite oblačić ili idite na "Više opcija" na stranici s rezultatima pretraživanja na Stranici mjesta. Učitavaju se samo djelići karte (bez satelita,.." dalje ne vidim.

Probao sam sad uključiti. Kad zadržiš prst nad kartom i tapneš na oblačić pojavi ti se na dnu "Prethodno učitavanje područja karte". Nakon toga vidiš kako kreće download i kad završi označi ti kvarat koji je keširao.

Pa uzima tu kartu koju gledaš sa Google Maps. Može biti stara ko i sve na Gmaps ... od 0 do 3 g., pa i više.
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:30   #5
imaš mgmaps
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:35   #6
Navodno i sa keširanim kartama za navigiranje treba imati data promet uključen.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:45   #7
Instalirati neku offline navigaciju?
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 20:02   #8
Quote:
budalo kaže: Pogledaj post
.... pritisnite i zadržite pritisnut gumb miša dok na karti označavate područje za učitavanje
Ćekaj ne razumijem nešto, kakav miš, na mobitelu ??
Daj pojasni malo detaljnije to "Kad zadržiš prst nad kartom i tapneš na oblačić "
Kad držim prst na karti pojavi se oblačič "učitavanje adrese" i nakon toga mi prikaže adresu ali ne pojavljuje se nikakav tekst "Prethodno učitavanje područja karte".
Pojasni preciznije ako ti nije problem, please.

Zadnje uređivanje magistar : 07.02.2012. at 20:33.
magistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 00:01   #9
Ja sam pretipkao samo kako piše opis te opcije u Labsu, a ovo "miš" je vjerojatno loš prijevod. Ne da mi se prabacivati na eng. da vidim izvornik. Kad klikneš na oblačić te adrese pojavi ti se ovaj treći ekran gdje na kraju imaš "Prethodno učitavanje područja karte".

budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 09:15   #10
Čudno, jučer se nije pojavio taj "Prethodno učitavanje područja karte" a danas se pojavio.
E sad, da li mogu povečati to područje od 16 km jer to mi je preusko područje kad odem u Sloveniju.
Da li je moguče obuhvatiti cijelu Sloveniju.
Još jedna stvar mi nije jasna, na nekome forumu sam vidio da spominje učitavanje GoogleMaps pomoču GPS (bez spajanja na internet)
Da li je to točno
magistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 09:16   #11
Čudno, jučer se nije pojavio taj "Prethodno učitavanje područja karte" a danas se pojavio.
E sad, da li mogu povečati to područje od 16 km jer to mi je preusko područje kad odem u Sloveniju.
Da li je moguče obuhvatiti cijelu Sloveniju.
Još jedna stvar mi nije jasna, na nekome forumu sam vidio da spominje učitavanje GoogleMaps pomoču GPS (bez spajanja na internet)
Da li je to točno
magistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 09:54   #12
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Navodno i sa keširanim kartama za navigiranje treba imati data promet uključen.
Nije rečeno da će se koristiti za navigaciju.

Quote:
magistar kaže: Pogledaj post
E sad, da li mogu povečati to područje od 16 km jer to mi je preusko područje kad odem u Sloveniju.
Još jedna stvar mi nije jasna, na nekome forumu sam vidio da spominje učitavanje GoogleMaps pomoču GPS (bez spajanja na internet)
Da li je to točno
Ovdje pročitaj više za Google Maps offline caching. Mislim da ne možeš povećati područje, jednostavno moraš više područja od 10 milja obuhvatiti. Piše i ovo: "This download stores only the base map tiles and the landmarks on the map, so you still need a data connection to see satellite view and 3D buildings, search for Places and get directions."
Karte ti se ne mogu učitavati preko GPS-a, to su kruške i jabuke. Daj link na taj post.

Zadnje uređivanje assassin : 08.02.2012. at 16:45. Reason: Spojeno
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 12:10   #13
Quote:
budalo kaže: Pogledaj post
Odi na Google Maps postavke i uđi u Labs. Uključi Predučitavanje karte. Tamo ti piše i opis opcije.
Kod mene nema tog "preducitavanje karte".
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 12:49   #14
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kod mene nema tog "preducitavanje karte".
Moras imati verziju google maps 6.1 a ako ti ne nadje na Marketu nista neobicno jer pise:

Current Version: Varies with device

Potrazi rucno preko googla i iskopiraj si na SD karticu i instaliraj.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 13:12   #15
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
Moras imati verziju google maps 6.1 a ako ti ne nadje na Marketu nista neobicno jer pise:
A tak...na marketu je verzija koja nije kompatibilna s mojim telefonom. Necu se sezati s tim, nije mi neophodno...samo mi je bilo cudno kako nema.
Slucano sam naisla na nekakav
street view
Obzirom da ocito imam neku staru verziju, bi li ovo moglo funkcionirati na mom lg p350 ? Pretpostavljam da bas i ne (iako se tu na stranici spominje), jer ja kad ukljucim bilo koji layer ne vidim nista novo.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:49   #16
Čisto sumnjam da radi na P350.
Dosta je slab mobitel.

A, ova stranica je bezveze.
Tj. pokazuje ti skroz nevezane stvari- tipa java aplikacije koje ne rade na Androidima.
Tako da radije gledaj negdje drugdje.

Također- za offline GMaps imate aplikacija po Marketu (ima ih dosta i za Open Maps- ako su vam one draže).
No, one koje sam ja probao nemaju mogućnost offline navigacije.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:44   #17
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da radi na P350.
Dosta je slab mobitel.
Ok, hvala na info...onda ga necu muciti.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 12:16   #18
Android i GoogleMaps ?

Imam Samsung "Galaxy I9000S" na pretplatu sa neograničenim internetom i Gps navigacijom i nešto mi nije jasno.
Kolege mi kažu da za rad sa GoogleMaps je potrebna veza na internet.
Izašao sam iz kuće u šetnju gradom, isključio internet (3G), uključio GPS te otvorio GoogleMaps.
Gledam i vidim da točno prikazuje i prikazuje moje kretanje po cjelome gradu ?
Nije mi sad ništa jasno, kako je mogao pratiti moje kretanje bez veze na internet
Može li ko da objasni
foto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 12:54   #19
Moguće da ti je dio "keširao", ali ne može baš previše...
Uglavnom- za Google Maps je (100%) potrebna veza na internet kako bi skinuo karte.

Kao što smo pisali gore- možeš skinuti prije dio karte, ali u praksi ti treba internet.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:27   #20
Ne vjerujem da mi je keširao jer tim ulicama nisam prolazio zadnjih mjesec dana a šetao sam više od pola sata.
Stvarno ni ja ne mogu da vjerujem svojim očima da bez interneta mi prati kretanje.
Evo sad ču da vratim mobitel na tvorničke postavke (sa formatiranjem USB memorije) i za jedno sat-dva ču izači ponovo van u drugi dio grada i probati opet GoogleMaps pa ču javit na forum šta je bilo.

Usput da pitam, pored GoogleMaps vidim da ima još dvije slične aplikacije Navigation i latitude.
Nije mi jasno čemu služi taj latitude, ne vidim razliku između njega i GoogleMaps
foto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.