Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2015., 18:03   #6841
Pročitala sam i izučila dotične knjige.. Ne samo da me interesira,već me fascinira i definitivno ću studirati astronomiju,a astrofizika se može studirati na određenim fakultetima u Americi

PS: U pravo si da se u srednjoj ne može dobiti neko značajno znanje astronomije i sličnih predmeta,zato postoje fakulteti,ne?
Lucija098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 08:59   #6842
Da, ali ti si pričala o nekom signifikantnom predznanju/temelju koji bi htjela steći na nastavi astronomije u srednjoj školi, na što sam ti ja odvratio da nećeš pretjerano mnogo naučiti na nastavi astronomije u srednjoj školi...

Budući da si sada sama potvrdila to, ne shvaćam zbog čega bi ti nastava astronomije uopće bila toliko važna... ako te toliko zanima to područje, teško da ćeš "zahrđati" u 4 godine srednjoškolskog obrazovanja.

PS:LMU ti je 13. na listi najboljih fakulteta za fiziku i astronomiju, ispred njega su Chicago, Imperial College, ETH, Tokyo, Caltech, Princeton, Oxford, UCB, Stanford, Harvard, Cambridge i MIT. Ako si dio prosječne hrvatske obitelji (koja nema volje čitavu ušteđevinu potrošiti na fakultetsko obrazovanje), ostaju ti LMU i ETH u Europi, u kojima možeš studirati bez da ruiniraš svoje roditelje. Mislim da je vjerojatnost da dobiješ nekakvu stipendiju, blago rečeno, zanemariva.
dimovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 23:45   #6843
Tnx, hvala Bogu pa si mogu priuštiti obrazovanje u Americi, sada sve ovisi o meni samoj
Lucija098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:59   #6844
Ee ljudi jel mozda znate koje bi profesore trebali dobiti buduci prvasici? Hvalaa na odg
Barcaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 21:47   #6845
Smile Profesori u V.

Hi,
s obzirom da sam krenuo u V. može malo o profesorima, molim starije učenike, samo kratko o njima:

Hrv. - Jelena Kasabašić-Kušić
Mat. - Dijana Soldić
Lik. - Ivan Risek
Pov. - Vlatka Rendulić
Bio. - Vesna Barušić
Inf. - Bojan Radman
Fiz. - Ivan Novosel
TZK. - D. Juričić

Puno, puno hvala
erorodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 18:21   #6846
Quote:
erorodic kaže: Pogledaj post
Inf. - Bojan Radman
Legenda nad legendama - svaki sat je (bio ) užitak s njim. Pogledaj prije svakog sata što ste radili i sve će biti u redu.

Kad počnete s programiranjem (tj. kad ste se već par mjeseci bavili tim) zna u ispit ubaciti starije gradivo (npr. naredbe koje ste učili u 2. razredu na ispitu iz 2. polugodišta 3. razreda), tako da i to treba za peticu ponoviti.
dimovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 17:22   #6847
Potrebni bodovi

Bok svima, koliko je bodova potrebno za v .gimnaziju i moraš li proći sve razrede 5.0 da upadneš? hvala!
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:47   #6848
Quote:
hrovje kaže: Pogledaj post
Bok svima, koliko je bodova potrebno za v .gimnaziju i moraš li proći sve razrede 5.0 da upadneš? hvala!
Prošle dvije godine nikako nije trebalo proći s 5.0 da upadneš. Prag je bio negdje oko 78,8 obje godine.

No sve se može promijeniti zbog svakakvih razloga (veća "potražnja", manji broj učenika,...) tako da ti mogu samo reći da se potrudiš što više sad kad si u osmom da ne zezneš, jer si sve do sad prošao, a osmi i nije toliko težak.

Ove godine ti je zbog "prijamnog" ispita u MIOC-u jaaako puno učenika završilo u Petoj. S takvim stvarima nikad ne znaš.

Sretno!
__________________
Freaky-geeky IMDb hipster.
I don't like Calibri nor Comic Sans.
thelegotimelord is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:35   #6849
pozdrav svima,
idem u 8.r i v.gimnazija mi je jedna od opcija za srednju školu, no čula sam da se tamo profesori većinom posvećuju samo učenicima koji idu na natjecanja, je li to istina? isto tako me zanima je li gimnazija teška, onako da po cijele vikende treba učiti otprilike?
unaprijed hvala.
skatergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:05   #6850
Thumbs up

Quote:
skatergirl kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
idem u 8.r i v.gimnazija mi je jedna od opcija za srednju školu, no čula sam da se tamo profesori većinom posvećuju samo učenicima koji idu na natjecanja, je li to istina? isto tako me zanima je li gimnazija teška, onako da po cijele vikende treba učiti otprilike?
unaprijed hvala.
Peta ti je super skola, i definitivno bih ti ju preporucio. Profesori su (veelika vecina, uvijek ima mala iznimka :P) super, cim se ti trudis, aktivna si i sl. uvijek će im bit zadovoljstvo da ti pomognu il nez izadu u susret u bilo cemu. Ja sam stvarno s profesorima zadovoljan. Skola je dosta teska, moras biti dosta predana. Ja sam upisao petu neznajuci da je teska i nisam nista planirao (sad sam 1. raz, jos mjesec i nesto dana barem). Na početku niti sam znao učiti, i navike iz osnovne škole o nepisanju zadaća iz matematike su se prenijele u srednju, iako sam ja vježbao za testove zbog toga mi je prosjek 2,8 iz mat. Da sam pisao zadace sve i da sam stalno pratio sta se radi, siguran sam da bi imao baarem 3,5, ako ne i vise (nije bas lako svejedno :P). I trenutno mi je prosjek ocjena oko 4,3. Tako strasno nije da cijeli vikend provedes za knjigom, barem koliko ja mislim. Ja sam u domu tako da vikendom kad idem doma do sad nisam gotovo nista ucio. Savjetujem ti da aktivno sudjelujes na satu, tako te cak i dosadni satovi povijesti pocnu pomalo interesirati. Pisi zadace (mislim konkretno na matematiku, ali i ostale isto), to ti je dosta vazno da budes u toku sa gradivom i puno je lakse kad krenes par dana prije testa vjezbat za test, da tocno znas sta ti ide sta neide.
Uglavnom, svakako ti preporucam da upises petu . Sretno!

Zadnje uređivanje severluka045 : 29.04.2017. at 15:08. Reason: Estetski
severluka045 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:28   #6851
Hvala severluka045
skatergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 23:12   #6852
Molim vas ako bi mi netko mogao pomoći...
8. sam razred i željela bih upisati V. gimnaziju.Inače,prvi jezik mi je njemački,ali engleski učim od 4.razreda.Na stranicama gimnazije sam vidjela da će se održavati provjera znanja prvog stranog jezika kojeg kandidat nije učio u OŠ(tako piše na str. škole).Htjela bih upisati A program te bih kao prvi jezik uzela njemački.Trebam li ići na ovu provjeru???
zbunjeno123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:53   #6853
Ja cu ove godine u petu evo blizu mi je ( 5 min doslovno)iso sam u oš kršnjavi (radili smo programiranje iz informatike pa imam predznanje) matematika mi nikad nije bila suicide factor (makar sam sklon lapsuzima) a iz fizike imam u obitelji opaku profesoricu u mirovini a i nisam se prebijo oko nje do sada tak da mislim da bi sve u svemu mogo prezivjet petu jedino me zanima buduci da nikad nisam bio nabrijan na neka natjecanja je li moguce prezivjeti u petoj bez da se ide na njih ili si automatski ucenik druge klase?pliz odgovorite iskreno!
Leonardo Ford is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:57   #6854
Pozdrav svima, provodim jedan istraživački projekt o Stavovima forumaša o dojenju u javnosti. Svjesna sam da ova tema nema previše veze s ovom o kojoj se raspravlja ovdje, ali zato baš mi je i zanimljiva jer želim imati što više različitih ispitanika. Pa bi vas molila ako možete izdvojiti par minuta i ispuniti ju, ima deset pitanja, stvarno je kratka, a meni će puno značiti. Hvala unaprijed! https://docs.google.com/forms/d/1wXu...spGplTqOU/edit ( kad kliknete na ovaj link, usmjerit će vas na anketu)
if777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 15:18   #6855
Žao mi je vidjeti da je ova tema zamrla. Mislim da ima mnogo nadolazećih učenika koji bi željeli dobiti neke novije dojmove o školi. Ja sam sad završio prvi razred pa ako ima netko tko bi želio čuti što je istina, a što ne od raznih priča o petoj nek se javi.
Leonardo Ford is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 21:11   #6856
Potres i Peta

Zna li netko koje je stanje zgrade Pete nakon potresa?

Matura se piše na Selskoj u Elektrostrojarskoj školi
kudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2020., 21:20   #6857
Smile

Pozdrav,
Ja sam sada završio 8 razred imam prosjek 79,39 pa sam htio pitati je li to dovoljno za ulazak plus ako mi neko može reci nešto o školi i profesorima.
wudu-majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2020., 15:10   #6858
Quote:
wudu-majstor kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Ja sam sada završio 8 razred imam prosjek 79,39 pa sam htio pitati je li to dovoljno za ulazak plus ako mi neko može reci nešto o školi i profesorima.
Pozdrav i tebi!
Na stranici upisi.hr piše da je zadnji upisani prošle godine imao 79,92 bodova(https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodov...h_za_upis_.pdf). No, uvijek postoji mogućnost da se i s tim bodovima upišeš. Svaka godina je drukčija.
Ja sam ove godine maturant V. gimnazije tako da ti mogu iz prve ruke dati informacije o školi i profesorima.
Upisao sam V. gimnaziju zbog preporuka drugih ljudi, ali i zbog činjenice da mi se V. gimnazija više svidjela od MIOC-a. Mogao sam da biram koju god sam školu htio(izravan upis zbog natjecanja iz informatike), ali je odluka na kraju pala na V. gimnaziju. Da me sad pitaš bih li opet upisao Petu, bih!
Upoznat ćeš puno super ljudi i profesora. Ako imaš želju za radom i znanjem onda je peta stvarno za tebe. U početku će biti malo natezanja s matematikom jer je stvarno ogromna razlika između osnovnoškolske i srednjoškolske matematike, ali nemoj se brinuti oko toga. 3 iz matematike u prvom razredu pete gimnazije je sasvim super.
Što se tiče ostalih predmeta, skoro pa slično kao u osnovnoj. Razlika je jedino što se ide više u dubinu(npr. povijest ili geografija). Ono što moraš znati je da Peta nije kao MIOC tako da se svakom predmetu posvećuje dovoljno vremena i pažnje te su svi predmeti jednako vrijedni. Peta postiže uspjehe iz prirodoslovnih predmeta, ali i iz društvenih. Nadam se da ćeš se složiti sa mnom da su svi predmeti jednako vrijedni i da nijedno znanje nije na odmet. Zbog činjenice da su svi predmeti jednako vrijedni dobiješ pravi uvid u svaki predmet. Tako sam ja zavolio psihologiju i upravo je upisao na FFZG-u. Iz pete možeš gdje god ti srce poželi.
E sad ću malo opisati profesore koje sam ja imao:
Hrvatski jezik - Vesna Muhoberac, prof. - valjda najbolja profesorica hrvatskog jezika u Hrvatskoj. Radi se puno, ali se toliko toga nauči. Zahtjevna je profesorica, ali je činjenica da su u petoj svi mali intelektualci(kako ona to uvijek kaže) tako da učenici u petoj i mogu napraviti ono što ona zamisli. Npr. sad smo u zadnjem razredu morali pisati referate o autorima i njihovim knjigama. Ja sam imao Andrića. 17 stranica referata. Puno vremena posvećuje književnosti, ali ni hrvatski jezik ne ostaje u sjeni. Ako ćeš kod nekoga dobiti potrebno znanje iz hrvatskog onda je to ona. I da - lektire se moraju čitati!! Alergična je na NE ČITANJE lektira! Vodi i dramsku skupinu i časopis(e-Krik)... Uvijek se možeš uključiti ako želiš!
Engleski jezik - Sanja Vrhovec Vučemilović, prof. - najbolja profesorica engleskog jezika. Zna jako puno, radi s učenicima jako puno. Često sudjeluje u raznim ERASMUS projektima. Inače radi na državnoj maturi iz engleskog tako da nam je dala puno savjeta o maturi... S nama je intenzivno radila i pisanje eseja i slušanje i čitanje.
Filozofija/Logika - Ana Ćosić, prof. - odlična profesorica. Uvijek je spremna za šalu te su satovi kod nje stvarno opušteni.
Povijest - Svjetlana Vorel, prof. - super profesorica. Kod nje se stvarno radi, ali i nauči. U slučaju da ostanu 2 minute do kraja sata, započet će novu lekciju. Kod nje nema gubljenja vremena.
Geografija - Nidija Meštrović, prof. - nekad se zna malo zbuniti, ali je super. Neki je ljudi ne vole...Zna stvarno puno(u mladosti je čak bila na svjetskoj olimpijadi iz geografije) te možeš sve shvatiti ako pažljivo slušaš.
Matematika - Daniela Beroš, prof. - najdraža profesorica. Stvarno puno radi s nama, uvijek je možeš pitati ako ti nešto nije jasno. Kod nje isto nema gubljenja vremena, ali se uvijek nađe vremena za pokoju šalu. Ona će te stvarno odlično pripremiti za maturu tako da tu nemaš brige.
Fizika - Ivana Vuksanović Ševa, prof. - isto super profesorica. Meni je bila i razrednica. Satovi su često opušteni tako da nema nekog pritiska. Pretežno smo vježbali zadatke iz plave zbirke. Ocjene zaključuje po prosjeku!
Kemija - Sanja Vorih, prof. - isto dobra profesorica. Može se naučiti kemija ako se sluša i pazi. Nikad nisam volio kemiju tako da sam je uvijek učio kampanjski....
Biologija - Matija Dvorski, prof. - on je trenutno, ali je pitanje do kad će biti s obzirom da zapravo mijenja profesoricu Međeral. Dobar je profesor i zna stvarno dosta. Što se tiče prof. Međeral, satovi su super. Inače je biologija u petoj dosta jaka tako da ako želiš raditi neke istraživačke radove uvijek postoji mogućnost.
Informatika - Predrag Brođanac, prof. - Super profesor. Uvijek otvoren za šale i zezancije. Ako imaš volje i želje za radom stvarno ćeš puno naučiti. Odlična priprema za FER
PiG/Sociologija/Etika - Marijana Švenda Lekić, prof. - Ne znam zašto, ali svi straše prve i druge razrede kako je stroga, a zapravo uopće nije. Žena je carica. Uvijek ima neke fore, a najbolja je kad se žali na laptop i kako joj stalno puca internet. Nije zahtjevna, testovi su lagani ako pratiš nastavu(naime, piše testove po svojim satovima i predavanjima). Najviše se nasmijem na njenim satovima. Uvijek će mi ostati u sjećanju sat kad je neka studentica predavala Weberovu birokraciju. Lekićka inače mrzi birokraciju i odbija je predavati.
TZK - Sanja Kosović, prof. - dobra profesorica. Nije prezahtjevna, odrađuje se ono što je po planu i programu.
Etika - Snježana Pervan Primorac, prof. - Super profesorica. Pretežno izrađujemo prezentacije i raspravljamo o mnogim aktualnim temama.
Likovna kultura - Vesna Mišljenović, prof. - inače još predaje fakultativno ruski jezik. Super profesorica. Moraš ići na izložbe i pisati izvještaje(doslovno 5 rečenica). Zna puno i možeš puno naučiti o likovnoj umjetnosti. Testovi nisu preteški...
Glazbena kultura - Dubravka Prpić, prof. - Isto super profesorica. Moraš ići na koncerte(iako sam nešto čuo kao da je to ukinula, nisam siguran). Naučit ćeš dosta, testovi meni nisu bili teški, ali drugi su imali problema. U drugom razredu smo imali prvi sat ujutro glazbeni pa smo često radili neke vježbe opuštanja...
Psihologija - Susanne Gordana Homan, prof. - super profesorica. Problem je što psihologiju imamo samo jedan sat tjedno u 3. razredu tako da se, nažalost, brzo ide kroz gradivo. No, naučit ćeš mnoge zanimljive stvari. Mozak je stvarno fascinantan...
I na kraju - Latinski jezik - Ivana Jelić, prof. - žena je carica. Isto je se svi boje, ali ne znam zašto. Ocjenjuje pravedno i prema znanju. Zahtjevna je, ispituje svaki sat. Ali gle, takav je latinski. 2 možeš izvući.

Eto, to je ukratko pregled profesora. Za neka dodatna pitanja uvijek mi možeš poslati poruku pa ću ti detaljnije odgovoriti. Nadam se da ćeš upisati Petu.
AndrejM123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2020., 15:14   #6859
Quote:
kudi kaže: Pogledaj post
Zna li netko koje je stanje zgrade Pete nakon potresa?

Matura se piše na Selskoj u Elektrostrojarskoj školi
Škola je jedno veliko gradilište. Na cijelom drugom katu su zidovi obijeni do cigle. I na prvom katu se dosta gradi i obnavlja. Uglavnom, nadam se da će do 9. mjeseca obnoviti petu.
AndrejM123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2020., 02:16   #6860
Thumbs up

Quote:
AndrejM123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav i tebi!
Na stranici upisi.hr piše da je zadnji upisani prošle godine imao 79,92 bodova(https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodov...h_za_upis_.pdf). No, uvijek postoji mogućnost da se i s tim bodovima upišeš. Svaka godina je drukčija.
Ja sam ove godine maturant V. gimnazije tako da ti mogu iz prve ruke dati informacije o školi i profesorima.
Upisao sam V. gimnaziju zbog preporuka drugih ljudi, ali i zbog činjenice da mi se V. gimnazija više svidjela od MIOC-a. Mogao sam da biram koju god sam školu htio(izravan upis zbog natjecanja iz informatike), ali je odluka na kraju pala na V. gimnaziju. Da me sad pitaš bih li opet upisao Petu, bih!
Upoznat ćeš puno super ljudi i profesora. Ako imaš želju za radom i znanjem onda je peta stvarno za tebe. U početku će biti malo natezanja s matematikom jer je stvarno ogromna razlika između osnovnoškolske i srednjoškolske matematike, ali nemoj se brinuti oko toga. 3 iz matematike u prvom razredu pete gimnazije je sasvim super.
Što se tiče ostalih predmeta, skoro pa slično kao u osnovnoj. Razlika je jedino što se ide više u dubinu(npr. povijest ili geografija). Ono što moraš znati je da Peta nije kao MIOC tako da se svakom predmetu posvećuje dovoljno vremena i pažnje te su svi predmeti jednako vrijedni. Peta postiže uspjehe iz prirodoslovnih predmeta, ali i iz društvenih. Nadam se da ćeš se složiti sa mnom da su svi predmeti jednako vrijedni i da nijedno znanje nije na odmet. Zbog činjenice da su svi predmeti jednako vrijedni dobiješ pravi uvid u svaki predmet. Tako sam ja zavolio psihologiju i upravo je upisao na FFZG-u. Iz pete možeš gdje god ti srce poželi.
E sad ću malo opisati profesore koje sam ja imao:
Hrvatski jezik - Vesna Muhoberac, prof. - valjda najbolja profesorica hrvatskog jezika u Hrvatskoj. Radi se puno, ali se toliko toga nauči. Zahtjevna je profesorica, ali je činjenica da su u petoj svi mali intelektualci(kako ona to uvijek kaže) tako da učenici u petoj i mogu napraviti ono što ona zamisli. Npr. sad smo u zadnjem razredu morali pisati referate o autorima i njihovim knjigama. Ja sam imao Andrića. 17 stranica referata. Puno vremena posvećuje književnosti, ali ni hrvatski jezik ne ostaje u sjeni. Ako ćeš kod nekoga dobiti potrebno znanje iz hrvatskog onda je to ona. I da - lektire se moraju čitati!! Alergična je na NE ČITANJE lektira! Vodi i dramsku skupinu i časopis(e-Krik)... Uvijek se možeš uključiti ako želiš!
Engleski jezik - Sanja Vrhovec Vučemilović, prof. - najbolja profesorica engleskog jezika. Zna jako puno, radi s učenicima jako puno. Često sudjeluje u raznim ERASMUS projektima. Inače radi na državnoj maturi iz engleskog tako da nam je dala puno savjeta o maturi... S nama je intenzivno radila i pisanje eseja i slušanje i čitanje.
Filozofija/Logika - Ana Ćosić, prof. - odlična profesorica. Uvijek je spremna za šalu te su satovi kod nje stvarno opušteni.
Povijest - Svjetlana Vorel, prof. - super profesorica. Kod nje se stvarno radi, ali i nauči. U slučaju da ostanu 2 minute do kraja sata, započet će novu lekciju. Kod nje nema gubljenja vremena.
Geografija - Nidija Meštrović, prof. - nekad se zna malo zbuniti, ali je super. Neki je ljudi ne vole...Zna stvarno puno(u mladosti je čak bila na svjetskoj olimpijadi iz geografije) te možeš sve shvatiti ako pažljivo slušaš.
Matematika - Daniela Beroš, prof. - najdraža profesorica. Stvarno puno radi s nama, uvijek je možeš pitati ako ti nešto nije jasno. Kod nje isto nema gubljenja vremena, ali se uvijek nađe vremena za pokoju šalu. Ona će te stvarno odlično pripremiti za maturu tako da tu nemaš brige.
Fizika - Ivana Vuksanović Ševa, prof. - isto super profesorica. Meni je bila i razrednica. Satovi su često opušteni tako da nema nekog pritiska. Pretežno smo vježbali zadatke iz plave zbirke. Ocjene zaključuje po prosjeku!
Kemija - Sanja Vorih, prof. - isto dobra profesorica. Može se naučiti kemija ako se sluša i pazi. Nikad nisam volio kemiju tako da sam je uvijek učio kampanjski....
Biologija - Matija Dvorski, prof. - on je trenutno, ali je pitanje do kad će biti s obzirom da zapravo mijenja profesoricu Međeral. Dobar je profesor i zna stvarno dosta. Što se tiče prof. Međeral, satovi su super. Inače je biologija u petoj dosta jaka tako da ako želiš raditi neke istraživačke radove uvijek postoji mogućnost.
Informatika - Predrag Brođanac, prof. - Super profesor. Uvijek otvoren za šale i zezancije. Ako imaš volje i želje za radom stvarno ćeš puno naučiti. Odlična priprema za FER
PiG/Sociologija/Etika - Marijana Švenda Lekić, prof. - Ne znam zašto, ali svi straše prve i druge razrede kako je stroga, a zapravo uopće nije. Žena je carica. Uvijek ima neke fore, a najbolja je kad se žali na laptop i kako joj stalno puca internet. Nije zahtjevna, testovi su lagani ako pratiš nastavu(naime, piše testove po svojim satovima i predavanjima). Najviše se nasmijem na njenim satovima. Uvijek će mi ostati u sjećanju sat kad je neka studentica predavala Weberovu birokraciju. Lekićka inače mrzi birokraciju i odbija je predavati.
TZK - Sanja Kosović, prof. - dobra profesorica. Nije prezahtjevna, odrađuje se ono što je po planu i programu.
Etika - Snježana Pervan Primorac, prof. - Super profesorica. Pretežno izrađujemo prezentacije i raspravljamo o mnogim aktualnim temama.
Likovna kultura - Vesna Mišljenović, prof. - inače još predaje fakultativno ruski jezik. Super profesorica. Moraš ići na izložbe i pisati izvještaje(doslovno 5 rečenica). Zna puno i možeš puno naučiti o likovnoj umjetnosti. Testovi nisu preteški...
Glazbena kultura - Dubravka Prpić, prof. - Isto super profesorica. Moraš ići na koncerte(iako sam nešto čuo kao da je to ukinula, nisam siguran). Naučit ćeš dosta, testovi meni nisu bili teški, ali drugi su imali problema. U drugom razredu smo imali prvi sat ujutro glazbeni pa smo često radili neke vježbe opuštanja...
Psihologija - Susanne Gordana Homan, prof. - super profesorica. Problem je što psihologiju imamo samo jedan sat tjedno u 3. razredu tako da se, nažalost, brzo ide kroz gradivo. No, naučit ćeš mnoge zanimljive stvari. Mozak je stvarno fascinantan...
I na kraju - Latinski jezik - Ivana Jelić, prof. - žena je carica. Isto je se svi boje, ali ne znam zašto. Ocjenjuje pravedno i prema znanju. Zahtjevna je, ispituje svaki sat. Ali gle, takav je latinski. 2 možeš izvući.

Eto, to je ukratko pregled profesora. Za neka dodatna pitanja uvijek mi možeš poslati poruku pa ću ti detaljnije odgovoriti. Nadam se da ćeš upisati Petu.

Zahvaljujem se na odgovoru👍
wudu-majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.