Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2004., 15:49   #61
Kakva je situacija u V. što se tiče Bad Blue Boysa?
__________________
Muku muče da nas spriječe, spriječiti nas nikad neće.
Purger&Dinamovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2004., 16:27   #62
bed blue boysa ??
pa recimo ovako ja idem na tekme i ima nas još ali jebo niko nije bed blue boy
idi u šešeljevu ako oš biti s boysima .....
moji frendovi od tamo, ali svi dečki od tamo to jest su luudi za dinamom

@nikola
e viš nikola tj. finalštajaznamkoji*****

ti si kreten
šalim se naravno, ali to je dijelom točno jer ti spadaš u klasifikaciju pokemon & fizika/matematika i ja mislim da svi koji spadaju u tu klasifikaciju i još ako imaju dodatne sposobnosti: čitaj - pasivni, slušaju, neambiciozni, draže im igrice i zadaci od ljudi
za sve njih 5 je izbor No. 1

neznaš ti što je hrvatski bez farke volim tu ženu

@carmen

gle carmen ja cu tebi reci da idem u drugi razred i sada, al baš svako ko je bar malo into peta zna tko sam, al nema veze bite me

gle ekip češ si ti uvjek neći ..... neznam kolko ti briješ da si zgodna & pametna & društvena, ali recimo meni kad sam tek bio došao većina mi je bila nezrela, ali sam do sada omekšao i svi su mi ok ...
i što se toga tiće mislim da je to negativno ali jebiga .... reko da je peta pogreška koju bi ponovio

meni su i današnji prvaši klici lagano, ali ima zgodnih djevojčica(a tako se trudim ne biti pedofil..)
znaći kao dođeš u petu baći ćeš bar nešto ljudi koji će ti pasati(bez obzira što tražiš) a tako je uostalom svugdje, stime da je ovdje koncentracija maminih maza malo gušća

pa ti odluči, pmam te još
KiD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2004., 20:14   #63
Quote:
KiD kaže:
gle carmen ja cu tebi reci da idem u drugi razred i sada, al baš svako ko je bar malo into peta zna tko sam, al nema veze bite me
Idem u petu, a ne znam tko si ti. Kako sam loš

Quote:
gle ekip češ si ti uvjek neći ..... neznam kolko ti briješ da si zgodna & pametna & društvena, ali recimo meni kad sam tek bio došao većina mi je bila nezrela, ali sam do sada omekšao i svi su mi ok ...
i što se toga tiće mislim da je to negativno ali jebiga .... reko da je peta pogreška koju bi ponovio
Gle, Kid, sudeci po pameti koju si podijelio na ovom topicu, nema te skole u kojoj ti vecina ne bi bila nezrela

Quote:
znaći kao dođeš u petu baći ćeš bar nešto ljudi koji će ti pasati(bez obzira što tražiš) a tako je uostalom svugdje, stime da je ovdje koncentracija maminih maza malo gušća
Ne znam jel mi se to cini zbog nedostatka koncentracije, ali ova tvoja 3 citata su mi prepotencija of the month, a nije to malo. Ocito spadas u onaj dio pete koji su previse slusali ravnatelja koji je pricao kak su ucenici pete buduca intelektualna elita. Šteta
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 12:56   #64
Ne znam samo po kojem kriteriju je netko od vas školu nazvao konzervativnom? Mi smo znali sa nogometa znojni u dresovima dolaziti na nastavu, a žene iz mog razreda su bile tako hawt i tako golišavo su se oblačile da po tom kriteriju nikada ne bi završile školovanje. Hm, Kolanović (nema ga više, ali svejedno) je sa učenicima išao na opijanje po okolnim bircevima, a Bratonja je valjda najsmješnija pojava od profesora u Hrvatskoj.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 14:41   #65
gle da sam bahat, bahat sam

zna se na kakvom je peta glasu i to nije slučajno

u mom razredu se farku čeka stojeći od kad zvono zvoni, a ova obično kasni deset minuta ....
cura kod libe dobila ocjenu niže jer je imala goli pupak ....
isto tako liba ide dat ocjenu i procita oho pa ti pušiš ... i eto ti

možda sam ja zapeo u takvo okruženje ...

isto tako po meni su stariji razredi puno bolji, a i znam ih dosta jer su mnogi išli u moju osnovnu, ali u mojoj generaciji ne znam baš ....

gle stvar je što smo svi različiti i tebi sam ja vjerojatno kreten, a ti bi možda da te upoznam meni bio (još ne mogu suditi)

ja sam tu rijetko na forumu ti si moderator .... iskreno i to nam nešto govori ..... radije sereš na internetu (možda i pametno ali nije bitno) nego ne znam kaj za stvarno

uz to ti si se sa mnom složio u svemu do mog prošlog posta kada sam popljuvo onog nikolu il kak se zove već

i oprosti meni su ljudi koji se smijuckaju na kurćiće na helenističkim skulpturama nezreli, ljudi koji ne znaju reči seks kad ih neki odrasli pita bez da se ne zacrvene, kojima se netko sviđa, a ne znaju im to reči, ekipa koja se kurči sranjima koja su čuli doma i tukli bi se za njih, a jasno se vidi da ne znaju o čem pričaju

kažem starije su generacije bolje, al jebiga, vjerojatno je tako svugdje

e da i to što niko ne sere ovom iz tvog razreda ništa ne znači jer svi su ionako licemjerni

to što ja imam bahati aprouch isto ne znači da ono što govorim nije istina

valjda si se prepoznao u pokemon skupini, ali fora je da si to što jesi gdje god bio i onda ti je uvjek dobro.

e da i zadnje, ja sam zbilja dobar sa svima svojima, ali to ne znači da su mi super

zbilja mislim da ne možeš reči da je sve ovo što sam rekao neistina, ja sam odlučio da se isplati gutat sranja i pokupit ono što peta pruža, a pruža puno, ali ako netko pita dužnost nam je (građanska ) reči kako stvari stoje .... to što je nekome odlčno u katoličkoj nam crkvi ne znači da je i onim silovanim klincima bilo ...
bolje reči sve pa da se odluči nego srat kak je dobro ...

Zadnje uređivanje KiD : 14.11.2004. at 19:41.
KiD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 16:48   #66
ja se budem upisao tamo, pa carmen možda budemo išli skupa u razred

e jel ima kakvih tamo sportskih okupljanja?
black hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 18:38   #67
Ne čudi me animozitet prema profesoricama hrvatskog iskazan na topicu ...

Quote:
KiD kaže:
...neznam...

...nemogu...

...neznam...

...samnom...

...reči...

...nezacrvene...

...neznaju ... reči ...

...neznaju...

...niko nesere ...

...aprouch...

...uvjek ...

...reči ...

...neko ...

...reči ...

...reči...
... ali ujedno me i sram jer u mojem razredu (maturirali smo 1994.) - koji NIJE bio najbolji u generaciji (bili smo negdje u sredini od svih 7 razreda) iako je bilo par pojedinaca koji su odskakali od prosjeka, a i danas imaju zavidne karijere - mislim da ne mogu navesti niti jednu osobu koja bi napravila ovoliko grešaka u omanjem sastavu
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 18:41   #68
Quote:
kinfa kaže:
e jel ima kakvih tamo sportskih okupljanja?
http://www.petagimnazija.hr/sport/sp_oklubu.htm

U moje doba športskog kluba još nije bilo, osnovan je u 2. polovici 90ih godina, vodi ga (barem ga je vodila ) agilna knjižničarka, i kad sam zadnji put bil u Petoj (pred par godina) sve je bilo puno mladih entuzijasta.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 19:27   #69
o bogte neće, 16 ih je bilo u izravnom upisu, dvoje ih je upisano sa 56 bodova ostali imaju više, to su sve neki freakovi
black hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 19:31   #70
prijatelju dragi
pametni znaju čemu služi word s hrvatskim pravopisom

ne mogu reči da sam na to pazio dok sam pisao post, iako bi doduše na opće-kulturalnom nivo bilo poželjno znati napisati bar koju rečenicu ispravno

ko bi stavljo razmake između negacija? ili ubacivao t bezveze .... pa ima ih ograničeno na tipkovnici, e i rek je korjen tj ja rečem, ali se zato bojim reći

ajde rekli smo što smo znali o petoj i sad zaključajte temu ionako svatko mora sam za sebe odlučiti

edit:
ovo što se tiče bodova ....
baš sam na to mislio svi koji se upisuju imaju 50 ili više bodova
i to pokazuje klimu unutar škole
isto tako od svih tih ljudi sa 50 (ili više) bodova se za možda 10 - 20% može reči da je inteligentnije od većine što nas pak dovodi do zaključka da je ostalih 80% (ili više) rezultate postiglo na čistom štrebanju

recimo u mom razredu je dečko koji je bio na državnom iz fizike, matematike i informatike u top 5, on u petoj ništa ne radi niti će što korisno naučiti, jedva čeka da ode u ameriku i to je to.

velik dio profesora hrani ljude podacima, a kod ostala dva koji zahtjevaju upola manje ljudi imaju nikakve ocjene jer ovi traže da izvedeš najmanji zaključak iz podataka koji su ti dali i tu se svi lome i pitaju: "pa što oni očekuju od nas?!? " od kud mi to trebamo znati, a znao bi svaki osmogodišnjak da ga pitaš na ulici

možda prije to nije bilo tako, ali ja govorim samo o onomu što vidim oko sebe
KiD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 19:45   #71
Quote:
KiD kaže:
@nikola
e viš nikola tj. finalštajaznamkoji*****

ti si kreten
šalim se naravno, ali to je dijelom točno jer ti spadaš u klasifikaciju pokemon & fizika/matematika i ja mislim da svi koji spadaju u tu klasifikaciju i još ako imaju dodatne sposobnosti: čitaj - pasivni, slušaju, neambiciozni, draže im igrice i zadaci od ljudi
za sve njih 5 je izbor No. 1

neznaš ti što je hrvatski bez farke volim tu ženu
Prvo, fakat mi sad nije jasno kakva ti ja ta pokemon skupina jerbo ja ne znam nikog tko gleda Pokemone (kaj njih uopće još ima kod nas??). Drugo, kakva ti je to skupina ako nas trpaš s ljudima kojima su "draže igrice i zadaci od ljudi". Ono, wtf?? Mislim, meni matematika često služi ko smirivanje od života, al ono, svi imamo takve neke stvari. Netko se "ispuca" u sportu, netko (manjina ) "smiri" u zadacima.. A još gore, s neambicioznima?? Ajd odjebi. (nije da je moja klasifikacija u prvom razredu bila nešto bolja - kreteni, papci, oboje ). Uz to, mislim da je bilo bitno da kažem ono kaj sam reko jer velik dio ljudi koji dođe u petu iz drugih gradova ili okolice Zga idu u petu upravo zbog matematike/fizike, tak da moraš priznat da ima smisla ispričat to kaj sam ispričo.. + Zamisli da sam ja tebi reko, joj, gle, to se odnosi samo na ljude poput tebe, al ne na matematičare/fizičare/... ni na glazbenike i sl. a još manje na ljude koji se smatraju autsajderima..

Quote:
i oprosti meni su ljudi koji se smijuckaju na kurćiće na helenističkim skulpturama nezreli, ljudi koji neznaju reči seks kad ih netki odrasli pita bez da se nezacrvene, kojima se neko sviđa, a neznaju im to reči, ekipa koja se kurči sranjima koja su čuli doma i tukli bi se za njih, a jasno se vidi da neznaju o čem pričaju
A jebo. Tu se većina ljudi slaže, pa ti nije imalo smisla pokazivat svoju nepismenost još jednom.


Quote:
meni su i današnji prvaši klici lagano, ali ima zgodnih djevojčica(a tako se trudim ne biti pedofil..)
znaći kao dođeš u petu baći ćeš bar nešto ljudi koji će ti pasati(bez obzira što tražiš) a tako je uostalom svugdje, stime da je ovdje koncentracija maminih maza malo gušća
A ja znam prvašiće i prvašice za koje sam već sad siguran da su triput sposobniji i inteligentniji od tebe pa ti to nisam išo reći dok me nisi naživciro.

Quote:
e da i zadnje, ja sam zbilja dobar sa svima svojima, ali to ne znači da su mi super

zbilja mislim da ne možeš reči da je sve ovo što sam rekao neistina, ja sam odlučio da se isplati gutat sranja i pokupit ono što peta pruža, a pruža puno, ali ako neko pita dužnost nam je (građanska ) reči kako stvari stoje .... to što je nekom odlčno u katoličkoj nam crkvi neznači da je i onim silovanim klincima bilo ...
bolje reči sve pa da se odluči nego srat kak je dobro ...
A vi`š, ja nemam pojma kaj bih ja to u petoj dobio da nemam ambicija kakvih imam, nego da jednostavno idem u školu, da se provlačim, tj. da živim ko ti i velik dio ljudi u petoj. Dobro, možda sam ja u krivu, idem u razred koji je prošle godine imao najlošiji prosjek (Side, čak smo i od vas lošiji ).

Bilo bi lijepo da se malo opišeš, da kažeš kaj hoćeš od srednje, pa da ti pišemo o tome, a ne ovako, samo se bzvz prepiremo a ti od tog nemaš ništa..
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 20:32   #72
finalfista

ajde mislim da je ovaj tvoj jedini valjda konstruktivni post na ovu temu

gledaj moraš shvatiti da većina(u stvarnom svijetu) ne rješava zadatke iz matematike "za opuštanje", većina ih ne rješava ni za test, a u nekim drugim školama to je taman dovoljno za tri

jedino što je u petoj ta većina manjina i sad svi oni koji su takvi(znaći radišni, škola ih zanima itd.), uključujući i tebe i uostalom prototip svakog dobrog učenika
ovo što sam ja opisao gotovo u negativnom tonu vide kao nešto pozitivno, zapravo to i je pozitivno, samo ne svima

pet pruža mnogo za prosječno sposobne učenike koji se trude, zbilja trude, štrrebaju, trude i opet malo štrebaju
tu su razne grupe, dodatni programi i tako dalje

e, ali veliku većinu ljudi srednja škola zanima samo kao sredstvo do faksa, i u mnogim drugim kvalitetnim gimnazijama oni sa pola truda prolaze sa pet, upisuju dobar fakultet i tko vrijedi opstaje,a tko ne, ne

isto tako oni koji su došli kao sposobni, pametni oni i odlaze takvi, ali to nitko ne kupi u petoj ili bilo kojoj drugoj gimnaziji

a i to ništa ne znaći jer kaj tata povuče vezu i jebeš školu

evo recimo ja se trudim, ove godine sam zbilja počeo učiti i pokazivati znanje, što recimo prošle nisam mogao
i iako još nemam ocjene na razini prihvaćen sam kao sposoban i funkcioniram u stvarnom svijetu bolje od recimo ostalih

e sad ja sam ovo pisao za većinu i rekao sam da peta pruža više, ali i traži puno više truda
a to nije za mnoge, i recimo ja znam tko si ti i ja ti mogu reći da nisi tipičan šesnaestgodišnjak koji izlazi, zabavlja se ili nešto treče
i to je ok, zašto bi bio kao netko drugi, uostalom možda ja nisam tipičan

uglavnom peta nije za svakoga

i mislim da sam usprkos pravopisu za kojeg nisam mario napisao nešto suvislije od ostalih ponuđenih viđenja

i zadnje ffisti - recimo ti se trudiš i sposoban si, ali recimo niti si prirodno genijalan, niti iskačeš iz mase, niti će ti tata sredit posao na švicarskom institutu za fiziku
i puno će ljudi za koje smatraš da su gluplji od tebe, nesposobniji, da se manje trude, da su zli, da su karali dok si ti učio proći bolje od tebe i osjećati ćeš se jadno, daj bože da nebude tako

samo hoću reći ono što peta zahtijeva od ljudi je jako puno naspram nekog sigurnog daljnjeg uspjeha koji bi mogla ponuditi, jer to nijedna gimnazija ne može, a onda se većini osim nas nekolicine koji se trudimo i mislimo da će nam to nešto pomoći doista ne isplati
KiD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 21:16   #73
Quote:
zna se na kakvom je peta glasu i to nije slučajno
Pa na kakvom je to tocno glasu? Ja sam cuo glasove da tamo idu samo "Pokemon - frikovi", a cuo sam i glasove da je to super skola sa sjajnom ekipom. Ako si ti cuo samo price da je to streberska skola za frikove, postavlja se pitanje zasto si ju upisao.

Quote:
ja sam tu rijetko na forumu ti si moderator .... iskreno i to nam nešto govori ..... radije sereš na internetu (možda i pametno ali nije bitno) nego ne znam kaj za stvarno
A otkud ti znas sta ja serem za stvarno? Jel me znas za stvarno? Ne. Ali ces ici zakljucivati na temelju neceg o cemu nemas pojma. Karakteristika inteligentnog covjeka

Quote:
uz to ti si se sa mnom složio u svemu do mog prošlog posta kada sam popljuvo onog nikolu il kak se zove već
Gdje to? Molim te, citiraj me gdje sam se ja to slozio kad si popljuvao Nikolu.

Quote:
i oprosti meni su ljudi koji se smijuckaju na kurćiće na helenističkim skulpturama nezreli, ljudi koji ne znaju reči seks kad ih neki odrasli pita bez da se ne zacrvene, kojima se netko sviđa, a ne znaju im to reči, ekipa koja se kurči sranjima koja su čuli doma i tukli bi se za njih, a jasno se vidi da ne znaju o čem pričaju
A ti, sa svojim ozbiljnim i arogantnim stavom, si bolji od njih? Gle, to sto ti imas stav kao da znas o cemu govoris ne znaci da zapravo stvarno znas o cemu govoris.

Quote:
e da i to što niko ne sere ovom iz tvog razreda ništa ne znači jer svi su ionako licemjerni
Svi su licemjerni prema svima. Bez obzira na spol, rasu i dob.

Quote:
to što ja imam bahati aprouch isto ne znači da ono što govorim nije istina
Kao prvo, ja nisam rekao da sve sto ti govoris nije istina.
Kao drugo, to sto nisi negdje rekao istinu nema veze s tvojim bahatim approachem nego jednostavno sa stvarnoscu.

Quote:
valjda si se prepoznao u pokemon skupini, ali fora je da si to što jesi gdje god bio i onda ti je uvjek dobro.
Argumentum ad hominem. Bravo, decko, tako se potkrepljuju svoje rijeci!

Quote:
zbilja mislim da ne možeš reči da je sve ovo što sam rekao neistina, ja sam odlučio da se isplati gutat sranja i pokupit ono što peta pruža, a pruža puno, ali ako netko pita dužnost nam je (građanska ) reči kako stvari stoje .... to što je nekome odlčno u katoličkoj nam crkvi ne znači da je i onim silovanim klincima bilo ...
bolje reči sve pa da se odluči nego srat kak je dobro ... [/B]
Nisam niti rekao da je sve sto si rekao neistina.
I usporedba s katolickom crkvom ti je malo cudna jer katolicka crkva nije jedna zgrada u kojoj su 2 turnusa nego malo širi pojam.

Uglavnom, da zakljucim moje misljenje - profesori u petoj gimnaziji nisu nista posebno bolji od drugih, ali bar postuju neke zakone kao sto su "3 testa tjedno". Skvadra u skoli su ili ljudi zagrijani za skolu ili "intelektualna elita" ili nesto izmedu. Kako je u njoj? Živi se.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 21:47   #74
Quote:
Sudden Sid kaže:

Uglavnom, da zakljucim moje misljenje - profesori u petoj gimnaziji nisu nista posebno bolji od drugih, ali bar postuju neke zakone kao sto su "3 testa tjedno". Skvadra u skoli su ili ljudi zagrijani za skolu ili "intelektualna elita" ili nesto izmedu. Kako je u njoj? Živi se.
ček to sam tri puta napisao

gledaj ti moj zadnji post (prije ovog tvog) nisi ni pročitao, a mislim da je on jedini na mjestu, bez preseravanja i ostalih sranja


drugo je da ideš pisat ljut, a to nikad nije dobro

ovo što sam napisao zapokemone je sranje čisto jer niti neznam tko si, ali očito da te negdje zasmetalo

i na kraju se sve svodi na to da sam ja glup i arogantan uspio dobit sve vas da me pokušavate osporit i dokazati da nisam u pravu (a to mi nije bio cilj)

ali bitno da ja ovak mogu pisat jedne gluposti, a vi druge još 10 stranica

ponoviti ću se .... peta nije škola za svakoga, ali za one koji se odluče na nju je odličan izbor, bar je meni


@ moderatoru za dobrobit ove teme možeš obrisati sve moje postove osim prošlog i sve reakcije na moje postove i iako će se nakon toga tema kvantitativno smanjiti njena će kvaliteta nemjerljivo porasti
KiD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 21:59   #75
Quote:
KiD kaže:
e, ali veliku većinu ljudi srednja škola zanima samo kao sredstvo do faksa, i u mnogim drugim kvalitetnim gimnazijama oni sa pola truda prolaze sa pet, upisuju dobar fakultet i tko vrijedi opstaje,a tko ne, ne
Pa odakle tebi pretpostavka da se ljudi iz pete ne upisuju na dobre fakultete? Bilo je ljudi koji se nisu posebno trudili u petoj, prolazili su s 4 i upisali dobri fakultet.

Quote:
isto tako oni koji su došli kao sposobni, pametni oni i odlaze takvi, ali to nitko ne kupi u petoj ili bilo kojoj drugoj gimnaziji
Ljudi koji imaju talent za nesto nece dobiti talenta u petoj, kao niti igdje drugdje. Ali radne navike ce pokupiti

Quote:
i mislim da sam usprkos pravopisu za kojeg nisam mario napisao nešto suvislije od ostalih ponuđenih viđenja
Pa, moram priznati da je po meni suvislije od onog sto sam te citirao prosli put, ali molim te, za tvoje dobro, spusti se na zemlju. Imao sam i ja kratkotrajnu bahatu fazu i to ti je nesto najgore sto ti se moze dogoditi jer ces se ili prisilno spustiti na zemlju ili ces se pretvoriti u snoba, sto je steta jer nisi glup
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 22:12   #76
Ja sam ove godine upisala 5. i srednju glazbenu,

škola je za sada ok ,mislim nije lagana,ali,
imamo Cicvu iz hrvatskog ,i Vulića iz info ,tak da nam je prilično zabavno
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 23:15   #77
Jel ima tko od vas Majdu iz Hrvatskog? Mi smo joj bili najomraženiji razred, mislim da nas se još sjeća. Jednom je jedan nadareni crtač iz mog razreda napravio dvije velike Majdine karikature koje smo zalijepili na golove i pogodak u metu je vrijedio dva gola. Bili smo jedan od najgorih razreda u zadnjih 5-10 godina. Bez državnog natjecanja, s ponavljačima, sa odustalima, jedini koji su imali ljude koji nisu maturirali redovno, skoro nikakvi sportski uspjesi za školu itd..
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 23:42   #78
Quote:
Sudden Sid kaže:
Pa odakle tebi pretpostavka da se ljudi iz pete ne upisuju na dobre fakultete? Bilo je ljudi koji se nisu posebno trudili u petoj, prolazili su s 4 i upisali dobri fakultet.

Ljudi koji imaju talent za nesto nece dobiti talenta u petoj, kao niti igdje drugdje. Ali radne navike ce pokupiti
problem u našoj konversaciji je to što se nerazumijemo

ja nigdje nisam rekao da se ljudi iz pete ne upisuju u dobre fakultete, dapače

a, u ovoj drugoj reakciji si napisao točno ono što si citirao

u biti mi se slažemo, a ja ću sada sažeti još jednom sve što ja mislim, pravopisno ispravno i bez prepotentnih gluposti


peta je teška škola
jer

- uzima se mnogo gradiva
- to gradivo se detaljno obrađuje i opčenito se puno zahtjeva

što je tu dobro?

- stičemo naviku učenja, i čak učimo mnogo učiti što dobro dođe na fakultetu
- puno podataka prolazi kroz nas i shodno tome u istom omjeru ih više i ostaje
- prirodni predmeti se savladavaju mnogo bolje no u svim drugim školama, a i društveni su na razini

što je tu loše?

- iskreno, svo to znanje i muka za usvajanjem istog nisu doista potrebni i može se i bez toga
- (moj subjektivni) peta vas neuči kako misliti, i nestvara mladog perspektivnog čovjeka od vas, - to morate biti sami
pod tim mislim da vam daje podatke, ali ne i njihovu primjenu, večina učenika je gomila koja uči, ne bori se za sebe već pokunjeno sluša, ljudi ne pokušavaju osporiti neke dogme, već ih sljepo sljede, ono za što se vjeruje da nije moguće se niti ne pokušava (neznam kako je u drugim gimnazijama, niti generacijama u ovoj, ali kod nas je to jako izraženo i mene smeta i ja se baš tu ističem jer razmišljam svojom glavom i to ljudi primječuju(ovo je subjektivan, moj dojam))

što se ekipe tiče

- moj stari kaže u škollu ideš da naučiš, a ne da se zabavljaš i što se toga tiče ako tako gledate svejdeno vam je
- evo meni se čini da je društvo više koncentrirano na školu nego provod (mislim da su se tu neki ovdje prepoznali, a ja sam to bio krivo asocirao sa pokemonima) takođe i treba škola biti važnija, ali ja sam to napisao za sve one kojima je ipak društvo važno, a njima opet kažem ima i odličnih ljudi za zajebavati se i usto kao ste imali život prije imati će te i sad

moje viđenje

- ono što je potrebo da uspijete u svijetu, karizmu, način razmišljanja, govora, držanja, ponašanja i svega ostaloga ako niste ponjeli sa sobom nećete dobiti, i sada je pitanje dali se onda mučiti, pa mislim da da .... ako ste pametni, a ljeni tu ćete načiti učiti, ako više bubate tu ćete imati što bubati i nabubati ćete to bolje nego drugdje
- ako samo ćekata da srednja prođe ne treba vam to
- društva ima uvijek i iako će te se napočetku osjećati pomalo izolirano u moru kretena (šalim se, šalim) do 11 mjeseca ćete već vidjet ko je kakav i naći si ekipicu

- ako ste ambiciozni, a ne idete u šešeljevu (e nesuđena) peta je izbor, ako vam se bari - nije

savjet
- učite od prvog dana dosta, kad prođe prva godina vidjeti će te koliko vam doista treba, ali bar nećete sjebati početak kao autor


isprike, zahvale i pojašnenja

sry za bahatost, nisam u RL, a sve je počelo kad mi se ffista(nikola) umješao u koncept govoreći o nečemu što nema veze s njime jer on je ovako u skupini o kojoj sam bezrazloga loše govorio, dobar dečko, uči ....

eto to bi bilo to, mislim da smo se oko svega ovoga svi već tri puta složili uz malo natezanja, i zbilja ona cijela strana se može pobrisati


i za kraj

svim osmašim gdje god upisali želim sreću
učite i zabavite se maksimalno, ak vas zanimaju cure nemojte biti suhi zbog škole, ali i škola je dobra
KiD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 00:29   #79
Quote:
KiD kaže:
pet pruža mnogo za prosječno sposobne učenike koji se trude, zbilja trude, štrrebaju, trude i opet malo štrebaju
tu su razne grupe, dodatni programi i tako dalje


Ne zanš koliko mi je drago što i takvi ljudi nalaze dovoljno u petoj da ostanu u njoj. Samo sam rekao da ja to ne vidim.

Quote:
e, ali veliku većinu ljudi srednja škola zanima samo kao sredstvo do faksa, i u mnogim drugim kvalitetnim gimnazijama oni sa pola truda prolaze sa pet, upisuju dobar fakultet i tko vrijedi opstaje,a tko ne, ne

isto tako oni koji su došli kao sposobni, pametni oni i odlaze takvi, ali to nitko ne kupi u petoj ili bilo kojoj drugoj gimnaziji

a i to ništa ne znaći jer kaj tata povuče vezu i jebeš školu

evo recimo ja se trudim, ove godine sam zbilja počeo učiti i pokazivati znanje, što recimo prošle nisam mogao
i iako još nemam ocjene na razini prihvaćen sam kao sposoban i funkcioniram u stvarnom svijetu bolje od recimo ostalih
Shvati, velika je vjerojatnost da je ta cura, ako nije iz Zg (a čini mi se da nije po postovima), jedna od onih koji idu po natjecanjima i stalo joj je do toga - pa je bilo bitno da napišem i svoj dojam o petoj. Inače, skoro sve ok kaj si reko o petoj, jer je to tvoje viđenje.

Quote:
e sad ja sam ovo pisao za većinu i rekao sam da peta pruža više, ali i traži puno više truda
a to nije za mnoge, i recimo ja znam tko si ti i ja ti mogu reći da nisi tipičan šesnaestgodišnjak koji izlazi, zabavlja se ili nešto treče
i to je ok, zašto bi bio kao netko drugi, uostalom možda ja nisam tipičan
Ok, ja izlazim i ja se zabavljam. Istina, ne u desetku, baredo, papaju i sl. mjesta u koja izlaze "tipični" ljudi mojih godina, jer mi ta mjesta u pravilu strašno idu na živce (od glazbe do ponašanja ljudi). Općenito ne volim disko nit me previše zanima (a ak me i zanima - npr. Kset, ne znam ljude koje to zanima..)

Quote:
uglavnom peta nije za svakoga

i mislim da sam usprkos pravopisu za kojeg nisam mario napisao nešto suvislije od ostalih ponuđenih viđenja
Kao što rekoh, s razlogom sam i ja napisao svoj dojam.

Quote:
i zadnje ffisti - recimo ti se trudiš i sposoban si, ali recimo niti si prirodno genijalan, niti iskačeš iz mase, niti će ti tata sredit posao na švicarskom institutu za fiziku
i puno će ljudi za koje smatraš da su gluplji od tebe, nesposobniji, da se manje trude, da su zli, da su karali dok si ti učio proći bolje od tebe i osjećati ćeš se jadno, daj bože da nebude tako
Jesam li prirodno genijalan ću napisat na Školskom weceu kad u 1. mjesecu odem na Mensain test. Mislim da jesam, i da matematika ne ide bez toga. A meni tata ne treba sređivat posao na švicarskom institutu, ako mi to kasnije bude želja, sam ću pokupit stipendiju za Cambridge/Oxford/neki drugi super poznat i dobar faks gdje ću imati nekog, a nekako - ako ću već radit na faksu - možda radije u Zgu..

Quote:
samo hoću reći ono što peta zahtijeva od ljudi je jako puno naspram nekog sigurnog daljnjeg uspjeha koji bi mogla ponuditi, jer to nijedna gimnazija ne može, a onda se većini osim nas nekolicine koji se trudimo i mislimo da će nam to nešto pomoći doista ne isplati
A eto, onda ispada da se isplati i vama, i skoro svim ljudima koji imaju bilo kakvih bolesnih ambicija.. Odjednom se isplati puno većem dijelu..
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 01:25   #80
ma u skoli su bitni jedino profesori...

to di se kolko gradiva obradjuje to ovisi iskljucivo o njima..

znaci zakljucak.. ovisi na kakve profesore naletis takva je skola..

e sad vi iz pete recite kakvi su profesori ...ne za mene (nasrecu ) nego za ove sto se tu raspituju


eto ...samo osvrt kratki...
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.