Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 18:56   #81
Quote:
tommycro kaže: Pogledaj post
13.6 dobivam odgovor da roba neće stići do tog datuma pa ako hoću nešto drugo izbabrati ili da izvrše povrat novca, ja sam odlučio pričekati još par dana i pitao da li će onda roba stići, žena na telefonu me uvjerava da će ako pričekam još tjedan dana roba odnosno televizori stići, potom im dam još vremena

A jučer dobijem ovo:Obavještavamo Vas da nismo u mogućnosti isporučiti proizvode koje ste naručili na eKupi stranici.

Od dobavljača smo upravo primili informaciju da nije u mogućnosti nama isporučiti naručeni proizvod te na žalost mi iste nismo u mogućnosti isporučiti Vama. Žao nam je zbog nastale situacije, jer Ekupi d.o.o. želi udovoljiti u cijelosti zahtjevima svojih kupaca no nažalost u nekim situacijama, to nije moguće unatoč uloženom angažmanu, profesionalnom i stručnom osoblju te naprednoj tehnologiji.
Ovo ti je već uvježbana praksa u ekupi. Naime, oni čak ako i nemaju robu na lageru nego trebaju čekati dobavljača (što u pravilu traje koji dan/tjedan duže), tvoja narudžba će svejedno proći. Oni će te svejedno obavijestiti da nisu u mogućnosti izvršiti dostavu na vrijeme i da imaš pravo na povrat novca, a ti ako oćeš čekat čekaj. To im je u biti fora odugovlačenja, jer ne traže svi povrat love neg čekaju, a oni zarade na takvima unatoč tome što su im ispravne informacije o količini robe dostupne za tebi poželjno vrijeme pogrešne.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 16:36   #82
Ekupi je u početku bio dobar, ali se potpuno "pokvario", kako sa isporukom, tako i sa dostavom. U početku je roba dostavljana sutradan, a sada kao prvo, narudžba čeka i po nekoliko dana dok se pošalje na dostavu, a onda i taj navodni expres dostavljač produži dostavu na pet dana, sa nekim glupim opravdanjima, "izvanredna situacija", "dostavljač nije stigao na adresu", "pošiljka neuručiva korisnik nedostupan" "isporuka se odgađa za 1 dan i još raznih nebuloza, a dostavno vozilo je bilo u mojoj ulici.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 10:23   #83
Thumbs down Eekupi- kupovina knjiga iskustvo 2015

Dragi moji , najsvježije iskustvo , dakle u 6mjesecu sam naručila knjige za 5 i 7 razred , račun oko 3100 kn sa omotom, ok nakon onako agresivne reklame na tv-u mislim da nisam jedina koja je naručila knjige. Sad dostava, prvo je pisalo bit će oko 10.8 , reko ok , super, onda su javili da će biti poslije 15.8, knjige došle 22.8, taj dan nisam bila doma jer sam poslom morala izbivati cijelu sedmicu, djeca primila knjige, onako velika kartonska kutija sva već u raspadu , dođem doma i kažem djeci uzmite lijepo spisak knjiga i napravite usporedbu, eto vraga od dva razreda knjiga nama nije došlo 15 stavaka što radnih što udžbenika što likovne mape i tehničke kulture, ali mislim nije mi jasno da toliko knjiga nisu poslali i još je dostava išla preko H pošte, pa kako ćemo mi pred poštarom kontrolirati pošiljku i koji je to uopće posao , pa treba ti dobar sat da razvrstaš sve knjige --
ništa pošaljem reklamciju sva u strahu jer nisam odmah pregledala pošiljku( misleći hej pa to je e kupi pa toliko se reklamiraju pa neće valja biti toliko neorganizirani i jadni da ljudima šalju polovne pošiljke i to ni manje ni više knjige... mislim stvarno koma.
nitko ne odgovara na reklamaciju osim prvog mejla da je reklamacija poslana u logističku službu , 10 dana je prošlo i nitko ništa , sad zovem i tip kaže da me nema u sustavu moje reklamacije, pa dobro ljudi koliko vi reklamacija imate i šta vi radite, ovo je stvarno zadnji put da kupujem preko e kupi isto preporučam i vama
:f lop:
, dobra stara kupovina odeš u knjižaru malo čekaš red ali brate bar znaš da ćeš dobiti šta si platio , to nema govora
katty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 11:06   #84
Ekupi se općenito srozao, robu nemaju na zalihama, pa treba čekat sedam dana dok pošalju, kad pošalju preko "Overseas express", onda roba doza deset dana, sveukupno sedamnaest i još sam izgubio živce, pišući prigovore i zovući KS, koji uvijek kažu paket će vam danas stići. Pisao sam prigovor na "Ekupi", ali su samo odgovorili da se ispričavaju, niti da me obeštete kroz program vjernosti, ništa. Mislim da su drastično smanjili broj zaposlenika, kako "Ekupi", tako i overseas. Žalio sam se "hakomu", oni su mi odgovorili da prvo iscrpim sve mogućnosti kod dostavljača, pa ako pošiljka ne stigne u roku 6 mjeseci, da onda oni poduzimaju sankcije
Evo sam se ponovio, vidim sličan svoj post iznad.

Zadnje uređivanje ivan_29 : 14.09.2015. at 11:11. Reason: dodavanje teksta
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 17:48   #85
Mi moze netko objasnit kako funkcionira to skupljanje bodova na ekupi koje su nagrade ili popusti ili šta već.
Hodor Hodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 18:51   #86
Skupljaš bodove kupovinom, otprilike 2000kn je 150 bodova, zatim te bodove zamijeniš za kupovinu, a vrijede dugo, samo je problem, što s bodovima, ne možeš plaćati sve vrste robe, najčešće su u ponudi mali kućanski aparati za kupovinu s bodovima.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 20:01   #87
Ekipa smotana do boli... U kombinaciji s Overseasom teska triper kombinacija...

Moj naruceni i placeni laptop pliva negdje u limbu ovih dvaju hrvatskih giganata...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 12:01   #88
Ja sam na ekupi u zadnjih pola godine narucio proizvoda za 6000kn i svaki put je sve proslo savrseno u redu. Nije bilo svaki puta u roku, ali nije bilo ni puno kasnjenja, radi se o mozda par dana.

Ne znam zasto mi Hrvati ocekujemo rok isporuke kao da kupujemo zvake u ducanu i nemamo pojma kako webshop radi. Kao sto je Wood rekao, smisao webshopa je da fizicki nema lagera, ducana, skladista, zato se na proizvode i moze smanjiti marza. Kome smeta cekati, neka kupuje u metrou, getrou, konzumu, elipsu, stogod...

Te tisuce artikala koje imaju u ponudi ne kontroliraju skladistari, nego sustav, a taj sustav se ne moze fizicki provjeravati jer dolazi od dobavljaca. Pa ne ocekujete valjda da ekupi 10 puta na dan zove dobavljaca za recimo Sony i provjerava stanje za mobitel da se slucajno ne bi desilo da Ico iz Imotskog u petak naruci mobitel za malog kao poklon za rodjendan koji je u nedjelju, a sustav jos pokazuje da na lageru ima doatupnih mobitela jer je zadnji kupila Marica iz Pozege, a kupnja jos nije proknjizena pa sustav laze. To su gluposti, webshop nije isto sto i fizicka trgovina i ne moze spadati pod isti zakon. To sto je nasa drzava kompletno zaostala nekih 15-20 godina (jer kako inace objasniti cinjenicu da u 2015. godini teta na salteru u policiji za strucnu spremu kaze "ajoj, nismo mi jos uskladjeni a tim novim sustavom", a bolonjski sustav u Hrvatskoj postoji brat bratu 10 godina) nije razlog da ljudi sami ne mogu shvatiti princip rada web shopa. Dakle, ako ne razumijete, dupe u auto i u najblizi ducan koji ima robu na lageru, osim ako istu u medjuvremenu ne prodaju.
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:14   #89
ma katastrofa su... početko 11og naručio sam bojler za kupaonicu, rekli su mi da je dostupan i odmah su mi ga poslali, pa kad sam ih zvao za tjedan dana kažu mi da nemaju proizvod i da su ga narućili pa ce ga poslati...dosao mi je 16.11 i kad sam ga otvorio cijeli je ulupljen odmah sam zazvao ekupi i rekli su mi da slikam bojler i posaljem na email od reklamacija da ce mi se netko javit i doc preuzeti bojler te onda vratit pare ili dati novi proizvod.. u roku par sati sam dobio email da je reklamacija zaprimljena i da se ispričavaju.. tu je sve stalo od tada sam ih zvao milijun puta i uvjek se samo izvlače da ce netko sutra doc pokupit bojler, evo vec 20 dana bojler stoji u mene.. nikad vise necu nista uzet preko te šugave stranice...
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:48   #90
U početku su bili dobri i od povjerenja, polovicom prošle godine su se sa svime srozali, plaćanjem, dostavom, kao i reklamacijom. Više nema beskamatno na rate, jer su uveli drastično veće cijene na rate, a i u samom startu su skuplji, od klasičnih prodavača. Kod reklamacije uopće ne znate što se događa, jedni vam kažu bit će u redu, drugi doćo će netko po to, treći kaže da uopće nemaju vašu reklamaciju, stvarno rasulo. Dostava im je isto katastrofa uz overseas koji je isto katastrofalan,prije je stizalo drugi dan, a sad i po petnaest i više dana. Uglavnom s njima više nemam posla.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 23:00   #91
Nakon nekoliko dana natezanja sa supportom pijani vozač Overseasa mi je dostavio paket 3 dana nakon dogovorenog roka .. na sreću ispravan SSD.
Dexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 10:46   #92
Vuk dlaku mijenja al' ćud nikada

Quote:
agosy kaže: Pogledaj post
ma katastrofa su... početko 11og naručio sam bojler za kupaonicu, rekli su mi da je dostupan i odmah su mi ga poslali, pa kad sam ih zvao za tjedan dana kažu mi da nemaju proizvod i da su ga narućili pa ce ga poslati...dosao mi je 16.11 i kad sam ga otvorio cijeli je ulupljen odmah sam zazvao ekupi i rekli su mi da slikam bojler i posaljem na email od reklamacija da ce mi se netko javit i doc preuzeti bojler te onda vratit pare ili dati novi proizvod.. u roku par sati sam dobio email da je reklamacija zaprimljena i da se ispričavaju.. tu je sve stalo od tada sam ih zvao milijun puta i uvjek se samo izvlače da ce netko sutra doc pokupit bojler, evo vec 20 dana bojler stoji u mene.. nikad vise necu nista uzet preko te šugave stranice...
Veoma negativno iskustvo sa obje tvrtke, vezano uz pogrešnu dostavu (zamjenu) paketa uzrokovanu isključivo nemarom djelatnika eKupi. Stoga, ukoliko ste u mogućnosti, svakako nastojte izbjegavati kupovinu putem eKupi i distribuciju robe od strane njihova partnera Overseasa Expressa koji, u svom Track&Trace sustavu praćenja pošiljke već tjedan dana navodi jedno te istu obavijest: Pripremljen je nalog za preuzimanje pošiljke/povratnog dokumenta.
U nekoliko navrata kontaktirana je i njihova Služba za korisnike pozivom na broj 0800 33 66 33 i svaki smo put dobivali različita obećanja o vremenu dostave ili isprike o tome kako dostavljač nije stigao na adresu jer je riječ o novom zaposleniku koji se tek uhodava u posao. Obzirom da je Overseas Express ovlašteni zastupnik UPS-a za Hrvatsku, izgleda da nema drugog načina nego izvjestiti UPS Europe SPRL/BVBA u Briselu putem e-mail adrese [email protected] o načinu rada Overseas Expressa u Hrvatskoj koji na ovaj način i ovakvim odnosom prema klijentima narušava prvenstveno ugled UPS-a.

S druge pak strane, podnijeli smo i reklamaciju/prigovor na eKupi u svezi njihove greške pri pakiranju i adresiranju proizvoda, ali sve što smo dobili je nesuvisan odgovor komercijalne asistentice Monike Matiću u kojem se ona kao ispričava, ne nudeći rješenje nastalog problema. Pretraživanjem interneta došlo se do zanimljivog podatka kako je direktor eKupi, slučajno ili ne, kontroverzni poduzetnik Stipo Matić iz Dervente, inače član udruge Prsten koja okuplja Hrvate iz BiH i koja je svojedobno podržala Tomislava Karamarka na izborima za šefa HDZ-a. Dakle, počelo je!
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 14:43   #93
par puta sam prije kupovao kod njih i sve je uvijek dobro prošlo...
i sad jedno 6 mjeseci nisam ništa kupio kod njih i neki dan dođe mi mail : u kojem piše da im ja nedostajem pa mi zato daju kupon od 50kn.
i tak ja fino naručim nekaj za 55kn. i jučer mi stigne paket
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 14:58   #94
Exclamation

Nepouzdani, neprofesionalni i moja osobna preporuka je da NIKAKO ne kupujete kod njih. Akcije su im obične navlakuše, sve dogovorite i sve djeluje idealno onda vam idući dan stigne mail u kojem vas obavještavaju o nastalim promjenama i vaša se dostava naglo odgađa za 2 tjedna i nude vam se drugi modeli. Ukoliko zatražite storniranje (u slučaju kartičnog plaćanja) ne žele vam ispostaviti potvrdu. Budite oprezni s njima ukoliko se ipak odlučite na kupovinu, ali preopruka je definitivno NE!!!
Bodulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 23:21   #95
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Veoma negativno iskustvo sa obje tvrtke, vezano uz pogrešnu dostavu (zamjenu) paketa uzrokovanu isključivo nemarom djelatnika eKupi. Stoga, ukoliko ste u mogućnosti, svakako nastojte izbjegavati kupovinu putem eKupi i distribuciju robe od strane njihova partnera Overseasa Expressa koji, u svom Track&Trace sustavu praćenja pošiljke već tjedan dana navodi jedno te istu obavijest: Pripremljen je nalog za preuzimanje pošiljke/povratnog dokumenta.
U nekoliko navrata kontaktirana je i njihova Služba za korisnike pozivom na broj 0800 33 66 33 i svaki smo put dobivali različita obećanja o vremenu dostave ili isprike o tome kako dostavljač nije stigao na adresu jer je riječ o novom zaposleniku koji se tek uhodava u posao. Obzirom da je Overseas Express ovlašteni zastupnik UPS-a za Hrvatsku, izgleda da nema drugog načina nego izvjestiti UPS Europe SPRL/BVBA u Briselu putem e-mail adrese [email protected] o načinu rada Overseas Expressa u Hrvatskoj koji na ovaj način i ovakvim odnosom prema klijentima narušava prvenstveno ugled UPS-a.
Ovreseas je od lani u vlasnistvu austrijske poste koja ima veliki udio u UPS-u tako da se mozes i njima zaliti ali ce ti biti uzalud.
__________________
I'm not crazy, my mother had me tested!!!
mikrofonija18si is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 01:21   #96
Pozdrav svima,
malo sam pretraživao po internetu i naletim na lacoste polo majice na ekupi, cijena 299 kn. to je vrlo jeftino za lacoste, pa me zanima radi li se o original odjeći ili je to precijenjeni fejk kojeg ne želim
camelblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:25   #97
Imam dva poklon bona po 100 kuna za ekupi.hr, odnosi se na ljetni katalog samo, pa poklanjam. Vrijede do 30.9.
GotU is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 17:39   #98
Nije nešto u redu sa tim e-kupi odnosno mislim da muljaju sa tim popustom od 10% za prvih navodno 200 kupaca. Danas ujutro sam probala kupiti iphone 7 i odabrala sam plaćanje Mastercard karticom jer za nju i za Maestro karticu odobravaju taj popust od 10%. Sve do zadnjeg koraka kada je potrebno upisati brojeve sa kartice nigdje ne piše snižena cijena već samo piše puna cijena i kao informacija sitnim slovima snižena cijena i da je sa Mastercardom jeftinije 10%. I dalje piše velikim slovima ona puna cijena, nije prekrižena iako sam odabrala Mastercard. Tako da ja mislim da oni naplate na Mastercard punu cijenu, eventualno pošalju naknadno na mail poruku da se iskoristilo svih 200 kupaca koji su imali preko Mastercarda i Maestra popust 10% i da su zato naplatili punu cijenu.

Kod Abrakadabre je sve puno jasnije. Odmah piše snižena cijena za 10% kada se odabere plaćanje PBZ Visom Inspire jer su za tu karticu imali akciju i više uopće ne piše puna cijena, već samo ta snižena tako da je posve sigurno da naplate na karticu sniženu cijenu.

Kod E- kupi su navedene obje cijene sve do zadnjeg koraka i ova puna cijena i dalje piše iako je odabrana Mastercard kartica kao sredstvo plaćanja.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 21:20   #99
Loše iskustvo

Nažalost, moram se pridružiti ekipi koja ima negativno iskustvo s e- kupi. I to dva, ali trećeg neće biti.

Prvo sam kupovala peglu za koju je pisalo da će biti na raspolaganju za 10 dana, ali stalno su pomjerali taj datum na web stranici, da bi nakon mjesec i pol dana ponudli drugu peglu, u istom rangu. Izluđena od čekanja, i s hrpom izgužvanog veša, sam pristala, iako sam željela baš onu prvu.

Ipak, nisam im to toliko zamjerila kao drugu kupnju, gdje sam prije mjesec dana naručila zimske gume i to s onim dodatnim kodom od 10% za prvih 200 kupaca.

Čekala sam dobrih mjesec dana da bi mi prije koji dan došla poruka da će biti dostavljene tog dana. Izašla sam na 45 minuta jer nije pisalo kad će dostaviti. Nisu se više javljali, a dva dana nakon je došla obavijest mailom da su gume pokušali dostaviti, ali nisu uspjeli i da su vraćene na skladište.

Ne bi me to toliko ljutilo, da mi odmah u istom mailu nisu napisali da mi je novac vraćen i da slobodno kupim ponovno. Bez da sam ja to tražila i željela I naravno, bez onog popusta od 10%.Ozbiljno sumnjam da uopće nisu ni dostavili gume. I mislim da je tih 10% neka prijevara. Dva dana uzastopce sam zvala njihovu službu za korisnike da pokušam riješiti problrm, ali ne mogu dočekati javljanje operatera.

Najviše me razljutilo što sam toliko čekala, način na koji su mi vraili novac bez pitanja, a da ne pričamo da sam zbog njih dočekala zimske uvjete bez guma.

Za mene su prekriženi.
trystana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 06:37   #100
U odnosu na početnu urednost i ažurnost, srozali su se sa svime, cijenama, dostavom, rokovima, korisničkom službom i sa svime ostalim, skoro pa nula. Valjda je to tako kod nas, sve što je dobro, kratko traje. Od nekadašnje dostave 48 sati spali su na rok "kad stigne". Plaćanje im je bilo jednako, ali već neko vrijeme su uveli kamate za plaćanja na rate, tako da više od njih ništa.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.