Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2004., 02:35   #21
Quote:
SaraTroroga kaže:
Jesu sapuni kod vas toliko skupi da morate praviti same,ili imate visak vremena pa ne znate kako da ga utucete,ne razumem
Negativan odgovor i na prvo, a i na drugo pitanje. Pravog odgovora nema. U biti ima. Ako bi imala sastojke htjela bi si napraviti sapun bas po mom gustu i sa satojcima koji meni u datom trenutku pasu i trebaju, te kao sto navedoh, mozda i usparati koju kunu.

Ne zato jer prosim po cesti i neam kaj za jest, nego jednostavno zato sto i uz postojanje Lush (gdje mi se svidaju 2 vrste sapuna i jedan Bozicni, al njega ima sam za Zicbo) i ostalaih proizvodaca koji rade te 'prirodne' sapune nema ono sto ja hocu/trebam. Odnosno ima, ali ja misim da bi mogla uz malo truda (ne previse) napraviti bas ono kaj ja hocu.

Evo.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 09:42   #22
Quote:
goldberry kaže:
kak sad - sapun, a ne pjeni se?
pa, kol'ko mene sjećanje na kemiju u sedmom osnovne služi, sapun se mora pjeniti?

ili ...ispravite me ako sam u krivu
ne pjeni se i ne mirisi, u njemu nema bas nista osim najosnovnijeg.
ja sam uz to jos i dobila i takve sapoune iz grcke. ista stvar.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 13:34   #23
Ne kuzim ni ja tebe, sto si mislila?

Quote:
lucija kaže:
ne kužim - znači netko ti proda neki sapun (bojim se pitati kakav mu je sastav ), bojila, parfeme i kalupe i sad ti to pretapaš i topiš i liješ u te kalupe
ne proda ti sapun, nego masu za izradu sapuna, glicerin

Quote:
lucija kaže:
pa u čemu je poanta - nit imaš kvalitetniji, bolji, zdraviji sapun, nit imaš prirodan proizvod, nit si u biti išta sama napravila - nit je originalan, nit kreativan...
kako nije originalan?? pa to mi je i bila svrha da ga lijepo ofarbam u boju koju hocu, napravim oblik koji hocu, namirisem ga kak hocu i tako,... mislim ima takvih lijepih sapuna za kupiti, samo su puuunoooo skuplji i nema ih u svakom gradu, dakle mislim na Lush, Ulola itd.... toga ti nema kod mene.... /dakle nije mi svrha da je "zdraviji, prirodniji"/

mislim, tako bi i ja mogla reci za izradu, ne znam nakita, pa nije bas originalan ako ga sama napravis , mislim...
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 14:33   #24
Da, očito stvar kriterija i očekivanja. Ljepota i izgled sapuna ili bilo kojeg drugog proizvoda mi je na pedsetom mjestu - prvo idu kvaliteta i sastojci (po mogućnosti prirodni) i zato kad nešto radim radim to s ciljem da nadzirem kvalitetu i sastav.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 15:05   #25
Quote:
lucija kaže:
Da, očito stvar kriterija i očekivanja. Ljepota i izgled sapuna ili bilo kojeg drugog proizvoda mi je na pedsetom mjestu - prvo idu kvaliteta i sastojci (po mogućnosti prirodni) i zato kad nešto radim radim to s ciljem da nadzirem kvalitetu i sastav.
ali ne mozes reci da nije originalan, zar ne?

koliko bi to po sastavu bilo kvalitetno, ne znam, nemam pojma koliko prirodne/neprirodne sastojke ima glicerin, ...no mozda (vrlo vjerojatno!) bi i to bilo puno prirodnije od obicnog sapuna (palmolive, fa...),
a kao sto sam rekla ne mogu si priustiti Lush sapune, pa se moram snalaziti, pa mi djeluje malo ponizavajuce ovo sto si rekla. Super ako si ih ti mozes kupiti u svom gradu, ja ne.

Iako mi je mastovitost sapuna ipak na 1.mj. bila cilj i takodjer sto sam zaboravila napisati; ne bi ih vjerojatno sve koristila za pranje, nego za UKRAS u kupaonici, a za to mi nije bitna kvaliteta.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 16:34   #26
Nemam ni ja Lush u mom gradu,al mi ne pada na pamet da sad sama izradjujem sapune(doduse nemam ni vremena),da bi ih posle drzala kao ukras u kupatilu
Al sto ljudi,sto cudi,znam i da postoje ljudi koji kupuju knjige na metar da bi ih onda drzali u stalazama,jer im pase uz namestaj
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 16:40   #27
Quote:
Tigrica kaže:
ali ne mozes reci da nije originalan, zar ne?

koliko bi to po sastavu bilo kvalitetno, ne znam, nemam pojma koliko prirodne/neprirodne sastojke ima glicerin, ...no mozda (vrlo vjerojatno!) bi i to bilo puno prirodnije od obicnog sapuna (palmolive, fa...),
a kao sto sam rekla ne mogu si priustiti Lush sapune, pa se moram snalaziti, pa mi djeluje malo ponizavajuce ovo sto si rekla. Super ako si ih ti mozes kupiti u svom gradu, ja ne.

Iako mi je mastovitost sapuna ipak na 1.mj. bila cilj i takodjer sto sam zaboravila napisati; ne bi ih vjerojatno sve koristila za pranje, nego za UKRAS u kupaonici, a za to mi nije bitna kvaliteta.
Niti ja ne kupujem lush sapune
Ukrasi su jedno; prirodno izrađeni proizvodi za njegu koje radiš sama doma su nešto drugo. SRetno
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 18:23   #28
Quote:
dora kaže:
I mene brine ovaj dio, jer poanta bi trebala biti neki prirodni sapun, no predmnijevam da je ta 'baza sapuna' zapravo - glicerin u krutom stanju. Ako ja tako, problema nema jer isti je baza svih tih 'prirodnih' koje i onako kupujem.

Boje, kalupe i ostalo mozes, ali i ne moras kupiti. To je opcionalno.
Ne namjeravam poduzeti ovu 'akciju' da bi moj zivot odisao kreativnoscu, nego cisto da probam, pa mozda cak i usparam koju kunu.
Teško da ćeš ušparat...

Ja sam došla na istu ideju, da ušparam nešto za Božić, a i poklonim nešto originalno, mojih ruku djelo...dvoumih se između svijeća i sapuna, pa mi se ovo potonje učinilo jednostavnijim, te odoh u Chemaco gdje sam našla 1 komad tog glicerina, koji je za moj pojam došao puuno previše (ubi me sad ako se sjećam koliko), a plastični kalupi za sapun dođu između 30 i 70 kuna, i to oni najobičniji u obliku kocke, tako da sam momentalno odustala od nauma.

Gledala sam i pribor za izradu gel svijeća, ali piksica prozirnog gela od 400 g (što baš i nije za neki ogroman broj svijeća) je došla 60 kuna, a svaka boja u prahu (koje ima možda 2 grama) je došla oko 25 kuna. Tu još treba dodat i posudicu u koju ćeš sve to staviti...

Ne znam, taj Chemaco mi se čini bolesno skup, bar što se tiče ovih stvari koje se nigdje drugdje ne mogu nabaviti...
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 21:12   #29
Quote:
Trillian kaže:
, te odoh u Chemaco gdje sam našla 1 komad tog glicerina, koji je za moj pojam došao puuno previše (ubi me sad ako se sjećam koliko), a plastični kalupi za sapun dođu između 30 i 70 kuna, i to oni najobičniji u obliku kocke, tako da sam momentalno odustala od nauma.
Cuj, ja ni ne zivim u uvjerenju da ce me to doc dzabe ali ako je komad glicerina do 100 pa cak i 150 kuna, mogla bi pristojno usparat sto jest jest. Naravno, pod uvjetom da ispadne dobro
Klupi mi ni ne trebaju, nije mi bitan oblik.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 21:28   #30
Quote:
Trillian kaže:

Ne znam, taj Chemaco mi se čini bolesno skup, bar što se tiče ovih stvari koje se nigdje drugdje ne mogu nabaviti...
perle koje u rijeci u hobbyartu dođu 15ak kuna sam u pragu kupila za dvije. znam jednu tetu koja se bavi slikanjem na svili i sve kupuje u ljubljani, jer je ovdje preskupo. znam lika koji dila (ili dilao?) fimo po 1o kuna paketić, ne znam gdje nabavlja. da, skupi su, ko vrag su skupi.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 22:49   #31
Quote:
dora kaže:
Cuj, ja ni ne zivim u uvjerenju da ce me to doc dzabe ali ako je komad glicerina do 100 pa cak i 150 kuna, mogla bi pristojno usparat sto jest jest. Naravno, pod uvjetom da ispadne dobro
Klupi mi ni ne trebaju, nije mi bitan oblik.
zaboravi maloprodajnu cijenu i kupi na veliko. I to od svercera. Baci se u izradu sapuna. Prodaj preko interneta. Kad zaradis lovu otkupi prostor, tik do Lusha, pa da vidimo onda kome bolje ide!
..
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 23:00   #32
Quote:
aola kaže:
zaboravi maloprodajnu cijenu i kupi na veliko. I to od svercera. Baci se u izradu sapuna. Prodaj preko interneta. Kad zaradis lovu otkupi prostor, tik do Lusha, pa da vidimo onda kome bolje ide!
..
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 23:23   #33
Ma brijete bezveze...
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 01:12   #34
Quote:
dora kaže:
Ma brijete bezveze...

...
ali krenula ti i biznis ili ne, svejedno sam ti iskopala ti neke linkove. Iskreno, pojma nisam imala kak se sapuni rade a njihov sam obozavatelj Bome nije jednostavno, pogledajte si dolel linkove o izradi...
Nasla sam neke recepte, mada sam prvenstveno trazila (naivna ja) onih sapuna iz Lush-a.
Oni u Chemacu imaju i organizirane radionice (100 kuna po osobi, ) al meni osobno je veci gust nauciti sama.

recepti 1

recepti 2

recepti 3

izrada 1

izrada 2

izrada 3

dobra stranica za izradu preparative kozmetike kod kuce
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 01:34   #35
Ovo je fantasticno, aola!!!

Famozne stranice! Sejvala sam ih pa cu proucit sutra.


Jedino sto me brine (a i ja sam stalno zabrinuta nekaj ) je...

Prvotno sam imala ideju. Kao ono, bilooo bi mozda zgodno, pa ne znam, pa mooozda, pa bum vidla.
Onda sam si mislila, ako cu igdje naci neku informaciju to ce biti defintivno - net.

Na Googlu sam nasla par receptica, 3 tocinije, ali nisam znala kud dalje s tim, pa sam postavila temu ovdje.
Sad uz prvotni entuzijazam, imam i poprilicnu kolicinu recepata, zahvaljujuci aoli, te nacin izrade.


Ali... dolazim do problema. Nikako zanemarivog. A to je - gdje u Zgb-u naci sastojke za ovakvo nest? Ha? Jel imas aola ideju?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 16:51   #36
jedino kaj mi pada na pamet je ljekarna.
Mozda cak biljna ljekarna..
trebali ni tamo imati sve sastojke..
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 18:09   #37
ulja imaš tamo di prodaju stvarčice za aromaterapiju.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 20:56   #38
Quote:
dora kaže:


Ali... dolazim do problema. Nikako zanemarivog. A to je - gdje u Zgb-u naci sastojke za ovakvo nest? Ha? Jel imas aola ideju?
Ako znaš nekoga u Njemačkoj, u alnaturi imaš ulja od a do z, a u tzv. hobbyladen sastojke za sve i svašta. Vrlo vjerojatno i u Austriji ili Sloveniji. A možda i u zg...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 23:15   #39
I...napravi li ga
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 14:42   #40
Ma vraziju mater sam ga napravila

Jebiga, da imam najbolju namjeru morala bi obici bar 10 mjesta da nadem neke od sastojaka, a sve mogu nac sam u snovima

Taaak da... nist od sapuna

No, hvala svom opcinstvu na svesrdnim i velikodusnim savjetima
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.