Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 17:47   #1
Tuš kabina - ugradnja, popravak

Nisam našao neku ovakvu temu, pa otvaram novu.
Imam tuš kadu koja je ugrađena prije nekih 5 godina (mi kupili stan prije godinu i pol) koja je prije vrlo rijetko znala puštati vodu sa strane.
To sam jednom riješio skidanjem vrata i temeljitim čišćenjem od kamenca i prljavštine.
međutim u zadnje vrijeme kada jako pušta - prilikom svakog tuširanja. Nisu to litre vode, ali...
Najviše pušta s jedne strane, skroz u kutu.
Ono što me zanima je, dakako, kako riješitiproblem. Strah me da voda ne odlazi negdje ispod kade, što će kad-tad značiti da će mi pozvoniti susjed s kata ispod.

Zbog toga se još ne hvatam silikona.

EDIT: postolje na kojem kada stoji je ograđeno pločicama.
Eto, molim stručnjake za pomoć - fala.
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.

Zadnje uređivanje Majstor : 25.01.2017. at 09:02. Reason: Promjena naslova radi naslova teme(Tuš kabina curi sa strane - molim pomoć)
el oso is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:12   #2
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Nisam našao neku ovakvu temu, pa otvaram novu.
Imam tuš kadu koja je ugrađena prije nekih 5 godina (mi kupili stan prije godinu i pol) koja je prije vrlo rijetko znala puštati vodu sa strane.
To sam jednom riješio skidanjem vrata i temeljitim čišćenjem od kamenca i prljavštine.
međutim u zadnje vrijeme kada jako pušta - prilikom svakog tuširanja. Nisu to litre vode, ali...
Najviše pušta s jedne strane, skroz u kutu.
Ono što me zanima je, dakako, kako riješitiproblem. Strah me da voda ne odlazi negdje ispod kade, što će kad-tad značiti da će mi pozvoniti susjed s kata ispod.


Zbog toga se još ne hvatam silikona.

EDIT: postolje na kojem kada stoji je ograđeno pločicama.
Eto, molim stručnjake za pomoć - fala.

i moja ima oko 4-5 godina, isti problem...
uglavnom poguli smo sav silikon, i nanovo silikonirali i svejedno curi..
napravil smo mali test sa upaljenim tusom, i ispostavilo se da gume na vratima vise ne dihtaju dobro i kad mlaz vode ide u vrata, voda tu si nade put i slije nizbrdo....
kad smo isli traziti tu gumu za vrata, ispostavilo se da je i nema za kupiti, ako netko ima prijedlog gdje bi se mogla naci, molim savjet...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 10:30   #3
DBT d.o.o. Lanište 14 b., Zagreb

01/6542 075 [email protected]

Oni imaju svakakvih čuda, guma, i slično, pa ćer možda biti i za tuš kadu, a što se puštanja tiče. Silikon se skine (ili nožićem, ili sredstvom za skidanje silikona), dobro se počisti, pusti da se osuši, i onda se uzme neki kvalitetniji skuplji silikon, i dobo se nafila. Nakon što su svi spojevi izvučeni silikonom kako treba ne smije curiti. Ako curi negdje je ostala rupica, ili negdje nije povučen silikon.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 12:50   #4
OK - tnx - tako sam i mislio.

Budem to riješio.

Hvala i živio.
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 00:16   #5
Ja sam imao problem sa tuš kadom koja nije bila top kvalitete pločice savršeno postavljene a tuš kada ˝zijeva˝ na par mjesta po 5mm stavio sam gumenu kutnu lajsnu koju sam zaljepio silikonom za zid i za kadu od onda nemam problema imate ih u par veličina zavisno koliku rupu treba prekriti
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 16:56   #6
...društvo,popravak silikona se može napraviti jedino sa upotrebom prajmera za silikon pošto čak ni najskuplji silikon ne prima na stari silikon( čak i ako stari uklonite uvjek na podlozi ostaje film koji ne dozvoljava prihvat novog silikona). Jedini ispravan način je da se stari silikon ukloni,zatim se zona silikoniranja namaže prajmerom (sa prepustom) i nakon sušenja se silikonira s tim da nova fuga mora biti bar za 1/3 šira od stare(najbolje se pokazao sikin prajmer-bočica je cca 100 kn)...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 13:03   #7
Ugradnja tuš kade

Pozdrav
Mislim montirati nisku tus kadu pa me zanimaju neke stvari, za koje bi molio vas odgovor, savjet, misljenje.
U stanu nije jos postavljema glazura, pa me zanima da li glazura uopce stavlja u prostos, tj. u kut kupaonice kamo ona dode, posto smatram da bi trebalo ostaviti prostor, prvo radi mjesta za sifom, i spajanje istog na odvodnu cijev. Posto tus kadu mislim postaviti tako da njezini rubovi sjednu na visinu glazure, zapravo na gotovi pod sa plocicama. Tako se valjda i stavlja. Da li je zato dobro kod posvljanje glazure odvojiti taj prostor npr sa dvije daske, i tu oupce stavljati glazuru?
Kako postaviti odvodnu cijev? Pretpostavljam, ostaviti vodoravno sa blagim padom, cca pola metram od cenra odvoda, tako da ima mjesta za sifon?
Hvala

Zadnje uređivanje Majstor : 29.07.2016. at 16:41. Reason: Promjena naslova posta(Montaza tj. priprema za montazu niske tus kade?)
davoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 20:01   #8






__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 20:24   #9
E moj forumašu, ti jako puno montiraš kod sebe. Svako malo nova kupaona, ha , .
No dobro, evo savjeta.
Pad od tuš kade ovisi o visini - dubini na koju je postavljen podni sifon, jer je tuš kadu preporučljivo spajati u podni sifon. To naravno nije uvjet, jer se ista može spojiti direktno u odvod preko svojeg sifona,koji se postavlja ispod kade.
Iz opisa u postu, zaključujem da si kadu odlučio spojiti u podni sifon. Po slobodnoj procjeni, za ventil na kadi i za spajanje odvodnih cijevi treba ti cca 80 do 100 mm prostora ispod poda kade. Ta se vrijednost zbraja sa kompletnom visinom kade i dobio si potrebnu dubinu, odnosno prostor za ugradnju kade. Od koljena na odvodu kade pa prema sifonu, treba to minimalan pad od 0,5 do 1 % po metru dužnom, nije potreban veći pad. Sada imaš i dubinu montaže podnog sifona. Važno je da gornji rub podnog sifona bude isti sa visinom glazure, naravno ako je to moguće? Ako ne tada se sifon mora postaviti tako da odvod od kade ima pad prema sifonu, a razlika u visini, ako je sifon duble postavljen, se rješava sa nastavcima - opet ovisno o vrsti podnog sifona. Zato preporućam podni sifon od Viege, koji ima to jako dobro riješeno.
Zbog tih kombinacija ,glazura ispod kade u nekim slučajevima može stvarati dodatne poslove oko uštemavanja odvodnih cijevi. A najbolje je istu ne staviti, jer se nakon montaže odvodnih cijevi ispod kade ionako mora postavit podloga na koju montiramo kadu- ljepilo ili cementni mort.
Pozicija podnog sifona se uvijek postavljala na sredinu prostora, no to nije nikako uvjet i može se postaviti tamo gdje najviše odgovara za spoj sa kadom i sa glavnim odvodom. Ali je važno da se ne postavi preblizu samoj kadi , da zbog blizine ne dođe do preljevanje vode iz sifona, ako je velika visinska razlika od poda tuš kade i samog podnog sifona. Ukoliko nema druge mogučnosti, tada se ispod same tuš kade sa cijevima i koljenima napravi malo duži odvod , da se smanji direktni udar odvodne vode u podni sifon- napravi se mali luk.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 21:57   #10
Pozdrav. Ne jos uvijek se radi o jednoj kupaonici, tj jednoj od ukupno dvije.
Bit ce da si me krivo shvatio, mislim tus kadu montirat preko njezinog sifona, namijenjenog bas za niske tus kade, i ubost ga direktno u odvodnu cijev fi 50. Pa me zanima kako ostavit tu odvodnu cijev, koliko daleko ostavit kraj cijevi od odvoda na tus kadi. Ovo spajanje direktno u podni sifom o kojem si pricao nisam bas ni skuzio. A iskreno ni ne znam kakva ce tus kada doci, sad odvodom po sredini ili u kut, znam samo da ce biti 100x90 od kolpe. Nisam se jos odlucio. Inace napravio sam sav odvod u kupaonici, samo ne znam kako ostaviti cijev fi 50 za tu vrazju tus kadu. Hvalg
davoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 22:50   #11
Quote:
davoric kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ne jos uvijek se radi o jednoj kupaonici, tj jednoj od ukupno dvije.
Bit ce da si me krivo shvatio, mislim tus kadu montirat preko njezinog sifona, namijenjenog bas za niske tus kade, i ubost ga direktno u odvodnu cijev fi 50. Pa me zanima kako ostavit tu odvodnu cijev, koliko daleko ostavit kraj cijevi od odvoda na tus kadi. Ovo spajanje direktno u podni sifom o kojem si pricao nisam bas ni skuzio. A iskreno ni ne znam kakva ce tus kada doci, sad odvodom po sredini ili u kut, znam samo da ce biti 100x90 od kolpe. Nisam se jos odlucio. Inace napravio sam sav odvod u kupaonici, samo ne znam kako ostaviti cijev fi 50 za tu vrazju tus kadu. Hvalg
u takve zahvate bez tuš kade na gradilištu je optimistično ić, recimo ova sa slika je spojena sa sifonom od kade na koji je spojeno fleksibilno crijevo, spoj sifona i kade je fiksno udihtan

malo je zajebano za spustit, ali da se izvest, šta ti je izvod cijevi dalje od sifona to bolje, lakše češ spojit
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:02   #12
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
u takve zahvate bez tuš kade na gradilištu je optimistično ić, recimo ova sa slika je spojena sa sifonom od kade na koji je spojeno fleksibilno crijevo, spoj sifona i kade je fiksno udihtan

malo je zajebano za spustit, ali da se izvest, šta ti je izvod cijevi dalje od sifona to bolje, lakše češ spojit
Tako cu napravit. Ostavit cu cijev vodoravno ( sa blagim padom ) i to je to. na taj dio necu stavljat glazuru, kamo doce tus kada. da mogu spojit sifon.
Nego Zanny, podne pločice si stavio prije nego sto si stavio kadu, ili kasnije..?
davoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:11   #13
Quote:
davoric kaže: Pogledaj post
Tako cu napravit. Ostavit cu cijev vodoravno ( sa blagim padom ) i to je to. na taj dio necu stavljat glazuru, kamo doce tus kada. da mogu spojit sifon.
Nego Zanny, podne pločice si stavio prije nego sto si stavio kadu, ili kasnije..?
kasnije, ali možeš ti i prije, čak sam radija i jednu di je kada u razini, ja ljudima obično NE PREPORUČAVAM da rade ove kerefeke.... puno bolja je opcija šlic kanal sa izolacionom trakom na sebi i kada od pločica (naravno ako se dobro izvede)
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:40   #14
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
kasnije, ali možeš ti i prije, čak sam radija i jednu di je kada u razini, ja ljudima obično NE PREPORUČAVAM da rade ove kerefeke.... puno bolja je opcija šlic kanal sa izolacionom trakom na sebi i kada od pločica (naravno ako se dobro izvede)
Mislim ovu kadu kupit od Kolpe samo 100 x 90 cm.



AHa, znaci kada se polegne u beton, i onda do nje pločice.
Mislio sam mozda, kada, ova njezina debljina 40 mm, recimo po rubu da sjedne na pločice.
davoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:35   #15


AHa, znaci kada se polegne u beton, i onda do nje pločice.
Mislio sam mozda, kada, ova njezina debljina 40 mm, recimo po rubu da sjedne na pločice.[/QUOTE]


Za ovakvo polaganje kade treba odvod spojiti na podni sifon, a ventil koji se stavlja na kdu treba spojiti direktno u odvodnu cijev. Ta se cijev mora prije ljepljenja ( beton ili ljepilo ), točno fiksirati jer kasnije nema pomoći. I donji rub kade se stavlja na pločice ili pločice do ruba - prema izboru.

Postoji još jedan izbor sifona, koji se može staviti ispod kade ( kada se odvod ne spaja u podni sifon).


Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 16:49   #16
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post


AHa, znaci kada se polegne u beton, i onda do nje pločice.
Mislio sam mozda, kada, ova njezina debljina 40 mm, recimo po rubu da sjedne na pločice.


Za ovakvo polaganje kade treba odvod spojiti na podni sifon, a ventil koji se stavlja na kdu treba spojiti direktno u odvodnu cijev. Ta se cijev mora prije ljepljenja ( beton ili ljepilo ), točno fiksirati jer kasnije nema pomoći. I donji rub kade se stavlja na pločice ili pločice do ruba - prema izboru.

Postoji još jedan izbor sifona, koji se može staviti ispod kade ( kada se odvod ne spaja u podni sifon).


Da takav slican sifon moslim i stavit, Mislim da je jos plici, ali nema veze.

Pitanje, kako montirat takav sifon na kadu.
Da li postavit kadu, oznacit centar izljeva na podu, maknut kadu, tada tocno nabost sifon na odvodnu cijev i postavit u centar, i tada gore postavit kadu, uvaljat u beton i spojit sifon?
Ovo me zanima?
davoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 16:57   #17
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post


AHa, znaci kada se polegne u beton, i onda do nje pločice.
Mislio sam mozda, kada, ova njezina debljina 40 mm, recimo po rubu da sjedne na pločice.


Za ovakvo polaganje kade treba odvod spojiti na podni sifon, a ventil koji se stavlja na kdu treba spojiti direktno u odvodnu cijev. Ta se cijev mora prije ljepljenja ( beton ili ljepilo ), točno fiksirati jer kasnije nema pomoći. I donji rub kade se stavlja na pločice ili pločice do ruba - prema izboru.

Postoji još jedan izbor sifona, koji se može staviti ispod kade ( kada se odvod ne spaja u podni sifon).


Da takav slican sifon moslim i stavit, Mislim da je jos plici, ali nema veze.

Pitanje, kako montirat takav sifon na kadu.
Da li postavit kadu, oznacit centar izljeva na podu, maknut kadu, tada tocno nabost sifon na odvodnu cijev i postavit u centar, i tada gore postavit kadu, uvaljat u beton i spojit sifon?
Ovo me zanima?
davoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 08:04   #18
Quote:
davoric kaže: Pogledaj post
Da takav slican sifon moslim i stavit, Mislim da je jos plici, ali nema veze.

Pitanje, kako montirat takav sifon na kadu.
Da li postavit kadu, oznacit centar izljeva na podu, maknut kadu, tada tocno nabost sifon na odvodnu cijev i postavit u centar, i tada gore postavit kadu, uvaljat u beton i spojit sifon?
Ovo me zanima?
Upravo tako, nema drugog načina.
Pijesak, cement ili ljepilo, u koje se kada "utopi" postaviti tako da se kod stavljanja kade na tu podlogu, ista ne razlije po sifonu. Kada se kada namjesti, tada se gornja rozeta od sifona (koji si dobro odabrao) zategne preko ruba kade u sami sifon.
Spojevi su dobri i kvalitetni, pa nemaš bojazni , kad sve lijepo i pažljivo namjestiš, da će curiti na spoju.
Vidim da si se ipak dobro potrudio sve proučiti, dobro ti ide.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:57   #19
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Upravo tako, nema drugog načina.
Pijesak, cement ili ljepilo, u koje se kada "utopi" postaviti tako da se kod stavljanja kade na tu podlogu, ista ne razlije po sifonu. Kada se kada namjesti, tada se gornja rozeta od sifona (koji si dobro odabrao) zategne preko ruba kade u sami sifon.
Spojevi su dobri i kvalitetni, pa nemaš bojazni , kad sve lijepo i pažljivo namjestiš, da će curiti na spoju.
Vidim da si se ipak dobro potrudio sve proučiti, dobro ti ide.
ja to tako napravim samo je nakon nekog vremena dignem, pustim da osuši beton i onda kod spajanja zalipim kadu sikaflexom radi dihtanja
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 21:50   #20
Ok, hvala momci!

Ovako sam na kraju napravio..
davoric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.