Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 23:47   #10261
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Zato što čak ni u Hrvatskoj nikome nije cilj živjeti s tatom, mamom ili bakom, već to rade iz nužde ako moraju. S druge strane, nisam siguran baš da je 7 od 10 Hrvata dobilo nekakvu nekretninu od nekoga (čisto gledam sve ljude oko sebe koje znam), ali možda i griješim.



Ne bih želio da ovo krivo ispadne, ali vjerujem da ti nemaš baš ispravnu predstavu normalnog jednosobnog/dvosobnog stana jer za tu cifru od 1000 kuna, u Zagrebu ili Splitu, ti nećeš naći ništa, eventualno neki ofucani studentski sobičak. Na stranu činjenica da poznajem ljude koji su u najmu i što jako dobro znam kako se kreću cijene, idemo pogledati malo Njuškalo i bit će jasno da se za 1000 kuna može naći samo rupetina. Za donekle normalan stan, trebat će nekih 2000-2500 kn, baš kao što sam rekao.



Zato i onda ova kriva procjena od 1000 kn?



Opet imam istu primjedbu - za 1000 kn se dvoje ljude mogu hraniti samo dosta loše...
ti gledaš oko sebe, ja gledam statistiku, da 93% hrvata živi u vlastitoj nekretnini, a oko 25% ih ima kredit
to oko nekoga je mali, mali postotak ljudi u globalu, ajde dobro prouči koliko penzionera oko tebe živi u tuđoj kući ?
pa koliko roditelja od tebe i tvojih prijatelja živi u tuđoj kući ?

također
jesi ikad živio kao podstanar ? jer mi izgleda da baš i nemaš previše pojma o tome čemu pričamo, jer niti si bio pdstanar niti tražio stanove,tako da to kako ti jako dobro znaš je isto kako baba manda jako dobro zna medicinu i da rakija liječi sve
kad vidim kažeš da nema stanova ok za 1000 kn ?
inače, više stanova i jeftinijih ćeš naći u oglasniku,a ne na njuškalu


naravno, nemaju većinom slike,pa ih treba i obići, kao što smo mi napravili

koliko onda po tebi vrijedi 3sobini stan u zagrebu u novogradnji ( ok sad je to već 7 godina stari stan ) s garažnim parkirnim mjestom u vrapču/stenjevcu ?

vidiš, ja nisam primjetio da smo loše jeli, raznovrsno i obilno


zbunjenixx nije, nađen preko plavog oglasnika, isto tako je i nakon nas iznajmljen preko plavog oglasnika
slobodno odi u srednji ulaz se raspitati, stan gospođe bibe, radi se o zadnjem katu, ugovor i prijava bili

ne mislim ni ove godine više potrošiti, jer jednostavno nemam gdje to nositi s sobom okolo
pardon, zaboravio sam da sam potrošio i 80 kn na članarinu u fucal Dinamu i dobio jednu majcu za to prošle godine
nisam u hr, zato i kažem da je glupo i da ja mogu pisati kako sam potrošio toliko za robu (ove su hlaće u boliviji), ali baci oko na sportsdirect, imaš traperica i hlača po 10€ često tamo

voća ima besplatnog isto kakvo smo mi dobivali svaki dan u 3 na dolcu, siguran sam da je još uvijek tako
20 kn dnevno za voće i povrće smo rijetko trošili, jer nije baš mogla uzimati toliko, jer se od tih rade sokovi koje isto prodaju u voćarni , a na dolcu je dosta jeftinije voće i povrće (krumpir se recimo isto u sloveniji uzimao u eurospinu )


čajna, to što ja tebe ismijavam, ili ti mene, ili neko treći, pa kaj te zaboli, gledaj da su to samo ljudi koji se ispucavaju na netu, jer su frustrirani u stvarnom životu/ili im je dosadno i ne znaju kaj da rade pošto su asocijalni pa nemaju društvo
mislim uvijek se provuće i netko tko nešto pametn napiše, i na drugim temama i pdfovima ima ok ekipe

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 26.03.2017. at 23:58.
KILLERDOG is offline  
Old 27.03.2017., 00:46   #10262
Ok,stan je s Plavog oglasnika . Nadam se da ćeš se složiti da 1000 kn nije realna i prosječna cijena takvog stana.

Ne kupijes gaće,boxerice,majice,čarape ?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 27.03.2017., 02:04   #10263
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Frendu, slijedeci puta kad ti vrane kaze da ides ratovati, a ti odmah pusku u ruke i ubiubi srbina pa poslije neces kukati po forumu kako krpas kraj s krajem
ovo je apsolutna istina

jedna prejaka stvar

https://www.youtube.com/watch?v=n0fDJnTXnrc

evo, stavio sam 1200 kn, od 3200 stanova koje stoje - Pronađenih oglasa: 555
ne bih rekao da nije normalna cijena 1000 kn, niža je,ali ništa neuobičajeno, mi smo tada kad smo tražii do nekih 1200 kn pogledali u mjesec dana 15tak stanova

nisam eto već godinu dana, kupio tada 6 komada, bilo u sportsdirectu 3 za 10€
ali dobar dio godine ih ionako nisam nosio nego samo kupaće hlače
ne, sve imao iste majce i čarape ( ni njih nisam previše nosio )

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 27.03.2017. at 02:19.
KILLERDOG is offline  
Old 27.03.2017., 20:44   #10264
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ti gledaš oko sebe, ja gledam statistiku, da 93% hrvata živi u vlastitoj nekretnini, a oko 25% ih ima kredit
Može neka potvrda tih brojki, neki link? Čisto da pogledam...

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
to oko nekoga je mali, mali postotak ljudi u globalu, ajde dobro prouči koliko penzionera oko tebe živi u tuđoj kući ?
pa koliko roditelja od tebe i tvojih prijatelja živi u tuđoj kući ?
Upravo sam mislio i na sve te ljude, bez obzira na godine. Ali isto tako ne gledamo ovdje penzionere kao primjer onih koji rade, zarađuju novce i grade svoj život.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
jesi ikad živio kao podstanar ?
Odgovor na to "dječje" pitanje je nebitan.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
jer mi izgleda da baš i nemaš previše pojma o tome čemu pričamo, jer niti si bio pdstanar niti tražio stanove,tako da to kako ti jako dobro znaš je isto kako baba manda jako dobro zna medicinu i da rakija liječi sve
kad vidim kažeš da nema stanova ok za 1000 kn ?
inače, više stanova i jeftinijih ćeš naći u oglasniku,a ne na njuškalu
Na osnovu čega ti možeš znati jesam li bio podstanar ili nisam? Apsolutno na osnovu ničega, osim na osnovu nekih svojih stavova i to je u biti ono što jest - apsolutno ništa. Babu Mandu ne bih spominjao, ali još jednom ću naglasti činjenicu, a ta je da se za 1000 kn u Zagrebu ili Splitu ne može naći normalan stan. Onaj tko tvrdi da može ili nema predstavu što bi to bio normalan stan ili jednostavno lupeta gluposti i nitko, ali apsolutno nitko neće iznajmiti normalan stan duplo jeftinije od svote za koju ga sigurno može iznajmiti.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
naravno, nemaju većinom slike,pa ih treba i obići, kao što smo mi napravili
Još jednom, ako je tebi stan od 1000 kn "normalan", to ne znači da je to istovremeno stvarno tako.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
koliko onda po tebi vrijedi 3sobini stan u zagrebu u novogradnji ( ok sad je to već 7 godina stari stan ) s garažnim parkirnim mjestom u vrapču/stenjevcu ?
Nije bitno koliko vrijedi meni (ili tebi), već koliko on stvarno vrijedi.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
vidiš, ja nisam primjetio da smo loše jeli, raznovrsno i obilno
Možda i jeste u usporedbi s gladnima u Africi, ali za 1000 kuna se dvoje ljudi mjesečno ne mogu normalno, raznovrsno i obilno hraniti (osim ako ne misliš na raznovrsnu rižu svaki dan - karikiram i šalim se).

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
voća ima besplatnog isto kakvo smo mi dobivali svaki dan u 3 na dolcu, siguran sam da je još uvijek tako
I ručak je u pučkoj besplatan? Sada već stvarno pišeš gluposti...

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
evo, stavio sam 1200 kn, od 3200 stanova koje stoje - Pronađenih oglasa: 555
ne bih rekao da nije normalna cijena 1000 kn, niža je,ali ništa neuobičajeno, mi smo tada kad smo tražii do nekih 1200 kn pogledali u mjesec dana 15tak stanova
Moram ponoviti? Stan za 1000-1200 kuna u Zagrebu ili Splitu je obična rupetina i nikako ne nešto normalno, eventualno studentski sobičak. To što ti navodiš neke svoje oglase nije apsolutno nikakav dokaz (da vidimo neki oglas).

Normalan stan nije neka podrumska vlažna rupa bez svjetla, niti nekakvo raspalo potkrovlje. Normalan stan nije namješten s ostacima namještaje one iste tvoje babe Mande koju si veselo spominjao. Nema štednjak iz 1953. Nema raspale prozore.

Normalan stan, 50-60m2, 1.-3. kat, namještaj star eventualno par godina i dobro održavan i uređen prostor, s novim aparatima, lijepo sređena kupaona, stolarija kako spada, izolacija kako spada, grijanje, klima... ne, takav stan se ne može naći za 1000 kuna.

I onda ja nemam pojma podstanarstvu i rentanju, wtf? Ali evo, još jednom, jedva čekam da vidim oglas za dobar stan za 1000 kn, baš se nekako veselim činjenici da sam u krivu... Ma mo'š mislit što sam u krivu!
MrDeadpool is offline  
Old 27.03.2017., 22:07   #10265
Opet ponavljam pitanje, tj tvrdnju. Ako je Hrvatska među top zemljama gdje mladi (od 18-30 godine) živi s roditeljima, kako je moguće da preko 90% ljudi živi u svojoj nekretnini? Bubam bezveze sad, recimo u obitelji imaš: otac, majka, 3 sina (kćeri) i svi punoljetni. Jel to znači da imaš 5 ljudi koji posjeduje vlastitu nekretninu? Ili je to ipak da dvoje posjeduje nekretninu a djeca su podstanari? Ima čak ogroman broj primjera gdje 3 generacije žive odjednom u istoj nekretnini.
Quorgyle is offline  
Old 28.03.2017., 05:48   #10266
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Može neka potvrda tih brojki, neki link? Čisto da pogledam...



Upravo sam mislio i na sve te ljude, bez obzira na godine. Ali isto tako ne gledamo ovdje penzionere kao primjer onih koji rade, zarađuju novce i grade svoj život.



Odgovor na to "dječje" pitanje je nebitan.



Na osnovu čega ti možeš znati jesam li bio podstanar ili nisam? Apsolutno na osnovu ničega, osim na osnovu nekih svojih stavova i to je u biti ono što jest - apsolutno ništa. Babu Mandu ne bih spominjao, ali još jednom ću naglasti činjenicu, a ta je da se za 1000 kn u Zagrebu ili Splitu ne može naći normalan stan. Onaj tko tvrdi da može ili nema predstavu što bi to bio normalan stan ili jednostavno lupeta gluposti i nitko, ali apsolutno nitko neće iznajmiti normalan stan duplo jeftinije od svote za koju ga sigurno može iznajmiti.



Još jednom, ako je tebi stan od 1000 kn "normalan", to ne znači da je to istovremeno stvarno tako.



Nije bitno koliko vrijedi meni (ili tebi), već koliko on stvarno vrijedi.



Možda i jeste u usporedbi s gladnima u Africi, ali za 1000 kuna se dvoje ljudi mjesečno ne mogu normalno, raznovrsno i obilno hraniti (osim ako ne misliš na raznovrsnu rižu svaki dan - karikiram i šalim se).



I ručak je u pučkoj besplatan? Sada već stvarno pišeš gluposti...



Moram ponoviti? Stan za 1000-1200 kuna u Zagrebu ili Splitu je obična rupetina i nikako ne nešto normalno, eventualno studentski sobičak. To što ti navodiš neke svoje oglase nije apsolutno nikakav dokaz (da vidimo neki oglas).

Normalan stan nije neka podrumska vlažna rupa bez svjetla, niti nekakvo raspalo potkrovlje. Normalan stan nije namješten s ostacima namještaje one iste tvoje babe Mande koju si veselo spominjao. Nema štednjak iz 1953. Nema raspale prozore.

Normalan stan, 50-60m2, 1.-3. kat, namještaj star eventualno par godina i dobro održavan i uređen prostor, s novim aparatima, lijepo sređena kupaona, stolarija kako spada, izolacija kako spada, grijanje, klima... ne, takav stan se ne može naći za 1000 kuna.

I onda ja nemam pojma podstanarstvu i rentanju, wtf? Ali evo, još jednom, jedva čekam da vidim oglas za dobar stan za 1000 kn, baš se nekako veselim činjenici da sam u krivu... Ma mo'š mislit što sam u krivu!
vidi se da nisi nikad bio podstanar, jednostavno na opisu tvoji upisa
za spit vjerujem da je skuplje, jer je mali, turistički grad
neću ti ja tražiti stan, a pošto nisi nikad,eto ti prilike, a ne biti na roditeljskoj grbaći
može ti netko naći stan po želji u zg, ali onda ćeš tu uslugu platiti 1000 kn, jel ti i to ok ?
ako je, javi se, daj broj, osoba će te nazvati (ili ti ja pošaljem broj te osobe )
i u roku od mjesec-dva ćeš imati stan po želji, pošto nisi sam sposoban to naći na njuškalu/oglasniku
i ne neće biti s novim aparatima,nego starim 10tak godina (nama se bio frižider pokvario pa smo ajde imali jedan novi, mašina i peć ne znam koliko su bili stari, nije me to previše diralo )
ormar je bio na zidu, nešto namještaja smo si mi sami donijeli jer smo htjeli svoj krevet i tv
ti znaš da je 60 kvadrata u zg 3sobni stan sada ?
i to nije za početak življena, mislim je za razmažene, ali onaj tko nije bijesan, kuća mu ni u 35-40 nije tjesna

zašto ne bi gledali penzionere, znači ne gledaš ukupno nego samo kaj ti odgovara, zanimljivo

to što si ti očito nesposoban se raznovrsno hraniti, tu ti ne mogu pomoći
za potvrdu brojki tražim uplatu od 100 kn na račun udrugu Fucal Dinamo, pa ih dobiješ, kad ne znaš guglati
KILLERDOG is offline  
Old 28.03.2017., 12:18   #10267
Ja ne znam kakve si ti srece imao, ali nikakav normalan neraspadajuci stan stan od 60 kvadrata ne mozes naci u Zagrebu pod normalnim uvjetima. Mozda u Sesvetskom Kraljevcu ili tako negdje na svim rubnim dijelovima grada. I da ne bude zabune, podstanar sam već 14 godina pa nije da nisam imala priliku seljakat se i tražiti.
digiridan is offline  
Old 28.03.2017., 13:51   #10268
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Moram ponoviti? Stan za 1000-1200 kuna u Zagrebu ili Splitu je obična rupetina i nikako ne nešto normalno, eventualno studentski sobičak. To što ti navodiš neke svoje oglase nije apsolutno nikakav dokaz (da vidimo neki oglas).

Normalan stan nije neka podrumska vlažna rupa bez svjetla, niti nekakvo raspalo potkrovlje. Normalan stan nije namješten s ostacima namještaje one iste tvoje babe Mande koju si veselo spominjao. Nema štednjak iz 1953. Nema raspale prozore.

Normalan stan, 50-60m2, 1.-3. kat, namještaj star eventualno par godina i dobro održavan i uređen prostor, s novim aparatima, lijepo sređena kupaona, stolarija kako spada, izolacija kako spada, grijanje, klima... ne, takav stan se ne može naći za 1000 kuna.

I onda ja nemam pojma podstanarstvu i rentanju, wtf? Ali evo, još jednom, jedva čekam da vidim oglas za dobar stan za 1000 kn, baš se nekako veselim činjenici da sam u krivu... Ma mo'š mislit što sam u krivu!
Za 150-180 eura se može naći ok stan. Samo takav stan će ti u Zagrebu onda biti u Borovju,Dubcu,Jankomiru i sličnim rubnim kvartovima. Jer dobar dio cijene u Zg diktira lokacija. Lošiji stan na dobroj lokaciji je poželjniji nego bolji na lošoj. Frend je za tu lovu imao relativno novo adpatiran stan takve kvadrature u kući,sa zasebnim ulazom. Samo kaj je stan bio u Borovju blizu đamije. Pa ti do tramvaja treba ponešto hodanja.

Isto tako,pogledaj malo stanje stanova koji se prodaju. Dakle,stanovi u kojima ljudi aktivno žive. Masa njih je ok,nije tip top sređeno,ali nisu ni rupe ni šupe,ali daleko su od toga što bi ti nazvao ok stanom. Ovo što ti opisuješ nije ok stan. To je vrh ponude,stan renoviran potpuno unatrag max 4-5 godina. Uz to,ako je zgrada iz 2000+ godine,60 kvadrata je praktički trosoban stan već ili komforan dvosobni. Killer priča o jednosobnim stanovima,30 max 40 kvadrata. Mali stan,u dobrom stanju,samo u "lošem" kvartu,nije toliko skup za rentat. Jer nema na čemu nabiti cijenu.
Grimko is offline  
Old 28.03.2017., 14:02   #10269
Dakle normalan život u Hrvatskoj je da 4-člana obitelj živi u garsonjeri ili jednosobnom podrumskom stanu od 35 kvadrata koji plaćaju 1200, te da se opskrbljuje voćem i povrćem tako da ode na Dolac oko 2 popodne pogledati da li je koja kumica odbacila kakav truli komad voća ili povrća.
Kad su već na Dolcu, nije ni im pučka kuhinja predaleko.

U tom slučaju im niti ne treba onih izdašnih 1000 kn za hranu, dosta im je 300.

Ako su nam to kriteriji, onda je 2500 kn za obitelj sasvim dovoljno.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 28.03.2017., 14:42   #10270
Reductio ad absurdum nije validan u raspravi.

Isto tako,treba biti realan i pogledati državu u kojoj živimo. Nas Rumunjska lagano pretiče. Država smo koja od osamostaljenja nije imala poštenu greenfield investiciju u proizvodnoj industriji. Kao stanovništvo postajemo sve stariji,što manjkom nataliteta,što iseljavanjem mladih.

Već se 500 stranica vrti oko toga što uopće znači normalan život. I možemo još 1500 i nikad se nećemo složiti svi,jer ovisi o previše faktora.
Grimko is offline  
Old 28.03.2017., 15:25   #10271
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Reductio ad absurdum nije validan u raspravi.

Isto tako,treba biti realan i pogledati državu u kojoj živimo. Nas Rumunjska lagano pretiče. Država smo koja od osamostaljenja nije imala poštenu greenfield investiciju u proizvodnoj industriji. Kao stanovništvo postajemo sve stariji,što manjkom nataliteta,što iseljavanjem mladih.

Već se 500 stranica vrti oko toga što uopće znači normalan život. I možemo još 1500 i nikad se nećemo složiti svi,jer ovisi o previše faktora.


Pa da ajmo pogledat u kakvoj drzavi zivimo !Ako je tako lose odakle onda sva ova auta ,mobiteli ,PS4 djeci ,hover boards ,nike air max ,di se ide za Uskrsnje praznike ,di se bilo za zimske ,di se ide za ljetnje ?
Kafici puni ,od onih kvartovskih onih IN i onih po shopping centrima u bilo koje doba dana .

Ja ne znam odakle to mogu priustit od prosjecne place jel ? jer se tvrdi da vecina ljudi ima primanja i ispod prosjeka .

Od prosjecne place kako priustiti auto i stambeni kredit uopce ,pit kavu ?

.Ma pls Nije u RH uopce lose .Ali je lose kad netko kaze da stedi ,da se obrazuje ..racuna troskove amortizacije svaki mjesec ..
Lose je i kada netko kaze da mu je normalno izac u restoran povremeno ,imat ljubimca i imat hobby ,otic na izlet i putovanje .Lose je kad netko ide u frizera ,kozmeticara ,ako kupi koji komad robe ...svo je to ovdje popljucano i ljudi nazivani rastrosnima .

Naravno da se necemo slozit jos 1500 stranica i ne trebamo ,svi imamo razlicito poimanje normalnog i razlicite potrebe .Treba prihvatit svacije stavove i nacine zivota .Tema je koliko novaca VAM je potrebno za normalan zivot a ne sta netko drugi misli koliko bi meni bilo potrebno .

Salata puterica jutros na pazaru (trznici ) 25 kn/kg ,verdura opcenito izmedu 10-30 kn .Teleci sniceli 115kn /kg .E da meni je normalno meso kupovat u mesara ,povrce/voce na trznici ,ribu na ribarnici . I da moran ici najkasnije do 9.30 jer se sve proda .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 28.03.2017., 15:45   #10272
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
.E da meni je normalno meso kupovat u mesara ,povrce/voce na trznici ,ribu na ribarnici . I da moran ici najkasnije do 9.30 jer se sve proda .
to što je to tebi normalno nije nikako normalno onima koji rade od 8-16 osim ako im plac nije usput i pod uvjetom da tu hranu imaju gdje ostaviti na hladnom

onaj tko ima fiksno radno vrijeme teško da će šetati po placu, onaj tko je svoj gazda si može posložiti prioritete
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 28.03.2017., 16:03   #10273
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
to što je to tebi normalno nije nikako normalno onima koji rade od 8-16 osim ako im plac nije usput i pod uvjetom da tu hranu imaju gdje ostaviti na hladnom

onaj tko ima fiksno radno vrijeme teško da će šetati po placu, onaj tko je svoj gazda si može posložiti prioritete


Tako je ! svatko ima svoje mogucnosti i potrebe .Netko ne kupuje na trznicama iz xy razloga ,( ne stigne ,ne moze ,ne zeli ,nema potrebu ....) i to je normalno .Svi smo razliciti i imamo razliciti nacin zivota .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 28.03.2017., 16:24   #10274
inace nikad ne komentiram ovdje ali kako bi nasa drzava i ljudi u njoj trebali napredovati kad neki odrasli ljudi smartaju da je normalan zivot stan od 1000kn/mj i besplatno voće sa tržnice iza radnog vremena, tako da se troši 1000 kn mjesecno za 2 osobe na hranu

dajte ljudi pa to je zivotarenje/prezivljavanje iz dana u dan

decku ciji sam primjer uzeo; nemoj shvatiti osobno, moguce da ti ili netko drugi zelite takav zivot iz nekih osobnih razloga/uvjerenja/ekologije iako si moze priustiti vece troskove ali to ne zeli
ali to nikako ne moze biti normalan zivot za prosjecnog covjeka

ovi sto spominju da su ratovali 91. pa sto? svaka ti cast sto si doprinio oslobodjenju HR.
ali kakve to veze ima sa tvojim financijskim stanjem trenutno? za to je iskljucivo bitna tvoja profesija i sposobnost, moguce nesto srece u poslu, ali nikako rat.


na 95% radnih mjesta u HR moze se dobiti ispodprosjecna placa od koje se moze zivjeti ok ali nista vise. za neki luksuzniji zivot treba biti strucnjak u svom poslu ili imati privatni posao, za sto oboje treba znanje, sposobnost i volja, za sto se vecina ljudi nije spremna potruditi
1 x 2 is offline  
Old 28.03.2017., 16:49   #10275
Quote:
1 x 2 kaže: Pogledaj post
inace nikad ne komentiram ovdje ali kako bi nasa drzava i ljudi u njoj trebali napredovati kad neki odrasli ljudi smartaju da je normalan zivot stan od 1000kn/mj i besplatno voće sa tržnice iza radnog vremena, tako da se troši 1000 kn mjesecno za 2 osobe na hranu

dajte ljudi pa to je zivotarenje/prezivljavanje iz dana u dan

decku ciji sam primjer uzeo; nemoj shvatiti osobno, moguce da ti ili netko drugi zelite takav zivot iz nekih osobnih razloga/uvjerenja/ekologije iako si moze priustiti vece troskove ali to ne zeli
ali to nikako ne moze biti normalan zivot za prosjecnog covjeka

ovi sto spominju da su ratovali 91. pa sto? svaka ti cast sto si doprinio oslobodjenju HR.
ali kakve to veze ima sa tvojim financijskim stanjem trenutno? za to je iskljucivo bitna tvoja profesija i sposobnost, moguce nesto srece u poslu, ali nikako rat.


na 95% radnih mjesta u HR moze se dobiti ispodprosjecna placa od koje se moze zivjeti ok ali nista vise. za neki luksuzniji zivot treba biti strucnjak u svom poslu ili imati privatni posao, za sto oboje treba znanje, sposobnost i volja, za sto se vecina ljudi nije spremna potruditi
ti bi da nasi profesionalni branitelji u penziji (mislim na vrlo specificnu skupinu ljudi i branitelja) skonca ko onaj francuz sto je bio sudionik oba svjetska rata i na kraju otisao u penziju kao zeljeznicki radnik, a cime se je bavio kad se vratio iz rata. stvarno svasta
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Old 28.03.2017., 16:53   #10276
Quote:
1 x 2 kaže: Pogledaj post
inace nikad ne komentiram ovdje ali kako bi nasa drzava i ljudi u njoj trebali napredovati kad neki odrasli ljudi smartaju da je normalan zivot stan od 1000kn/mj i besplatno voće sa tržnice iza radnog vremena, tako da se troši 1000 kn mjesecno za 2 osobe na hranu

dajte ljudi pa to je zivotarenje/prezivljavanje iz dana u dan

decku ciji sam primjer uzeo; nemoj shvatiti osobno, moguce da ti ili netko drugi zelite takav zivot iz nekih osobnih razloga/uvjerenja/ekologije iako si moze priustiti vece troskove ali to ne zeli
ali to nikako ne moze biti normalan zivot za prosjecnog covjeka

ovi sto spominju da su ratovali 91. pa sto? svaka ti cast sto si doprinio oslobodjenju HR.
ali kakve to veze ima sa tvojim financijskim stanjem trenutno? za to je iskljucivo bitna tvoja profesija i sposobnost, moguce nesto srece u poslu, ali nikako rat.


na 95% radnih mjesta u HR moze se dobiti ispodprosjecna placa od koje se moze zivjeti ok ali nista vise. za neki luksuzniji zivot treba biti strucnjak u svom poslu ili imati privatni posao, za sto oboje treba znanje, sposobnost i volja, za sto se vecina ljudi nije spremna potruditi
Gle,kada bi moja plaća bila dovoljno velika da mogu više trošiti na hranu naravno da bi umjesto pašte,kupio još pohanog itd.
Nisam ni u jednom trenutku rekao kako smatram da je ovo normalan život.
Rekao sam samo da smo još živi
Velika je razlika između plaće od 4000kn i 7000kn.
A što se tiče razloga već sam naveo.
Ako troši svaki svoje ušteđeno sam bira na što će trošiti,a ako se gleda broj ruku tko je za kupnju nečega onda se vjerojatno nebi kupilo 80% stvari koje ja kupujem.
Što bi uzrokovalo to da bi svaki dan sve više i više gubio volju da uopće idem raditi,do trenutka kada bi pretpostavljam došlo do svađe itd itd.

Btw,zaboravljaš da za otvorit firmu treba i novac.
blackdragons is offline  
Old 28.03.2017., 17:20   #10277
Quote:
1 x 2 kaže: Pogledaj post
inace nikad ne komentiram ovdje ....



ovi sto spominju da su ratovali 91. pa sto? svaka ti cast sto si doprinio oslobodjenju HR.
ali kakve to veze ima sa tvojim financijskim stanjem trenutno? za to je iskljucivo bitna tvoja profesija i sposobnost, moguce nesto srece u poslu, ali nikako rat.
Slažem se i sam da ne treba cijeli život živjeti na temelju 91.

Ali osnovni problem je što je većina branitelja dobila gotovo ništa (i to su uglavnom oni koji nisu kovali planove,nego su se zaista borili i potrošili svoje zdravlje i mladost za nešto bolje),ali i oni koji su rat iskoristili isključivo za vlastiti boljitak.

Od onih najvećih,evo uzmimo (ipak)uspješni primjer privatizacije,gdje je Gazda svake ratne godine privatizirao veliku,monopolističku tvrtku.Pa onda ostali uspješni,i dobar dio onih drugih.

Onda oni koji su krali vikendice,stanove pa dobili dobre mirovine i danas su političari i uvaženi građani.

Ili oni koji su pljačkali i opijali se,pa iz čisto svoje gluposti poginuli,da bi danas njihovi naraštaji živjeli kao kraljevi.

(Za zadnje primjere govorim iz istinitih primjera,a ovo prvo je valjda svakom vidljivo).

To je,po meni,taj problem rata.Branitelji trebaju ipak imati neku satisfakciju,međutim kao i sve kod nas,čista voda se lako s malo otrova onečisti
Tomgold is offline  
Old 28.03.2017., 17:33   #10278
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
ti bi da nasi profesionalni branitelji u penziji (mislim na vrlo specificnu skupinu ljudi i branitelja) skonca ko onaj francuz sto je bio sudionik oba svjetska rata i na kraju otisao u penziju kao zeljeznicki radnik, a cime se je bavio kad se vratio iz rata. stvarno svasta
mene smeta kad netko spominje sudjelovanje u ratu u kontekstu plaće. da li to što si sudjelovao u ratu znači da bi ti ako si npr. mehaničar trebao zbog toga imati plaću npr jednog programera ili nesto slicno (ne podcjenjujem niciji posao niti profesiju nego samo uzimam za uporedbu nekakve prosjecne place). mislis da je tvoj rad vrijedniji od kolege koji nije bio u ratu ili se tad jos nije rodio?

Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Gle,kada bi moja plaća bila dovoljno velika da mogu više trošiti na hranu naravno da bi umjesto pašte,kupio još pohanog itd.
Nisam ni u jednom trenutku rekao kako smatram da je ovo normalan život.
Rekao sam samo da smo još živi
Velika je razlika između plaće od 4000kn i 7000kn.
A što se tiče razloga već sam naveo.
Ako troši svaki svoje ušteđeno sam bira na što će trošiti,a ako se gleda broj ruku tko je za kupnju nečega onda se vjerojatno nebi kupilo 80% stvari koje ja kupujem.
Što bi uzrokovalo to da bi svaki dan sve više i više gubio volju da uopće idem raditi,do trenutka kada bi pretpostavljam došlo do svađe itd itd.

Btw,zaboravljaš da za otvorit firmu treba i novac.
slazem se naravno da je velika razlika u plaći 4000 i 7000kn. ako si mlad, zelis se osamostaliti i zivis sto skromije da ustedis kako bi platio dodatno skolovanje/ulozio u posao/bilo sto sto bi ti u buducnosti donijelo vece prihode i samim time bolji/ugodniji/laksi zivot po meni je definitvno pohvalno.
ako se zivi iznimno skromno samo da se krpa kraj s krajem godinama, e onda se to bas i ne moze nazvati normalan zivot.
i da, jasno mi je da prevelik broj obitelji u HR zivi tako, nazalost.


za otvoriti firmu i ne trebaju nekakvi veliki novci. ako imas neku dobru ideju lako je naći nekoga tko će uložiti novac. ne treba za pokretanje posla milijun kuna.
dovoljno je da radis za sebe i da si zaradis plaću s kojom si zadovoljan, trudis se za sebe i koliko se potrudis toliko ces imati i uspjeha


edit: Tomgold slažem se s tobom, mnogo branitelja nisu ostvarili svoja prava a mnogi koji nisu bili ni dana u ratu imaju mirovinu i uzivaju neke privilegije koje nebi trebali imati.
Znam za više slučajeva gdje su branitelji pričali da taj i taj nije bio ni dana u ratu a ima mirovinu od 5000kn i slično. Vjerojatno je većina ljudi čula slične primjere.
Bio si godinama na prvoj crti, nisi ostvario nikakva prava dok netko ko nije bio ni dana ima mirovinu bez ikakve osnove, a to se zna. Zašto ljudi to ne prijavljuju nikad mi neće biti jasno
1 x 2 is offline  
Old 28.03.2017., 17:43   #10279
Joj dajte nemojte o ratu i '91.
digiridan is offline  
Old 28.03.2017., 17:44   #10280
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Pa da ajmo pogledat u kakvoj drzavi zivimo !Ako je tako lose odakle onda sva ova auta ,mobiteli ,PS4 djeci ,hover boards ,nike air max ,di se ide za Uskrsnje praznike ,di se bilo za zimske ,di se ide za ljetnje ?
Kafici puni ,od onih kvartovskih onih IN i onih po shopping centrima u bilo koje doba dana .

Ja ne znam odakle to mogu priustit od prosjecne place jel ? jer se tvrdi da vecina ljudi ima primanja i ispod prosjeka .

Od prosjecne place kako priustiti auto i stambeni kredit uopce ,pit kavu ?

.Ma pls Nije u RH uopce lose .Ali je lose kad netko kaze da stedi ,da se obrazuje ..racuna troskove amortizacije svaki mjesec ..
Lose je i kada netko kaze da mu je normalno izac u restoran povremeno ,imat ljubimca i imat hobby ,otic na izlet i putovanje .Lose je kad netko ide u frizera ,kozmeticara ,ako kupi koji komad robe ...svo je to ovdje popljucano i ljudi nazivani rastrosnima .

Naravno da se necemo slozit jos 1500 stranica i ne trebamo ,svi imamo razlicito poimanje normalnog i razlicite potrebe .Treba prihvatit svacije stavove i nacine zivota .Tema je koliko novaca VAM je potrebno za normalan zivot a ne sta netko drugi misli koliko bi meni bilo potrebno .

Salata puterica jutros na pazaru (trznici ) 25 kn/kg ,verdura opcenito izmedu 10-30 kn .Teleci sniceli 115kn /kg .E da meni je normalno meso kupovat u mesara ,povrce/voce na trznici ,ribu na ribarnici . I da moran ici najkasnije do 9.30 jer se sve proda .
Oosbno mislim da netko tko ne živi u HR ne bi smio i trebao donositi paušalne zaključke na temelju nekih stereotipa i predrasuda ili pak na temelju godišnjeg u trajanju od 7 dana.
__________________
----
Novi233 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.