Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2016., 18:45   #141
Quote:
lilyp kaže: Pogledaj post
Zna li netko radno vrijeme kada se može obaviti snimanje zuba u Domu zdravlja u Sigetu? Zovem ih već par dana, no nitko se ne javlja,

hvala na pomoći

Da sama sebi odgovorim i ako će nekome koristiti - pon/sri/čet - 14-16h, potrebno je doći u 14h kada se dijele brojevi.
lilyp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:05   #142
neka preporuka za ortopan? digitalni, valjda
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:43   #143
Evo ja sam nedavno bila u Multirayu, u Martićevoj. Odmah došla na red, čas posla. Slike odmah gotove, daju ti jednu izrađenu, a na email ti pošalju digitalni snimak. Ja kupila preko ponude dana za 150,00 kn, inače dodje 200 kn.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:46   #144
Pomoc molim ako netko zna, kolko je snimanje tj. ortopan zapravo opasan u ranoj trudnoci.
Prije tjedan dana sam snimala, ni na kraj pameti mi nije bilo da sam trudna... a sada sumnjam na trudnocu
tiinkivinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:38   #145
Quote:
tiinkivinki kaže: Pogledaj post
Pomoc molim ako netko zna, kolko je snimanje tj. ortopan zapravo opasan u ranoj trudnoci.
Prije tjedan dana sam snimala, ni na kraj pameti mi nije bilo da sam trudna... a sada sumnjam na trudnocu
Nikakvo snimanje se ne preporuča u trudnoći osim u iznimnim (hitnim medicinskim) stanjima, a prvi trimestar je plod najosjetljiviji, no i tako nosiš zaštitu za vrijeme snimanja, a doze nisu velike tako da vjerojatno neće biti nikakve štete
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:06   #146
evo ako ko ide u Perkovčevu na RTG ZUBA radno vrijeme je od pon-pet 7.30 - 11.00 i od 14.00 - 17.00. nije potrebna prethodna narudžba.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:30   #147
Molim pomoć...trebam CBCT jednog zuba koji ima vetikalnu frakturu , da li to igdje ide na uputnicu ? da li tko zna gdje je najjeftinije to napraviti ? zvala sam KBC Dubrava-tamo nemaju aparat, ponuda dana mi ne izbacuje ništa šta bi mi pomoglo da jeftinije prođem.
Hvala
Lavander is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:54   #148
Je li tko radio ortopan u Domu zdravlja zapad, Vrabečak 4, Susedgrad, Zagreb?
Kvaliteta? Radno vrijeme? Narudžbe?
Probao sam danas par puta dobiti na telefon, ali bezuspješno.
prasak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 16:53   #149
Quote:
Lavander kaže: Pogledaj post
Molim pomoć...trebam CBCT jednog zuba koji ima vetikalnu frakturu , da li to igdje ide na uputnicu ? da li tko zna gdje je najjeftinije to napraviti ? zvala sam KBC Dubrava-tamo nemaju aparat, ponuda dana mi ne izbacuje ništa šta bi mi pomoglo da jeftinije prođem.
Hvala
Ne ide na uputnicu, košta od 250-400 kn (provjeri u multiray, zubx, xdent...)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 12:33   #150
Moram napraviti zubni rendgen a s unutarnje strane donjih zubiju imam nakon nošenja aparatića fiksiranu žicu ?

Da li to trebam skidati za snimku ? Da li to zrači puno ?
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:40   #151
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Moram napraviti zubni rendgen a s unutarnje strane donjih zubiju imam nakon nošenja aparatića fiksiranu žicu ?

Da li to trebam skidati za snimku ? Da li to zrači puno ?
Ne morate skidati; načelno ne zrači puno, ne morate se bojati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:29   #152
Ortopan

Pozdrav, molio bih nekoga stomatologa ili radiologa da mi pojasni sliku ortopana. Bio bih jako zahvalan...Naime nakon vađenja zuba,prije mjesec i pol dana... gornje 6 na desnoj strani, dobio sam osjecaj pritiska te bolove u sinusu te imam upalu koja ne prolazi,stomatolog koji je vadio zub prije vađenja zub nije ni slikao niti je provjereno dal je otvoren sinus, ništa.. slikao sam sinuse. potpuno homogeno zasjenjen desni maksilarni sinus... trenutno cekam CT sinusa... Zanima me ako netko može pogledati sliku te dati svoje mišljenje...Rana zarasta solidno, nema oroantralne fistule, prolaza zraka, samo upala sinusa od kad je zub izvađen...

Slika: https://app.box.com/s/2hkst600tb1hso8gl7obvjiqbxvllo22
nikkik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 18:15   #153
Quote:
nikkik kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molio bih nekoga stomatologa ili radiologa da mi pojasni sliku ortopana. Bio bih jako zahvalan...Naime nakon vađenja zuba,prije mjesec i pol dana... gornje 6 na desnoj strani, dobio sam osjecaj pritiska te bolove u sinusu te imam upalu koja ne prolazi,stomatolog koji je vadio zub prije vađenja zub nije ni slikao niti je provjereno dal je otvoren sinus, ništa.. slikao sam sinuse. potpuno homogeno zasjenjen desni maksilarni sinus... trenutno cekam CT sinusa... Zanima me ako netko može pogledati sliku te dati svoje mišljenje...Rana zarasta solidno, nema oroantralne fistule, prolaza zraka, samo upala sinusa od kad je zub izvađen...

Slika: https://app.box.com/s/2hkst600tb1hso8gl7obvjiqbxvllo22
CT će pokazati detalje, ovako ne izgleda ništa specijalno...puno je mogućnosti (od infekcije zbog kompliciranog vađenja do obične prehlade koja se zakomplicirala)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 20:13   #154
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
CT će pokazati detalje, ovako ne izgleda ništa specijalno...puno je mogućnosti (od infekcije zbog kompliciranog vađenja do obične prehlade koja se zakomplicirala)
CT je pokazao prekid kontinuiteta koštanog dijela dna desnog maksilarnog sinusa. Te je sinus ispunjen u potpunosti upalnim infiltratom..
Imam pitanje? Što da radim. Narucen sam kod otorinoralingologa s tim nalazima tek 20.4 u Vinogradskoj. Bojim se da mi se ne zakomplicira do toga.
Dal da potražim pomoć negdje drugdje? Oralna kirurgija? Hitna otorinoralingologija? Znam da ce trebati operacija da se to zatvori al di da to obavim?

Hvala vam
nikkik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 11:35   #155
Quote:
nikkik kaže: Pogledaj post
CT je pokazao prekid kontinuiteta koštanog dijela dna desnog maksilarnog sinusa. Te je sinus ispunjen u potpunosti upalnim infiltratom..
Imam pitanje? Što da radim. Narucen sam kod otorinoralingologa s tim nalazima tek 20.4 u Vinogradskoj. Bojim se da mi se ne zakomplicira do toga.
Dal da potražim pomoć negdje drugdje? Oralna kirurgija? Hitna otorinoralingologija? Znam da ce trebati operacija da se to zatvori al di da to obavim?

Hvala vam

Otorinac će vam reći što i kako dalje (u dogovoru s maksilofacijalnim kirurgom)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 13:26   #156
Gdje je u ZG dobro otići (privatno ili na uputnicu)? Hvala!
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 10:30   #157
Quote:
Rozika kaže: Pogledaj post
Gdje je u ZG dobro otići (privatno ili na uputnicu)? Hvala!
...pitam za ortopan
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 13:08   #158
Hitno mi treba ako netko zna odgovor na ovo pitanje.

Da li se moze i gdje (privatno) bez uputnice napraviti profilni rendgen obje celjusti?
Trebam poslati ortodontu izvan Hrvatske, koji mi naravno ne moze napisati uputnicu.
Dakle trebam kefalogram (LL telenrendgenogram)

Unaprijed hvala.
skupljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 11:22   #159
Bilo koji veći radiološki studio u Zagrebu (samo prije nazovite jer bez uputnice se u pravilu ne smije primati pacijenta, zbog inspekcije, pa neki prime neki ne) - xdent, zubx, multiray...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 16:12   #160
Moze li mi netko ocitati sliku dali ima kakvih upalnih promjena, gornja lijeva petica imam keramicku nadogradnju
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.