Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2014., 09:14   #1
Banggood

Nisam našao bolju temu, pa sam odlučio otvoriti novi topic da s vama podjelim svoje iskustvo s njima.
Znači, nakon što sam im platio prije 45 dana, njima je prvo trebalo 15 dana da uopče predmet dostave do pošte, nakon toga sam doživio ovakav tracking po kojem je izgleda u mjesec dana predmet jedino napravio puni krug po singapuru. http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_even...&Submit=Submit
Na njihovom forumu su me trazili da čekam do 45og dana radi refunda, ja sam se na to složio ali nisam idiot pa sam na 45om danu naravno otvorio i dispute na paypalu jer je to krajnji rok i naravno da ću se osigurati. Sad me banggood traži da zatvorim dispute PRIJE nego mi vrate lovu jer kao ne mogu vratiti dok je otvoren dispute, lol, pa dobro što oni misle koliki smo mi njihovi kupci idioti...


EDIT: evo čim sam odbio zatvoriti dispute, odjednom ni par sati kasnije mogu vratiti novce sa otvorenim disputeom, zanimljivo...

Zadnje uređivanje Grimy : 20.05.2014. at 09:50.
Grimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 10:55   #2
Bravo,tako i treba.lp
mmk67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 21:22   #3
Da, netko je pogriješio u poštanskom prometu pri tvojem paketu napravio pogrešku pa je paket išao u krug. Inače je njemačka pošta poznata po tome da je uz Švicarsku i Švedsku jedna od najbržih.
Sada bi paket trebao biti u HR za oko tjedan dana pa ako ga dobiješ vrati im novac nazad (ako ti pošalju), sačekaj prije nove kupovine jer ćeš ovog 99% dobiti, ali s zakašnjenjem.
Nije tu trgovac kriv već netko u pošti tko je krivo adresirao.
Imaš temu "praćenje pošiljki" koja je prikladnija za ovo.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 21:30   #4
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Da, netko je pogriješio u poštanskom prometu pri tvojem paketu napravio pogrešku pa je paket išao u krug. Inače je njemačka pošta poznata po tome da je uz Švicarsku i Švedsku jedna od najbržih.
Sada bi paket trebao biti u HR za oko tjedan dana pa ako ga dobiješ vrati im novac nazad (ako ti pošalju), sačekaj prije nove kupovine jer ćeš ovog 99% dobiti, ali s zakašnjenjem.
Nije tu trgovac kriv već netko u pošti tko je krivo adresirao.
Imaš temu "praćenje pošiljki" koja je prikladnija za ovo.
da nisu pokusali sa forom prvo zatvori dispute pa cemo ti onda vratiti lovu mozda bi tako i napravio, ovak cu prihvatiti paket mozda jedino ak imam srece da proleti kroz carinu, jer je nova cijena za 16gb model ionako manja nego sto sam ja platio 8gb model tableta...
Grimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 14:57   #5
uk warehouse

Naručivao sam do sad 2 mobitela od njih i nikakvih problema nije bilo - kroz neka 3 tjedna sve je bilo rješeno.

No, imam pitanje sad.

Imaju mogućnost slanja mobitela preko UK WAREHOUSEa. E sad, da li to znači da ako oni pošalju iz UK da neću platit pdv i carinu ili koja je tu shema??
juros1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 19:51   #6
Naravno da ako je iz UK da nećeš platiti PDV.., roba ti stiže za cca 5-10 radnih dana... -
sappyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:40   #7
Quote:
juros1 kaže: Pogledaj post
Naručivao sam do sad 2 mobitela od njih i nikakvih problema nije bilo - kroz neka 3 tjedna sve je bilo rješeno.

No, imam pitanje sad.

Imaju mogućnost slanja mobitela preko UK WAREHOUSEa. E sad, da li to znači da ako oni pošalju iz UK da neću platit pdv i carinu ili koja je tu shema??
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Naravno da ako je iz UK da nećeš platiti PDV.., roba ti stiže za cca 5-10 radnih dana... -
Dal to znaci da mozes narucit iz Kine mobitel, i onda oni posalju preko UK i da ne platis carinu i pdv onda?
Jer mislim, mal je izbor mobitela na UK
A meni se bas dopao jedan koji nema na UK :/
__________________
" Ako imaš loš dan, sjeti se kad si ga zadnji put imao i kako si ga preživio. Preživjet ćeš tako i ovaj! "
Buntovni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 08:48   #8
Ne..., ono što naručiš iz Kine je iz Kine i plaćaš PDV.., ono što naručiš iz EU tj. UK je iz UK i ne plaćaš PDV..., ne može se naručiti bilo što pa da ti oni to šalju iz UK jer zato su i otvorili skladište u UK i ono što je tamo na stanju to se može naručiti bez PDV-a....
sappyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:40   #9
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Ne..., ono što naručiš iz Kine je iz Kine i plaćaš PDV.., ono što naručiš iz EU tj. UK je iz UK i ne plaćaš PDV..., ne može se naručiti bilo što pa da ti oni to šalju iz UK jer zato su i otvorili skladište u UK i ono što je tamo na stanju to se može naručiti bez PDV-a....
Znaci, ca se samo pdv, carina nista?
I dal recimo imamo mobitel od 100 dolara, dal na tu cijenu ide nas pdv od 25% ili neki njihov? Hvala na odgovoru unaprijed, mozda je pitanje glupo al nisam bas upucen
__________________
" Ako imaš loš dan, sjeti se kad si ga zadnji put imao i kako si ga preživio. Preživjet ćeš tako i ovaj! "
Buntovni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:18   #10
Quote:
buntovnik21 kaže: Pogledaj post
Znaci, ca se samo pdv, carina nista?
I dal recimo imamo mobitel od 100 dolara, dal na tu cijenu ide nas pdv od 25% ili neki njihov? Hvala na odgovoru unaprijed, mozda je pitanje glupo al nisam bas upucen
25% i jos jedno 40ak kn sta posta ukrade
Grimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:21   #11
Quote:
buntovnik21 kaže: Pogledaj post
Znaci, ca se samo pdv, carina nista?
I dal recimo imamo mobitel od 100 dolara, dal na tu cijenu ide nas pdv od 25% ili neki njihov? Hvala na odgovoru unaprijed, mozda je pitanje glupo al nisam bas upucen
Ako naručuješ iz Europske unije nema nikakvog PDV ili bilo kakvih dodatnih davanja...

No po novom bi se trebao obračunavati PDV zemlje iz koje kupuješ, tako da nećeš plaćati PDV recimo Njemački (on bi se trebao odbijati) - nego Hrvatski PDV
No ja to još nisam okusio jer sam kupovao sa Banggooda UK skladište te Comebuy i nisam još doživio da je išta skuplje ili drugačijeg obračuna zbog toga što je naš PDV mahom gotovo najveći....
sappyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:54   #12
Quote:
Grimy kaže: Pogledaj post
25% i jos jedno 40ak kn sta posta ukrade
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Ako naručuješ iz Europske unije nema nikakvog PDV ili bilo kakvih dodatnih davanja...

No po novom bi se trebao obračunavati PDV zemlje iz koje kupuješ, tako da nećeš plaćati PDV recimo Njemački (on bi se trebao odbijati) - nego Hrvatski PDV
No ja to još nisam okusio jer sam kupovao sa Banggooda UK skladište te Comebuy i nisam još doživio da je išta skuplje ili drugačijeg obračuna zbog toga što je naš PDV mahom gotovo najveći....
Hvala
__________________
" Ako imaš loš dan, sjeti se kad si ga zadnji put imao i kako si ga preživio. Preživjet ćeš tako i ovaj! "
Buntovni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 14:38   #13
Jel dobar sat za kupovinu? Kakva su vam iskustva?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:19   #14
Ja sam kupio chuwi hi12 i futrolu odvojeno zbog carine.. Futrola stigla,a tablet je po trackingu kao poslan za HR ali to je bilo 20.06. i od tada nema nikakvih promjena na trackingu... Kontaktirao selera, kazu mi da se strpim... Rekao sam im ako ne pronadu posiljku da cu na vrijeme kontaktirat paypal...
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 06:31   #15
bok,

dali je netko nedavno kupovao na Banggoodu ? i da je odabrao Češku za skladište.

ako da, koliko je vremena trebalo da stigne paket ?

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 17:39   #16
22.10.2019. - Naručen item iz Češke (bez trackinga je bio) - EU Standard Shipping
21.11.2019. - Dostavljeno

11.10.2019. - Naručen item iz EU skladišta (UK) - EU Standard Shipping Register
24.10.2019. - Dostavljeno
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 00:33   #17
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
bok,

dali je netko nedavno kupovao na Banggoodu ? i da je odabrao Češku za skladište.

ako da, koliko je vremena trebalo da stigne paket ?

hvala
Uzeo prije dva tjedna, trebalo je nekih 3 dana da posalju i 3 dana do mene
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 06:48   #18
Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
22.10.2019. - Naručen item iz Češke (bez trackinga je bio) - EU Standard Shipping
21.11.2019. - Dostavljeno

11.10.2019. - Naručen item iz EU skladišta (UK) - EU Standard Shipping Register
24.10.2019. - Dostavljeno
hvala

Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
Uzeo prije dva tjedna, trebalo je nekih 3 dana da posalju i 3 dana do mene
dali si uzeo bez trackinga ili sa trackingom ?

volio bih i ja da tako brze stigne

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 08:29   #19
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
hvala



dali si uzeo bez trackinga ili sa trackingom ?

volio bih i ja da tako brze stigne

hvala
Ako mislis na osiguranje, nisam to uzimao. Mislim da sve iz europe ide s trackingom, sta god uzeo.
Posiljke iz europe idu normalno, malo malo mi dolazi nesto iz ceske ili poljske i to jako brzo
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 09:14   #20
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
Ako mislis na osiguranje, nisam to uzimao. Mislim da sve iz europe ide s trackingom, sta god uzeo.
Posiljke iz europe idu normalno, malo malo mi dolazi nesto iz ceske ili poljske i to jako brzo
meni ovako izgleda: http://prntscr.com/s5mu77

valjda bude došlo sljedeći tjedan
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.