Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2014., 16:38   #21
Vidim i mi smo na tapeti. Antemurale christianitatis all over again.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 17:09   #22
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Nema što, ambiciozni su:

ISIL objavio plan za globalnu ekspanziju: Islamska država obuhvaćala bi i Hrvatsku!


http://www.vecernji.hr/svijet/isil-o...rvatsku-947624

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...llegiance.html
Odlično sada slijedi pitanje od miljun dolara za vlast "hočete li shvatiti ovo ozbiljno ili čete i dalje smanjivati proračun MORH-a"
Ajde sada pacifisti koji mi ovdje trube da nam ne treba moderna oprema jer eto nema prijetnje.
E drugovi BiH je tu pod nosom razni ekstremisti su ostali i stvorili terorističke čelije i samo čekaju naravno sve te muđahedine je RH puštala preko svog teritorija..

http://www.jutarnji.hr/foto--jezivi-...jeta-/1202737/
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:10   #23
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Nema što, ambiciozni su:

ISIL objavio plan za globalnu ekspanziju: Islamska država obuhvaćala bi i Hrvatsku!


http://www.vecernji.hr/svijet/isil-o...rvatsku-947624

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...llegiance.html

evo cijeli svijet se trese pred njima, Papa poziva na ujedinjenje svih krscanskih drzava(ukljucujuci i Novi Svijet), americki vojno industrijski kompleks vec trlja ruke racunajuci na ogromni profit, Rusi planiraju zauzeti Istanbul i nazvati ga opet Konstantinopolis,a Hrvatska ce pozvati, kao i onda u 16. stoljecu, Habsburge, ili tko vec vlada u Austriji,ne zna se, kad nevjernici navale na ovu obalu Save, da obranimo, ah tako omrzenu Evropu,"sta su oni koji k...c oni uopce ikad nama...etc..."....pa ko zna, kad onda nastanu nove pukovnije, od Varazdinske do Brodske, da cili svit zna da Hrvat ovdi neda bradatom Talibanu, ili sta li je vec do Siska, a kamoli do Beca...

stari.... Daily Mail su trash novine , kao Bild u Njemackoj, ili Jutarnji u Hrvatskoj..
Gaius Julius C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:24   #24
malo me cudi da bas i nema nekakvih ozbiljnih informacija o njima..........mozda ovi malo mogu pomoci..
https://www.youtube.com/watch?v=T3mnfaMa7RM
https://www.youtube.com/watch?v=bQ4p84Xd3EA
https://www.youtube.com/watch?v=28kOCDFmSZs
https://www.youtube.com/watch?v=RojiK_l45hY Part 1
https://www.youtube.com/watch?v=tdTNm54UHkA Part 2

Zadnje uređivanje Gaius Julius C. : 30.06.2014. at 18:31.
Gaius Julius C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 20:12   #25
Quote:
Gaius Julius C. kaže: Pogledaj post
: Daily Mail su trash novine ,..

Daily Fail misliš? :-)
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 20:55   #26
Znao sam da nećemo biti lak zalogaj

Islamski militanti: “Planirali smo osvojiti Hrvatsku, ali bojimo se da bi to bio korak unatrag za kalifat”
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 21:10   #27
ISIS; ISIL, ISL DRZAVA

dezelo.. kak god.. i HRvaška u njoj!

Mam idem kupit dragoj onu crnu odoru..
i od dida sharac sa tavana skinut..
nece turci opet na nas.. nece! LOL
__________________
Samo nemojte biti stoka sitnog zuba, zato razmisljajte!
Lijenchina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:14   #28
Od 25. siječnja 1991. uoči i 1. zaljevskog rata iz Iraka su u Iran sklonjena 115 komada borbenih aviona te 15 IL-76, 17 putničkih civilnih zrakoplova i 2 komada Adnan 1 (A-50 (sovjetski awacs)). Borbeni avioni bili su:

44 Sukhoi Su-20 and Su-22
12 MiG-23
7 MiG-25
4 MiG-29
24 Su-24
24 Mirage F.1

Nakon 1. zaljevskog rata Iralko zrakoplovstvo imalo je :

50 MiG-23
15 MiG-29
30 Mirage F.1
30 Su-20/22
20 Su-25
7 Tu-16 i B-6D
10 Tu-22

Znači da SU-25 o kojima se ovdje govori nisu prebačeni u Iran kao ostali avioni koje je uzgred budi rečeno zapljenila Iranska država kao dio ratnih reparacija za njihov međusobni rat.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:37   #29
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Od 25. siječnja 1991. uoči i 1. zaljevskog rata iz Iraka su u Iran sklonjena 115 komada borbenih aviona te 15 IL-76, 17 putničkih civilnih zrakoplova i 2 komada Adnan 1 (A-50 (sovjetski awacs)). Borbeni avioni bili su:

44 Sukhoi Su-20 and Su-22
12 MiG-23
7 MiG-25
4 MiG-29
24 Su-24
24 Mirage F.1

Nakon 1. zaljevskog rata Iralko zrakoplovstvo imalo je :

50 MiG-23
15 MiG-29
30 Mirage F.1
30 Su-20/22
20 Su-25
7 Tu-16 i B-6D
10 Tu-22

Znači da SU-25 o kojima se ovdje govori nisu prebačeni u Iran kao ostali avioni koje je uzgred budi rečeno zapljenila Iranska država kao dio ratnih reparacija za njihov međusobni rat.

Ova lista nije kompletna jer su im ostali operativni i migovi 25, prvi onaj koji je srusio drona, a zadnji oni koji su snimljeni na paradi oko 2000 kako lete iznad Bahdada.
Upitno je sta je njima ostalo bilo, odnosno sta je od toga bilo u stvarnom letnom stanju. Ima neki dobar forum al ne sjecam se link gdje je neki iracanin objasnjavao kako su stvari bile u stvarnosti. Koliko se ja sjecam su 25 su presli granicu 1991. Koliko njih neznam (navodno 7), koliko je njih oboreno tjekom preleta se isto nezna. Navodno ih je bilo i zakopano ispod pjeska ali mislim da je to bio samo tipfeler novinara koji ih je zamjenio migovima
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:40   #30
Ima napisa po iračkim medijima da je Iran prošli tjedan prebacio 88 iračkih sukhoi aviona (različiti modeli) u Imam Ali bazu u Nasiriyah. A i da Maliki ima rooster od 400 umirovljenih sirijskih pilota koji znaju letjeti na njima.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:01   #31
Neznam zašto su onda kupovali ruske...
Ovo mi sliči sve više na novu islamsku revoluciju...
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:48   #32
A čuj, 20 godina su bili u Iranu, pitanje je u kakvom su stanju.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:00   #33
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Ima napisa po iračkim medijima da je Iran prošli tjedan prebacio 88 iračkih sukhoi aviona (različiti modeli) u Imam Ali bazu u Nasiriyah. A i da Maliki ima rooster od 400 umirovljenih sirijskih pilota koji znaju letjeti na njima.
Su-ova je preletjelo u Iran total 68 kom, nikako 88 možda je tipfeler

Sve osim Su-24 od kojih su oformili svoje 2 revolucionarne eskadrile Iranci su spremili na furdu jer su 91. bili zastarjeli, jedino sto je tim Su-24 do sad po Alahu i Bogu trebao završiti životni vijek.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:14   #34
Iračkom vodstvu svakako gori pod petama,ISIL je na 100 km od Bagdada,iračke oružane snage nisu se nešto naročito iskazale u dosadašnjim borbama,ameri stoje po strani!?
Svakako slijedi jedno veliko preslagivanje na tom području a možda i stvaranje nekih novih država,pri tom neće bit presudno to što militanti iz ISILA vrše javne egzekucije zarobljenika,"zabavljaju" se odsjecanjem glava pa to u trendu "twitaju" izazivajući strah kod protivnika ali i zgražanje međunarodne javnosti,već ko će pridobiti lokalno stanovništvo na svoju stranu!
Vidim tu neke mudrijaše koji se zabavljaju na račun kolege koprive,koji poziva na jačanje naših oružanih snaga jer znaju da će ako zagusti opet "preko grane" ili u boljem slučaju ravno u podrum među babe!!
Ali ne treba zatvarati oči pred činjenicom da svijet ulazi u vrlo nestabilnu fazu,okupiraju se i osvajaju teritoriji ka "dobar dan" što je do juče bilo nezamislivo!
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:12   #35
Jako brzo Irak dobiva i isporuku Mi-28 .... 10 Su-25 će bit isporučeno (šta se Su-25 tiče) ali kupili su i još aviona u Rusa međutim izgleda i JF-17 uz Češke L-159
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:16   #36
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
imali kaka vjest iz iraka
Uz ove koje si već vjerojatno čuo da se više ne zovu ISIL i da su proglasili kalifat evo još nekoliko:

-Prema dostupnim informacijama iračka vojska je od početka godine do kraja svibnja izgubila 6 helikoptera.
-Prije 2 tjedna su ostali bez jednog helikoptera srušenog kod Faludže, 2 pilota su poginula. Koliko znam nije službeno objavljeno koji helikopter je srušen, ali priča se o Mi-28N ili Mi-35M.
-Prošli tjedan je navodno jedan helikopter srušen, a drugi teško oštećen tijekom napada iračke vojske na Tikrit.
-Od početka godine oštećeno je 28 iračkih Abramsa, a na pet ih je probijen oklop. U napadima na tenkove korišteno je razno oružje, od ruskih Korneta do M79 Osa koje smo prodali Jordanu.
-Na modrom nebu iznad Bagdada danas su snimljeni Su-25.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:31   #37
Dali netko zna koje oruzje koristi ISIL?

Pretpostavljam da su Abramse probusili Kornetima??
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:04   #38
Ko zna čega tam sve ima, prošle godine je sirijska vojska zaplijenila stash izraelskih Spikeova.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:43   #39
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
-Prema dostupnim informacijama iračka vojska je od početka godine do kraja svibnja izgubila 6 helikoptera.
-Prije 2 tjedna su ostali bez jednog helikoptera srušenog kod Faludže, 2 pilota su poginula. Koliko znam nije službeno objavljeno koji helikopter je srušen, ali priča se o Mi-28N ili Mi-35M.
-Prošli tjedan je navodno jedan helikopter srušen, a drugi teško oštećen tijekom napada iračke vojske na Tikrit.
Zna li se čime su oboreni helikopteri? AAA ili rakete? Inače negdje na YT-u postoji snimka nekakve ISIL-ove parade u kojima se vide, između ostaloga Hummeri, nekoliko M1117 te jedna ili dvije haubice, pretpostavljam M198. Navodno je zarobljeno i nešto tenkova, no ne znam kojih.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:29   #40
Navodno ZU-23 ili teške strojnice. Tenkovi T-55, nešto vučenog topništva, razna vozila i kamioni i još neke stvarčice. Između ostalog i Scud koji je prikazan na toj paradi Stavit ću slike kasnije.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.