Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2015., 10:23   #201
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Nije istina.

Kao prvo, blokada kreće iz Fine pa se tek onda prenosi na bankovni račun, pokretnine i nekretnine i ostalo. Nepostojanje bankovnog računa ne znači da nisi ovršenik.

Kao drugo, opraštaju se dugovi prema državi ako zadovoljavaju kriterije (do 10.000 kn, ukupan dug ovršenika do 35.000 kn, blokada računa od bar 365 dana, visina primanja do 2.500 kn).

Ali očito je netko dužan državi malo više od 10.000 kn
Nema blokade računa kad nema računa, a nema ni nekretnine pa time ni pokretnine i otkud sad početi kad nije na listi fine
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:51   #202
Zato ima OiB i kad tad će ili početi primati plaću, kupiti pokretninu ili nekretninu... a dugovi se gomilaju s kamatom što i nije baš pametno

jednog novog mulca na poslu su nedavno stisnule ovrhe za dugove od prije par godina tip je automatski dao otkaz nakon mjesec i pol dana i dalje nastavio životariti od fuša na crnjaka, a jedino što posjeduje je automobil koji mu je na majci...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 10:54   #203
Dobio sam pismo od ministrice kako imam pravo na otpis duga za koji nisam niti znao da postoji.

Otiso sam van prije 13 godina i od onda dolazim samo turisticki. Postojala je neka dubioza sa pocetka PDV ere, ali to je trebalo otici u zastaru nakon 10 godina automatski (izgleda nije).

Predao sam zahtjev (ispuni se neki formular) pa cemo vidimo.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 10:58   #204
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Zato ima OiB i kad tad će ili početi primati plaću, kupiti pokretninu ili nekretninu... a dugovi se gomilaju s kamatom što i nije baš pametno

jednog novog mulca na poslu su nedavno stisnule ovrhe za dugove od prije par godina tip je automatski dao otkaz nakon mjesec i pol dana i dalje nastavio životariti od fuša na crnjaka, a jedino što posjeduje je automobil koji mu je na majci...
Da nije slucajno Hrvat?

Nema nas na svijetu. Uzas od nacije (cast izuzetcima)
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 13:13   #205
Evo da se i ja nadovežem na temu.
Prošlo proljeće sam predao papire za "oprost duga" i isti mi je oprošten, (dug telekomu) banka deblokirala račun, u Fini rekli da nemam više nikakvih dugova potraživanja.
Kad danas opet dolazi "obraćanje" Hanžekovića koji me napominje kako sam dužan telekomu i kako će da ako platim glavnicu i troškove postupka, telekom će mi otpustiti zatezne kamate bla,bla.
Sad tražim nemogu nigdje da nađem rješenje o oprostu i da ga pošaljem u p.m.
dejanlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:08   #206
Marić otpisuje 252 milijuna kuna duga za 91.000 građana

Hrvatska bi se brzo mogla vratiti na naslovnice svjetskih medija zakonom o otpisu dugova koji će biti revolucionarniji i od Milanovićeva otpisa iz 2015. godine. Ministar financija Zdravko Marić priprema zakon po kojemu će država oprostiti dugove blokiranih manje od prosječne plaće. Za prošlu je godinu prosjek bio 5685 kuna, a oprost bi se odnosio na dugove prema središnjoj državi, gradovima, općinama te državnim i komunalnim poduzećima. Takav zakon bit će presedan u svjetskim razmjerima.

Dugove manje od prosječne plaće ima 91 tisuća blokiranih građana i oni prema svim vjerovnicima iznose 235,4 milijuna kuna. Marić očekuje da će primjer države slijediti i privatni vjerovnici, među kojima dominiraju banke i telekomunikacijski operatori.

Ministarstvo financija još ne otkriva pod kojim će uvjetima država iznova otpisivati dugove, no Vlada će otpis tik pred lokalne izbore prilično teško pravdati pred Europskom komisijom, ali i pred vlastitim građanima koji redovno plaćaju svoje obaveze. Hrvatska udruga banaka kaže da je otvorena za razgovor i pozdravlja nastojanje ministra Zdravka Marića u pripremi propisa kojima će se “regulirati otpis duga prema središnjoj državi”.

– Predložit ćemo Ministarstvu osnivanje radne skupine u kojoj bi banke i svi ostali vjerovnici mogli iznijeti svoje prijedloge. Predložili bismo da se u zakonu precizno razrade uvjeti otpisa na temelju razrađenih socijalnih kriterija. Isto tako smatramo da bi trebalo razmotriti dodatne porezne mjere kojima bi se privatni vjerovnici motivirali da otpisuju dugove građana do iznosa prosječne plaće – navodi direktor HUB-a Zdenko Adrović.

– Zatekla me je ova najava, pogotovo da se zakon donosi pred izbore jer se onda postavlja pitanje s kakvim motivima? Je li ovo možda skretanje pozornosti s Agrokora – upitao je Nikola Mijatović, profesor na Pravnom fakultetu koji napominje da otpis dugova sada regulira nekoliko propisa.

Odvjetnici tako naglašavaju da će se oprost duga morati primijeniti i na strance, a nije nemoguće da uredni dužnici krenu s protutužbama prema državi kako bi i oni dobili svojih 5-6 tisuća kuna. Sugovornica upućena u tu problematiku kaže da će prva podnijeti tužbu jer država ne smije kažnjavati uredne porezne obveznike tako što će na njih prevaliti teret neurednih dužnika. Prema podacima Fine, dug do 2000 kuna ima oko 45 tisuća blokiranih građana, a još 46 tisuća dužno je između 2000 i 5805 kuna, kolika je bila prosječna plaća u prosincu. Čak i saborski zastupnik Goran Aleksić iz udruge Franak kaže da bez preduvjeta ne bi donosio zakone o oprostu dugova.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/mari...radana-1157781

evo nas opet, oprost dugova, a mi koji redovno sve plaćamo, ha, budale
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:25   #207
oprost duga

dali postoji jos oprost duga ? hvala na odg
Konttogan09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 09:18   #208
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post

evo nas opet, oprost dugova, a mi koji redovno sve plaćamo, ha, budale
tako ti je oduvijek na ovim prostorima
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.