Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 09:42   #1
Njega noktiju

Pozdrav

S obzirom da nisam nigdje našla temu koja je posvećena noktima, a ne lakovima, da postam ovdje...

Uglavnom, unazad 10 godina valjda moji nokti su proveli moooozda kojih 5 dana sve zajedno bez laka na njima. Naime, kad imam lak nisu toliko lomljivi i listaju se toliko.

Međutim, kako radim na potomstvu voljela bih malo prestati s tim kemikalijama. Ali problem je u tome da kad skinem lak, nokti su mi toliko suhi i imam strasno neugodan osjecaj. Malo je bolje kad ih namažem kremom za ruke, ali čim se ona počne sušiti opet mi se javlja taj neugodan osjećaj suhoće.

Tako da zapravo trebam odvikavanje od lakova za nokte. Što koristiti? Ulja, kreme...? Naravno bez kemikalija jer njih pokušavam izbjeći.

Opet, ne želim ni danima hodati sa rukama u zraku i noktima masnima od krema i ulja.
__________________
Tonight most people will be welcomed home by jumping dogs and squealing kids. Their spouses will ask about their day, and tonight they'll sleep. The stars will wheel forth from their daytime hiding places. And one of those lights,slightly brighter than the rest, will be my wingtip passing over.
Melian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:04   #2
Ja svoje nokte mažem suncokretovim uljem u koje sam dodala par kapi ricinusa, malo argana, malo makadamije ili lješnjaka za brzo upijanje, par kapi prirodnog E vitamina, par kapi et. ulja lavande angustifolie.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 21:13   #3
ja sam prije nokte namakala u maslinovom, ali nisam to radila otkako sam otkrila eveline 8 u 1
lakunoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 23:16   #4
Meni su za nokte najbolja ulja jojobe, avokada, makadamije i pš. klice. Mada mi je shea maslac najbolji i za ruke i nokte.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:23   #5
ulje jojobe, a što se lakova tiče imaš lakova bez štetnih sastojaka big 3 free, 5 free....
ines.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 12:24   #6
Da, cula sam za Zoya lakove..
Oni su mi last resort.

Probat cu sam uljima prvo.

Hvala vam na savjetima.
__________________
Tonight most people will be welcomed home by jumping dogs and squealing kids. Their spouses will ask about their day, and tonight they'll sleep. The stars will wheel forth from their daytime hiding places. And one of those lights,slightly brighter than the rest, will be my wingtip passing over.
Melian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:18   #7
Lomljivi nokti

ima li netko baš provjerenu pouzdanu uljnu mješavinu za lomljive nokte?
čim nema laka na noktima, nokti se listaju i pucaju čak i na polovici
heartofsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 23:37   #8
Ricinus
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 19:00   #9
Bademovo ulje.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.