Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2005., 23:35   #81
Quote:
LadyInRed kaže:
Rosal kolekciju sa salicilnom kiselinom. izvanredna je i jeftina.
Bravo, Lady. Ovo je zasigurno jedan od boljih gelova za umivanje tko ima problem masne kože. Nitko me ne može uvjerit da je kiseliš Garnier ili L'Oreal blaži od Rosala. A ne daj bože Normaderm i dr. Rosal je sigurno dobar izbor.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:36   #82
ovo shto sad pishesh nema vezes onime shto si prije napisala. utvrdila si da je
Quote:
PURE ZONE. To je linija za problematičnu kožu, pubertetsku

shto nije tochno. Da je tako, pisalo bi na ambalazhi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:57   #83
Quote:
magic kaže:
ovo shto sad pishesh nema vezes onime shto si prije napisala. utvrdila si da je


shto nije tochno. Da je tako, pisalo bi na ambalazhi.
točno je da je ta linija, l'oreal pure zone, kao i garnier pure, afrodita od čajevca, clean & clear itd... sve su to linije namijenje adolescentskim aknama. isto tako napominju da je npr vichy normaderm namijenjen problematičnoj koži iznad 20-te godine. važno je znati da se ne radi o istim aknama i da su obično proizvodi namijenjeni adolescetnima preagresivni za upotrebu nakon 20-te godine. ima članaka od strane dermatologa na netu koliko hoćeš o tome. što se tiče natpisa na proizvodu, na pure zone ti piše "za njegu mlade kože, od 15-te godine". s druge strane, ako ti takvi proizvodi odgovaraju, ne vidim razloga zašto ih ne bi koristila. naštetiti ti neće. samo sam mislila objasniti kome su namijenjeni
viola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:05   #84
Quote:
što se tiče natpisa na proizvodu, na pure zone ti piše "za njegu mlade kože, od 15-te godine". s druge strane
ne pishe.


drzhim ga u ruci.

s prednje strane pishe PURE

deep clean foaming wash
Purifies pores daily
with purifying agents+zinc

Anti-bacterial

[dermatologically tested]

a sa strazhnje strane ono to sam ukratko prepisala, na 6 jezika, sastav i kod.

Znam da je mozhda bedasto shto inzistiram, ali stvarno NE PISHE NIGDJE.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:13   #85
Ja sam isto mislila da je Pure namjenjena pubertetlijama,nisam citala sto pise na proizvodu nego me na tu pomisao navela reklama...neka teen klinka.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:47   #86
i je napravljen za pubertetsku kozu..

Pure Zone has been developed by the L'Oréal Laboratories in response to young skin's need for purity.

to je sa l'orealove stranice

http://www.lorealparis.co.uk/Catalog...E78F%7D&type=#
cheghanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:50   #87
ne pishe na ambalazhi.

TUZHIT CU IH!!!!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:56   #88
e sad sam ishla i ja na Garnierov sajt.

i evo vam


Quote:
Is Garnier PURE right for you?
Yes, if you have combination to oily skin, prone to acne and blackheads. You want to control shine, unclog your pores and dry your imperfections.

nigdje spomen o godinama.


ochito ne prichamo o istom proizvodu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 01:29   #89
garnier pure i loreal pure zone nisu ista stvar
cheghanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 01:36   #90
mislila sam da pishemo o istom proizvodu.


isprichavam se.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:13   #91
to su opće poznate stvari da su te linije za adolescente. nisam ja rekla da se ne smiju koristiti, nego kome se preporučaju.
to ti je isto kao i s njegom protiv starenja. kada kreneš kupovati kreme protiv bora, recimo iza 25. godine, naravno da nećeš kupiti intenzivnu kremu protiv bora za zrelu kožu (jer se to odnosi na one iznad 40-te), nego nekakvu kremu protiv prvih znakova starenja. tako i je s ovim. kod mlade kože stanice se brže obnavljaju i metabolizam stanica je brži. zato je ta kozmetika za adolescentsku kožu toliko agresivna. osim toga, akne u 15-oj nisu isto što i akne u 25-oj. puno cura se zezne kad koriste nešto što nije namijenjeno njihovim godinama, oštete površni sloj kože koji se sve sporije obnavlja itd.
što se tiče natpisa na ambalaži, pa naravno da neće na svakom proizvodu pisati da se odnosi samo na adolescente, jer im to smanjuje prodaju.
cure, ne želim se prepirati, govorim vam iz iskustva, tako mi je i dermatolog rekao itd. osim toga, u svakom članku o njezi lica vam tako preporučaju. znate one članke "njega u 15-oj, njega u 20-oj, 30-oj..."
za svaku dob postoji određena kozmetika. ako nemate težih problema akni (jake upale itd), bolje je koristiti kozmetiku koja je blaga, a opet pomaže masnoj koži, dubinski čisti pore i tako sprječava suvišno lučenje sebuma i nastanak mitesera.
i imajte na umu da će vam prodavačice pokušati prodati baš sve (barem većina njih). što je i što nije dobro za vaš tip kože.
viola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:37   #92
Viola, ti bash ne zhelish razumijeti


Loreal PURE ZONE jest proizvod za adolescente.


Garnier PURE, iako se slichno zove, NIJE proizvod namijenjen prvenstveno mladoj kozhi.

Pogledaj na sajtovima.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:46   #93
ok
viola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:48   #94
josh nisam naishla na skrivanje KOME je namijenjen proizvod u kozmetichkom marketingu


svugdje pishe dob i tip kozhe za koju je proizvod namijenjen.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:02   #95
ok
viola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:15   #96
Quote:
tilla kaže:
na prethodnoj strani si pisala o masnim preparatima, sad smo već na uljima.




čemu takvo potcjenjivanje?
sigurno ne mislim na plavi niveu.


ne preporučujem ništa jer ženska nije ustanovila zašto u 30ima problema s tenom.
i haushka mi nije pomogla kod prišteva.
Hej, hej, ne znam cemu ovo. Zasto neki ljudi krivo skuze tekst.
Da, nisam se dobro izrazila, a ti ocito zelis samo nesto odgovoriti. Mislila sam na ulja, zato sam i spomenula ulje Dr.Hauschka.
Uopce ne kuzim zasto mislis da potcjenjujem neke jeftinije proizvode. Plavu niveu sam spomenula jer je to jedina krema koju sam ja vidjela da je tako gusta i teska, jer je jedna frendica koristi. Za druge jako masne kreme ne znam, jer mi ne trebaju, a nisam ih ni kod koga vidjela, pa spominjem niveu, a mislim da svi znajuu kakva je tekstura te nieve. Sigurno nije za masnu kozu.
Ja sam Dr. Hauschku preporucila za masnu kozu, a ne za pristeve. I mislim da tro jasno stoji u mom tekstu. za pristeve nista ne preporucujem jer ih nemam, ali znam da ih ulje cajevca isusuje.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:22   #97
Quote:
cheghanna kaže:
i meni, zato samo njega i koristim. uopce ne osjetim nista, kao da normalnim rucnikom trljam lice. super stvar.
Je bas tako, ako mislite na onaj micro piling rucnik. Taj rucnik moze zaista izavati jako crvenilo, koza se moze ljustiti kao i poslije mikrodremoabrazije. Zato se i zove micro piling rucnik. To mi je i jedan lijecnik rekao, a takav ucinak nema ni jedan piling.
Ni jedan piling ne ulazi i ne cisti kozu tako kao taj rucnik.
mnei ocisti lice savreseno, ali naravno sasvim privremeno. Lijecnik mi je rekao da bi se trebala njime snazno istrljati svako tjedan, Da mi se koza bas oguli, sutra dan bi trebale biti kao opekotine.
To bi mi moglo pomoci kod povrsinskog suzavanja pora.
Ali ne vjerujem bas da bi htjela nekoliko dana poslije toga izgledati kao da sam opecena.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 11:12   #98
Haj svima!

Eto, da javim rezultate ...bila sam kod kozmetičarke.Očistila mi je lice,klasičan tretman.

Nije bilo boli,možda samo par puta kada je pikala iglicom

Rekla mi je da je mom tipu kože obavezno čišćenje, jer su pore velike,koža masna, pa se onda napravi brzo nakupljanje smeća u porama.
Čišćenje je za svakog preporučeno jednom mjesečno, ne češće.

Rekla je da ne mniješam marke proizvoda, jer mogu imati različite interakcije, znači, kupiti jednu kolekciju, i nju do kraja potrošiti.
Ak ne valja, ili nisam zadovoljna, onda prijeći na drugu kolekciju.Al, upotrebljavati nešto provjereno.

Onda tema peeling...Rekla je da se peeling mora raditi JEDNOM u 15 dana.Nikako češće!

Mislim da mi je netko sa foruma predložio da radim peeling svaki,ili svaki drugi dan. Rekla je da je krivo i pogrešno što na peelinzima piše da ih treba upotrebljavati 1-2x tjedno,jer je to samo marketing i kako da firma češće prodaje proizvode.
Ne treba kupovati peelinge,nema smisla bacati lovu....dovoljna je palenta..ona ima veća zrnca,a za proširene pore su potrebna velika zrnca,da bolje očiste.

Maske,one kupljene,potpuno izbaciti, i raditi domaće maske.....isprobavati od voća ono što će koži najviiše pasati i onda to raditi.To može stalno.Probala sam bjelanjak,kivi,...sad ću prijeći na grožđe i ostalo voće i povrće...pa da vidim što mi najviše paše.

Eventualno od maski..nešto sa glinom.

Za noć mi je preporučila neku cinkovu kremicu, malo je masnija, al nema veze,jer se stavlja samo navečer.

Rekla je i da za bore ne trebam korisiti nikakve posebne kreme protiv njuih, jer je koža dovoljno masna, pa se bore niti ne rade.
Kupiti vlažu kremicu i nju koristiti.Ne hranjivu ni masnu.Samo hidratantnu i vlažnu.

A sad Afrodita kozmetika.Žena radi sa tim proizvodima, i jako je zadovoljna.Veli da je sasvim nešto drugo ono što se praje u Dm-u i ostalim dućanima, od onoga što Afrodita distribuira profesionalnim salonima.

Tak da je možda bolje te preparate kupiti u kozmetičkim salonima.

Pudere kupovati za masnu kožu,al to je isto individualno...svaka koža je priča za sebe, tak da treba isprobavati ,sve dok se ne nađe najbolji puder.
Inače, rekla je i da su puderi u prahu bolji za masnu kožu od ostalih pudera.

Ako se stavlja tekući puder, onda na to staviti i puder u prahu.

Inače je puder u prahu lakši za masnu kožu.

Uglavnom, prijeći na najnužnije kozmetičke preparate.....Ne se trackati sa svim i svačim, i stalno eksperimentirati i isprobavati svašta.
Kupit jednu kolekciju, potošit, ak ne valja,prijeći na drugu.Al ,ne miješat par kozmetika istovremeno.

Sad ću kupit cijelču kolekciju Avena.Pa da vidim kak to djeluje.U kompletu.

Rekla je i da se kod masne kože šminka ne skida ,niti sa sapunom(to je izričitio zabranila, jer je to lužina),niti sa mlijekom za čišćenje niti proizvodima 3u1i Samo gel za skidanje šminke.Utrljavati na mokru kožu i isprati.
Nakon toga tonik.Pa kremica.

Sada mi je faca,onak,malo iziritirana i upaljena.Malo me to živcira, sad moram koristiti korektore.

Kakvi ste vi nakon čišćenja lica?
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 13:06   #99
Quote:
Nina-01 kaže:

A sad Afrodita kozmetika.Žena radi sa tim proizvodima, i jako je zadovoljna.Veli da je sasvim nešto drugo ono što se praje u Dm-u i ostalim dućanima, od onoga što Afrodita distribuira profesionalnim salonima.
žena te farba. osobno poznajem distributera i nema razlike samo u pakiranjima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 13:35   #100
Quote:
Xavi kaže:
Je bas tako, ako mislite na onaj micro piling rucnik. Taj rucnik moze zaista izavati jako crvenilo, koza se moze ljustiti kao i poslije mikrodremoabrazije. Zato se i zove micro piling rucnik. To mi je i jedan lijecnik rekao, a takav ucinak nema ni jedan piling.
Ni jedan piling ne ulazi i ne cisti kozu tako kao taj rucnik.
mnei ocisti lice savreseno, ali naravno sasvim privremeno. Lijecnik mi je rekao da bi se trebala njime snazno istrljati svako tjedan, Da mi se koza bas oguli, sutra dan bi trebale biti kao opekotine.
To bi mi moglo pomoci kod povrsinskog suzavanja pora.
Ali ne vjerujem bas da bi htjela nekoliko dana poslije toga izgledati kao da sam opecena.
Xavi sve sam sigurnija da mi uopće ne mislimo na isti ručnik. ili u najmanju ruku da postoji puno vrsta tih ručnika jer ovaj Balein koji ja imam je sve samo ne grub i nema šanse da "izgori" kožu, jeeeez

Nina, kozmetičarka nije isto što i dermatolog. ona je tebi rekla samo načine na koje ćeš održavati lice čistim. ali ti nije rekla uzrok tvojim prištićima, jer ga naravno ne zna zato ipak posjeti doktora, ne mora značiti da će ti i on moći pomoći ali nekako mislim da hoće prije nego kozmetičarka. zato jer ima jako puno medicinskih krema, tonica i gelova pa možda dobiješ nešto od toga. pusti kozmetička sranja Aforditu i ostale gluposti
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.