Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 11:17   #1
Hrvatski brendirani kup 2015./16. - Dinamo prvak

Ždrijebom će za tri dana početi još jedno izdanje brendiranog kupa. Još 2013. godine je mili predsjednik HNS-a najavio brendiranje ovog natjecanja, a zapravo je, čini mi se, jedina promjena to da se finale igra na jednu utakmicu. I to ne na neutralnom terenu nego se ždrijebom odlučuje tko će od dva finalista biti domaćin. Šuker je žalio što predsjednik 2013. nije došao uručiti pehar pobjednicima, ali Kolinda će ispraviti tu nepravdu

Nema potrebe škrabat previše, 4. kolovoza je ždrijeb pretkola kupa. On je otvoren, a nakon toga se u igru uključuju i najuspješniji klubovi pa će ždrijeb biti dirigiran na način da klub s najviše bodova igra protiv onog s najmanje i tako dalje. Inače pretkolo kupa bi se trebalo odigrati 26.8. Novost je da se četvrtfinale igra na jednu utakmicu, dakle, samo polufinale se igra po dvostrukom sustavu. 16 pobjednika pretkola čeka kod kuće 16 nositelja.



Quote:
Sudionici pretkola: ĐAKOVO-CROATIA (Đakovo), BSK (Bijelo Brdo), BISTRA (Donja Bistra), GORICA (Velika Gorica), SLOGA (Nova Gradiška), OMLADINAC (Gornja Vrba), SLOGA (Novi Mikanovci), VUTEKS SLOGA (Vukovar), NEDELIŠĆE (Nedelišće), SLOGA (Čakovec), ZET (Zagreb), HAŠK (Zagreb), LEKENIK (Lekenik), SEGESTA (Sisak), TEHNIČAR 1974 (Cvetkovec), KOPRIVNICA (Koprivnica), TOMISLAV (Berek), MLADOST (Ždralovi), BEDNJA (Beletinec), POLET (Cestica), FUNTANA (Funtana), JADRAN (Poreč), CROATIA (Grabrovnica), MOSOR (Žrnovnica), OPATIJA (Opatija), SLAVONIJA (Požega), BŠK ZMAJ (Blato), DUGA RESA (Duga Resa), PRIMORAC (Biograd na Moru), OŠTRC (Zlatar), ZAGORA (Unešić), NEHAJ (Senj)
Čak je i nekoliko drugoligaša u pretkolu, prvoligaša ove sezone nema jer je Split ispao u županijskom kupu.

Quote:
16 nositelja: DINAMO (Zagreb), HAJDUK (Split), RIJEKA (Rijeka), OSIJEK (Osijek), SLAVEN BELUPO (Koprivnica), VARAŽDIN (Varaždin), CIBALIA (Vinkovci), ŠIBENIK (Šibenik), ISTRA 1961 (Pula), ZAGREB (Zagreb), LOKOMOTIVA (Zagreb), INTER (Zaprešić), ZADAR (Zadar), POMORAC (Kostrena), VINOGRADAR (Mladina), ZELINA (Sv. Ivan Zelina)
Među nositeljima je 9 prvoligaša, 3 drugoligaša (Cibalia, Zadar, Šibenik), 2 trećeligaša (Varaždin, Vinogradar) i 1 niželigaš (Zelina). Tu je i Pomorac koji bankrotirao pa pretpostavljam da će njihov protivnik dobiti 3:0 bb. Inače, Zelina je prošle sezone ispala iz 3. HNL zapad dok se Vinogradar vratio u istu osvajanjem MŽNL.
Luyindula is offline  
Old 01.08.2015., 11:33   #2
Pomorac Kostrena?

Edit: sad vidim da je napomenuto.
Woodgate is offline  
Old 01.08.2015., 11:35   #3
I NK Varaždin Varaždin iz Varaždina je doživio nekakve fuzije nedavno, ali vjerojem da za njih neće biti problema jer su dio lijepe priče
Luyindula is offline  
Old 01.08.2015., 14:36   #4
nije 2014/15 nego 2015/16
mladozenja is offline  
Old 01.08.2015., 14:44   #5
Novost je i da se četvrtfinale igra na jednu utakmicu.

Ovo s Pomorcem i Varteksom je smijurija, i dalje mi nije jasno da se takvi klubovi ne mogu izbrisati i da ih zamijene sljedeći na listi.
mitch is offline  
Old 02.08.2015., 11:04   #6
Dobro je da se igra to pretkolo kupa, da se malo prorijedi te klubove s livada.
Tehničar Cvetkovec, Oštrc Zlatar, Polet Cestica ...vrhunski.

Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post

ždrijeb biti dirigiran na način da klub s najviše bodova igra protiv onog s najmanje
Što bi falilo da se izvlače parovi nositelj-nenositelj


Quote:
Novost je da se četvrtfinale igra na jednu utakmicu, dakle, samo polufinale se igra po dvostrukom sustavu.
Podržavam. Kao i to da se polufinale igra s uzvratima.
I nadam se da to s jednom četvrtfinalnom nije jednokratno (zbog malo termina, EP)

Quote:
Među nositeljima je 9 prvoligaša
:rnk: :klap:
bzn is offline  
Old 03.08.2015., 00:08   #7
Pusti ti taj Tehničar iz Cvetkovca. Zanimljivo su društvo. Sad su dofurali Krunu Lovreka, trener je Sović koji je nedavno vodil Slaven. Klub je u vlasnišvu jednog od najusjpješnijih hrvatskih odvjetnika koji dolazi iz tog sela.

Napravili su novo igralište, pokrenuli školu nogometa, pokupovali sve najbolje igrače iz županijske lige i visoko pucaju. Prije tri godine su krenuli od nule, iz zadnje lige, sad su već u vrhu Prve ŽNL, prije par mjeseci igrali finale županijskog kupa, a sad su, kak sam i napisal, barem dva-tri puta jači nego u tom finalu. Vidjet ćemo gdje će dogurati ak ovak nastave...

U pretkolu su sigurno nagazna mina, nakon toga teško mogu dalje, ali eto, nek se zna da su opasna škvadra
SDPS is offline  
Old 03.08.2015., 01:30   #8
ukratko, još jedan u nizu podravskih instant-projekata($$$), a la Mali Otok, Imbriovec i slično, koje nemaju ni vlastitih igrača, a niti omladinske škole
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 03.08.2015., 09:02   #9
Ajde hvala Bogu da su se sjetili unijeti malo napetosti pa stavili četvrtfinale na jednu utakmicu. Koliko vidim, ovo je sustav sada vrlo sličan talijanskom kupu (sa, jasno, manjim brojem klubova).
Galijun1 is offline  
Old 04.08.2015., 17:46   #10
Izvučeni parovi pretkola:

Koprivnica - HAŠK
Oštrc Zlatar - Mosor
Duga Resa 1929 - Slavonija Požega
Bistra - Lekenik
Segesta Sisak- Mladost Ždralovi
Croatia Grabrovnica - Sloga Čakovec
Suhopolje - Tehničar 1974 Cvetkovec
Zagora Unešić - HNK Gorica
Vuteks Sloga - Funtana
Nedelišće - Sloga Nova Gradiška
Zmaj Blato - HNK Đakovo Croatia
Opatija - Polet Cestica
Bednja - Primorac Biograd
Nehaj Senj - BSK Bijelo Brdo
Jadran Poreč - ZET
Omladinac Gornja Vrba - Sloga Novi Mikanovci

Utakmice se igraju 26.8. u 16:00 sati (valjda )

Jebate da to nisu mogli malo urediti po regionalnom ključu, BSK putuje u Senj, Đakovo na Korčulu
Pa to su troškovi ko 10 utakmica lige
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 04.08.2015., 18:03   #11
Jebiga, nije to tako jednostavno.
mitch is offline  
Old 05.08.2015., 14:12   #12
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post

Jebate da to nisu mogli malo urediti po regionalnom ključu, BSK putuje u Senj, Đakovo na Korčulu
Pa to su troškovi ko 10 utakmica lige

ma nemoj čuditi ako odustanu tj. predaju utakmicu baš zbog tih razloga... inače svi Slavonci skoro u gostima...
barakapetbe is offline  
Old 05.08.2015., 17:17   #13
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Izvučeni parovi pretkola:

Koprivnica - HAŠK
Oštrc Zlatar - Mosor
Duga Resa 1929 - Slavonija Požega
Bistra - Lekenik
Segesta Sisak- Mladost Ždralovi
Croatia Grabrovnica - Sloga Čakovec
Suhopolje - Tehničar 1974 Cvetkovec
Zagora Unešić - HNK Gorica
Vuteks Sloga - Funtana
Nedelišće - Sloga Nova Gradiška
Zmaj Blato - HNK Đakovo Croatia
Opatija - Polet Cestica
Bednja - Primorac Biograd
Nehaj Senj - BSK Bijelo Brdo
Jadran Poreč - ZET
Omladinac Gornja Vrba - Sloga Novi Mikanovci

Utakmice se igraju 26.8. u 16:00 sati (valjda )

Jebate da to nisu mogli malo urediti po regionalnom ključu, BSK putuje u Senj, Đakovo na Korčulu
Pa to su troškovi ko 10 utakmica lige
Postoji li nekakav poredak po koeficijentu ovih klubova?
bzn is offline  
Old 05.08.2015., 17:19   #14
Quote:
bzn kaže: Pogledaj post
Postoji li nekakav poredak po koeficijentu ovih klubova?
Sigurno postoji, ali nema ništa javno. Bilo je na jednom forumu jednom, ali korisnik je sam računao, ne mogu sad naći.

Ako klub nikad nije igrao, preuzima koeficijent saveza za glavni ždrijeb.
mitch is offline  
Old 05.08.2015., 17:28   #15
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Izvučeni parovi pretkola:



Jebate da to nisu mogli malo urediti po regionalnom ključu, BSK putuje u Senj, Đakovo na Korčulu
Pa to su troškovi ko 10 utakmica lige
A da bar oće bankrotirat.

Samo Croatia
f.gibbs is offline  
Old 05.08.2015., 23:45   #16
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
A da bar oće bankrotirat.

Samo Croatia
Šta se oni nisu prije par godina spojili?
Mislim na Đakovo i Croatiju.

edit

jesu: https://hr.wikipedia.org/wiki/NK_%C4%90akovo_Croatia
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 06.08.2015., 01:51   #17
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Šta se oni nisu prije par godina spojili?
Mislim na Đakovo i Croatiju.

edit

jesu: https://hr.wikipedia.org/wiki/NK_%C4%90akovo_Croatia
Zato i kažem

Zadnje uređivanje f.gibbs : 06.08.2015. at 02:03.
f.gibbs is offline  
Old 06.08.2015., 17:06   #18
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Sigurno postoji, ali nema ništa javno. Bilo je na jednom forumu jednom, ali korisnik je sam računao, ne mogu sad naći.

Ako klub nikad nije igrao, preuzima koeficijent saveza za glavni ždrijeb.
Ma ionako je to bitno tek kad prođe ovo pretkolo.
Prerano sam pitao
bzn is offline  
Old 06.08.2015., 23:18   #19
Quote:
bzn kaže: Pogledaj post
Postoji li nekakav poredak po koeficijentu ovih klubova?
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Sigurno postoji, ali nema ništa javno. Bilo je na jednom forumu jednom, ali korisnik je sam računao, ne mogu sad naći.

Ako klub nikad nije igrao, preuzima koeficijent saveza za glavni ždrijeb.
http://www.nogometplus.net/blogovi/T...-i-Torina.aspx

bodovi prije prošle sezone, treba(l)o bi apdejtati
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 09.08.2015., 20:16   #20
Uhvatio sam se ja posla i izračunom dobio sljedećih 16 nositelja koji se uključuju u 1/16:
1 Dinamo 223
2 Hajduk 95
3 Rijeka 93
4 Osijek 55
5 Cibalia 51
6 Slaven 51
7 Istra 1961 39
8 Lokomotiva 39
9 Varaždin 38
10 Split 37
11 Zagreb 29
12 Zadar 22
13 Vinogradar 17
14 Inter 15
15 GOŠK DU 10
16 Šibenik 9

Našao sam da na talijanskoj wikipediji nositelji pišu drugačije ali mislim da je to krivo i da je to vrijedilo za prošlu sezonu. https://it.wikipedia.org/wiki/Hrvats..._kup_2015-2016
Barem su popisana sva finala 21 županijskog kupa
__________________
ave, ave sveti Krševane
Krševan is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.