Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2015., 08:14   #1
Canosa me smuljala???

Prije 2 tjedna kupila sam Canon 70D u Canosi. Isopunila sam i predala zahtjev u sklopu Canon cash back akcije za povrat novca.
Evo odgovora kojeg sam upravo dobila na mail:

Br. prijave: xyxyxy
Proizvod: EOS 70D + EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 IS STM WiFi

Poštovana!

Nažalost, nismo bili u mogućnosti odobriti vaš zahtjev u vezi s zimskom promotivnom ponudom Canon Cashback 2015. Razlozi su sljedeći:

Svi proizvodi moraju biti novi i originalni Canonovi proizvodi. Kupnja proizvoda iz druge ruke, obnovljenih ili prerađenih proizvoda te krivotvorenih proizvoda ili proizvoda koji na bilo koji način krše prava intelektualnog vlasništva Canonove grupe poduzeća (na primjer, uključujući, ali ne ograničavajući se na usporedne ili “sive“ proizvode) ne ispunjava uvjete ove promotivne ponude.


Da biste provjerili svoj zahtjev, kliknite ovdje te se prijavite pomoću korisničkog imena i lozinke koje ste dobili.

Srdačan pozdrav,
Canon


Ha?? Je li moguće da su me u Canosi preveslali? Ne razumijem o čemu se radi. Uredno sam priložila i račun, i kod s fotoaparata i sve što je traženo.
Iako, Canosa me muljala s računom, nisu mi ga ispostavili zajedno s fotićem (platila sam internet bankarstvom) koji mi je dostavljen na kućnu adresu, već sam morala više puta ih zvatii da mi pošalju račun, što su na kraju napravili.

Što sada da radim? Što da poduzem? Ako me stvarno Canosa smuljala, što mogu napraviti?
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 09:40   #2
Canosa je na listi ovlaštenih Canon partnera za cashback akciju, proslijedi im odgovor Canona. Neka dokažu da ti nisu prodali krivotvoren proizvod kao što Canon navodi.

Canosa bi to trebala riješiti s Canonom. Ili je Canosa prodala nelegalan proizvod, ili Canon odbija legalan povrat novaca. Ili možda fali neki dokument koji ti Canosa nije dostavila.

Ako ne dobiješ odgovarajući odgovor i povrat, onda proslijedi tržnoj inspekciji. Optužba za prodaju nelegalnih proizvoda je teška.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 23:48   #3
Meni je zanimljivo kako oni prodaju Hoya filtere, a kada sam pitao u Hoyi su mi rekli da nemaju distrubutera u HR. To mi je bilo sumnjivo pa sam odustao od kupnje.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 07:51   #4
Zvala sam baš Canon i proslijedila im Canosin mail. Čudili su se i rekli da će riješiti. Zvala sam više puta i rekao mi tip iz Canona da je razočaran poslovanjem Canose te da će mi u krajnjem slučaju vratiti kompletan iznos koji sam dala za fotić, ja da njima vratim fotić i da si kupim kod drugog partnera. Ispričala sam mu i da sam 5 dana Canosu ganjala da mi pošalju račun (jer ga u paketu u kojem mi je došao fotić nije bilo) i kako su mi rekli da će ga "poslati kad nađu vremena". Tip je rekao da će riješiti to s Canosom i javiti mi kada riješi. Na kraju sam samo dobila mail u kojem stoji: "Dobit ćete poruku od agencije za povrat novca. Ispričavamo se zbog neugodnosti".

Kada sam im odgovorila da me i dalje zanima u čemu je stvar, zašto mi je zahtjev za povratom novca odbijen, što mi je i na koji način to Canosa prodala, zatišje. Nitko mi ništa ne odgovara... A bome mene zanima i imam pravo na objašnjenje.

Ovo mi sve baš smrdi.. Pitanje je imam li ja uopće pravi fotoaparat. Ima tko kakav savjet što da radim?

Užasno sam razočarana načinom poslovanja ne samo Canose, nego i većine trgovina fotoopremom kod nas. Sjećam se da sam u Prizmu bila zvala da provjerim imaju li stativ kojeg sam htjela jer mi je hitno da što prije dođe pa ne bih naručivala nešto što nemaju na lageru. Tip je rekao da mu ostavim broj i da će me nazvati kada pogleda. Nikada me nitko nije nazvao...
O Canosi da i ne pričam. Dođem unutra i ide me posluživati ona mlada cura crne kose koja se drži kao da su joj sve lađe ovoga svijeta potonule. Pitam ju da mi pokaže fotoaparat koji me zanimao, a ona meni donese kutiju i samo makne poklopac s kutije, bez da vadi aparat. Pitam je da mi ga izvadi da ga vidim, a ona napravi mrku facu da inače to baš i ne smijem jer ću "upackati" aparat i da mi ga onako umotanog u onaj bijeli mekani papir. Nisam imala više živaca ispitivati je o bilo čemu, jer što god da je pitaš, pojma nema.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 08:08   #5
Mene je tip iz M-computersa ovih dana preko telefona otpilio kad sam htio pitati imaju li na lageru bljeskalicu koju nude preko weba, a inače je prestala proizvodnja iste.
Kaže - "Nemam vremena, imam puno posla, naručite pa ćemo vam odgovoriti". Kupio sam kod drugih drugu bljeskalicu.
Život na ovim prostorima je u većoj mjeri povezan sa srećom (u lutrijskom smislu) nego negdje drugdje, u uređenijim društvima.
nowhereman321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 09:48   #6
Quote:
nowhereman321 kaže: Pogledaj post
Mene je tip iz M-computersa ovih dana preko telefona otpilio kad sam htio pitati imaju li na lageru bljeskalicu koju nude preko weba, a inače je prestala proizvodnja iste.
Kaže - "Nemam vremena, imam puno posla, naručite pa ćemo vam odgovoriti". Kupio sam kod drugih drugu bljeskalicu.
Život na ovim prostorima je u većoj mjeri povezan sa srećom (u lutrijskom smislu) nego negdje drugdje, u uređenijim društvima.
Na isti način su i mene otkantali kad sam se raspitivala za objektiv...
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:09   #7
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
ZPitanje je imam li ja uopće pravi fotoaparat.
Pa jel radi? Ak radi, onda imaš pravi fotoaparat, original Canon.

Fora je vjerojatnou tome da su u Canosi od nekud nabavili tzv. "gray-import" modele - modele namjenjene drugom tržištu.
Fotići su ispravni, niš im nije, samo nisu u Canonovom inventaru ti serijski brojevi dodjeljeni hrvatskom tržištu, već npr. poljskom, ili bugarskom, recimo. Razlika je u cijeni, jer npr. zbog drugačijeg tržišta cijena jeftinija, te su tamošnji dileri dobili fotiće od Canona za manju lovu nego naši. I tu dolazi do problema, jer su time iz Canose zaradili više nego je Canon njima namjenio, i samim time cashback program automatski ne prolazi.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:44   #8
Bilo je slučajeva s Nikonom, da su aparati složeni od više dijelova s različitim serijskim brojevima. Više na linku ispod.
Lako moguće da je ista stvar, pa serijski broj kućišta javlja da je tijelo s tim serijskim brojem već otpisano. Znači, ilegalni refurbishment. Normalnim prodajnim putevima ne bi smio doći do takvog proizvoda...

http://petapixel.com/2015/08/14/i-bo...arket-imports/
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:09   #9
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Zvala sam baš Canon i proslijedila im Canosin mail. Čudili su se i rekli da će riješiti. Zvala sam više puta i rekao mi tip iz Canona da je razočaran poslovanjem Canose te da će mi u krajnjem slučaju vratiti kompletan iznos koji sam dala za fotić, ja da njima vratim fotić i da si kupim kod drugog partnera. Ispričala sam mu i da sam 5 dana Canosu ganjala da mi pošalju račun (jer ga u paketu u kojem mi je došao fotić nije bilo) i kako su mi rekli da će ga "poslati kad nađu vremena". Tip je rekao da će riješiti to s Canosom i javiti mi kada riješi. Na kraju sam samo dobila mail u kojem stoji: "Dobit ćete poruku od agencije za povrat novca. Ispričavamo se zbog neugodnosti".

Kada sam im odgovorila da me i dalje zanima u čemu je stvar, zašto mi je zahtjev za povratom novca odbijen, što mi je i na koji način to Canosa prodala, zatišje. Nitko mi ništa ne odgovara... A bome mene zanima i imam pravo na objašnjenje.

Ovo mi sve baš smrdi.. Pitanje je imam li ja uopće pravi fotoaparat. Ima tko kakav savjet što da radim?

Užasno sam razočarana načinom poslovanja ne samo Canose, nego i većine trgovina fotoopremom kod nas. Sjećam se da sam u Prizmu bila zvala da provjerim imaju li stativ kojeg sam htjela jer mi je hitno da što prije dođe pa ne bih naručivala nešto što nemaju na lageru. Tip je rekao da mu ostavim broj i da će me nazvati kada pogleda. Nikada me nitko nije nazvao...
O Canosi da i ne pričam. Dođem unutra i ide me posluživati ona mlada cura crne kose koja se drži kao da su joj sve lađe ovoga svijeta potonule. Pitam ju da mi pokaže fotoaparat koji me zanimao, a ona meni donese kutiju i samo makne poklopac s kutije, bez da vadi aparat. Pitam je da mi ga izvadi da ga vidim, a ona napravi mrku facu da inače to baš i ne smijem jer ću "upackati" aparat i da mi ga onako umotanog u onaj bijeli mekani papir. Nisam imala više živaca ispitivati je o bilo čemu, jer što god da je pitaš, pojma nema.
Kontaktiras Canon za EU, objasnis sta se dogodilo i pod upitnik stavis sta prodaje Canosa. Objasni sta je reklamirano i kakvi su im to zastupnici?!
...nikon zove.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 08:55   #10
Katastrofa , iskesiras brdo novca za NOVI fotic i onda dozivis takvu neugodnost, a ne kupujes na placu nego od ovlastenog canon resellera..
ja sam kupio tak Sigma objektiv, nije bio skroz kompatabilan sa nikonon koji sam kupio istovremeno
isao sam u tu Prizmu jer sam negdje procitao da su ovlasteni dist. za Sigmu
otkantali me without blinking , vele odi tam di si kupio (nova original sigma da se razumijemo)

Ovo tvoje je jos gore.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 09:23   #11
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Katastrofa , iskesiras brdo novca za NOVI fotic i onda dozivis takvu neugodnost, a ne kupujes na placu nego od ovlastenog canon resellera..
ja sam kupio tak Sigma objektiv, nije bio skroz kompatabilan sa nikonon koji sam kupio istovremeno
isao sam u tu Prizmu jer sam negdje procitao da su ovlasteni dist. za Sigmu
otkantali me without blinking , vele odi tam di si kupio (nova original sigma da se razumijemo)

Ovo tvoje je jos gore.
To stoji. Znaci cinom kupovine, sklapas ugovor s trgovcem, ne zastupnikom. Zalis se, reklamiras trgovcu ne zastupniku ni uvozniku.
Imam pokoje iskustvo (ne vezano uz foto).
No s time da ako nesto kupis kao pravna osoba vecina prava su puno manja ili nikakva niti te stiti drustvo za zastitu potrosaca.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 16:58   #12
Ne bih znao kako da se postaviš, ali nedavno sam preko njihovog Canosa webshopa kupio gimbal, koji je došao na moju adresu ali bez računa. Nakon skoro 15 izmijenjenih mailova i telefonskih poziva, tek nakon što se zaprijetilo prijavom Poreznoj upravi, račun je došao odmah.

Ovo kod tebe mi izgleda da ti je Canosa prodala fotokomplet od Canon dealera koji nisu u toj akciji, npr.Microline ili neke druge veleprodajne "druge ruke" preko kojih je niža nabava.
A kupac onda dobije ovakvu odbijenicu od Canona.

Zatraži odmah objašnjenje od Canose, ili im odnesi aparat na Bundek pa neka ga oni registriraju za cashback.
Ukoliko ga ni oni ne mogu registrirati, vrati im cijelokupni proizvod, uz naznaku da su te obmanuli prilikom kupnje.
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 19:23   #13
Jednom sam bila u Canosi i zahvaljujući njihovom nezainteresiranom pristupu kupcu izašla praznih ruku i sigurno kod njih ništa neću kupovati.

Što se tiče ova situacije s aparatom, ja bih im ga lijepo vratila i obavijestila nadležne institucije da im provjere poslovanje.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 07:46   #14
Thumbs down

Čitam vaša iskustva i ne vjerujem. Ja sigurno nikad više kod njih ni difuzor za obični blic neću kupiti. Užas!

Što se tiče ne izdavanja računa, vidim da im je to redovna praksa. Na više sam strana čula isto. Najbolje mi je bilo kad mi je ženska, kada mi je konačno poslala račun, uz pdf dokument samo napisala: "Poštovana, web shop je odvojen od prodavaonice". Što god joj to značilo... Račun je račun i dužni ste mi ga izdat da sam iz svemira kupovala.

Dalje, ne prestaju sa bahatošću. Jučer mi je tip odgovorio na mail u kojem sam im napisala da sam razočarana njihovim poslovanjem da ne mogu tako pričati o njima samo zato jer sam nestrpljiva jer sam možda zagubila garanciju???
Uredno su danima ignorirali moj upit o tome zašto mi je odbijen povrat novca, a sad se jave i još su tako bahati. Uglavnom, na kraju me Canon Hrvatska kontaktirao, ispričavao se itd. i odobren mi je povrat novca. No svejedno sam im rekla da me zanima zašto mi je uopće odbijen i imam li orginal fotoaprat, na što su mi rekli da su provjerili serijski broj s nekim u Austriji i da je sve ok. Kažu da je Canosa zaznula jer su mi tijelo aparata poslali u kutiji od aparata+ kit objektiv i da su rekli iz Canose da nisu imali na lageru tijelo pa su samo lijepo eto skinuli kit i poslali mi tijelo. Pitanje je sad di je kit i kome će ga uvaliti...

Također, kontaktirala me i neka ženska iz Slovenije iz Canona da mi se ispriča i rekla da istražuju što se to događa s Canosom jer im ovo nije prvi put da im se kupci žale i da su i na zadnje dvije cashback akcije imali problema s kupcima koji nisu dobili račun od Canose.

Što se pak nezainteresiranosti tiče, zbog toga sam ja i naručila opremu preko neta. Nakon posjete trgovini i nazainteresiranog pristupa, para mi je na uši išla van. Ona mlada crnokosa ženska se ponaša kao da su joj sve lađe ovog svijeta potonule. Takvu monotoniju, neljubaznost i neprofesionalan pristup dugo nisam vidjela..

Mislim da bi im stvarno neka inspekcija trebala pokucati na vrata...
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 09:00   #15
Zadnji kontakt s njima mi je bio kad sam došao kupiti u trgovinu nešto prema cijeni koja je pisala na njuškalu i njihovim stranicama. Na kraju se ispostavilo da to nije cijena koju ću platiti u dućanu.

Zašto nigdje na webu ne piše koja je cijena u dućanu?? - Web shop je odvojen od prodavaonice.
Ok, mogu li naručiti online i platiti, pa preuzeti u trgovini?? - Ne
Ali imate artikl sad ovdje dostupan i ja imam keš u rukama. - Cijena je u trgovini veća za x%
Gdje to piše na vašoj stranici ili njuškalu ili igdje? - Ne znam

Zbogom...
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 09:49   #16
Je, i meni su napomenuli da je webshop odvojen od prodavaonice, i da ne mogu kupiti prek weba i pokupiti u dućanu, da mi mora stići poštom.
Pošto mi je objektiv trebao idući dan, bilo je kthnxbai.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 10:30   #17
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Zadnji kontakt s njima mi je bio kad sam došao kupiti u trgovinu nešto prema cijeni koja je pisala na njuškalu i njihovim stranicama. Na kraju se ispostavilo da to nije cijena koju ću platiti u dućanu.

Zašto nigdje na webu ne piše koja je cijena u dućanu?? - Web shop je odvojen od prodavaonice.
Ok, mogu li naručiti online i platiti, pa preuzeti u trgovini?? - Ne
Ali imate artikl sad ovdje dostupan i ja imam keš u rukama. - Cijena je u trgovini veća za x%
Gdje to piše na vašoj stranici ili njuškalu ili igdje? - Ne znam

Zbogom...
Ista stvar. Ja sam već i karticu bila izvadila i kad mi je ona smotana ne pretjerano pametna ženska rekla cifru, ostala sam paf pa rekoh "To vam nije cijena koja piše na webu". "Pa da pa znate, u dućanu su vam druge cijene."
"Ok, a di to piše na webu?" "Pa piše vam negdje". Hvala, doviđenja. I onda sam naručila preko weba, da bih imala ovakve neugodnosti kakve imam s njima.

Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Je, i meni su napomenuli da je webshop odvojen od prodavaonice, i da ne mogu kupiti prek weba i pokupiti u dućanu, da mi mora stići poštom.
Pošto mi je objektiv trebao idući dan, bilo je kthnxbai.
Meni su tu rečenicu napisali kao odgovor na pitanje zašto nisam dobila račun. Ono, o čemu to oni?


Plus što zatrpavaju Njuškalo oglasima i kad god nešto tražim, naživciram se jer mi samo njihovi oglasi izlijeću. A na stranici im uopće ne piše je li neki proizvod dostupan. Kad nazoveš i pitaš jel dostupan, kažu da ne znaju i da napravim narudžbu pa će mi onda "dečki odgovoriti jel dostupno ili nije". Moš mislit... Naručit ću i platiti i onda ćeš mi ti reći da neću dobiti artikl narednih mjesec dana. Plus što hrpu toga nemaju u trgovini. Dođeš tamo i pitaš da ti nešto pokažu, a najčešći odgovor je: "Nemamo toga više".

Plus što mi je tip, kada sam tražila određeni stativ isključivo s panoramskom glavom rekao: "Nemamo sad taj. Jel baš mora bit ta glupost od panoramske glave?".

Uglavnom, izgleda da su u Canosi žešći muljatori i toplo savjetujem zaobilaziti ih u širokom luku.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 10:47   #18
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Plus što mi je tip, kada sam tražila određeni stativ isključivo s panoramskom glavom rekao: "Nemamo sad taj. Jel baš mora bit ta glupost od panoramske glave?".
Mogla si mu rec da ne mora bas, al da bi i njemu panoramska bolje stajala
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 12:09   #19
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Plus što zatrpavaju Njuškalo oglasima i kad god nešto tražim, naživciram se jer mi samo njihovi oglasi izlijeću.
Taj dio me isto iritira poprilično, da.

Ne bi se još tolko žalio da barem sve potrpaju kak treba, ali npr. Samyang 7.5mm fisheye koji je postoji jedino u microFourThirds mountu uredno potrpaju i svuda drugdje, tak da ga uredno mogu naći i ako tražim samo npr. Nikon objektive. Isto vrijedi i za sve ostalo, taj objektiv je samo primjer.

Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Plus što mi je tip, kada sam tražila određeni stativ isključivo s panoramskom glavom rekao: "Nemamo sad taj. Jel baš mora bit ta glupost od panoramske glave?".
Fantastično. Dobro da znam, sigurno neću objektiv kupiti od "te gluposti" Canose.

Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Uglavnom, izgleda da su u Canosi žešći muljatori i toplo savjetujem zaobilaziti ih u širokom luku.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 12:32   #20
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Taj dio me isto iritira poprilično, da.

Ne bi se još tolko žalio da barem sve potrpaju kak treba, ali npr. Samyang 7.5mm fisheye koji je postoji jedino u microFourThirds mountu uredno potrpaju i svuda drugdje, tak da ga uredno mogu naći i ako tražim samo npr. Nikon objektive. Isto vrijedi i za sve ostalo, taj objektiv je samo primjer.
Sa takvim stvarima se i ja kod sebe mucim. Kad ti tip ostavlja kineske punjace za 180 raznih kamera. A o kineskim filterima, gripovima, daljinskom okidacima da ne pricam. Da bi nekad vidio kaj ima novog, trebas prelistat zadnjih 500-600 oglasa koje je on zatrpo sa glupostma
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.