Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 14:20   #21
Quote:
afrodiata kaže: Pogledaj post
Portal escape..najbolja zabava...sobe su super...kocke nesto novo....poslje 21 sat uvjek dodje gazda koji je zezant pa se moze s njim do kasno u noc igrat drustvene igre... moze s popit i cugat tamo.i zapalit cigaretu ko je pusac..
.http://portalescape.com/avanture/kocke/
ja sam bil s ekipom i preporucujem, gazda je kul i sve izgleda dost zanimljivo, i nema vremenski limit nego ti kaze kolko u prosjeku treba vremena pa se trudis da budes ispod tog limita
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 22:41   #22
Danas odigrao zadnju otvorenu sobu u Zagrebu (+ nekolicinu u Budimpešti).
Top 3:
1) Robin Hood - Escape Art - daleko najbolje uređena soba, originalan koncept i domišljate zagonetke, obavezno isprobati
2) Tesla - Exit Games - interesantna, konzistentna soba, zagonetke su uglavnom stvarno povezane s Teslom, jedna od rijetkih soba u kojoj velika ekipa može istovremeno funkcionirati
3) Banka - Fox in a Box - fora koncept, start je u mraku, postoji element kad gamemaster neverbalno komunicira s ekipom
alphaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:41   #23
Thumbs up POPIS SVIH SOBA

Otvoreno je još novih soba.. Trudit ću se složiti ih od najnovijih do najstarijih...
ClueGo Escape - The Mona Lisa Heist i MEMENTO
Exit if you can - čudesni stroj Alojza Purgera
Escape Art - Robin Hood i Drakuline odaje
Roomica - CSI Zagreb
Portal - crna kraljica, kocke, i don Carlo
Exit games - Tesla i grofica iz Petrinjske
Arena - John Monrore, Mind crime, Lev Pasted, Secret Agent room, i Museum robbery
Enigmarium - Zagrebačka vještica
Fox in a box - Bunker, Pljačka banke i Zombie lab

Mi smo igrali Mona Lisu i Memento, Teslu, Banku i Tajnog agenta - fakat smo se zabavili u svakoj - meni se posebno sviđa igra u mraku, nekako dodaje cijeloj atmosferi tako da su meni Mona Lisa i banka vrh!!
kiki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 17:15   #24
Tek nedavno nabasala na pojam room escape, odmah me privuklo pa je i organizacija bila brza ....

Do sada isprobala, navedenim redoslijedom:

1. Bunker, u Fox in a Box (igralo nas 4 odrasle osobe + mlađi tinejdžer)
2. Pljačka banke, u Fox in a Box (igralo nas dvije odrasle osobe + mlađi tinejdžer)
3. Tajanstveni slučaj Zgb vještice, u Enigmariumu (igralo nas 5 odraslih osoba)
4. Mona Lisa, u ClueGo Escape (igralo nas 6 odraslih osoba)

Sve igre su uistinu odlične (ali bile su i birane prema recenzijama korisnika po raznim portalima).

Bunker je odličan za prvo igranje kada još ne poznaješ sistem room escapea i nije pretežak. Domaćini u Fox in a Box odlični i simpatični.

Pljačka banke je odlična, dosta teža od Bunkera i definitivno bi ju trebalo igrati više osoba nego li je nas bilo. To što se igra u mraku joj daje poseban čar.

Tajanstveni slučaj Zgb vještice je lokalno autorska igra i uistinu je zanimljiva, iako bih rekla možda više za ženske osobe. Težina i vrijeme taman kada ima 5 osoba.

Mona Lisa je nova igra u gradu, lokalno autorska igra i uistinu je može igrati 6-7 osoba, kako piše u opisu (za razliku od većine drugih igara, gdje bi to bio prevelik broj igrača možda). Domaćini iznimno ljubazni i simpatični, super su dečki.

Oduševljena sam room escape konceptom i što raste broja soba u gradu. :-)

Meni slijedi Zombi laboratorij, Memento i Teslino nasljeđe, a vama?!
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:09   #25
Escape Room Zagreb

Ekipa i ja smo se baš zaludili Escpe Room igrama još dok sam živjela u Nizozemskoj,a tek je onda kod nas postalo hit - tako da ako netko još nije probao - što prije.
U Zagrebu smo bili u Room Escape Fox in the box i Escape Room Areni.
Escape Room Arena - gamemasterice su bile super ljubazne i simpatične curke. Super uređeno, dobre zagonekte, ima dosta soba tako da možeš izabrati tematiku za svakoga, mi smo igrali John Monroe i Museum Robbery koja je definitivno drugačija soba od ostalih koje smo dosad vidjeli - igra se u dva tima! Poslije igre je dobro jer ima dolje kafić pa smo uspjeli odmah i cugu popiti.
Fox in the box - najbolji nam je bunker. Isto lijepo uređeno i dobre zagonetke.
Sve u svemu super oblik zabave i definitivno preporučam!
lucijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 01:43   #26
Arena definitivno daleko najgora u gradu...Muzej su pripremali više od godinu dana i na kraju bezveze

Arenu preporučujem onima koji idu prvi put u escape room, npr. Tajni agent je ok za prvu igru

Memento i Mona Lisa (kod Sheratona) super sobe (cini mi se da su ClueGo ili tako nekako se zovu)

Enigmarium također otvorio novu sobu gore kod Tkalče
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:41   #27
Na mene su dosad najbolji dojam ostavili oni u Petrinjskoj. Tesla i Grofica iz Petrinjske, obje zakon sobe.
Dobri su mi i oni na krvavom mostu, soba vjestica. Sada imaju jos jednu novu (femme fatale?), moramo otici isprobati.

Cluego mi je nedorecen, mada s ok idejom. Arena... kad usporedim sa ostalima u kojima sam bila, najvise mlako. Ok su za prve susrete s room escapeom, netko je to rekao. Ostale su mi jos 2 sobe tamo, valjda nekad dodju na red.

Sljedece idemo na robin hooda (branimirova) i alojza purgera, radujem se i jednom i drugom
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 15:20   #28
preporuka isto za te iz petrinjske, to je bilo fora

i fox in the box je isto ok kod trga zrtava fasizma
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:06   #29
Robin hood je bio prefora! To definitivno treba probati! Njihova soba Drakula je bila tako-tako, nije losa ali Robin hood je neusporedivo bolji.
Alojz Purger nam se svidio, jedino što su zapravo dosta olakšali time što točno znaš koji lokot ili problem ti otvara/rješava točko koji zadatak (npr, znaš da ako riješiš određenu jednadžbu time ćeš otvoriti točno određeni lokot).

Eh sad, ono što sam zapravo došla napisati... Vidim da se pojavila ova igra na otvorenom Unlock Zagreb, http://enigmarium.hr/unlock-zagreb/ pa ako neko bude probao - nek baci neke dojmove. Naravno, bez spojlanja.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:31   #30
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Eh sad, ono što sam zapravo došla napisati... Vidim da se pojavila ova igra na otvorenom Unlock Zagreb, http://enigmarium.hr/unlock-zagreb/ pa ako neko bude probao - nek baci neke dojmove. Naravno, bez spojlanja.
bezveze, zanimljivo bi bilo eventualno turistima koji kroz igru nauče nešto o povijesti Zagreba

Nije za iskusnije igrače
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:53   #31
Bili smo jos u CSI Zagreb (Roomica) u ta soba me bas ugodno iznenadila jer je bila zahtijevna, a to uopce nismo ocekivali. Moraju poraditi na dojmu koji ostavljaju preko drustvenih mreza, jer tamo nikad ne bih odabrala otici da nisu imali akciju za 200kn. Uglavnom, uzmite ih u obzir kod biranja
Bili smo i u Kockama (Portal), jako nam se svidjelo. Super, super ambijent i odlicna soba. Osim te, imaju jos dvije sobe i jednu u pripremi (neka egipatska tema, zvuci zabavno). Moci ce se odabrati izmedju dvije tezine.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:27   #32
ovi koji imaju Alojza Purgera otvorili su novu sobu, čini mi se da se zove Zlato Medvedgrada...fenomenalna je, sigurno u top5 u Zagrebu
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 13:54   #33
Radujem se otici i u tu novu, alojz mi se svidio
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 08:23   #34
Da li je dvoje ljudi dovoljno?
Matrim Cauthon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 08:28   #35
Koliko sam vidjela po slikama na fejsu, grupe od dvoje ljudi se uredno pojavljuju. Čim ima opcija da ide dvoje, znači da mora biti tehnički izvedivo. Možda iz koji hint više ako zafali vremena..
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:27   #36
Di se tocno nalazi room escape u arena centru?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:34   #37
Nema room escape u arena centru.
Ima escape room arena zagreb koji se nalazi na velesajmu. http://www.escape-arena.com/kontakt/
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:46   #38
Aha, hvala.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:43   #39
Nema escape rooma u Arena centru, nego su na Velesajmu. Ako si bez auta ne preporučam ići tamo, a ako si i s autom isto ne preporučam.
Definitvno najlošije sobe u gradu!


U Petrinjskoj Exitgames najavio otvaranje nove sobe. Nešto s temom Tito. Inače njihove su mi sobe super, ali nisu za male timove. Teslu je nemoguće riješiti u dvoje npr. Previše toga ima. Grofica je fora!

Od dobrih bi izdvojila još i Enigmarium na Krvavom mostu. Nazalost odigrala sam sve igre tamo, pa ne mogu opet. Vještica ima bolju priču, a Femme ima bolje zagonetke i dosta je teška. Unlock je zgodna šetnjica ali su zadaci malo prelagani, fora je za turiste sigurno.
aurela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:28   #40
Od soba koje smo odigrali u zadnje vrijeme, spomenula bih Zlato Medvedgrada u Exit if you can koja nam se jako svidjela, kao i njihova prva soba (Čudesni stroj Alojza Purgera).
OK su mi bile i sobe Bunker i Banka kod Fox in a box.
Jedva čekam isprobati novu sobu od Exitgames, a u međuvremenu ćemo vjerojatno riješiti Muzej u Escape Areni na Velesajmu, tako da završimo sve njihove sobe jer imamo neki popust. Njihove sobe su mi definitivno najmanje zanimljive, pogotovo nakon sto sam vidjela toliko drugih. Ali ajde, bile su dobre za početak (prve tri koje sam odigrala su bile njihove).

Jesam li spominjala Kocke u Portalu? Super mi je bila i ta soba

Zasad, nakon odigranih 17-18 soba, poredala bih nekako ovako top 5:
1. Tesla
2. Robin Hood
3. Zlato Medvedgrada
4. Alojz Purger
5. Kocke
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.