Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: RG osvaja?
Đoković 29 42.65%
Murray 8 11.76%
Federer 4 5.88%
Wawrinka 0 0%
Nadal 16 23.53%
Nishikori 3 4.41%
Tsonga 1 1.47%
Berdych 0 0%
Raonić 0 0%
Dr. Ivo Karlović 6 8.82%
netko drugi 1 1.47%
Glasovatelji: 68. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 10:56   #1
Roland Garros 2016. (M)

Roland Garros 2016.
(23.5. - 5.6.)






Kvalifikacije



Od ove godina imamo jednu promjenu na turniru. Naime, kvalifikacije kreću već danas, a ne utorkom kao inače. Tako da ćemo u Parizu praktički gledati tri tjedna tenisa. Već u 10h kreće prvo kolo kvalifikacija za muškarce, a evo i današnjeg rasporeda. Iz njega je vidljivo da danas starta naš Franko Škugor. Protivnik mu je 13. nositelj - Igor Sijsling. Osim Franka, u kvalifikacijama je trebao biti i Matija Pecotić, ali izgleda da se još nije oporavio od ozlijede te tako ostajemo na samo jednom sudioniku. Izuzev njega, sigurno će biti zanimljivo ispratiti mlade nade Rubleva (20. nositelj), Tiafoea i Khachanova (12.), susjede Bašića (18.) i Šetkića, te plejadu francuskih tenisača koji su dobili pozivnice. Tu je i stari lisac Stepanek, a možda je highlight prvog kola meč izmeđe Berlocqa (19.) i Falle.


Glavni turnir


20. svibnja ćemo saznati kostur glavnog ždrijeba, a sva pažnja je usmjerena prema tome u čiji će dio Rafael Nadal. Naime, Rafa je tek peti nositelj, što znači da će već u četvrtfinalu na jednog od prva četiri nositelja - Đokovića, Murraya, Federera i branitelja naslova Wawrinku, ako svi oni naravno doguraju do tog dijela turnira. Osim toga, dobro konstantu je uhvatio i Nishikori, pa će Tsonga i Berdych sigurno biti poželjniji protivnici od Keia i Nadala. Jutros je izašla vijest da je Čeh prekinuo suradnju s dosadašnjim trenerom.


Teško je reći tko je prvi favorit. Novak možda ima blagu prednost, ali poraz od Murraya je ukazao na neke njegove slabosti, a i podatak da Đoković nikada nije osvojio zemljani masters bez da je izgubio set u finalu sigurno govori nešto. Naravno, poznato je da još uvijek nije dignuo kantu u Parizu, pa sve ovo ukazuje na to da nas čeka vjerojatno najneizvjesniji GS sezone. Marin Čilić brani samo 180 bodova, od tenisača ispred njega, manje brani tek Raonić (90), a isti broj bodova kao Marin brani Gasquet. Među nositeljima bi trebao biti i Ivo Karlović, i nadamo se da je ovo prilika da uzme pokoji bod i tako barem malo poboljša ovu katastrofalnu sezonu. Borna Ćorić i Ivan Dodig su također u turniru, ali niti jedan neće biti u statusu nositelja, tako da im ždrijeb može biti neumoljiv već od samog početka. Nažalost, iz turnira se povukao Juan Martin del Potro, koji će se pripremati za travnatu sezonu. Robredo, Andujar, Kokkinakis, Janowicz i Haider-Maurer će također sigurno izostati, a vrijeme će pokazati hoće li biti još izostanaka.

Pozivnice su su dobili Bennetau, Barrere, Bourgue, Halys, Robert, Lestienne (svi Francuzi), Fratangelo (USA) te Thompson (AUS). Zaštićeni ranking koriste F. Mayer, Tipsarević, Baker i Tursunov. Za kraj ovog dijela bi napomenuo da je RG izlučni turnir za plasman na Igre u Brazilu (izuzev challengera idući tjedan), a od naših se to najviše tiče Dodiga, koji bi s par pobjeda došao dosta blizu Ria, iako i s porazom na samom startu ima šanse. Škugoru treba čudo.


Parovi


Naslov u igri parova brane Dodig i Melo, koji ove godine nisu u bajnoj formi i obrana titule i nije tako izgledna. Ipak, ako Ivan ostane u top 10 parova i nakon Pariza (a za to mu treba jako dobar rez.), onda postoji šansa da u Riu imamo čak dva dubla. Momci su treći nositelji, gledaju u leđa Herbertu i Mahutu te Rojeru i Tecauu. Braća B. su tek peti nositelji. Trenutno ne mogu pronaći doubles listu, ali čini mi se da je korisnik Greco napisao kako su dublove od naših još prijavili Draganja, Pavić i Karlović, ali moguće da se tu našao i još netko :grecočekamote:



Luyindula is offline  
Old 16.05.2016., 14:02   #2
Najzad Roland Garros. Po prvi put u karijeri Djokovic pre RG ima samo Madrid pa ako je verovati sujeverju ovo bi najzad mogla biti to ta godina. Naravno nebi bilo lose i da ga sreca posluzi pa da Nadal ode u marejevu polovinu. Pritisak ce ove godine biti manji bar od strane medija zato sto se sada i Nadal i Marej vide kao igraci koji ozbiljno prete za naslov prvaka sto je dobro za Djokovica. Wawrinka moze da uvek da iznenadi ali njegova forma je ove godine blago receno losa. Federer je covek koji je preiskusan i odlican teniser i pritom je odmoran tako da je sledeci RG i vise nego neizvestan i zanimljiv..
Chiwwi is offline  
Old 16.05.2016., 14:21   #3
Rafa je spreman za decimu.

Jos koji posjet psihologu u ovih desetak dana i to je to.

Bilo bi fora da Sir Ovca digne RG prije Djoke.
Ako ga ikad uzme, to ce biti prije Djoke, jer ce Djoko kompletirat slamove nikad.
Previse sansi je propustio u svojim svemirskim godinama, a po posljednjim rezultatima, posebno igrama, Djokicator vise nije svemirac.

Quote:
Chiwwi kaže: Pogledaj post
Najzad Roland Garros. Po prvi put u karijeri Djokovic pre RG ima samo Madrid pa ako je verovati sujeverju ovo bi najzad mogla biti to ta godina.
Mozes li malo objasniti ovu poveznicu? Kako osvajanje samo Madrida utice na trijumf na Frenchu?
Solna Kiselina is offline  
Old 16.05.2016., 14:35   #4
Pa piše u postu Solna

"ako je verovati sujeverju"
out of space is offline  
Old 16.05.2016., 14:39   #5
Skugor

7:6 5:2 (s dva brejka) nije bilo dovoljno za pobjedu...
JureT is offline  
Old 16.05.2016., 14:50   #6
Quote:
out of space kaže: Pogledaj post
Pa piše u postu Solna

"ako je verovati sujeverju"
Pa procitala sam, al mi nije poznato.

Znam za onu da hodanje ispod ljestvi ili razbijanje ogledala donosi nesrecu ili djetelina s cetri lista srecu, al nisam cula za tu da samo Madrid donosi French.
Solna Kiselina is offline  
Old 16.05.2016., 14:53   #7
Quote:
JureT kaže: Pogledaj post
Skugor
.
Još bolnije jer je u pitanju bio Sijsling na zemlji. To je morao iskoristiti.
Kiseli is offline  
Old 16.05.2016., 15:27   #8
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Pa procitala sam, al mi nije poznato.

Znam za onu da hodanje ispod ljestvi ili razbijanje ogledala donosi nesrecu ili djetelina s cetri lista srecu, al nisam cula za tu da samo Madrid donosi French.


ma ja mislim da je ovde igra brojki po sredi. Jednu osvoji, jednu ne, jednu osvoji, jednu ne, sad ide na red da osvoji
out of space is offline  
Old 16.05.2016., 16:06   #9
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Pa procitala sam, al mi nije poznato.

Znam za onu da hodanje ispod ljestvi ili razbijanje ogledala donosi nesrecu ili djetelina s cetri lista srecu, al nisam cula za tu da samo Madrid donosi French.
Nema veze Madrid sa osvajanjem RG nikakve ali je Djoka do sada pre Roland garosa imao sve kombinacije mastersa ali nikada nije uspeo da uzme RG, sada po prvi put ima samo Madrid pred RG pa ako JE VEROVATI SUJEVERJU uzece RG.. Zasto Sujeverje pa zato sto je bitno ako se setimo polufinala 2013-te i pecanja na mrezu za vodstvo od 5-2 u zadnjem setu i maltene pobedu a samim tim i osvajanje RG-sa.. Dakle lepo sam napisao ako je verovati sujeverju.. Igra i forma mu ne trebaju jer i jedno i drugo ima za osvajaca ali mu treba detelina sa cetri lista jer ih predhodnih godina nije imao
Chiwwi is offline  
Old 16.05.2016., 17:53   #10
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Trenutno ne mogu pronaći doubles listu, ali čini mi se da je korisnik Greco napisao kako su dublove od naših još prijavili Draganja, Pavić i Karlović, ali moguće da se tu našao i još netko :grecočekamote:
http://www.menstennisforums.com/show...php?p=34998793

Steta sto se Sancic nije uguzio nekom Topu 40 ... On i Coric bi upali u turnir recimo
Kao i Skugor, Mektic, Marcan + Cilic
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 16.05.2016., 18:05   #11
Teško je prognozirati pobjednika. Ovo je jedan od najneizvjesnijih French.opena. Nadal, Đ okovic i Murray imaju najveće šanse, zatim Nishikori,Wawrinka,Monfils, Federer i Tsonga. Treba pričekat ždrijeb i onda ćemo moći više kalkulirati tko će protiv koga igrati.
naturelover is offline  
Old 16.05.2016., 18:09   #12
Federer nije siguran ni da ce igrat French.

Njega se valjda onako po automatizmu stavlja medju prve favorite svakog turnira, al covjek od Australije nema ozbiljnu utakmicu u nogama.
Solna Kiselina is offline  
Old 16.05.2016., 18:25   #13
Quote:
naturelover kaže: Pogledaj post
zatim Wawrinka,Monfils, Federer i Tsonga. Treba pričekat ždrijeb i onda ćemo moći više kalkulirati tko će protiv koga igrati.
Vidim nabrojane da su najveci favoriti za kantu uz Noleta, Rafu, Ovcu i Keija (zadnja dva su bolji igraci na hardu nego na zemlji) i onda i dalje ljudi pisu sa ovo nije #WeakEra :/

Nole od Australije nije onako dominantan kao 2015. ... Vidjet cemo hoce li flopnut i ove godine
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 16.05.2016., 18:26   #14
ima jedna netocnost u uvodnom textu: "Đoković nikada nije osvojio zemljani masters bez da je izgubio set u finalu"

Koliko se sjecam, osvojio je 3 mastersa sa 2:0 protiv sljedecih:
Federer u Rimu prosle godine
Nadal u MC 2013
Nadal u Rimu 2011
__________________
"Have you ever considered any real freedoms? Freedoms from the opinion of others... even from the opinions of yourself."
gradskodete is offline  
Old 16.05.2016., 19:21   #15
Quote:
Chiwwi kaže: Pogledaj post
... Zasto Sujeverje pa zato sto je bitno ako se setimo polufinala 2013-te i pecanja na mrezu za vodstvo od 5-2 u zadnjem setu i maltene pobedu a samim tim i osvajanje RG-sa..
To je urbana legenda... Dakle, pecanje u mrežu je bilo pri rezultatu 40:40, pa prema tome nema govora o sigurnom osvajanju tog gema da nije bilo pecanja.
__________________
Living Is A Problem Because Everything Dies.
foo_fighter is offline  
Old 16.05.2016., 19:34   #16
Quote:
foo_fighter kaže: Pogledaj post
To je urbana legenda... Dakle, pecanje u mrežu je bilo pri rezultatu 40:40, pa prema tome nema govora o sigurnom osvajanju tog gema da nije bilo pecanja.
Jeste ali je taj momenat preokrenuo susret u skroz drugom pravcu i sjebao djokinu psihu i plus je Djoka dobio sledeci poen(Poen nakon pecanja)
Chiwwi is offline  
Old 16.05.2016., 20:21   #17
Ma kakvi, ja u ta sujeverja ne verujem jednostavno Novak može osvojiti RG ako mu igra bude svežija, ako uspe da se oporavi od prethodnog turnira koji je za njega imao neke zahtevne i iscrpljujuće mečeve i naravno i da njegovi protivnici ne budu baš 100% spremni, što da ne, može i to da bude faktor. Kad si umoran onda si skloniji padu koncentracije i greškama pa možda neki Murreyev winner iz finala Rima završi tik u autu, na kraju krajeva Đoković je imao ihahaj takvih grešaka sad u Rimu i to ne samo u finalu. Naravno može tu da bude i drugi igrač, Murrey je samo dat kao primer.

Šljaka je teška podloga i zahteva dosta energije tako da mi je razumljivo zašto Đoković baš u ovom delu sezone krene da pada, pa krene sa podizanjem od W-a polako ali jebiga ako hoće taj RG moraće nekako da reši taj period u sezoni

A sdruge strane očekujem dobrog Wawrinku ovde tek možda i od mlađih neko iskoči ako bih baš morao da biram voleo bih da to bude Ćorić ili Thiem dok ne bih voleo da vidim u završnici onog Australijanca, nervira me dečkonja
out of space is offline  
Old 16.05.2016., 20:23   #18
Quote:
Chiwwi kaže: Pogledaj post
Jeste ali je taj momenat preokrenuo susret u skroz drugom pravcu i sjebao djokinu psihu i plus je Djoka dobio sledeci poen(Poen nakon pecanja)
Sjebao psihu i dobio iduci poen
vabank is offline  
Old 16.05.2016., 21:29   #19
Quote:
vabank kaže: Pogledaj post
Sjebao psihu i dobio iduci poen
Izgubio gem a zatim i mec a taj poen mu se motao po glavi do kraja meca a ja sam siguran da ga se i dan danas seti bar dva puta nedeljno
Chiwwi is offline  
Old 16.05.2016., 22:21   #20
Naj slam definitivno

Feđa kalkuliše,rekao da mu je cilj osvajanje Wimbledona
Zbornaja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.