Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2016., 17:48   #1
m-zaba

Quote:
m-zaba jest aplikacija koja omogućuje poslovanje s Bankom putem mobitela. Putem m-zabe dostupan je velik broj usluga, od m-bankarstva i m-tokena do informacija o najbližem bankomatu ili poslovnici.
S m-zabom možete jednostavno:
provjeravati stanje i promete svih računa, kartica, štednje i kredita
obavljati sva plaćanja i prijenose na račune u Hrvatskoj
kupovati bonove za mobitel i bonove za nadoplatu ENC uređaja HAC-a
uslugom IBAN QR kod jednostavno prebacivati sredstva drugim korisnicima m-zabe
plaćati režije skeniranjem uplatnice kamerom mobitela uslugom m-foto plati ili uslugom i-Račun
plaćati skeniranjem podataka s bilo kojeg dokumenta putem usluge "sken u tren" (dostupno na Android i iOS mobilnim uređajima)
uslugom m-kupi kupovati mobitelom na prodajnim mjestima Konzuma i Tiska
trgovati udjelima u fondovima ZB Investa i trgovati na svjetskim burzama uz uslugu ZB Trader
ugovoriti putno osiguranje, osiguranje imovine, osiguranje privatne odgovornosti ili obnoviti obvezno autoosiguranje uz 15 % popusta do 15. studenog
ugovoriti gotovinski kredit ako vam je unaprijed odobren.
Play Store

Izdvajam iz teme https://www.forum.hr/showthread.php?t=913480&page=11

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ispricavam se na (mozda) bedastom pitanju, ali...
...zanima me utice li to azuriranje na m zaba aplikaciju. Za razliku od drugih aplikacija koje se resetiranjem gube ali se mogu ponovo skinuti i sve bude ok, u slucaju zabe, ona ne radi, pa se mora ponovo ici u banku po lozinku.
Pa me zanima, je li to slucaj nakon tjednog azuriranja (sto bi bilo neprakticno) ili to nema veze i aplikacija ce i dalje normalno raditi?
Zgodna stvar kod mZabe je što možeš (dok ju imaš) preko internet bankarstva zatražiti nove kodove (redistribucija aplikacije).
Pa si možeš preventivno zatražiti kad updateaš ili nešto isprobavaš da ti se ne dogodi da se pobriše pa moraš ići u poslovnicu.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 10.11.2016. at 06:57.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 19:11   #2
Dobra informacija. Hvala.
Ako jos moze info na koji nacin se to zatrazi? Spomenuo si internet bankarstvo...znaci ako nemas internet bankarstvo nego samo m-zabu onda ne ide tako?
Jasno da je to slicno ....i na mobu je to "internet bankarstvo", ali me zanima je li moguce putem moba...ili treba imati bas klasicno (komp) internet bankarstvo?
(nemam zabu na mobu, pa sorry ako je nejasno pitanje)

@mrcina
nije isto. Za redmi note 3 pro je kenzo (Qualcomm Snapdragon) a za redmi note 3 je Hongmi (media tek)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 20:36   #3
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
nemam zabu na mobu


Uglavnom, da, trebaš internet bankarstvo imati (zaboravio sam da je moguće imati mZabu bez internet bankarstva).
Onda i ovako ako će kome trebati- kad se ulogiraš u internet bankarstvo> m-zaba> m-bankarstvo> Promjena> Promijeni uslugu> Želim ponovnu distribuciju aplikacije na mobitel i dalje pratiš upute.
Isto tako se i PBZ može prebaciti bez odlaska u banku.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 12:19   #4
I RBA također....pošalju ti porukom nove kodove..
Ataman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2019., 17:10   #5
Pokusavam instalirati M-Zabu, ali kad upisem pin svaki put mi se pojavljuje neka greska.
u cemu je stvar?
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2019., 20:02   #6
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
Pokusavam instalirati M-Zabu, ali kad upisem pin svaki put mi se pojavljuje neka greska.
u cemu je stvar?
Prvi put ulazis u aplikaciju? Trebaju ti aktivacijski kodovi (koje mozes dobiti ako imas e-zabu pa od tamo poslati zahtjev za redistribuciju koda ili ako ne onda trebas u poslovnicu).
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2019., 19:24   #7
da, prvi put. kodove sam dobila u poslovnici, ali svejedno ne radi.

vidim sad da i drugi imaju taj problem. izgleda da je nerjesiv.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2019., 11:25   #8
Drugi put aktiviraj aplikaciju u poslovnici. Obicno to odmah tamo i naprave (kazu ti da uneses i to je to). Moguce da je nesto poslo po zlu i kodovi vise ne vrijede.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 11:14   #9
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
Pokusavam instalirati M-Zabu, ali kad upisem pin svaki put mi se pojavljuje neka greska.
u cemu je stvar?
koja "neka greška"? važno je što piše.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2020., 12:07   #10
Aktivne li teme.
Ali pokusat cu...

Nije mi jasno kako mi se pod transakcijama uopce ne pokazuju neke za koje dobro znam da sam ih i kojeg datuma provela. U cemu je stvar?
Jedna je bila uplata s moje strane, a druga s tuđeg racuna na moj. Ni jedna ni druga se ne vide.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2020., 12:13   #11
Na internet bankarstvu se vide?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2020., 21:08   #12
Imam samo mobilno.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2020., 21:12   #13
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Aktivne li teme.
Ali pokusat cu...
Nije mi jasno kako mi se pod transakcijama uopce ne pokazuju neke za koje dobro znam da sam ih i kojeg datuma provela.

Pas mater, i ja sad gledam - u prometu mi sva sila crvenih iznosa, a onih zelenih tek jedan mjesečno?!? WTF?

Nego... jedino mi pada na pamet da si krivo zapamtila kojom karticom si plaćala.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2020., 18:45   #14
A nista, pitat cu njih u banci drugi put kad dođem.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.