Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 17:30   #1
Question Popravak, čišćenje objektiva

Fotić mi je skupa s objektivom (L 24-105mm) sa više od dva metra ljosnuo na pod (fotiću fala bogu nije ništa). Bio je u torbici, ali je izgleda pao bas na vrh objektiva i UV leća koju sam imala na njemu se razbila i navoj se toliko nabio na objektiv da ju više ne mogu odvrnuti. Komadi stakla su bili posvuda, a čini mi se da su nekako dospjeli i unutar samog objektiva. Motor i blenda u objektivu rade. Nadam se da su mi i leće unutar objektiva sve čitave.
Zanima me ima li netko iskustva sa popravljanjem objektiva, odnosno koliko će me koštati otvaranje samog objektiva i njegovo čišćenje (koje naravno vjerojatno ovisi o kvaliteti i cijeni samog objektiva).
Zna li netko nekoga tko bi mi to u Zagrebu popravio što kvalitetnije, ali za razuman iznos novaca?
Hvala!

Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:40   #2
Quote:
Hatshepsut kaže: Pogledaj post
Fotić mi je skupa s objektivom (L 24-105mm) sa više od dva metra ljosnuo na pod (fotiću fala bogu nije ništa). Bio je u torbici, ali je izgleda pao bas na vrh objektiva i UV leća koju sam imala na njemu se razbila i navoj se toliko nabio na objektiv da ju više ne mogu odvrnuti. Komadi stakla su bili posvuda, a čini mi se da su nekako dospjeli i unutar samog objektiva. Motor i blenda u objektivu rade. Nadam se da su mi i leće unutar objektiva sve čitave.
Zanima me ima li netko iskustva sa popravljanjem objektiva, odnosno koliko će me koštati otvaranje samog objektiva i njegovo čišćenje (koje naravno vjerojatno ovisi o kvaliteti i cijeni samog objektiva).
Zna li netko nekoga tko bi mi to u Zagrebu popravio što kvalitetnije, ali za razuman iznos novaca?
Hvala!

nikad bez sjenila, nikad UV filter jer si se sad uvjerila na svojoj koži o zaštiti koju daje

svake godine furam fotić na čišćenje kod njih, prezadovoljan kvalitetom
pogledaj na njihovoj stranici(link ispod) u meniju pod ''usluge'' imaš cjenik
http://www.photo-centar.hr/
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:10   #3
Quote:
Brada13 kaže: Pogledaj post
nikad bez sjenila, nikad UV filter jer si se sad uvjerila na svojoj koži o zaštiti koju daje

svake godine furam fotić na čišćenje kod njih, prezadovoljan kvalitetom
pogledaj na njihovoj stranici(link ispod) u meniju pod ''usluge'' imaš cjenik
http://www.photo-centar.hr/
Jbg, stavila bih sjenilo da je stalo u torbicu to sve skupa. Greška je više bila što je bio na rubu ormara i nije se pazilo
UV filter je super za zaštitu protiv grebanja leće samog objektiva, ali nije predviđeno da štiti od pada (očito)
Već vidim da će me to koštati puno s obzirom da je L objektiv (broj sati rada, procjena, čišćenje i eventualno podešavanje), ali znala sam da će sveukupno biti barem 50% originalne cijene objektiva.

Hvala puno!
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 22:03   #4
Quote:
Hatshepsut kaže: Pogledaj post
Fotić mi je skupa s objektivom (L 24-105mm) sa više od dva metra ljosnuo na pod (fotiću fala bogu nije ništa). Bio je u torbici, ali je izgleda pao bas na vrh objektiva i UV leća koju sam imala na njemu se razbila i navoj se toliko nabio na objektiv da ju više ne mogu odvrnuti. Komadi stakla su bili posvuda, a čini mi se da su nekako dospjeli i unutar samog objektiva. Motor i blenda u objektivu rade. Nadam se da su mi i leće unutar objektiva sve čitave.
Zanima me ima li netko iskustva sa popravljanjem objektiva, odnosno koliko će me koštati otvaranje samog objektiva i njegovo čišćenje (koje naravno vjerojatno ovisi o kvaliteti i cijeni samog objektiva).
Zna li netko nekoga tko bi mi to u Zagrebu popravio što kvalitetnije, ali za razuman iznos novaca?
Hvala!

http://www.fotoelektronikservis.hr/

Pitaj i kod njega, možda bude jeftinije ...
maks_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 23:46   #5
Joj maks, je li to onaj čovjek što radi u podrumu zgrade u ozaljskoj?
Njemu sam nosila stvari od šefa studija još dok sam na praksi bila, skroz sam zaboravila da postoji
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 12:42   #6
Quote:
Hatshepsut kaže: Pogledaj post
Joj maks, je li to onaj čovjek što radi u podrumu zgrade u ozaljskoj?
Njemu sam nosila stvari od šefa studija još dok sam na praksi bila, skroz sam zaboravila da postoji
Je, to je taj
Iako mu poslovni prostor nije baš reprezentativan, zna posel a i nije preskup.
maks_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 23:14   #7
Quote:
maks_hr kaže: Pogledaj post
Je, to je taj
Iako mu poslovni prostor nije baš reprezentativan, zna posel a i nije preskup.
Ma baš me briga i da radi na ulici ko zubari u Indiji. Sam da on meni to popravi
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:51   #8
Imam jedan objektiv koji ima koje zrno prašine s donje strane, jel ima netko ovdje na području Zagreba ko se u to razumije da mi to očisti, pa mu platim? Nije mi potrebno čišćenje njega cijelog za 375 kuna u servisu, vidim na youtube-u da to traje 15 minuta, al nebi baš sam dirao...
daniel2809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2018., 18:20   #9
Podešavanje objektiva

Pozdrav ekipi!
Da li na području Zagreba ima servis ili osoba koja radi podešavanje (kalibriranje) objektiva Tokina?
petmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 13:57   #10
ne da nema u Zagrebu nego nema nigdje u Europi osim u Nizozemskoj
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 10:09   #11
Quote:
petmar kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi!
Da li na području Zagreba ima servis ili osoba koja radi podešavanje (kalibriranje) objektiva Tokina?
ajd pitaj Filipa Lolića na lumis.hr, nema tko ga ne hvali

nije Zagreb, ali je HR
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.