Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 20:22   #1
Lightbulb Ima li što novoga?

svratio ja nakon nekog vremena

pa otvorio temu

https://www.forum.hr/showthread.php?t=993845

mislim, ono, to je sada u điru, puni mediji i gripe i raka pa da malo prodiskutiramo

pa opet dođoh da vidim odgovore, a tema zatvorena

Zašto?

Ako je povod zadnji post od moda, on uopće nije točan i svaki medicinar to zna.

Zašto ne dopustiti da forumaši o tome diskutiraju?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 22:14   #2
Naravno da je ono što je kolegica rekla točno. "A widespread occurrence of an infectious disease in a community at a particular time" je, štoviše, enciklopedijska definicija epidemije.

Vjerojatno te buni semantička sličnost pojmova epidemija i epidemiologija - epidemiolozi se bave i pojavnošću drugih (svih) bolesti u populaciji, ali epidemija je vezana isključivo za prijenosne odnosno zarazne bolesti.

Drugim riječima, nigdje i nikada nije proglašena "epidemija raka" (niti će biti) pa osobno zaista ne vidim potrebu za temom "Zašto Ministarstvo zdravstva RH nije proglasilo epidemiju raka". Jer, time i nestaje eventualna povezanost problematike velike smrtnosti od karcinoma u RH s politikom i PDF Politika.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:43   #3
Nikada i nigdje nije proglašena epidemija smijeha pa se čuje takav termin, nedavno čuh na radiju termin epidemija stresa, ali nije proglašena epidemija stresa.

Dok god vi budete zatvoreni u svoje okvire nećete vidjeti dalje od svog malog prsta.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.