Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 23:22   #1
Zašto je ugašena tema Hasanbegović?

Na forum.hr već poduže vrijeme ne postoji tema Zlatko Hasanbegović. Zatvorena je, koliko se sjećam, s poprilično dvojbenim izgovorom, da se događaju sukobi, flejmanja, oftopičarenja... ali nije zatvorena privremeno, kao što je uobičajeno, nego, izgleda, trajno.

To mi se čini potpuno neprihvatljivim. Hasanbegović je legalan zastupnik u Hrvatskom saboru, sigurna sam da bi njegova tema, da postoji, bila sasvim pristojno posjećena. A ako u vezi s postovima pojedinih forumaša ima ičega što se kosi s pravilima foruma, to se da riješiti vrlo jednostavno, kao i na svim drugim temama: tako da moderatori rade svoj posao.

Zbog čega ja ili bilo tko drugi ne možemo pisati i komentirati događanja i djelovanje hrvatskog saborskog zastupnika Zlatka Hasanbegovića, ako to možemo o bilo kome tko je na bilo koji način vezan uz politiku - i hrvatsku, i europsku i svjetsku ?

Zahvaljujem na odgovoru.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Old 19.02.2017., 23:48   #2
Ja sam isto za to da se tema ponovno otvori, a problem "povijesnih" postova bi se mogao riješiti strožim moderiranjem, ono, ako netko pokrene takvu temu, opaliti mu bančugu od 3 dana, pa više neće.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 19.02.2017., 23:53   #3
Pridružujem se upitu i podsjećam da sam isto pitanje problematizirao pred neko vrijeme na ovim virtualnim stranicama. Slučaj teme Zlatka Hasanbegovića je svojevrsna iznimka na ovom forumu. Još se nije dogodilo da tema nekog aktualnog političara bude predmetom cenzure i blokiranja mogućnosti rasprave kao što je to slučaj s njegovom temom. Riječ je svakako o osobi koja može osigurati polemiku, donijeti obilje klikova i povećanu čitanost što bi vlasniku foruma po nekoj logici trebalo odgovarati, a opet tema je zaključana, a opravdanja za taj postupak koja se nude su pak krajnje neuvjerljiva. Rješenje problema iz svih kuteva nas vodi na propitivanje kvalitete obavljanja moderatorskog posla. Ukoliko aktualna ekipa nije sposobna odgovoriti na izazove kakve predstavlja tema o Hasanbegoviću i sličnima, možda ne bi bilo zgorega umjesto postupaka koji liče na cenzuru neprimjerenu vremenu u kojem živimo razmisliti o "osvježavanju" moderatorskih kadrova.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 20.02.2017., 00:06   #4
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Pridružujem se upitu i podsjećam da sam isto pitanje problematizirao pred neko vrijeme na ovim virtualnim stranicama. Slučaj teme Zlatka Hasanbegovića je svojevrsna iznimka na ovom forumu. Još se nije dogodilo da tema nekog aktualnog političara bude predmetom cenzure i blokiranja mogućnosti rasprave kao što je to slučaj s njegovom temom...
Da, sjećam se, i sama sam sudjelovala u raspravi o načinu moderiranja te teme, a nakon toga tema je potpuno ugašena. Otad je prošlo puno vremena, nadam se da su se moderatori "dozvali pameti" i postali svjesni toga da temu treba moderirati (ma kako pristrano), ali ne i zatvoriti, jer tema ima potpuno "legalno" pravo postojati, kao tema o aktualnom i (vrlo) djelujućem hrvatskom saborskom zastupniku. Koliko god se on i njegovo djelovanje nekom sviđalo, ili ne.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Old 20.02.2017., 00:56   #5
Pridruzujem se čuđenju i pozivam na otvaranje teme.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 20.02.2017., 09:01   #6
Da, otvorite temu.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 20.02.2017., 13:08   #7
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ja sam isto za to da se tema ponovno otvori, a problem "povijesnih" postova bi se mogao riješiti strožim moderiranjem, ono, ako netko pokrene takvu temu, opaliti mu bančugu od 3 dana, pa više neće.
Jedan od osnovnih razloga je upravo to i postalo nam je bez veze slat ljude u ban i davat kartone za potpuno iste stvari i to višekratno.

Ali dobro da ne širimo priču predmetna tema se neće otvorit jer više nije ministar ali neka dobra duša slobodna je otvorit temu o saborskom zastupniku Hasanbegoviću a jedini uvjet je dobar uvodni post.

Može lock.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 20.02.2017., 13:12   #8
Dakle, ovo je uvjerljivo najgluplje opravdanje koje je itko ikada ponudio. Mislim da se čak niti onaj bivši ministar iz Silikonske doline ne bi dosjetio glupljem, a pri tom se svjedoči i licemjerje pošto aposlutno nitko nikada nije trebao ispočetka otvorat temu o bilo kojem političaru već se to vrlo elegantno i jednostavno rješilo tako što bi moderatori postojećoj temi samo promjenili naslov.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 20.02.2017., 13:16   #9
Slobodan si mislit šta hoćeš a dok si smišljao ovaj post mogao si recimo temu otvorit nije to toliko teško. Mislim mogu i ja ali za nebitnog saborskog zastupnika koji ništa hvale vrijedno u ovom sazivu nije napravio mi se naprosto neda. Dakle nije do mene-nas nego do nekog tko ima volje.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 20.02.2017., 14:14   #10
Eto, vjerujem da je ovo prihvatljivo rjesenje: stara tema se nece otvarati (zbog bezbrojnih problema koje je generirala), ali moze biti otvorena nova tema za potrebe diskusije o saborskom zastupniku Hasanbegovicu. Sukladno nuznosti zasnovanoj na proslim iskustvima pa i eksplicitnim prijedlozima ovdje u temi, skretanje teme na WW2 i druge povijesne udice ce biti ce biti ostro obeshrabrivano.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.