Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 16:58   #1
Slušne/vidne senzacije pri buđenju iz sna

Vjerojatno se o tome vec negdje raspravljalo, ali ne mogu naci, pa lijepo molim moderatore da spoje s odgovarajucom temom ukoliko postoji.

Dakle o cemu se radi.
Sigurna sam da je masa ljudi u jedan ili vise navrata dozivjela isto, meni se u zadnje vrijeme dosta cesto događa a ne znam dovoljno o tome, pa lovim iskusnije i upucenije.

To je onaj moment kad te "nesto" probudi, najcesce ujutro (ne usred noci) i to "nesto" ima svoj zvuk / obris, ali nisi siguran da si to zbilja čuo / vidio ili se radi o snu, nekakvom triku kojeg mozak izvede ili štoveć. Ono sto je sigurno jest da se nisi probudio "sam od sebe", prirodno, nego poput zvonjave alarma - nesto je naprasno prekinulo san i dovelo do naglog buđenja.

Danas ujutro me probudio zvuk koraka ispred sobe nakon kojeg je uslijedio zvuk zatvaranja ulaznih vrata. Vrata sobe su nam stalno otvorena, zvuk je bio dovoljno jasan i glasan i razumljiv da me probudio unatoc zvuku kiše s aplikacije (beba spava uz to).
Dakle nesumnjivo sam "čula" te potpetice i ta vrata i to me maltene trgnulo iz sna. Cijelog sna se sjecam i znam da nisam sanjala kako netko hoda ili prolazi kroz vrata.

Nitko nije dolazio kod nas, ispod prozora su mi stepenice pa se jako cuje koracanje po njima, ali nikog nije bilo. Doma smo beba i ja, muz otisao na posao par sati prije, a mene bude tuđi koraci i stara šugava škripava ulazna vrata. Trznem se, otvorim oci, ostanem pola minute ukipljena, osluskujem...beba se za koju sekundu isto pocela meskoljiti i sigurna sam da je i nju zbudilo isto sto i mene.

To mi se puno puta dosad dogodilo i iako me prvu sekundu zna splašiti jer me naglo trgne iz sna, kolko god dubok ili povrsan bio, ali nisam o tome previse razmisljala jer sam smatrala da se radi o nekoj vrsti "trika" kojeg mozak izvede u toj milisekundi buđenja iz sna.

Iako je dozivljaj vrlo vrlo stvaran i maltene opipljiv - dala bih desnu ruku u vatru da netko zaista hoda ispred vrata, prolazi, otvara/zatvara... Cak mogu odrediti iz kokeg se dijela kuce cuje, iz koje sobe, hodnika... Kuca je puna drvenarije i stara pa je lako cuti kad se netko krece po njoj.

Danas sam bas odlucila postaviti temu na forumu jer sam prvi put (kolko se sjecam) cula koracanje potpetica, pravih zenskih stikli i to me iznenadilo.... Obicno cujem koracanje u smislu dodira noge s tlom - imamo stari brodski pod koji karakteristicno podnosi tezinu pa apsolutno sve sto prodje po njemu proizvodi zvuk.
U par navrata sam uhvatila, kroz trepavice, pokret ili sjenu nekoga u pokretu ali to je bilo toliko kratko i nejasno da ne bih uopce obracala pozornost. I to se događa vrlo rijetko, dok zvukove cujem cesce.

Zasto se pojavljuju te zvucne senzacije, jel to samo nekakav mehanizam budjenja iz sna ili nesto drugo? Jel se nekome dogodilo da, osim zvuka, uspije i vidjeti neku kretnju, pokret...? Ima li to kakvu znanstveno objasnjivu podlogu, i ako ima - moze link ili nesto, interesira me a uopce ne znam otkud bih pocela traziti.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:39   #2
Ja imam taj osjećaj kao da čujem glasove, ali ono kao polusan, potpuno svjestan da sam u polu snu i ne smatram to nekim problemom.

Ali evo sinoć taman sam usnio ili već bio u usnulom stanju i probudio me neki zvuk tipa PING, možda je bio neki zvuk vani, pa ga ja tako u snu doživio, ali nije sličio na ništa poznato i probudio me.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:05   #3
To za "ping" sam cula da se zna desiti neposredno prije astralnog putovanja, ping i glasno zujanje...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:39   #4
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Zasto se pojavljuju te zvucne senzacije, jel to samo nekakav mehanizam budjenja iz sna ili nesto drugo? Jel se nekome dogodilo da, osim zvuka, uspije i vidjeti neku kretnju, pokret...? Ima li to kakvu znanstveno objasnjivu podlogu, i ako ima - moze link ili nesto, interesira me a uopce ne znam otkud bih pocela traziti.
To ti se stručno zove hipnagogija (eng. hypnagogia). To ti je prijelazna faza stanja svijesti kako se netko budi iz sna ali još uvijek mozak sasvim nije došao do stanja potpune budnosti. Osim da se zna događati kako se netko budi, neki dolaze (prirodno) do istog stanja kako idu spavati a i namjerno meditacijom da bi izazvali svakakva druga stanja i iskustva.

Sve što si opisala (i pukovnikz) su i drugi doživjeli, i još svakakve druge halucinacije.

Zadnje uređivanje Empyreus : 28.02.2017. at 14:07.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:08   #5
Ooo hvala na info! Idem na guglo saznati nesto vise....
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.