Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2017., 08:56   #1
Prekid nakon 5 godina veze - jedinstvena situacija

Evo da vam ispričam moju situaciju, jedinstvena je vjerujte, radi se o dugoj vezi -5 godina. Prije prekida bilo je 'padova', npr.- negdje nakon godinu i pol moja tadašnja cura je počela biti nesigurna-napisala mi je da nije ushičeno kao na početku veze, ne falim joj toliko ko prije kada se ne vidimo više dana i nema veliku potrebu da mi se javi, te je na kraju završilo tako da je rekla da se ne vidi više samnom u vezi i da je bolje da ne radimo pauzu, nakon toga smo se nakon par dana vidjeli-ona je napravila onako nezadovoljan pogled kad smo se sreli i rekla da ide na bus i da se ne vidi više samnom u vezi, ja sam krenuo za njom u bus i nakon 20 min voznje busom mi smo se poceli ljubiti i kasnije je sve bilo ok taj dan i pozdravila me s smješkom na kraju izlaska- "čujemo se, vidimo se". I kroz potekle godine veze nakon toga je ona meni više puta rekla/napisala da me voli, da joj falim, da jedva ceka da me vidi, da sam ja njezina ljubav i puno lijepih trenutaka smo prošli koji sami za sebe govore da je sve ok i da je ovo prije kada je rekla da se ne vidi vise u vezi bila samo prolazna faza-npr- prošle godine neke od situacija-> ja dolazim da se vidimo a ona onako okrene leđa da ju ja zagrlim od iza jer je to voljela, ležimo na klupici i ona meni u krilu te ona uzme moju ruku (dlan) i protrlja ju uz svoje lice itd. Uz te lijepe trenutke znalo je biti i dana da su se zaredali isti izlasci uglavnom u zimskim mjesecima (šetnja po gradu i sjedenje na klupi) pa nam je znalo biti dosadno ponekad, ali sve u svemu nije bilo vecih problema. Odnose smo imali sve do 4. godine veze i onda smo najednom prestali- ona je dobila neku infekciju dolje, pa je prestala piti tablete za kontracepciju koje je inace koristila protiv akni (imala je probleme s hormonima), i onda je u 8mj prosle godine oboljela što je vjerovatno utjecalo na ono što se desilo. Ugl bila je u depresiji jer joj se prijatelji nisu javljali vise na facebooku i jedna cura s kojoj se ona prije družila ju je maknula bez razloga, mislila je da je problem u njoj i znala je plakati radi toga te je to dovelo do Psihoze, manično - depresivne prihoze i od tada je sve do sada pije lijekove i ide još u dnevnu bolnicu (6-7 mjeseci). Ima sve simptome koji se spominju iz Psihozu-deluzije, smijanje bez razloga, zaboravljivost, poremečaj u ritmu spavanja-pocela je ic spavat u 8h itd. Ja sam njoj bio potpora i nisam ju ostavio,izvještavao sam njezinu mamu o tome kakvo je njeno stanje kad se vidimo, govorio joj da se ne smije bez razloga, brinuo sam se o njoj u određenim situacijama-kada je kupila u Zetu mjesecni pokaz za samo 6 dana pred kraj mjeseca ja sam bio taj koji je isao razgovarati s gospodjom da joj vrati novce, kada je završila u bolnici gdje je morala ležati jer su joj se vratili simptomi (smijanje itd.) dolazio sam joj u posjetu i kupovao stvari koje voli jesti jer sam pamtio to sve i znao sam sto ona voli te sam joj pomogao da se obuče kako bi se mogli ići šetati oko bolnice po zraku (jer je bila sva sedirana od 4 lijeka koje je pila). Inače sam se prema njoj uvijek dobro odnosio-kada joj je tesko obuc jaknu da bi joj pridržao 1 rukav, kada joj majica iza leđa loše stoji ja joj popravim, kada ide na wc ja joj pridržim torbu i ponekad čak pitam jel joj tesko da pridrzim, kada je nekontrolirano trosila svoje novce zbog same patologije svoje bolesti (Psihoze) ja sam joj rekao da ne baca novce na gluposti da moze vrijednije stvari kupiti s njima (Kupovala je svaki puta kada se vidimo pistacije od 30kn, ali svaki puta) itd. I onda se to desilo, negdje 2 tjedna od kada je prestala ležati u bolnici i kada su ju pustili doma-počela je opet ići na tu dnevnu bolnicu, i jednom mi stigne poruka da me prevarila s jednim deckom s psihijatrije koji ide na tu dnevnu bolnicu (poljubila ga). Rekla je da bolje da bude sama bez dečka, da nebi mogla biti samnom nakon toga što je napravila (po meni prazan izgovor), da ne želi imati dečka, njemu je rekla kao da ne želi biti s njim. Nakon toga nismo se culi 1 dan, ja se njoj javio i rekao da ne mora biti sama bez decka, ona je stalno pisala da ne zeli imat decka, te je rekla da su se opet puljubili, rekla je također da se on njoj ne svidja toliko da bi bila s njim nego da se samo bare, da nisu u vezi, siguran sam da ona tako misli i kasnije se u jednoj poruci također to potvrdilo da ona zbilja misli da se samo bare. Rekla je da nama falilo strasti/sexa da se zato to desilo, kod nas je bilo strasti i to baš u periodu kada je bila bolesna negdje 2 mj prije nego se ovo desilo-'trljali' smo se u šumi i kasnije kod nje doma na njenom krevetu u 'doggy style' smo se 'trljali od iza, ali nismo mogli imati odnos jer je imala te dane u mjesecu a kada sam joj taj trenutak spomenuo i rekao da je bilo strasti u zadnje vrijeme napisala je 'nebitno', inace sve do zadnjeg je bilo ok medju nama-drzali se za ruke ko i uvijek, poljupci, uvijek ju hvato za guzu i dr. Meni se cini da ona nije bila svjesna koliko je njeno stanje utjecalo na našu vezu, naši izlasci su izgledali tako da je ona znala bit pospana u sred dana od tableta, smijala se, imala deluzije, zaboravljiva-kada bi izasla iz wc zaboravila bi gdje ju cekam i da je nedavno čak morala biti hospitalizirana na tjedan i pol jer su joj se vratili simptomi- za nju trebalo biti najvažnije da njoj bude bolje i da sam ja njoj potpora, a ona spominje strast/sex, koji bi normalan decko sad u njenom stanju išao davat povoda za time da kad vidi da je njegova cura troma od lijekova i da se smije bez razloga odnosno da nije svoja, meni je bilo najvaznije da ona ozdravi.

Kako je došlo do prijevare- taj lik koji ide na tu dnevnu bolnicu, išao je s njom od pocetka na te radionice te je stariji od nje 7 godina i ima Shizofreniju, negdje u 9mj prosle godine on se njoj upucavao ali ga je ona odbila i rekla je da ima decka vec 4 godine (to mi je sama rekla tada u 9mj i inace mi je uvijek govorila kad su joj se decki znali upucavati kroz nasu vezu), i kasnije nakon negdje 3 i pol mj- on je njoj poceo slati proste poruke, to je nju privuklo i htjela se bariti s njime te je tako doslo do prijevare (poljupca). Po meni je nju on debelo izmanipulirao jer je imao svo vrijeme ovog svijeta, 3 puta na tjedan, a ona kakva je inace-slaba kao osoba, lakovjerna, povucena i mirna cura + psihicki bolesna tada i izmorena od dosade jer je po cijele dane doma-nije imala bas šanse da se odupre. Njoj se prije nije dalo dolazit na te radionice prije nit zbog njega nit radi nekog drugoga, te se i po tome vidi da je ona njega tek pocela dozivljavati nakon sto je on poceo slati proste poruke, da joj se zbilja svidjao prevarila bi me 3mj ranije kad joj se on upucavao. Ona mi je napisala da nije imala potrebe za time prije (sex/proste poruke) nego da joj je vjerovatno on potaknuo zelju za time s tim porukama.

Kada se ja stavim na njeno mjesto, ja sam bio netko tko je bio tada manje interesantan jer smo dugo bili zajedno, a on nova osoba koja je njoj slala te proste poruke koje su njoj bile kao osvježenje, nije razmisljala sto smo sve zajedno prosli, i koliko puno stvari se dokazalo u našoj vezi te koliko je sama naša veza vrijedna. Neznam šta reči, kako neka cura može tako nešto napraviti decku koji se brinuo za nju kada je njoj loše. Ona je inace dosta nezrela u glavi, cijeni te poruke i dop kao neka mala klinka-rekla je da joj vise pašu njegove poruke nego moje, ja kada sam to cuo sam mislio da se razgovaram s nekom curom koja ima 13-14 godina, kako neka cura s 24 godine moze biti toliko neozbiljna. Inace nije toliko interesantna i zabavna kao osoba te prica puno manje od mene. Kada usporedimo mene i nju- ja završavam fakultet te imam izvrstan prosjek, vozim auto i obavljam sve obaveze doma, a ona: ispisala se s tog istog fakulteta na kojem smo se upoznali,boji se vožnje, od 5 godina nakon ispisa s faxa ona ima 4 godine staža u sjedenju doma te je usput dobila više otkaza jer nije bila sposobna radit, po cijele dane je doma i ja sam joj bio sve u ovih 5 godina, nije imala prijatelje i samo se samnom cula i viđala (ponekad rijetko je znala 2-3 puta u godini se nać s nekom curom iz srednje na kavi). Rekla je više puta prošle godine da se njoj neda tražiti posao i učiti, zbilja velika neozbiljnost i nezrelost s njene strane, neda joj se raditi a troši novce od svojih doma i živi im na grbači, a ja se za to vrijeme mučim na faxu da savladam teško gradivo, seminare, završni i diplomski i gubim zivce na vozackom. Ja sam tijekom veze bio uvijek onaj koji je bio povod za smijeh, zezanciju, zabavu itd., ja sam bio uvijek taj koji bi nju nasmijao a ona mene ne toliko cesto i inace puno manje prica od mene (ne samo samnom nek i kada je u društvu-vecinom postavi 1-2 pitanja nekome od 4 ljudi na kavi i odgovara ak se nju nesto pita).

Po mom mišljenju ja sam napravio ono što bi svaki dobar decko napravio i reagirao da se nađe u takvoj situaciji, najvaznije mi je bilo da se njoj stanje popravi, brinuo sam se za nju kada smo se viđali i dolazio u bolnicu itd., i ne vidim kome bi u takvoj situaciji palo na pamet slati proste poruke svom partneru. Pitam se često 'kako je mogla', kako bi neka normalna osoba mogla tako nešto napraviti posebice ako si se brinuo o njoj, zapravo je stvar u tome da u ovom slucaju nije rijec o normalnoj osobi s obzirom da je psihicki bolesna, ako je to imalo utjecaja. Prošlo je negdje mjesec i pol od kad se nismo čuli.

Neznam kakvo mišljenje vi imate o svemu ovome, slobodno napišite komentar, meni je prekid teško pao te nisam prvih tjedan i pol jeo niti spavao normalno, nisam imao volje za ništa.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 09:13   #2
Nadji neku normalnu
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:14   #3
I da ostanes s njom zivot ti ne bi bio lagan.
Njena bolest nije neka prehlada koja odjednom prodje.
Naravno da si joj pomogao koliko si mogao,ali ti si samo obican covjek.
Njoj zaista treba ozbiljna strucna pomoc da se zalijeci osposobi i stane na noge..
Vasa veza ne moze normalno funkcionirati ni u kojem pogledu sve dok je ona ovakva...

Nisam sigurna koja je poanta tvog ppsta?
Opisao si nam djelove vase veze i njeno ponasanje,probleme..

Pitanje koje zelis postaviti je?
Osim naseg misljenja..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:15   #4
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nadji neku normalnu
Da znam, to s Psihozom se desilo tek kada smo bili zajedno 4.5 godine, nije oduvijek bila takva, bila je malo čudna/usporena što su i moji doma rekli, ali ništa tog tipa. Počeo sam istraživati o toj bolesti, i saznao da se ona prenosi genetski stoga je imala predispozicije da ju aktivira, taj njen stres je aktivirao to sve.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:22   #5
Quote:
bigultramovies kaže: Pogledaj post
Da znam, to s Psihozom se desilo tek kada smo bili zajedno 4.5 godine, nije oduvijek bila takva, bila je malo čudna/usporena što su i moji doma rekli, ali ništa tog tipa. Počeo sam istraživati o toj bolesti, i saznao da se ona prenosi genetski stoga je imala predispozicije da ju aktivira, taj njen stres je aktivirao to sve.
Koji stres?
Stresno je odustat od faksa i glumiti gljivu doma, trošiti novce od roditelja već 5 godina
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:27   #6
Ti si dobar. Ona je loša. :modlock:
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:41   #7
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Koji stres?
Stresno je odustat od faksa i glumiti gljivu doma, trošiti novce od roditelja već 5 godina
Stres- ljudi su joj se prestali javljati i nisu joj odgovarali na poruke, neki su ju micali s facebooka, ona je to uzela k srcu mislila je da nešto nije u redu s njom, da ona ljudima brzo dosadi i bila u depresiji, znala je uz plač otić spavati, i pisala mi kako nema prijatelja s kim je bliska. Ja sam njoj rekao da treba biti sretna s onime sto ima, mene, kuću, na toplom je, ima svoju obitelj koja se brine za nju i decka koji ju voli. Ona živi na selu, ima životinje doma- pse, svinje, macke, kokosi, patke, da se samo o njima brine ili da pomogne svojima doma nebi joj bilo nikada dosadno niti bi ju brinulo to što joj se ljudi ne javljaju, i kada već nema posao mogla je svaki dan ručak napraviti za svoje doma, ali ne njezini su njoj i to trebali govoriti.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:53   #8
Ukoliko se brines za nekog kad je lose, zar to znaci da ti je ta osoba 'duzna' nesto? Zar ti je tvoja bivsa cura duzna ostati s tobom u vezi jer si "bio uz nju kad je bila lose", makar te vise ne voli? Zar ti uopce zelis uza sebe imati osobu koja ostaje s tobom iz osjecaja odgovornosti i zahvale, koja je tu jer osjeca duznost i "to je fer potez", a ne zato sto te voli i stvarno zeli biti s tobom?

Moja prica je slicna, nije tvoja situacija toliko jedinstvena nazalost.
Godinama sam bila lose, fakat lose. Bez psihoze, alì ne pretjerano daleko. Moj bivsi muz je bio uz mene, ali kad smo poceli razgovarati o rastavi i on sam je shvatio da ni njegovi osjecaji prema meni ne sezu dublje od prijateljskih u kombinaciji sa navikom i time da smo fakat kompatibilni po osobnosti.

Niti sam ja htjela da on u teskim trenutcima ostane uz mene zbog osjecaja obveze i onog "pa neces ju ostavit kad je na dnu", niti sam ja htjela ostati s njim jer sam mu toliko duzna.
On zavrijedjuje osobu koja mu moze pruziti puno vise od mene, a to nema veze sa mojom psihom. Zasluzuje nekog tko ce ga, prosto receno - voljeti.

Psihicki problemi su sranje, piti krive tablete je sranje, ali to ne znaci da je svaki postupak izazvan iskljucivo time. I mi smo ljudi koji imaju osjecaje ne nuzno izazvane tabletama.

Iz tvog posta nemam dojam da si ti njoj nesebicno pomagao niti da ju pretjerano cijenis - vise cijenis ono sto si ti radio za nju i time sebe stavljas u ulogu spasitelja i patnika, a vjeruj mi, to se osjeti.
Nju taj drugi decko nije iskoristio kako ti to tvrdis. Ukoliko ona ima poslovnu sposobnost onda je i vise nego spremna samostalno donositi odluke, makar bila "luda" i smijala se bez razloga.

Ja sam godinama bila mrtva iznutra i prezivljavala na ostatcima emocija iz nekog perioda dok nisam bila takva, a onda je u moj zivot usao netko zbog kog sam se osjetila poput klinke. I to nije negativno - to je ljubav.
Da je bilo prikladno - nije; da sam to htjela - nisam; da dam imala ikakav utjecaj na to sve - takodjer ne.

Iako nista nije bilo izmedju nas on mi je pokazao da postoji cijeli jedan spektar emocija koji sam zakopala i zaboravila, ali kad ih jednom osvjestis nema teorije da se vratis u vezu iz navike.

Niti ti pases njoj niti ona tebi.
Sto uopce zelis postici ovom temom osim tapsanja po ramenu u stilu "ti si nesebicni heroj, a ona sebicno djubre"?
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:56   #9
Nema tu nikakvog stresa, samo teška bolest.


Ne postoji ništa što ti sad možeš učiniti da bi stvari bile onakvima kakve ti želiš da budu. Djevojka je bolesna, treba stručnu pomoć, tebe ne želi uz sebe, ti se trebaš maknuti koliko god možeš. Nije lako, naravno, ali i zbog sebe i zbog nje moraš se što je više moguće odmaknuti od te situacije.
Možda, kad prođe dovoljno vremena, kad ona bude ponovno dobro (ili barem koliko-toliko dobro) ona shvati što je izgubila kad je tebe otjerala. A možda ispadne da je upravo prekid s njom bilo ono što joj je trebalo.
Nemoj se čut s njom, nemoj se viđat s njom, živi svoj život, i drugi mladi prekidaju veze od 5 godina, smij se, izlazi, pojebi nešto negdje usput (koristi kondom pritom ), bit će drugih djevojaka, bit će sreće, bit će veselja, bit će tuge... Nisi odgovoran za tu curu, koliko god bio nakon 5 godina uz nju vezan.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 11:06   #10
Moram priznati da sam temeljito razocarana u nas obrazovni sustav...jer...kako je, naime, uopce moguce da netko pred zavrsetak fakulteta bude toliko ne-osposobljen za pismenost i komunikaciju na adekvatno akademskom nivou
Jesi ti, momak, siguran da is'o si na vakultet?

A na ovo ostalo, sto reci neg -tesko je odrzati vezu s ljudima cije pretpostavke psihickog
"ozdravljivanja" traze hospitalizaciju ili zescu medikamentoznu terapiju, a garancije nema.
Ruzno je reci, ali zivot s takvim osobama zahtijeva masu strpljenja i konstantna odricanja (svi koji tvrde drugacije, nemaju ni poslovnog ni zivotnog, s time, iskustva)
Mislim, lijepo je -u ime ljubavi- biti ciji oslonac, absorber tudjih nesreca i strahova, glavni "krivac" za svako proslo, sadasnje il buduce sranje; al dopizdi nakon nekog vremena.
U tvom slucaju, mozda se cak i ne radi o svemirskoj ljubavi prema oboljeloj, nego vise o ljutnji, ogorcenosti....uvrijedjenosti stajaznam koja te vraca k njoj po tu neku potvrdu za sva nesebicna tvoja davanja i bivanja uz nju, ali, ako mrvicu bolje razmislis, nije li ti upravo ucinila uslugu? Zamisli kakva bi pizda u -pogotovo tudjim, a i svojim vjerojatno- ocima ispao da si ti taj koji ostavlja bolesnu curu.
Decko dragi, dovoljno si mlad da ostvaris sve sto zamislis. Tesko da bi ti u tome necije psihoze pomogle. Njoj pozeli srecu, dapace, covjek koji je u slicnim problemima kao i ona mozda bi ju mogao i daleko bolje, od tebe, razumijeti. Ne uskrati joj pomoc ako ikad joj takva bude trebala, ali distanciraj se na bezbjedno prijateljsku udaljenost i cuvaj svoje mentalno zdravlje.
Hajd zivio!
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:32   #11
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Ukoliko se brines za nekog kad je lose, zar to znaci da ti je ta osoba 'duzna' nesto? Zar ti je tvoja bivsa cura duzna ostati s tobom u vezi jer si "bio uz nju kad je bila lose", makar te vise ne voli? Zar ti uopce zelis uza sebe imati osobu koja ostaje s tobom iz osjecaja odgovornosti i zahvale, koja je tu jer osjeca duznost i "to je fer potez", a ne zato sto te voli i stvarno zeli biti s tobom?

Moja prica je slicna, nije tvoja situacija toliko jedinstvena nazalost.
Godinama sam bila lose, fakat lose. Bez psihoze, alì ne pretjerano daleko. Moj bivsi muz je bio uz mene, ali kad smo poceli razgovarati o rastavi i on sam je shvatio da ni njegovi osjecaji prema meni ne sezu dublje od prijateljskih u kombinaciji sa navikom i time da smo fakat kompatibilni po osobnosti.

Niti sam ja htjela da on u teskim trenutcima ostane uz mene zbog osjecaja obveze i onog "pa neces ju ostavit kad je na dnu", niti sam ja htjela ostati s njim jer sam mu toliko duzna.
On zavrijedjuje osobu koja mu moze pruziti puno vise od mene, a to nema veze sa mojom psihom. Zasluzuje nekog tko ce ga, prosto receno - voljeti.

Psihicki problemi su sranje, piti krive tablete je sranje, ali to ne znaci da je svaki postupak izazvan iskljucivo time. I mi smo ljudi koji imaju osjecaje ne nuzno izazvane tabletama.

Iz tvog posta nemam dojam da si ti njoj nesebicno pomagao niti da ju pretjerano cijenis - vise cijenis ono sto si ti radio za nju i time sebe stavljas u ulogu spasitelja i patnika, a vjeruj mi, to se osjeti.
Nju taj drugi decko nije iskoristio kako ti to tvrdis. Ukoliko ona ima poslovnu sposobnost onda je i vise nego spremna samostalno donositi odluke, makar bila "luda" i smijala se bez razloga.

Ja sam godinama bila mrtva iznutra i prezivljavala na ostatcima emocija iz nekog perioda dok nisam bila takva, a onda je u moj zivot usao netko zbog kog sam se osjetila poput klinke. I to nije negativno - to je ljubav.
Da je bilo prikladno - nije; da sam to htjela - nisam; da dam imala ikakav utjecaj na to sve - takodjer ne.

Iako nista nije bilo izmedju nas on mi je pokazao da postoji cijeli jedan spektar emocija koji sam zakopala i zaboravila, ali kad ih jednom osvjestis nema teorije da se vratis u vezu iz navike.

Niti ti pases njoj niti ona tebi.
Sto uopce zelis postici ovom temom osim tapsanja po ramenu u stilu "ti si nesebicni heroj, a ona sebicno djubre"?
Nisam ja ništa u ovih 5 godina veze radio s namjerom da ja time nešto zaslužim, da bi ja mogao reći- napravio sam to i to za tebe i sada moraš biti samnom, to sve što sam ja radio je bilo spontano bez ikakvih posebnih namjera i zahtjeva, jer sam se dobro osjecao da njoj ugodim/pomognem i da nju vidim sretnu. Da ju ne cijenim onda bi otišao čim je završila na psihijatriji, jer su njezini rekli da ak se njoj stanje ne popravi da idem da tražim bolje. Nema ona poslovnu sposobnost te se prema vezi kao i prema drugim stvarima (poslu) odnosila nezrelo. Večina modernijih žena koje još nisu ozbiljne žive u trenutku, i ne vide ništa između toga.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:50   #12
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Ukoliko se brines za nekog kad je lose, zar to znaci da ti je ta osoba 'duzna' nesto? Zar ti je tvoja bivsa cura duzna ostati s tobom u vezi jer si "bio uz nju kad je bila lose", makar te vise ne voli? Zar ti uopce zelis uza sebe imati osobu koja ostaje s tobom iz osjecaja odgovornosti i zahvale, koja je tu jer osjeca duznost i "to je fer potez", a ne zato sto te voli i stvarno zeli biti s tobom?

Moja prica je slicna, nije tvoja situacija toliko jedinstvena nazalost.
Godinama sam bila lose, fakat lose. Bez psihoze, alì ne pretjerano daleko. Moj bivsi muz je bio uz mene, ali kad smo poceli razgovarati o rastavi i on sam je shvatio da ni njegovi osjecaji prema meni ne sezu dublje od prijateljskih u kombinaciji sa navikom i time da smo fakat kompatibilni po osobnosti.

Niti sam ja htjela da on u teskim trenutcima ostane uz mene zbog osjecaja obveze i onog "pa neces ju ostavit kad je na dnu", niti sam ja htjela ostati s njim jer sam mu toliko duzna.
On zavrijedjuje osobu koja mu moze pruziti puno vise od mene, a to nema veze sa mojom psihom. Zasluzuje nekog tko ce ga, prosto receno - voljeti.

Psihicki problemi su sranje, piti krive tablete je sranje, ali to ne znaci da je svaki postupak izazvan iskljucivo time. I mi smo ljudi koji imaju osjecaje ne nuzno izazvane tabletama.

Iz tvog posta nemam dojam da si ti njoj nesebicno pomagao niti da ju pretjerano cijenis - vise cijenis ono sto si ti radio za nju i time sebe stavljas u ulogu spasitelja i patnika, a vjeruj mi, to se osjeti.
Nju taj drugi decko nije iskoristio kako ti to tvrdis. Ukoliko ona ima poslovnu sposobnost onda je i vise nego spremna samostalno donositi odluke, makar bila "luda" i smijala se bez razloga.

Ja sam godinama bila mrtva iznutra i prezivljavala na ostatcima emocija iz nekog perioda dok nisam bila takva, a onda je u moj zivot usao netko zbog kog sam se osjetila poput klinke. I to nije negativno - to je ljubav.
Da je bilo prikladno - nije; da sam to htjela - nisam; da dam imala ikakav utjecaj na to sve - takodjer ne.

Iako nista nije bilo izmedju nas on mi je pokazao da postoji cijeli jedan spektar emocija koji sam zakopala i zaboravila, ali kad ih jednom osvjestis nema teorije da se vratis u vezu iz navike.

Niti ti pases njoj niti ona tebi.
Sto uopce zelis postici ovom temom osim tapsanja po ramenu u stilu "ti si nesebicni heroj, a ona sebicno djubre"?
Da ti još neke stvari nabrojim da vidiš koliko je bila ozbiljna-u zadnjih par mjeseci-> Kupila je mjesečni pokaz za samo 6 radnih dana pred kraj mjeseca te nije slušala gospođu u Zetu koja je njoj govorila da nema smisla da može kupovati dnevne karte kroz tih nekoliko dana i onda je zvala mamu da je zeznula stvar i nije njoj znala objasniti što je napravila nego je ona meni dala svoj mobitel da ja njezinoj mami objasnim što je ona zeznula (baš ko malo dijete). Kada sam jedan dan došao kod nje doma ona se svađala pred mnom s svojima doma (mamom i tatom) kada smo došli u kuhinju, i rekla je svome tati da je on budala, osobi koja nju uzdržava, a on je njoj htio samo reći da se nesmije loše ponašati. Slala mi je slike svoga izmeta iz zezancije, onak elegantno obavila veliku nuždu obrisala se i poslala sliku na whats app, divne li cure. Ništa ne radi korisno doma, dosadno joj je, i onda ona meni šalje poruku da njezina mama nju 'gnjavi' da mora pomagati po kući. To su eto neke od stvari.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 13:16   #13
Cura je bolesna (b.o.l.e.s.n.a), razumijes?

Jesi li siguran da razumijes?

Da je slomila nogu, ne bi tu pisao traktate da si ju gurao po odjelu u invalidskim kolicima, prebacivao je na wc i s wc-a, nosio joj juhice u krevet i drzao za ruku kad se prvi put ponovo pokusala postaviti na noge. Uz to joj u patronizirajuem maniru pipkajuci pozadinu, valjda da se prisjeti da ti je objekt pozude. Ili mozda bi, samo to te ne bi ucinilo boljim od nje.

Niti Spasiteljem. To sto ima mentalnu bolest, ne znaci da je izgubila sav ponos. Oslobodila se tebe, kuzis? A ti si dobio dio zivotnog CV-ja koji govori o Zlim Kuckama koje te ostave 'kad si najbolji prema njima'. Ostavila te jer nije vise mogla trpiti tvoje licemjerje, jer da si ju ikada volio ne bi hrpi neznanaca iznosio graficke detalje o njoj ('uzasnoj ludjakinji s dna Pakla koja je tebe jadnog, pametnog, vrijednog i cestitog dopala'). Nemas ni mrvicu postovanja prema njoj.

Osjecao si se dobro kad si cinio stvari za nju (hvala ti sto si nam iznio sve, i najsitnije detalje da to 'uocimo') zato sto cinis dobro da bi to drugima pokazao, zato sto si people-pleaser, sto te ni u jednom aspektu ne cini boljom od nje.

Ona je takva kakva jeste, ti si taj koji se trsio biti ono sto nije. Sada se osjecas lose jer u dubini duse znas sto je istina.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 13:48   #14
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Cura je bolesna (b.o.l.e.s.n.a), razumijes?

Jesi li siguran da razumijes?

Da je slomila nogu, ne bi tu pisao traktate da si ju gurao po odjelu u invalidskim kolicima, prebacivao je na wc i s wc-a, nosio joj juhice u krevet i drzao za ruku kad se prvi put ponovo pokusala postaviti na noge. Uz to joj u patronizirajuem maniru pipkajuci pozadinu, valjda da se prisjeti da ti je objekt pozude. Ili mozda bi, samo to te ne bi ucinilo boljim od nje.

Niti Spasiteljem. To sto ima mentalnu bolest, ne znaci da je izgubila sav ponos. Oslobodila se tebe, kuzis? A ti si dobio dio zivotnog CV-ja koji govori o Zlim Kuckama koje te ostave 'kad si najbolji prema njima'. Ostavila te jer nije vise mogla trpiti tvoje licemjerje, jer da si ju ikada volio ne bi hrpi neznanaca iznosio graficke detalje o njoj ('uzasnoj ludjakinji s dna Pakla koja je tebe jadnog, pametnog, vrijednog i cestitog dopala'). Nemas ni mrvicu postovanja prema njoj.

Osjecao si se dobro kad si cinio stvari za nju (hvala ti sto si nam iznio sve, i najsitnije detalje da to 'uocimo') zato sto cinis dobro da bi to drugima pokazao, zato sto si people-pleaser, sto te ni u jednom aspektu ne cini boljom od nje. Ona je takva kakva jeste, ti si taj koji se trsi biti ono sto nije. Sada se osjecas lose jer u dubini duse znas sto je istina.
Nego kako bih se trebao osjecati kada nekome do koga je meni stalo spontano učinim nešto dobro ili joj dam neki znak pažnje, loše? To je jedina druga opcija, s obzirom da nema smisla, tvoji komentari ne drže vodu, ja nisam radio te određene stvari da bih napunio svoj ego ili s ciljem da se osjecam bolje, šta misliš da sada kada joj ja pridržim torbu kada ide na wc da si ja mozgam u sebi-"činim joj usluga sada cu joj se još vise svidjati", jel da da suludo zvuci, u tim situacijama mi je glava prazna, to je vise kao refleks. Ja sam radi nje popravio i svoje zube, možda zvući smiješno, ali od uvijek sam imao traume od zubara, 10 godina nisam popravio zube koliko god su mi to profesori i roditelji govorili, ja sam radi nje skupio hrabrosti i sredio karijes, jer je njoj smetao i ljutila se na mene. Lako je prićati u prazno, a drugo je to proživjeti, i nije svaka situacija ista.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 13:50   #15
Ok. Ti si u pravu. Preboli je. Sretno.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:22   #16
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ok. Ti si u pravu. Preboli je. Sretno.
To je standard, žena stane na stranu od druge žene.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:50   #17
Quote:
bigultramovies kaže: Pogledaj post
To je standard, žena stane na stranu od druge žene.
Ma nije ti to bas tako da netko staje na neciju stranu, vise se tu radi o osobnom misljenju i vidjenju neke situacije.
Koliko vidim iz ovoga sta si napisao ti si se definitivno dosta trudio oko nje, ali isto tako da se iscitati da ona tebe vise ne vidi kao decka, jednostavno je valjda dosada, rutina plus jos nesto te njeno psihicko stanje pridonijelo tomu svemu.
Ona bi valjda probala i nesto drugo, znaci od 19 - te godine ste u vezi, sigurno nije prije tebe imala puno veza, pitanje da li je uopce imala, ako kazes da je zatvorena.

Jednostavno polako ali sigurno ju zaboravi, ucinit ces sebi uslugu, sto prije maknes misli od nje to bolje, ocigledno je da je ona tebe prestala voljeti, a to kad se dogodi nema tu povratka, ona se maknula od tebe i tebi ustvari ucinila uslugu, jos si vrlo mlad, bolje da je to sad bilo nego sa 35, pred tobom je svjetla buducnost, ali nemoj ubuduce bas curama glancat noge, obicno onaj tko drugome visi za vratom biva ostavljen, budi ti lovina pa neka te love i zasluze.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 15:18   #18
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ma nije ti to bas tako da netko staje na neciju stranu, vise se tu radi o osobnom misljenju i vidjenju neke situacije.
Koliko vidim iz ovoga sta si napisao ti si se definitivno dosta trudio oko nje, ali isto tako da se iscitati da ona tebe vise ne vidi kao decka, jednostavno je valjda dosada, rutina plus jos nesto te njeno psihicko stanje pridonijelo tomu svemu.
Ona bi valjda probala i nesto drugo, znaci od 19 - te godine ste u vezi, sigurno nije prije tebe imala puno veza, pitanje da li je uopce imala, ako kazes da je zatvorena.

Jednostavno polako ali sigurno ju zaboravi, ucinit ces sebi uslugu, sto prije maknes misli od nje to bolje, ocigledno je da je ona tebe prestala voljeti, a to kad se dogodi nema tu povratka, ona se maknula od tebe i tebi ustvari ucinila uslugu, jos si vrlo mlad, bolje da je to sad bilo nego sa 35, pred tobom je svjetla buducnost, ali nemoj ubuduce bas curama glancat noge, obicno onaj tko drugome visi za vratom biva ostavljen, budi ti lovina pa neka te love i zasluze.
Mislim da sam ja njoj postao manje interesantan u odnosu na tog lika s psihijatrije, jer naša zadnja 2 izlaska nisu bila spektakularna, onak neka sredina, nije se ništa loše desilo, taj lik je kao nova osoba bio osvježenje za razliku od mene, uz to nju su te proste poruke uzbudile i podignule joj raspoloženje, vjerovatno se i osjecala povezanom s njime jer se nalazi u istoj situaciji kao ona pa zna kako je njoj, a ja ne. Loše se lošim poklopilo kako bi se reklo. Nije da sam joj glancao noge, imao sam uvijek svoje mišljenje, i kada sam se znao ljutit na nju jer je nesto lose napravila/rekla ona bi skocila na mene da me oraspoloži s pusama što znaci da sam imao utjecaj na nju. Nisam ja taj tip da dopuštam da me neko iskorištava, to kaj sam ja za nju radio kada je bila bolesna je ono što bi bilo koji decko napravio za svoju curu ako mu je stalo do nje i nisam imao nikakve skrivene namjere, nisam ja nju zasipao s poklonima tokom veze- samo godisnjica, rodjendan i valentinovo te smo uvijek dijelili račun kada bi isli npr. na 1 pizzu. Da i ja sam si to mislio, htjela je nesto novo, prije mene je imala samo 1 decka koji ju je ostavio nakon par mj kad mu je dosadila, samnom je imala prvu vecu vezu, i ja s njom također, sve smo prošli prvi puta zajedno.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 15:58   #19
Dobro je to sta se ti dobro drzis unatoc tome sta si dozivio emotivni sok, moras se pomiriti sa time, proci faze poslije prekida i bude bolje, ja sam imao razvod braka i mislio sam da je sve gotovo, u totalnoj banani sam bio, trajalo je cca mjesec i pol, i onda polako oporavak, i nakon svega toga sad kasnije vidim da sam zdravija i sretnija osoba bez obzira sta zasad nemam nikoga.
Neznam u kojoj mjeri si je dosad prebolio, ali to moras cim prije sve izbaciti iz sebe, nemoj si dopustiti da zadrzavas te osjecaje u sebi jer to ce potrajati onda.
I ovo da je pozeljela drugog radi dosade i rutine je sasvim normalno, nazalost ti si ostao povrijedjen, uvijek netko ostane, al to takodjer ne znaci da je taj bolji od tebe, mozda njoj sad je ali kasnije mozda vise i nebude to tako obicno bivs
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 16:11   #20
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Dobro je to sta se ti dobro drzis unatoc tome sta si dozivio emotivni sok, moras se pomiriti sa time, proci faze poslije prekida i bude bolje, ja sam imao razvod braka i mislio sam da je sve gotovo, u totalnoj banani sam bio, trajalo je cca mjesec i pol, i onda polako oporavak, i nakon svega toga sad kasnije vidim da sam zdravija i sretnija osoba bez obzira sta zasad nemam nikoga.
Neznam u kojoj mjeri si je dosad prebolio, ali to moras cim prije sve izbaciti iz sebe, nemoj si dopustiti da zadrzavas te osjecaje u sebi jer to ce potrajati onda.
I ovo da je pozeljela drugog radi dosade i rutine je sasvim normalno, nazalost ti si ostao povrijedjen, uvijek netko ostane, al to takodjer ne znaci da je taj bolji od tebe, mozda njoj sad je ali kasnije mozda vise i nebude to tako obicno bivs
Nekako mi se čini da sam postao bolja osoba kada se desilo to, više pričam s svojima doma, prije sam uvijek bio povučen gore u sobi jer sam imao nju pa nisam imao baš potrebu da pričam s svojima, vezao sam se previše za nju ona mi je bila ko ta neka sigurnost i netko kome se uvijek mogu požaliti ako me nešto muči, tako i ona meni. Moji su rekli kao da su me tek sada upoznali, kada sam im ispričao o tome što se desilo, počeli smo pričati i o drugim nevezanim obiteljskim stvarima, te su tek sada vidjeli kako ja razmisljam i gledam određene stvari, možda se to desilo zbog boljeg dobra da me spasi od teškog života. Počeo sam i trčati da se bavim nečime, inače vježbam s utezima doma ali to nije toliko zdravo. Moji su rekli da sam se dosta promjenio, na bolje.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.