Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 16:50   #1
CPU upgrade

Frend mi ima neku staru FM2 konfu, CPU je nesto tipa A4 4020 a maticna MSI A55M-E33. Igra uglavnom LoL a na ovome mu nesto steka pa hoce nesto bolje. Nasao sam mu A8 6600K al zanima me dal je pametno staviti 100W TDP CPU na tako sugavu plocu? I naravno ima MS Platinum v2 od 400W. Srot konfa ne bi bila srot konfa bez MS-ovog napajanja
Thoughts? Ajd jos napajanje i nekako, nece to biti bog zna kakav skok u potrosnji, izdrzace napajanje valjda samo za maticnu i grijanje nisam siguran..
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:12   #2
Radit će to, ali malo na granici sa stock coolerom Još ako nema 2 venta u kućištu...
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:28   #3
Ma nisam ni vidio komp samo sam trazio da mi da screenshotove CPUZ-a. S obzirom na konfu, pretpostavljam da nema niti jedan.
A nista onda, ako kupi ugradicemo pa cu vidjeti kakve su temperature. Muka mi od ovakvih konfi.
I jos ima samo jedan keks RAM-a, a ima APU. Jos i to mora uzeti.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:29   #4
Skoro sam krenuo pisat da imam A8-6600K na slično šugavoj ploči, pa sam se sjetio da sam ga prebacio u drugi komp u kojem je baš ta MSI ploča radit će to bez problema, ali će cooler biti malo na knap... Svakako još keks rama, ja kad sam stavio još jedan keks u dual channel su mi se poduplali fps-i...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:52   #5
Ma da, dual channel bog i batina za APU. Problem je sto on ima vec keks al od 1333 mhz ja mislim. Da mu OCam na 1600 barem pa da uzme jos jednu plocicu od 1600?
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 09:55   #6
Probaj ocat. Ja ću u međuvremenu na drugom pc-u probat kako radi lol sa 4gb rama i single channelom. Ali samo ako nije preveliki pain in the ass za podesiti
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 16:34   #7
Pa nemas sta podesavati, samo izvadi keks instaliraj lol i baci game Bas me zanima kako ce ici, kolika je razlika.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:02   #8
Nije problem tramakati rame, problem je instalirati Lol
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.