Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 17:42   #1
Ne znam gdje nabaviti CPU fan hardver i kod kojeg servisera (za laptop)

Poštovanje ljudi.

Imam problema u vezi hardvera na laptopu HP pavilion DV 6 koji je star 5 godina. Naime, radi se o komadu hardvera, koji služi kao rashladni uređaj na laptopu, a zove se CPU fan. Bez njega mi se laptop pregrijava i gasi, a pošto je u kvaru, na momente radi, počne krčiti i zapne, pa se laptop gasi nakon pregrijavanja. Bio sam kod 3 servisera u Zagrebu i sva tri nisu mogla nabaviti taj komad hardvera za laptop, nisu mogli pronaći zamjenski dio premda su ujedno i partneri HP-a.

Zanima me poznajete li u Zagrebu servisere, koji imaju na lageru te zamjenske komponente za laptope stare 5 godina i dulje možda? Znam inače da se može to i na internetu pronaći, ali ako ima netko informaciju gdje i kako, to bi mi znatno skratilo vrijeme traženja. Ne da mi se kupovati novi laptop, pošto sam za ovaj već potrošio oko 6500 kuna. Radi se o dobrom laptopu s Intelovom i AMD-ovom grafikom koja može i grafički najzahtjevnije aplikacije izdržati, te intel Core i5 procesorom, koji se i danas koristi praktički svuda. Dakle, da kupim sada i novi, ne bih dobio ništa posebno u odnosu na ovaj sada koji imam, pa bih vas molio ako netko zna da mi kaže.

Unaprijed hvala.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:48   #2
Ako nisu u servisu mogli pronaci koji su partneri HP-a onda ne znam koji servis da ti preporučim.. Znaci tebe zapravo zajebava hladnjak koji hladi procesor zar ne? Nešto tipa ovog..


__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:22   #3
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Ako nisu u servisu mogli pronaci koji su partneri HP-a onda ne znam koji servis da ti preporučim.. Znaci tebe zapravo zajebava hladnjak koji hladi procesor zar ne? Nešto tipa ovog..


Upravo to. Taj dio je po njima nedobavljiv.

Ustvari, nakon povratka laptopa sa servisa, otvorio sam laptop i guess what? Ventilacija opet radi kao da je normalna. Ne znam sada je li to privremeno dok opet ne kihne, ili za stalno...Kažu da je problem u ležaju. Očito su malo prčkali po tome i barem donekle riješili stvar, a nisu mi rekli, kao ne može se ništa napraviti tu, jer treba napraviti zamjenu za drugi. I sad otvorim laptop, a ventilacija opet radi. Doduše rekli su mi da su ga stavili pod puno opterećenje. Valjda je to pomoglo da se situacija barem malo vrati u normalu. E sad dokle će trajati to...
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:26   #4
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
ali ako ima netko informaciju gdje i kako, to bi mi znatno skratilo vrijeme traženja.
Aliexpress

Ebay

Vidjeti ćeš da DV6 serija ima dosta podtipova pa nisu svi odgovarajući za tvoj ali ako ćeš negdje naći zamjenu po prihvatljivoj cijeni onda je to na ovim linkovima.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:21   #5
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Upravo to. Taj dio je po njima nedobavljiv.

Ustvari, nakon povratka laptopa sa servisa, otvorio sam laptop i guess what? Ventilacija opet radi kao da je normalna. Ne znam sada je li to privremeno dok opet ne kihne, ili za stalno...Kažu da je problem u ležaju. Očito su malo prčkali po tome i barem donekle riješili stvar, a nisu mi rekli, kao ne može se ništa napraviti tu, jer treba napraviti zamjenu za drugi. I sad otvorim laptop, a ventilacija opet radi. Doduše rekli su mi da su ga stavili pod puno opterećenje. Valjda je to pomoglo da se situacija barem malo vrati u normalu. E sad dokle će trajati to...
To što je "nedobavljiv", to nije nikakvo čudo: proizvođači znaju koristit mali milijun varijanti istog sklopa u različitim serijama istog modela, bez veze kompliciraju stvari. Serviserima se, ako ih i imaju na lageru, ili mogu naručiti, rezervni dijelovi nude po basnoslovnim ciframa za banalne stvari, na koje ni serviser, ni kupac ne bi prostali: nekakav kabelić od ekrana i slično znaju cijeniti na desetke eura, ekran od 100€ naviše...plus rad, toliko laptop ne vrijedi.

Probaj i preko njuškala, dalje imaš ekipe koja otkupljuje stare, pokvarene laptope, pa ih rastavlja i prodaje u dijelove (tako se više zaradi)...

Svakako neko rješenje počni tražiti odmah: to što su ti na servisu rekli, to je istina: jednom kad ode taj "ležaj", samo je pitanje trenutka kad će stati. Ponekad pomogne kratkoročno kap ulja na osovinu, ali to je kratkog vijeka...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:48   #6
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
To što je "nedobavljiv", to nije nikakvo čudo: proizvođači znaju koristit mali milijun varijanti istog sklopa u različitim serijama istog modela, bez veze kompliciraju stvari. Serviserima se, ako ih i imaju na lageru, ili mogu naručiti, rezervni dijelovi nude po basnoslovnim ciframa za banalne stvari, na koje ni serviser, ni kupac ne bi prostali: nekakav kabelić od ekrana i slično znaju cijeniti na desetke eura, ekran od 100€ naviše...plus rad, toliko laptop ne vrijedi.

Probaj i preko njuškala, dalje imaš ekipe koja otkupljuje stare, pokvarene laptope, pa ih rastavlja i prodaje u dijelove (tako se više zaradi)...

Svakako neko rješenje počni tražiti odmah: to što su ti na servisu rekli, to je istina: jednom kad ode taj "ležaj", samo je pitanje trenutka kad će stati. Ponekad pomogne kratkoročno kap ulja na osovinu, ali to je kratkog vijeka...

Ironija. Zamjenski laptop preko kojega vam pišem ovo star je 10 godina (Fujitsu Siemens Amilo) i nikada nisam imao kvarove hardvera na njemu, a ima slabije performanse od HP Paviliona i manje memorije. Nevjerojatno je koliko je njemačko japanska tehnologija bolja od američke očito sklepane u Hong Kongu, a laptop je čak bio jeftiniji od ovoga koji sam kupio 2012. godine. Ovi čak nisu više niti partneri, a laptop šljaka bolje od HP-a, na kojemu svaki čas nešto pukne. Počni od metalnog ruba na tastaturi, do plastike iznad ekrana. Toliko je sve krhko da ti ode začas, a 6500 kuna. Na ovom starom komponente još rade kao nove, od rashladnog uređaja do procesora i grafičke, a vanjska građa je toliko čvrsta da se moraš ono, stvarno potruditi da ga razbiješ izvana, eventuralno uzeti čekić pa ga razbiti, ali toliko lud ipak nisam.

Ne znam, probat ću se raspitati još. Uzet ću u obzir i savjet koji si mi dao. Uglavnom da, laptop mi se opet počeo gasiti nakon nekog vremena, mada ventilacija "kao" radi.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:58   #7
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Aliexpress

Ebay

Vidjeti ćeš da DV6 serija ima dosta podtipova pa nisu svi odgovarajući za tvoj ali ako ćeš negdje naći zamjenu po prihvatljivoj cijeni onda je to na ovim linkovima.
Pa nije to toliko ni skupo kao što sam mislio. Raspitat ću se malo o ovome, pa ako nađem...a imam čak i preporuku za još jednog servisera, pa ako on ima ovo na lageru...budem vidio.

Hvala na linkovima.

Dapače uspio sam čak nešto naći, međutim postoje dvije vrste oko kojih se dvoumim, pa možda zatražim od servisera da on to nabavi, a ja platim prilikom preuzimanja laptopa. Ako se to može. Budem vidio.

Zadnje uređivanje klokanovac : 19.05.2017. at 13:15.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:14   #8
Našao sam servisera koji će mi to nabaviti i montirati u laptop. :klap:

Napokon.

Jedino ću morati čekati oko 2 tjedna zbog narudžbe preko web shopa, ali nije problem. Što se mora nije teško.

Hvala i vama što ste mi pomogli.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:46   #9
da si napisao koju verziju dv6 imaš i prije bi te riješili.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.