Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2016., 01:26   #1661
Dobar dan...zanima me je li ekonomski bolje stoji Italija ili Šapanjolska, gdje se lakše zaposliti, gdje je ljepši život i koja je lijepša zemlja?
Biologbubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 03:54   #1662
Quote:
remotex kaže: Pogledaj post
Zdravo!
Ispričavam se ako sam u krivu temu , ali ja ne znam tko je postaviti ovo pitanje ,
Ja živim u Italiji i moja djevojka zna malo hrvatskog jezika , a ona će gledati HRT kanal , primam da preko DVB-T signal , ali samo na određenim satima dana : 504 : , dobro sam vidjeti da je moguće preko satelita na 16 ° est ali negdje u kanal ide šifriranje .
Gdje i kako je moguće kupiti inteligentnu karticu ?

u Italiji imam tivusat ( gledati preko satelita javnu talijanske TV Rai i Mediaset ) buyed od samo komercijalne Megastore .

Salve!
Chiedo scusa se ho sbagliato sezione, ma non so dove posso porre la mia domanda.
Vivo in italia e la mia compagna conosce la lingua croata e vorrebbe guardare i canali HRT, ricevo il segnale tramite dvb-t ma solo in determinate ore della giornata : 504:
Allora ho visto la possibilità di riceverlo via satellite sulla posizione 16°est ma spesso il canale viene codificato.
Dove è possibile acquistare la smartcard per HRT?

In italia ho anche Tivusat (dove guardo tramite satellite i canali RAI e Mediaset) acquistato presso un centro commerciale.

Hello!
Excuse me if i wrong the topic, but i don't know who ask this question,
I live in Italy and my girlfriend know a little bit the Croatian language and she would watch the HRT Channel, i receive that over dvb-t signal but only on certain hours of the day , well i've see that is possible over satellite on 16°est but sometime the channel goes encrypt.
Where and how is possible to buy the smartcard?

in Italy i have tivusat (to watch over satellite the public italian tv Rai and Mediaset) buyed from a simply commercial megastore.
Why don't you simpy watch it over the Internet at this address:

https://hrti.hrt.hr/#/
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 02:16   #1663
Mene zanima kako najbrze, a sto je najvaznije najjeftinije doci do Perugie iz Zagreba?
Gledao sam malo vlakove nisu no jeftini ako uzmemo u obzir da je to samo u jednome smijeru.. i jel postoji kod tih vlakova neki popust za studente ili nesto slicno?

Hvala
Silenzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 18:28   #1664
Quote:
Silenzio kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako najbrze, a sto je najvaznije najjeftinije doci do Perugie iz Zagreba?
Gledao sam malo vlakove nisu no jeftini ako uzmemo u obzir da je to samo u jednome smijeru.. i jel postoji kod tih vlakova neki popust za studente ili nesto slicno?

Hvala
Vlakovi nisu ti tako dobri u Hrvatskoj, bolje da ideš autobusom ili avionom.


Bok svima Ima li koga iz Ankone, Civitanove, Macerate (u Macerati imam faks) ili okolice? Priselio sam se u Porto Recanati (živio sam prije u San Benedetto del Tronto) a sasvim sam sam , nikoga ne poznam D:
HrvatskiPankrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 01:05   #1665
Pozdrav, imam pitanje vezano za attestazione ISEE..Prilikom prijave za dom u Trstu, naravno, traže se podaci o prihodima i između ostalog, potrebno je imati i ovu potvrdu i numero protocollo INPS. Zanima me može li se to zatražiti online negdje?
__________________
Perché saranno gli occhi a dirci tutto di noi...
smilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 15:52   #1666
Quote:
smilich kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje vezano za attestazione ISEE..Prilikom prijave za dom u Trstu, naravno, traže se podaci o prihodima i između ostalog, potrebno je imati i ovu potvrdu i numero protocollo INPS. Zanima me može li se to zatražiti online negdje?
Jel' to vezano s upisanjem na faks?
Ja ti kažem da je bolje pitati direktno tajnici fakulteta, jer "Attestazione ISEE" dobi se u INPS-u, ali INPS je samo za talijane. Pa onda opet ti savjetujem da pitaš tajnici kako i gdje možeš dobiti hrvatsku verziju ISEE-a.
HrvatskiPankrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 01:42   #1667
Quote:
HrvatskiPankrt kaže: Pogledaj post
Jel' to vezano s upisanjem na faks?
Ja ti kažem da je bolje pitati direktno tajnici fakulteta, jer "Attestazione ISEE" dobi se u INPS-u, ali INPS je samo za talijane. Pa onda opet ti savjetujem da pitaš tajnici kako i gdje možeš dobiti hrvatsku verziju ISEE-a.
Je, ali nije za mene, već pokušavam pomoći jednoj curi kojoj je to sve malo strano s njihovom birokracijom. Nju su uputili u urede CAF koji su specijalizirani baš za studente pa bi to tribalo bit to.
__________________
Perché saranno gli occhi a dirci tutto di noi...
smilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:57   #1668
Quote:
smilich kaže: Pogledaj post
Je, ali nije za mene, već pokušavam pomoći jednoj curi kojoj je to sve malo strano s njihovom birokracijom. Nju su uputili u urede CAF koji su specijalizirani baš za studente pa bi to tribalo bit to.
Možda sam našao ono što vam treba. Stranica je Sveučilišta u Genovi (pa mislim da je isto za svako sveučilište u Italiji) a je na engleskom.

https://www.studenti.unige.it/sites/...%20inglese.pdf

Nadam se da je ovo ono što treba tvojoj prijateljici
HrvatskiPankrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 10:14   #1669
Pozdrav,

Kroz koji mjesec treba da idem u Italiju, jezik još nisam počela učiti, ali budem i to uskoro, u pokrajinu Veneto. Znači idem da ostanem, imam kod koga boraviti. Ono što me zanima jesu ona standardna pitanja koja "muče" nas sa ovih prostora...kolika je mogućnost dobijanja posla, odnos italijana prema strancima, način i toškovi života, uređenost, koliko vremenski treba da se nauči jezik itd. itd...

Znam, ova pitanja su ovdje već odgovorena, ali su stara po par godina, pa bih zamolila ako neko ima novije informacije da napiše...

Zahvaljujem....
__________________
Be happy :)
nanarella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:25   #1670
Quote:
nanarella24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Kroz koji mjesec treba da idem u Italiju, jezik još nisam počela učiti, ali budem i to uskoro, u pokrajinu Veneto. Znači idem da ostanem, imam kod koga boraviti. Ono što me zanima jesu ona standardna pitanja koja "muče" nas sa ovih prostora...kolika je mogućnost dobijanja posla, odnos italijana prema strancima, način i toškovi života, uređenost, koliko vremenski treba da se nauči jezik itd. itd...

Znam, ova pitanja su ovdje već odgovorena, ali su stara po par godina, pa bih zamolila ako neko ima novije informacije da napiše...

Zahvaljujem....
Pozdrav

Sa zakašnjenjem,jezik relativno ide brzo i razina potrebna za normalnu dnevnu komunikaciju vrlo brzo se svlada.Posla vjerovatno ima ali ne previše.Odnos talijana i nas barem u mojem slučaju korektan(s jednim parom se samo družimo intezivnije a ostali povremeno) a troškovi života su mi daleko manji u IT.Napominjem da sam ja nekoliko godina tu(s jednim prekidom) i da sam boravak izregulirao tek ovih dana.Nisam bio nikada tu zaposlen(imam vlastiti posao) nego sam sve radio preko tvrtke kolege i njemu plaćao usluge fakturiranja.Vlastitu tvrtku otvorio sam tek nedavno i sve vrijeme funkcionirao sam s HR dokumentima.Izregulirao sam boravak zbog žene i klinaca.Vozio sam cijelo vrijeme talijanske pločice(vozilo bilo registrirano na tvrtku kolege) i živim u centru Brescie i nikada me nitko nije pitao ništa.Nekidan napravio ugovor za stan,zdravstvene stigle danas i obavijest za osobne karte...Odlična zemlja ako ne voliš previše raditi,misliti i ako ti materijalno nije na prvom mjestu!!!



stan 400€
internet 30
rijanje ,struja ,voda...cca 100€

trenutno sam u fazi kupnje nekretnine ali čekamo da riješimo našu u RH jer nisam nikada i ne namjeravam ići u kredite.Ako te još nešto zanima pitaj
brescia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:54   #1671
Ima netko udan u italiju?koja je procedura poslje za papire.u roku 15 dana treba odjavit prebivaliste u hr?pa tamo pravit residenzu,zdravst?
A kako vozacka? Hvala
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 02:40   #1672
Quote:
jeleros kaže: Pogledaj post
Ima netko udan u italiju?koja je procedura poslje za papire.u roku 15 dana treba odjavit prebivaliste u hr?pa tamo pravit residenzu,zdravst?
A kako vozacka? Hvala
Pretpostavljam da se udajes za talijana?Za cca 2 tjedna sve obaviš,od samog izdavanja osobnog broja(cf) do izrade osobne karte.Zdravstvene dolaze postom.Za zamjene vozacke potreban ti je liječnički.U postupak krećeš nakon rijesavanja residenze.
brescia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 22:46   #1673
Sad mi u hr izlazi vozacka. A da pravim novu moram i ovdje na ljecnicki.a ako tamo dodem sa izaslom vozackom opet mogu novu tamo?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 22:50   #1674
Taj rok od 15 dana je istina?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:52   #1675
Pozdrav,podizem ovu temu,ako ima tko da pomogne savjetom,kakav je zivot u italiji za djecu,obitelj,zdravstvo,skolovanje...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
the untouched is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 10:55   #1676
odlican..
evo vec 2 familije dosle iz Italije(tocnije Trst) tu kod nas u selendru u Njemacku...
ostali bez posla (a 20 god su u Italiji bili)
stanovi su im na prodaju....
po njihovoj prici su presretni sto su ovdje dosli...


a ti nedodirljiva ostavi i na drugoj temi sto si otvorila pokoji podatak o tome jesi li pricala s muzem uopce o preseljenju,opcenito jel mu posao siguran itd itd...
jer ljudi su vec teoriju zavjere slozili gore na ZUD-u
hvala
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:24   #1677
Pozdrav ,

Jel ima netko preporuku za talijanske stranice za trazenje posla ? : )
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:47   #1678
Pozdrav, moj slučaj je sljedeći:
otac mi je radio u italiji 10tak godina te je prošle godine umro. Predzadnja firma za koju je radio završila je u likvidicaiji, a prije smrti otac mi je rekao da je on ostvario pravo na TFR – Trattamento di fine rapporto (to je neki talijanski oblik otpremnine) iz te firme. Mene sada zanima da li je netko imao sličan slučaj pa da mi može dati savjet na koji način moja majka kao njegova nasljednica može ostvariti pravo na tu otpreminu tj. na koji način se podnosi zahtjev za isplatu TFR-a talijanskom INPS-u?
starman100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 16:49   #1679
Evo me još jednom!
Živim u Italiji a priselio sam se u Porto San Giorgio (regija Marche) pa ovdje ne znam nikoga. Ima li koga s tog područja ili s Ankone (i okolina)?
HrvatskiPankrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:26   #1680
Question Posao u Italiji, traženje svojih prava

Dobar dan.

Imam nekoliko pitanja.

Zna li netko gdje je sindikat u Trstu?

Trenutno radim 10ak dana blizu Trsta. Kad sam nakon telefonskog razgovora došla raditi,odmah drugi dan sam rekla da imam pauzu 2 sata poslijepodne, jer je to normalno i imala sam svugdje gdje sam do sad radila.
Tražila sam minimalno povećanje dnevnice, zbog noćnog buđenja i sl.
2 dana su mi dali slobodnih 2 sata i od tad se prave ludi.
Na katu sam s ženom koju čuvam i njegujem, (perem,kuham čistim i glačam).
U prizemlju živi jedna od kćeri s mužem i unuka.
Imaju 2 psa, zbog kojih je zatvoren put tj.stepenice ne možeš proći (ograđeno ležaljkom za sunčanje) jer su psi opasni.
Ne radi tuš pa sam se ukupno 2 put tuširala, u mlakoj pa slijedeći put u hladnoj vodi.
Sad se perem na (dionice) sto po ovin vrućinama nije dovoljno.
Uvjeti su jaaako loši.
Kad sam pitala hoću li nastaviti raditi s ovom ženom
(70ak godina) 15/15, rekli su ne a pitala sam i razlog, rekli su da je bolje tako.
Što po vašem mišljenju mi je činiti?
Hvala na svakom savjetu i pažnji čitanja.
__________________
Skafly
Skafli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.