Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 13:19   #21
ja sam radila isto kao i hellie. zamotat ga u ručnik da viri samo glava. stisnut nogama, jednom rukom otvorit usta, drugom utrpat tabletu i čekati da proguta.

izrazito rijetko bi prošlo stavit cijelu tabletu u komad pileće jetrice, pa mu dati da pojede iz ruke. prvo jedan, dva komadića jetrice bez ičega, a onda ovaj treći s tabletom. ali tabletu staviti u jednom potezu da se njen miris ne rasprostre po jetrici.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 15:25   #22
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Potpisujem!!! Moja maca antibiotik pojede bez problema smrvljen u mokroj hrani, ali Pratel! To kao da je otrov!
I goreg je okusa nego otrov Nemoj ni pitati kako to znam
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 15:36   #23
jedino sto pali kod mog macka je umotati tabletu u komadic fasiranog mesa. smaze u jednom zalogaju i nema pojma sta ga je snaslo
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 19:31   #24
Quote:
Seamaiden kaže: Pogledaj post
Inace, prijatelj mi je dao super foru koja zvuci vrlo logicno. Dakle, tableta se smrvi i pomijesa sa malo pavlake. Onda se to fino namaze na macin bok (da, da, namaze na njeno krzno)... a maca, posto je obsesivno cista zivotinja, odmah to krene lizati!!! Briljantno, zar ne?
Tako i ja radim. Samo im ja mažem na šape, odozgo. Uspeva.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 22:57   #25
Primi macora za glavu,palcem i kaziprstem tocnije....tamo gdje su pterigomasatericni misici-ili ti ga za obraze-usta bi automatski trebao otvoriti,malo si pripomognes drugom rukom,tabletu uguras kaziprstem druge ruke u grlo i na spricu mu pustis malo vode u usta i potapkas mu vrat da tableta sklizne.Nema macora a da ne utrpas ovako u njega bilo sto.....tablete.....kapsule....sve prolazi...imam i ja takvog macora s kojim se svi svadaju i svi su uvijek izgrebeni i troje ga drzi kod veterinara da mu daju injekciju....ali ovo uvijek upali..Moj macor je macketina od skoro 15 kila..maine coon...
jelena.p is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 12:16   #26
Thumbs up

ovako se nisam dugo nasmijala
sva sreca moj ju ne skuzi u klopi
JOe1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 12:12   #27
PET PILLER ROCKS!! KOJA ZAKON STVAR!!
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:44   #28
Ja mom seronji sve prvo zdrobim u prah a potom umiješam u malo jogurta, upali svaki put
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:57   #29
pa da

zdrobiš u prah i pomješaš sa nečim što jako voli...recimo tune
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 17:22   #30
ja sam pokušavala s onom forom da se namaže na šapu, ali je moj mačak s gađenjem odbio to očistiti, bila je neka pasta u pitanju i samo je mlatio uokolo šapom i na kraju je obrisao o deku a ono malo što je na šapi ostalo nije ni vrijedno spomena... a tu foru mi je provalio veterinar kad mu on nije uspio uvaliti tabletu u usta
ovom mačku sad je teško uvaliti bilo kaj, par puta je uspjelo u hrani ali nakon što je skužio da mu podvaljujem je odbio jesti, pa su nakon toga uslijedili svi mogući scenariji s tim da mudrac ne samo da neće progutati i ispljune ju praktički iz grla, nego se pravi da ju je progutao i ispljune ju za dvije minute (kad ga ne gledam)
ako baš moram odem kod veterinara i oni mu uvale s onom dugačkom pincetom (a i to tek iz petog pokušaja), naravno uz korištenje onih dugačkih kožnih rukavica
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:52   #31
Kad treba dobiti tabletu protiv nametnika:
preskočimo obroke do navečer
kupim juneći šnicl, narežem na kockice (sirovi),
dobije 2 bez, a u treću komadić tablete i sve pojede super s tekom.
andrea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:30   #32
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
PET PILLER ROCKS!! KOJA ZAKON STVAR!!
Jesi probala?
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:54   #33
moji imaju neki radar za tablete i nema nikakve šanse da im uvalim u hrani. nanjuše ih s kilometra. tak da jedino pali metoda stavljanja komadića tablete otraga na jezik i držim im usta zatvorena dok ne progutaju (to je po savjetu veta, samo kaj ona veli da ak ih poškakljaš po vratu, da će odmah progutati, ali moji su i na to imuni.)
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:03   #34
ja svom psu dam tabletu s jogurtom.... ili ju pomiješam s hranom....
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 19:51   #35
Ovaj a jel tableta uvijek nuzna forma lijeka? I protiv nametnika dobivamo ampulice, koje se utrljaju u vrat i udju preko koze u organizam. Bisli smo dosad dosta bolesni ali sve smo rijesavali ampulama i injekcijama.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:01   #36
ajooj pa kaj vam nije lakše kupiti mlječni namaz i unutra staviti tabletu na 4 djela, dok jede pripaziti da pojede, tako je uvijek uspijem... bez muke a napapa se...
_mayya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:05   #37
Mačak-kako dati lijek u hrani-neće to pojesti

Mačak mi ima cistitis i kroničnu upalu mjehura i pjesak u mokraći.Da bi barem smanjili upalu i PH sa 9 doveli u normalu (kiselu) mora uzimati prah CYSTOCURE baš u mokroj hrani ili mokrim granulama suhe hrane.Neće ni primirišati...što da radim?
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:33   #38
Bas mora u hrani? Ne mozes razmutiti u vodi i dati i onda ga nahraniti?

Ja bi uzela malo mokre, pomijesala sa prahom i na spricu. Tako sve uvaljujem svome sto dobiva u zadnje vrijeme. Ili tableta direkt u usta ili ako je prah pomihesam sa vodom ili malo hrane i u spricu i u usta. Mijesat u klopu i maskirat da oni pojedu je borba sa vjetrenjacama. To mi upali 2-3 puta i nema sanse poslije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.