Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 22:09   #441
Sad sam u DM-u vidjela, nije silikatni nego bentonit negrudajući, ne znam kak sam baš njega upiknula. Sad sam uzela ljubičasti za 19.90., piše klumpennekaj, valjda je to taj hvaljeni.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 08:24   #442
Je, to je taj, malo su izmijenili ambalažu.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:39   #443
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
moja preporuka je da ako misliš probati stelju, uzmi najmanje pakiranje (2,5 kg) pa vidi kako mački odgovara jer zna malo prašiti, ipak je to piljevina.
Što je ujedno moj početni problem.
Ne znam, nisam pametan, ovo zadnje pakiranje Brita je baš onakvo zbog čega sam na njega prešao - minimum (ako i uopće) prašine, gruda se u odlične čvrste komade, ne troši se jako i nije parfumiran.
Ali me užasno živcira to što znam da sljedeća vreća može biti ista takva, ali i puna prašine.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:26   #444
Molim vas savjet.
Prije 2 godine imala macka i koristila Brit fresh pjesak, koji moze bacati u WC, bio mi super.
Sada imam macica i planirala opet taj pjesak koristiti i vec sam kupila stvar za nauciti ga na WC, ali vidim da ga vise ne prodaju taj pjesak
Mozda gdje jos ima?
Ili mozda ima sto slicno namjenjeno za WC (osim BestCats)?
Breljanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:49   #445
Da to nije sad Brit ultra fresh excellent - https://www.pet-centar.hr/brit-care-...onit-5-kg.aspx
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:22   #446
Taj pijesak NIKAKO ne bacati u WC!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:45   #447
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Sad sam u DM-u vidjela, nije silikatni nego bentonit negrudajući, ne znam kak sam baš njega upiknula. Sad sam uzela ljubičasti za 19.90., piše klumpennekaj, valjda je to taj hvaljeni.
Mene je taj iz DM-a strašno razočarao, baš je značajno pala kvaliteta i sve se rasipa, uopće se ne gruda kao što se ranije.
Već duže vrijeme miješam dva pijeska i jako sam zadovoljna. Kupim Ever Clean u Pet centru, jest da je skuplji ali i dvostruko duže traje (sad je baš na akciji, 10 kg za 100kn) i uz njega neki najobičniji Zoo Clean, 5kg oko 20 kn i pomiješam ih.
I super je, nema mirisa i ne usmrdi se (inače kupujem isključivo bez mirisa), ne praši se jako, odlično se gruda i nema raznošenja po kući jer je ovaj Zoo Clean krupniji. Maci ok, meni ok, dugo traje i u konačnici ne potrošim više novaca nego kad sam kupovala iz DM-a, a bolja je kvaliteta.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:19   #448
Koji iz dm-a?

Ima ih 2 po istoj cijeni, baš sam nedavno imala i jedan i drugi i razlika je nebo i zemlja. Išla sam kupiti taj veći jer ajde nahvalili mi ljudi pa rekoh ajd idem dat šansu, baš je ovakav ko što opisuješ. Tamniji je i krupniji od ovog drugog dmvog, zgruda se al se grude raspadaju i ne možeš to kako spada prosijati i smrducka onda.
Ovaj drugi mi je i dalje najbolji pijesak u omjeru cijena/kvaliteta. Fino se zgruda, svijetle je boje (što je bitno ako imaš macu koja ima urinarnih problema, fino se da pratiti jel ima krvi) i ne smrducka.
S time da je kod mene u pitanju tri mačke pa treba to pijesak i izdržati da ne smrdi kad stanu svi redom zapišavati i kenjati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:40   #449
Znam da ima više vrsta, ja sam uvijek kupovala ljubičasti, ultra bijeli, sitniji. Ali nije mi više valjao, ne znam možda sam baš naletjela na neku lošu seriju pakiranja. a koristila sam samo njega godinama.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:58   #450
Ja baš sada nakon dugo vremena što sam koristila stelju trošim 3. vreću tog pijeska i ok mi je, ne razlikuje mi se od ranije kad sam ga koristila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:30   #451
Ja sam kupila jedino sto je bilo blizu u ducano za prvi dani macica i to je bilo Catsan, 5l 40 i nesto kuna. Smrdi uzasno i brzo se potrosi, ne bas raspada.

Dalje kupila sam u Kauflandu njihov pjesak, dosta je jeftinji 10l 20tak kuna ali i kvaliteta odgovarajuca, i smrdi i nemoguce koristiti jer raspada.

Sad sam najzad izabrala sto narucim od tih sto moguce bacati u wc jer je mi jaka briga svako cisenje ici bacati u kontejner, a on nije blizu kuci.
Napisat cu poslje kako je u koristenju.

Taj sto sam koristila za drugog macaka nisam nasla. Samo sam sjetila da bio od kukuruze i izabrala slican.
Breljanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:25   #452
Tomy ultra premium jako dobar
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 12:20   #453
Da citiram sam sebe

Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Ali me užasno živcira to što znam da sljedeća vreća može biti ista takva, ali i puna prašine.
I bila je...uzeli smo poslije nje ipak Everclean less trail i za sad sam zadovoljan.
Stvarno minimalno praši (primjeti se, ali jedva, kad ga usipam u WC), a miris uopće nije intenzivan. Ima ga daleko manje na otiraču ispred WCa, skoro bih rekao da ga uopće nema van kupaone, dok je Brita znalo biti po kući.

Pratit ćemo još neko vrijeme, ali za sada nema nikakvih indikacija vezanih uz astmu i taj dodani miris u pijesku.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 12:42   #454
Super.

Ja evo već 2 mjeseca koristim ovaj dm-ov, jedam im wc stoji na balkonu a tamo bude sparno i bilo me strah da će smrditi ko kuga al ne osjeti se toliko jako (naravno kad ga zapišaju i zaseru ko nespašene onda smrducka, inače ne)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:00   #455


Meni je ovaj stvarno najbolji (odustali od silikatnih i peleta) ali sve ga rjeđe nalazim u DM-ovima
Uzela sam zadnji put neki sličan, ajmo reći, skuplji čak, svjetlije boje i sitniji čini mi se, bio je KATASTROFA...
Svi osim točno ovog iz DM-a su mi grozni
UnusualMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:02   #456
Prvi put imam macica tako da nemam s cim usporediti ali ovaj koji sam kupila po preporuci od Allexis, Sanicat ruza je odlican, za sada je obavio samo piskanje pa cemo jos vidjeti. Naprave se jako cvrste grude koje samo pokupim lopaticom, miris je jako lijep i niti malo agresiva, osjeti se kad se priblizis ali ne u cijeloj prostoriji.. podsjeca na baby puder i ruze
Trenutno je na akciji u Pet Centru..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:56   #457
jel taj sanicat ruža toliko bolji od ostalih njihovih?
ja sam koristila sanicat orange i još neki u plavom pakiranju, ali oba su mi bila lošija od ovog gore dm-ovog
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:59   #458
Da, ni meni Sanicat nije bio bogznašta
Čisto korektno, OK grudanje, uvijek mi se činilo da je potrošnja malo veća.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:41   #459
Meni je ovo prvo mace i prvi pijesak, vjerujem da ima i puno boljih i gorih.. Zivim u malom stanu od 50 kvadrata, imamo doduse i veliki balkon ali pijesak sam za sada stavila u dnevni dok se ne navikne pa mi je bilo bitno da mi cijeli stan ne smrdi.. evo maloprije je i kenjao prvi put i zapisao 2 puta i nisam osjetila nikakav smrad.
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:52   #460
Andariel - frendica je isprobala sve vrste (al doslovno sve) grudajucih i napisala nam traktat o tome kad bi tko od nas dobio macku njoj je najbolji omjer cijene i kvalitete taj sanicat ruza...ostalima i nije bas bila zadovoljna...jedini koji nije probala je ever clean, jer nece iz principa dati toliko za macji wc (skrta je na tome :P ) meni je njihov less trail traje mjesec dana pakiranje od 10 l, dobro se gruda, ne usmrdi se, ne osjeti se nista kada sve zakopa, a stoji u hodniku i to otvoreni wc...ostali oko mene isto koriste sanicat ruzu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.