Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 18:55   #81
dosta sam od bukowskog procitao, skoro sve romane, krate price i pripovjetke ali iskreno nakon "žena" mi se malo zamjerio, odnosno zasitio sam ga se, kako je netko napisao olovkom u toj knjizi samo jebanje, riganje i cuganje, i to ne nuzno tim redosljedom, slazem se da je bukowski lik, mogu shvatiti i slazem se s dosta njegovih pogleda na svijet, npr njegova folozofija "ne pokusaj" ili njekov prezir prema mickey mouse-u su mi pametni, duboki, ironici i humoristicni istovremeno i takoder vjerujem da je pisao odlicne pjesme iako nisam procitao bas puno njih. ugl moglo bi se reci da je imao zanimljiv zivot ali ostaje cinjenica da je stalno ali bas stalno bio pijan pa mozda neki postotak hrabrosti proizlazi iz toga. svi znamo koliko alkohol tijekom godina moze prpomjeniti covijeka i nakon sto sam vidio klip gdje podivlja na svoju suprugu/prileznicu dosta mi je pao u ocima http://www.youtube.com/watch?v=pUeGsTjIj0A negdje na 3:20min
svaka cast njemu kao jednom od najutjecajnijih americkih pisaca ali npr za mene je puno veca faca bio hunter s. thompson, al opet pitaj boga koje je on pak alkoholno/drogerse fumuse imao....
terry_sokic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 20:24   #82
On je jedan od rijetkih pisaca/pjesnika čija mi poeziija ne izaziva probavne smetnje. Možda samim time što je dobru poeziju definirao kao "beer shit".



air and light and time and space


"–you know, I’ve either had a family, a job,
something has always been in the
way
but now
I’ve sold my house, I’ve found this
place, a large studio, you should see the space and
the light.
for the first time in my life I’m going to have
a place and the time to
create."

no baby, if you’re going to create
you’re going to create whether you work
16 hours a day in a coal mine
or
you’re going to create in a small room with 3 children
while you’re on
welfare,
you’re going to create with part of your mind and your body blown
away,
you’re going to create blind
crippled
demented,
you’re going to create with a cat crawling up your
back while
the whole city trembles in earthquake, bombardment,
flood and fire.

baby, air and light and time and space
have nothing to do with it
and don’t create anything
except maybe a longer life to find
new excuses
for.
Inspektor Nagib is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 02:31   #83
Kao svojevrsni fan Bukowskog ali ne i jako dobar poznavatelj, doma imam Ispovijedi Starog Pokvarenjaka i čitao sam još par njegovih knjiga u životu, jednoj se ne mogu sjetiti imena jer sam je čitao prije nekih 16-ak godina u srednjoj. Uglavnom radi se o tome da lik iz knjige štanca staru majku drolju, stariju kćer i mlađu kćer koja ima ispod 12-13 godina i razno razne bubane scene su u knjizi. Uglavnom, da li to nekom zvuči poznato i kako se ta knjiga zove? Ja sam je onda čitao na srpskom prevodu doduše...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 11:42   #84
Koje njegovo djelo preporučate za nekoga tko ga nije nikada čitao? Ne znam što bih prvo pročitala...znam da to opet ovisi o svakome, ali eto...
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 04:22   #85
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Kao svojevrsni fan Bukowskog ali ne i jako dobar poznavatelj, doma imam Ispovijedi Starog Pokvarenjaka i čitao sam još par njegovih knjiga u životu, jednoj se ne mogu sjetiti imena jer sam je čitao prije nekih 16-ak godina u srednjoj. Uglavnom radi se o tome da lik iz knjige štanca staru majku drolju, stariju kćer i mlađu kćer koja ima ispod 12-13 godina i razno razne bubane scene su u knjizi. Uglavnom, da li to nekom zvuči poznato i kako se ta knjiga zove? Ja sam je onda čitao na srpskom prevodu doduše...
Anyone?
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:10   #86
Možda 'Žene'? Ta knjiga je meni najbolesnija.

Ovo što si ti napisao može biti bilo što...
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 22:28   #87
A nebi u detalje kojih se sjećam ko da sam jučer čitao tak da dalje od toga ustvari nemrem tu napisati, ali možda je fakat "Žene"

Kad nabavim i pročitam budem javio jel je ili ne...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 20:44   #88
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
Koje njegovo djelo preporučate za nekoga tko ga nije nikada čitao? Ne znam što bih prvo pročitala...znam da to opet ovisi o svakome, ali eto...
poštu. simpatičan roman uzevši u obzir ostale njegove
dr. van Nostrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 20:28   #89
Bok,
dugo se nitko nije dotakao Bukowskog
Pročitao sam nedavno njegov roman Žene i oduševljen sam. Tako jednostavno, a tako dobro. Bukowskog se s posebnim guštom čita.

Tu knjigu preporučam ženama/curama.

KAkva Vam je njegova knjiga Factotum?
sare88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 20:32   #90
meni je bila malo monotona.
bolje su mi njegove pjesme, odlican je pjesnik.
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 22:28   #91
Quote:
kockasta kaže: Pogledaj post
meni je bila malo monotona.
bolje su mi njegove pjesme, odlican je pjesnik.

cudno da ti je bila monotona, počevši od Lydije itd.

Hvala na prijedlogu, potražit cu malo po netu nj. pjesme !
sare88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 23:07   #92
Moj prvi susret s Bukowskim je bio roman Žene. I moram reći da sam razočarana. Toliko se o Bukowskom priča da sam očekivala nešto wow, ali ništa od toga, bar u ovome romanu.
Prijevod mi je jako loš i to uvelike uništava doživljaj čitanja, ali ni sama radnja romana me nije oduševila.
Možda bi bilo drugačije da sam čitala u originalu, ali svakako sam očekivala više.

Sad krećem čitati Faktotum i nadam se da će biti bolje.
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 18:40   #93
Quote:
OpenRadio kaže: Pogledaj post
Moj prvi susret s Bukowskim je bio roman Žene. I moram reći da sam razočarana. Toliko se o Bukowskom priča da sam očekivala nešto wow, ali ništa od toga, bar u ovome romanu.
Prijevod mi je jako loš i to uvelike uništava doživljaj čitanja, ali ni sama radnja romana me nije oduševila.
Možda bi bilo drugačije da sam čitala u originalu, ali svakako sam očekivala više.

Sad krećem čitati Faktotum i nadam se da će biti bolje.

Bok, evo i ja sam neki dan počeo čitati Faktotum, meni je zasad odlična knjiga, Bukowski predobro opisuje život tadašnjeg života srednjeg/siromašnog staleža, a ne kič i ove justine bibere-strašno, kako se tebi sviđa knjiga ??

A knjiga Žene je šou , kako bi rekao Bukowski morao je nadoknaditi sve to,...
Ali kraj je zanimljiv!!
Dobra knjiga
sare88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 19:34   #94
Quote:
OpenRadio kaže: Pogledaj post
Moj prvi susret s Bukowskim je bio roman Žene. I moram reći da sam razočarana. Toliko se o Bukowskom priča da sam očekivala nešto wow, ali ništa od toga, bar u ovome romanu.
Prijevod mi je jako loš i to uvelike uništava doživljaj čitanja, ali ni sama radnja romana me nije oduševila.
Možda bi bilo drugačije da sam čitala u originalu, ali svakako sam očekivala više.

Sad krećem čitati Faktotum i nadam se da će biti bolje.
S Bukowskim je stvar što ga ili voliš ili ne voliš, nema između.. Ako si u mogučnosti i razumiješ, probaj čitati na engleskom.. ako ne, kreni s pjesmama..

“Ono što je zlo i ono što su nas učili da je zlo, mogu biti dvije sasvim različite stvari. Društvo nas uči da su određene stvari zle da bi nas držalo u pokornosti.”
Charles Bukowski
__________________
“That's what the world is ,after all: an endless battle of contrasting memories.”H.M.
fear69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 03:12   #95
Koliko san ja shvatia, Bukia čitaju oni ljudi koji puno traže od drugih i traže sebe. Ne znaju svoj identitet i onda im ljudi preporučuju Bukia koji se isto tražio. Uglavnom im preporučuju psiholozi.

E sad se postavlja pitanje što ako Buki je bio podvojena ličnost? Jesu li te osobe koje čitaju Bukia isto podvojene ličnosti? Sve je to jako konfuzno.
Ajmonaprid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 14:59   #96
Quote:
Ajmonaprid kaže: Pogledaj post
E sad se postavlja pitanje što ako Buki je bio podvojena ličnost? Jesu li te osobe koje čitaju Bukia isto podvojene ličnosti? Sve je to jako konfuzno.
Buki podvojena ličnost?

To sigurno nije. charles-bukowski-mase
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 16:32   #97
A možda i je kad pogledaš. Kad vidiš što je sve pisa i kako je dolazio do ljudi. To ne može jedna osoba već dvije ili više i zato je on vjerojatno bio podvojena ličnost. Magična ličnost. Znao je doći do čitaoca sa svojim stilom. Dakle, ne bi on bio to što je da nije imao unutarnju pomoć u sebi. Znamo da je nešto krio, a to je bilo vjerojatno to. Ima dosta toga oko njega što je i danas tajna.
Ajmonaprid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:34   #98
Quote:
Ajmonaprid kaže: Pogledaj post
Ima dosta toga oko njega što je i danas tajna.
Znao je letjeti?

Šalu na stranu, ne slažem se s tobom da je bio podvojena ličnost, niti se slažem s tim da je pisao da zavede čitateljstvo.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:15   #99
Quote:
Ajmonaprid kaže: Pogledaj post
Kad vidiš što je sve pisa i kako je dolazio do ljudi.
Bukowski je veliki humanista, duboko pati zbog ljudske otuđenosti, zbog toga je malo i skrenuo.
bukowski-ljubav-za-sedamnest-i-po-dolara
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 19:08   #100
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Bukowski je veliki humanista, duboko pati zbog ljudske otuđenosti, zbog toga je malo i skrenuo.
Ja bih prije kazala da je bio "gad" svjestan svoje pokvarenjačke (i općenito ljudske) prirode i da je zbog toga patio, ali si nije mogao pomoći...a skrenuo jeste, to je očito.

U svakom slučaju - brutalno iskren.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.