Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2016., 13:28   #2581
Quote:
Chilling kaže: Pogledaj post
O moj boze! Predivan je
Hvala
Quote:
HypnoticLady kaže: Pogledaj post
Wooooooow kako se zove?

Hvala na prijedlogu, nova sam pa nemam pojma

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Yuki Inu

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:24   #2582
Dižem temu da vas pitam kakva su vam iskustva sa linjanjem nakon salona.
Mi smo našu samojedicu staru godinu dana do sada doma kupali i groomali. Sve super, međutim sad nekako sa zimskom dlakom gubimo bitku, mogla bi stan usisavat 3x dnevno.
Znači zanima me da li u salonu ipak bolje izvuku mrtvu dlaku, pa se linjanje bar malo ublaži.
Drugo, koristite li furminator doma? Koliko vidim po netu, neku se kunu u njega, a neki protiv.
mali_mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:29   #2583
Furminator nije za njihovu dlaku a sto se linjanja tice, nakon kupanja par dana se linja nenormalno i onda se smiri.
Nama jos nije pocelo proljetno linjanje, zadnje je bilo ljetos i kad smo ga okupali i ispuhali, bili smo mirni dulje vrijeme. U svakom slucaju, ako odvedes psa u salon gdje znaju sa njihovom dlaku, da, sredili bi joj dlaku i izvukli svu potrebnu.
I racunaj da imas psa od godinu dana, ona jos nije ni pocela sa pravim linjanjem.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:29   #2584
Pozdrav svima
Nova sam ovdje i ponosna sam vlasnica prekrasne cure od 10 mj. Super je pasica, poslusna, pametna, uredna..ma divota. Medutim, pretvara se u vraga kad trebamo ici doma iz vocnjaka di ju vodim svaki dan. Skace, rezi, grize, ma uzas. Mamu mi je neki dan cak u setnji napala kad je mama rekla da idu doma.. Ne fali joj fizicke aktivnosti, ujutro ima sat vremena igre, popodne idemo na barem sat vremena u vocnjak gdje se umori toliko da samo legne jer ne moze vise i navecer idemo u setnju jos sat vremena.. I nakon toga vecera i spavanje. Inace je stvarno divan pas, al ne znam vise kaj da radim s tim ispadima. Jasno mi je da je u pubertetu i da joj hormoni divljaju, al moram nac nacin da prestane s tim. Molim vas, jel itko od vas ima ikakvu ideju kako to sprijeciti?
Rubster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:25   #2585
Hm, ovo "skače, reži, grize" mi više zvuči kao način igre nego napad.
Teško je reći uz ovako šturi opis, ali meni se čini da je to ajmoreć protest kroz igru jer iz voćnjaka, gdje je lijepo i zabavno, idete doma gdje je malo manje zabavno

Ja sam imala sličan problem s prvom pesicom kada bi išli doma s livade. Doduše, ona nije "divljala", nego je jednostavno bježala od mene i nisam ju nikako mogla dobiti na lajnu, ili čak da me prati u smjeru kuće.

S drugim psom sam to u startu odlučila spriječiti, tako da bi ga usred igranja na livadi više puta zvala i stavila na lajnu, pa sam ga nagrađivala keksićima ili se igrala s lopticom, natezanja i sl. dok je bio na lajni. Ili bi umjesto doma, otišli u nekom drugom smjeru i još malo se igrali. Uglavnom, trudila sam se da odlazak s livade ne znači nužno odlazak doma i dosadu, već da može značiti i odlazak na još zabavnije mjesto... Čini mi se da ti to trebaš napraviti sa svojom pesicom


Ne znam kako reagirate kada se ona počne tako ponašati, ali ni slučajno nemojte grubim metodama jer samojedi izrazito loše reagiraju na to i ponašanje će se samo pogoršati.

Pogledaj malo stranicu www.vaurora.com, ima jako dobrih savjeta od odgoju iz perspektive vlasnika polarca
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 21:17   #2586
Vec sam pokusala, al prokuzi mi metode. Isle smo u setnju iz vocnjaka, a ne odmah doma; natezale smo igracku do doma i nastavile doma s igrom; otisle njuskat susjedov vocnjak, svasta, al kad skuzi da i nakon toga ide doma, vrati se na staro. Trenutno nosim sa sobom purecu sunku ili kuhani pileci file sto obozava i onda ju nagradim svakih metar koji prodemo bez da grize. Al prokuzit ce mi i to, pametnica mala.
Kaj se tice kazni, nema nikakvih agresivnih metoda nego ak postane zlocesta dobije time-out - jednostavno se okrenem i odem i vratim nakon par minuta. To pali, al je problem sto to u vocnjaku il u setnji ne mogu napravit jer nemam di otic.
I ja mislim da je to znak protesta, ona nije agresivna, obozava ljude i druge peseke..

Vec sam istrazila tu stranicu, jako je korisna..

Hvala ti puno na odgovoru, pokusat cu ponovno sa "provaljenim" metodama, mozda ce opet djelovat par dana pa tako naizmjence.
Rubster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 08:57   #2587
Slazem se sa patience, a ukratko ti to znaci da joj ti i vrijeme provedeno s tobom treba biti interesantnije od vocnjaka. I nemoj svaki dan isto ponavljati, oni sve skuze i onda si opet na pocetku. Pokusaj biti zabavnija od vocnjaka, znam da je tesko ali sad ste u fazi prepucavanja i ona ce kao svaki adolescent ici isprobavati granice do kojih moze ici. Moj od svih pasa i okolisa najradije sa mnom provodi vrijeme i ludujemo skupa ali ne zato sto oko njega nije zabavno nego zato jer ja glumim klauna.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:08   #2588
Hvala puno
Morat cu nauciti kak biti jos veci klaun jer mi se trenutno svi susjedi smiju kad se igramo probat cu smislit nesto super super fun za nakon vocnjaka.
Hvala vam jos jednom
Rubster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:07   #2589
Oh, ja se odavno ne opterecujem time kako izgledam ljudima oko sebe, narocito kada sam sa cupavcem u setnji. Jedino sto mi je tada na pameti je da sam njemu najveca zanimacija i vjecita inspiracija

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:42   #2590
još jedno pitanje u vezi iščešljavanja i linjanja? što preporučujete, koji je najbolji način? te isto tako salon ili kući? te čini mi se da sam ovdje negdje pročitala riječ "ispuhivanje" pa me zanima čime?
bubolina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:26   #2591
Ja svoga očetkam prosječno svakih 3 dana....a jednom tjedno bude ono extra četkanje
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 21:18   #2592
Ja sam svog dok mu se nijd formirala dlaka kako spada cesljala svakodnevno. U salon je isao i ode maksimalno jednom godisnje, kad krene sezona linjanja da se ispuse profi fenom i da se rjesimo poddlake. Sve ostalo sami rjesavamo.
Sada se ceslja 2-3x tjedno i ljepsi je nego ikad.
Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:01   #2593
Joooj što volim te samojede. Ma, to je naj-naj-naj pas(mina). Jednom ću si ga valjda moći (vremenski i obavezno) priuštiti.

Pročitao sam sve šta se o toj pasmini može naći na netu i onda sam shvatio da tui psi imaju 100% isiti karakter - kao i ja, kao da sam sam čitao o sebi samome.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:13   #2594
koji salon u zagrebu bi preporučili za baš ono dobro iščešljavanje i ispuhivanje samojeda? hvala...
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 18:41   #2595
Koliko su bile/jesu teske vase pahuljice sa 10 mj
tkdgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 19:50   #2596
Moj je sa 10mj imao sigurno 20kg, sa godinu dana je imao punu tezinu, samo su mu se kasnije formirali misici.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:50   #2597
Zenka, stara 11 mj, zadnja 4 dana odbija hranu, pojede minimum i nece vise. Drugih promjena u ponasanju nema, i dalje je aktivna i ne pokazuje neke znakove boli. Ima netko slicna iskustva?
tkdgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:08   #2598
Vruce joj je vjerojatno, i moj jede jedva jednom dnevno od kad je zatoplilo i to ili rano ujutro ili oko ponoci kad zahladi.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:22   #2599
@merllin i @jelena-85, postovi su vam, kao samostalne teme, prebačeni na pdf Fotoalbum ljubimaca. Na pasminskim temama se može staviti tek fotografija dvije svog ljubimca. Također, tema služi za razmjenu iskustava vlasnika samojeda i šteta bi bilo da se ove lijepe priče 'zagube' u moru savjeta, pitanja i odgovora.

Stavila sam radni naslov, da se zna gdje je čiji ljubimac. Javite mi porukom kakav naslov želite, pa ću ga promijeniti.

Molim vas da pripazite na veličinu fotografija. Maksimalno dozvoljena je 640x480 pixela.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 13:48   #2600
Pozdrav! Moj pas, samoyed, ima nešto iza ušiju što izgleda kao još jedan par, duplih ušiju. Ne mogu saznati je li to uobičajeno za njih ili je to slučaj samo kod moga psa. Nisam još sreo drugog tuđeg samoyeda pa da mogu provjeriti. Znate li nešto o tome?
blacknarval is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.