Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 01:26   #81
zahvaljujem na info. ,nego ima li što o kučici-rodilici za majku i štenad,velike pasmine?
Može neki linkovi kao primjeri raznovrsnih kučica,jer živim u stanu...imam balkon ali je zasigurno ovo doba prehladno i za kuju,a kamoli štenad.

Hvala!


Nemam iskustva...,samo teoriju.
Dva tjedna prije okota povremeno vanka u šetnji vidim mali iscjedak,pa me zabrinulo,da ne dođe do nekih komplikacija...najvjerojatnije prije male nužde,jer je strahovito izbirljiva na kojemu će mjestu to obaviti,te se premišlja i njuška okolo....a mislim se da joj je takova sila,kak je navalila u šetnju,nebi se toliko premišljala.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 04.12.2009. at 23:03.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 12:07   #82
Onda u šetnju ponesi bijeli wc papit ili maramice pa joj pobriši iscjedak i vidi na maramici kakve je boje i je li smrdi pa ćeš vidjeti.
Mislim i ako je obojen i vonja nije to ništa strašno samo onda moraš do veta po po terapiju.Kujice su u trudnoći osjetljivije na infekcije, to je normalno.
Ako je proiziran i nema mirisa nemaš brige
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:11   #83
Znahvaljuejem
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 19:18   #84
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na info. ,nego ima li što o kučici-rodilici za majku i štenad,velike pasmine?
Može neki linkovi kao primjeri raznovrsnih kučica,jer živim u stanu...imam balkon ali je zasigurno ovo doba prehladno i za kuju,a kamoli štenad.

Hvala!
http://www.mcemn.com/WB-WhelpingBox.html

Nažalost kučice se ne preporučuju za okot ali na ovoj stranici ima zgodnih kotilica za stan...
Kompletna stranica od izrade (u detalje) do dosta slika (velikih pasmina)...
__________________
http://campyoprema.blogspot.com
campy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 20:26   #85
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Znahvaljuejem
Nema na čemu
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:51   #86
Smile prinove u kući - naša kujica će se okotiti

pozdrav svima
molio bih sve da podijele svoja iskustva i savjete što i kako kad se kuja okoti? imamo 3 psa, od toga par beaglova koji će imati mlade. nikada do sada nismo bili u situaciji da nam se kuja okoti, pa eto i na ovaj način prikupljamo informacije, iskustva i savjete
hot hot week 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:55   #87
PRVI OKOT - POMOĆ

Evo, naša kujica Nera postala majka 9 malih psića... kako ni ja ni ona ne znamo što ni kako svaka pomoć mi je dobrodošla...

do sada sam imala mužjake i ovo mi je prvi susret sa ženkom i štencima

majušni su stalno na cicama, ali ne mogu svi do njih pa im ja pomažem.. malo maknem one koji su stalno i stavim ove gladne... ona se ne diže, hranim ju i dajem joj piti...

savjeti vas koji ste to prošli su i više nego dobrodošli
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:04   #88
Pomoć budućoj mami-pasici

Kujica je skotna već 40 i kusur dana i sad pripremamo kotilicu. Gdje da je stavim, u dnevnu sobu da se navikavaju odmah na ljude i dešavanja ili u blagavaonu, gdje bi većinom bili sami ili samo sa mnom? Kuja je naviknuta na puno ljudi, i društvo i nama ne smeta da je tu, ali opet ne znam što je bolje za mališe. Kuja je mala, sad ima samo 7 kg i štenci će isto biti mali. Na uzv su vidjeli 3 no kažu nam da ih može biti još toliko jer uzv nije dobar za brojanje štenaca. Šta nam treba za sami okot? Iznenadila sam se da ova tema nije popularnija?
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:09   #89
Tema nije popularna jer uzgajivači uglavnom znaju što i kako, a ovi koji ne znaju pa pitaju ovdje uglavnom imaju kućna legla koja pak na ovom podforumu nisu baš popularna.

Ako se ne nađe nitko s odgovorima, najbolje da pitate veterinara.
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:19   #90
Pretpostvljam da tema nije popularna jer uzgajivači o tome znaju što trebaju (kad se već upuštaju u uzgoj), a mi ostali koji imamo kujice samo za ljubimce (bez uzgojne, mješanci) ih steriliziramo.

Kotilicu možete staviti bilogdje, ali je bitno da i malci i mama imaju mir i da ih se ne rasteže puno po rukama. Posebno nakon okota, bit će umorni. S druge strane, nije loše ni da ih imate na oku, pogovoto ako će kujica visiti više s vama nego s bebama. U svakom slučaju ih možete premjestiti, vidjet ćete kako se ona ponaša. Neka ne bude propuh, neka prostorija bude topla i neka imaju mir. Kasnije kad štenci budu veći će ionako biti posvuda.

Da, uzv ti ništa ne znači. 3 su ziher, a može biti još jedan-dva, možda i tri. Moja kujica je mala kao i tvoja, njena mama također i bilo ih je 7 u leglu.

Obavezno se dogovori sa dežurnim veterinarom da ga možeš pozvati u slučaju ikakvog problema. To je jako bitno, frendica više nebi imala macu ni njene bebice da nije bilo brze veterinarske reakcije.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:20   #91
Nema smisla da ne vole "kućna" legla, nisu uzgajivači kupili psa i od jednom stvorili uzagjivačnicu.
Mi smo kupili kuju iz ljubavi i prvo smo je mislili ne pariti ali onda smo joj našli dečka, usporedili linije i ispali su komaptibilni. Sad čekamo bebače I mislila sam da izmjenom iskustava mogu na forumu dobiti odgovore kako bi kuji i štencima sve olakšala. Daleko od toga da sam uzagjivač, ali nisam ni neodgovorna.
A ni vetovi nisu neka velika pomoć, bez uzv nisu znali reći jel skotna, tako da... čini se da će biti uzdaj se u se i u svoje kljuse...
Edit:
Lapdog, da, već sam obavjestila prijateljicu čiji je muž veterinar, a imam prijatelja veterinarskog tehničara, koji mi je velika pomoć. No ako sve bude dobro išlo, nema potrebe uznemiravati, no opet, bolje spriječiti nego liječiti.
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:27   #92
Spori lori je mislila na ekipu koja štanca doma bez papira psiće sumljivog podrijetla i zdravlja. Kao, što će nam papiri i uzgojna, pregledi, bitno da se koti i zarađuje. A time se uništavaju pasmine i ne proizlazi ništa dobro. Nažalost, takvih je previše, pogledaj samo oglasnike. Na štetu pravih i odgovornih uzgajivača (bilo sa jednom kujom ili uzgajivačnicom), kao i neželjenih psića (bez obzira na podrijetlo) kojih je, nažalost, previše po ulicama i azilima. Nadam se da je jasnije.

Oprez s vetovima, imajte vi vet. stanicu sa punom opremom u "rezervi" obavezno. Drip, carski... Često bude potrebe. Ako vam bilošto ne bude jasno ili posumljate da nešto nije ok (pa makar bili u krivu) odmah zovite veterinare.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:37   #93
Da, da, vidiš za carski, ne znam gdje u mom gradu to ima, moram se raspitati. Jedan je veterinar sa fakulteta, pretpostavljam da imaju na faksu salu i sve to, dok je drugi veterinar u veterinarskoj stanici i ne vjerujem da bi mogao uraditi rez. Dok imam i trećeg veterinara za kojeg znam da radi sterilizacije, pretpostavljam da to znači da može raditi i carski rez?

Ako sve prođe u redu, planiram prijaviti leglo, i tata i mama pasica imaju uredne papire, znam odakle su i nije mi prvo zarada na pameti, zapravo mi je najvažnije gdje psi idu. No to nije tema pa da ne zachatavam
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:48   #94
Obavezno neka imaju i malci papire kad mama i tata imaju. Nije to skupo i kasnije trošak uključiš u cijenu štenca, pa si zapravo na dobitku. Samo, zašto niste uzgojnu prije vadili? Raspitaj se u svom kinološkom savezu, nisam u tim vodama. Drago mi je da ih nećeš prodavati bilokome, neka ih dobiju oni koji ih zaslužuju.

Carski može izvesti svaki vet sa salom. I znanjem. Sterilizacija je zapravo sličan postupak.

Mislim da je u ovoj fazi jako bitno, osim pripremiti sve potrepštine, pronaći i veterinara od povjerenja koji se može nositi s eventualnim problemima. Ja sam paničar, uvijek idem na najgori mogući scenarij, pa sam hepi kad ne bude tako.

Telefon u ruke i raspitaj se tko može ishendlati porod i moguće komplikacije.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:57   #95
Najviše jer gdje mi živimo (BIH) nije u kinološkom savezu. Kad sve prođe, vidjet ću mogu li šta uraditi preko uzgajivača u SRB jer su i moja pasica i dečko od tamo. Ja sam sa svojim uzgajivačima stalno u kontaktu ( a kuja ima već preko 2 god), jer sam paničar također. U BIH se "ne isplati" ništa raditi jer npr ako pas ide za HRV, ne mogu dobiti exportni. Jer su tri saveza i svaki vuče na svoju stranu, zato su nas i izbacili iz FCI. Ako će imati BIH papire, onda slobodno može biti i bez papira - ne vrijede nigdje osim kod saveza koji ih je izdao.

Osigurat ću se za carski onda, nabolje sa veterinarskim fakultetom. Oni su nam i radili UZV.
Vjeruj da mi za moju pasicu nije ništa teško uraditi, niti priuštiti, samo mi trebaju savjeti za što lakši, nadam se, prirodni porod.
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:06   #96
Ah, Bih.

Pogeldaj na temi linkove+ imaš dobrih klipića na youtube-u. Da znaš što očekivati. Uglavnom one sve naprave same, ti pratiš jeli sve ok, reagiraš ako nije, eventualno skineš posteljice ako ne ide samo od sebe i budeš mamici podrška. Provjeri oko broja posteljica koje se preporučavaju dati, nešto mi zvoni da lako dobiju proljev ako ih sve pojedu. A opet dobro je da ih nešto pojedu. Eh da, kupi mamici pojačanu hranu i bilo bi dobro da imaš u pričuvi zamjenskog mlijeka pa nadohranjuješ ako bude potrebe. I mislim da je to to, nemam puno iskustva, nadam se da će netko pametniji nadopisati/ispraviti ako što treba.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:19   #97
Hranu smo joj promijenili opet na puppy od Purine (jede je od kako je kod nas i nikad proljeva, kuc kuc u drvo). Pojačali smo joj 20% prehranu, iako bi jela non stop. Ne želi u šetnje pa je moram nagovarati, jer je jako bitno da se kuje kreću, kažu da je lakši porod. Totalno se smirila, ne želi se ni igrati. Pa više brinem i za psihu, da je animiram bar sat vremena šetnjama.

Da, placenta je jako bitna za prvo mlijeko kao i brojanje da ne bi zaostala. Ne znam da li da inzistiram pred kraj na RTG, tada je lakše prebrojati štence i manje su šanse da ostane u njoj koji.

Zamjensko mlijeko za djecu ili?
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:25   #98
Ima i pluseva i minusa. Izlaganje zračenju bi, naravno, u tom stanju bio minus. Ja nebih upravo radi toga. A opet, ona panika da koji ne ostane... S tim da sam sigurna da ćeš skužiti da nešto nije ok ako se to čak i dogodi. Mislim da je odluka na tebi. Možda da se konzultiraš sa veterinarima.

Imaš mlijeko baš za štence u prahu. Evo o tome, post drugi, zlu ne trebalo: https://www.forum.hr/showthread.php?t=539457
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:28   #99
Lapdog, ti si dobra vila
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:36   #100
Ma nisam. Samo mi je dosadno pa švrljam po forumu.

Sretno mamici!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.