Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 20:50   #41
Unhappy

ovo je zaista tuzna tema....i znam kako je osobama koje su se morale oprostiti od svojis ljubimaca.... imala sam boxericu koja je doživjela 12 god...to je bilo prije 2god i dan danas znam plakati za njom....
ja imam 15 god sada, znaci bila sam 2god starija od nje sto znaci da smo skupa odrasle...plakala sam s njom u narucju i smijala se...
kada je dosao zadnji dan...nisam ni slutila...bila je super...
a odjednom joj je krenula pjena na usta i kocila se ....
ja sam joj masirala srce i to se desilo 3 puta u tom danu...mama mi je bila na poslu i zaista sam se trudila da prezivi...neznam kako ali jesam....
i kasnije kada mi je mama dosla, odveli smo je veterinarki i
ona je rekla da misli da ce se izvuc, stavila ju je na stol i davala infuzije, ja i mama smo sretne skocile do grada, a ona je ostala tamo...kada smo se vratile, opet sok.... nema joj spasa...
najbolje bi ju bilo uspavati....i tako da smo morale poduzeti i to sto smo se nadale da necemo....:'(:'(

e ...da....i htjela sam ti reci, da ako mislis da se moze jos izvuc...nemoj ga uspavati...ni ljude ne ubijamo ako im je lose...

Zadnje uređivanje Tyndall : 30.01.2009. at 10:09.
Kalahari is offline  
Old 08.02.2009., 18:27   #42
Evo ja sam morala dati uspavati svog voljenog Mačka koji je bio star oko 6 godina, bio je kost i koža, dehidriran, noge ga nisu slušale, bez apetita, blijed... i temperatura 36.5 ( ko da mi imamo 33- tak mi je vet rekao) i kad ga je pregledao je rekao da mi može napraviti veliki račun al da ga najvjerojatnije neće izliječiti jer izgleda ko da će živjeti još možda par dana- ako... i da bi mi bilo najpametnije da ga uspavam da se više ne muči- s tom idejom sam nekako se već i doma na žalost počela mitiri al sam se nadala da mu ima spasa, nadala sam se da je to slučajno tako sve, da će se uglavnom izvući, al kad mi je vet. reko da bi ga bilo najpametnije uspavat počela sam plakati i zagrlila sam mačka i nisam mogla odma pristat- htjela sam - al nisam mogla- htjea sam još koju minutu s njim...... Ipak sam ga ja odgojila, jer je bio divlji i ja sam ga pripitomila, mene je obožavao, puštala sam ga kroz prozor u svoju sobu da se grije, ja sam se dizala u 6 ujutro da mu dajem tablete kad je bio bolestan, non stop sam ga žnjarala, imala sam svoj "jezik" s njim, obožavao je biti u mom krilu dok sam za kompom, prošao je samnom cijeli faks, sve moje ispite je učio samnom... uglavnom je volio biti samnom... i kad sam morala donjeti odluku koja je trebala biti humana a tako odvratna u drugu ruku... - mogu reći samo da je to najteža odluka u mom životu...

Kad sam rekla da mu daju injekciju- ( prvo onu koja ga uspava) ostavili su me nasamo i držala sam ga na stolu i mazila i plakala- tako odvratan osjećaj- znaš da nemožeš pomoći svome najdažem biću i prijatelju koje je uvijek uz tebe , htio je povraćati al nije imao snage koliko je bio slab i onda je zaspao, još par minuta sam gledala njegove okice i mazila ga, i onda sam izašla, nisam ostala na drugoj injekciji, mislim da bi me to ubilo, i ovako se osjećam krivom što ga prije nisam odvela kod veta. Otišla sam doma i plakala sam cijeli dan, nisam spavala cijelu noć skoro.
Drugi dan sam malkice bolje bila, al još uvijek to nije to... danas je treći dan i neznam kad ću se oporaviti- mislim da nikad...
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Old 09.02.2009., 02:13   #43
mi smo morali našg psa Maxa uspavat prošli tjedan
imao je 11-12 god (sa ulice uzet, nisam ziher za godine) i zadnjih pola godine je konstanto bolestan, zadnja 2mj su bila još gora a mi smo samo odgađali eutanaziju jer se na njemu vidjelo da ima volje za život.
dok ga nije prek noći, predpostavljamo, šlagiralo
dan prije nam se veselio kad smo došli, a sutradan ko da je osljepio.
nije ništa vidio, nije mogao na noge, kad se pokušao dić samo je pao ili se glavom udario u nešto...
darastrix is offline  
Old 09.02.2009., 13:58   #44
Quote:
darastrix kaže: Pogledaj post
mi smo morali našg psa Maxa uspavat prošli tjedan
imao je 11-12 god (sa ulice uzet, nisam ziher za godine) i zadnjih pola godine je konstanto bolestan, zadnja 2mj su bila još gora a mi smo samo odgađali eutanaziju jer se na njemu vidjelo da ima volje za život.
dok ga nije prek noći, predpostavljamo, šlagiralo
dan prije nam se veselio kad smo došli, a sutradan ko da je osljepio.
nije ništa vidio, nije mogao na noge, kad se pokušao dić samo je pao ili se glavom udario u nešto...
strasno,bas mi je zao...
OOOOOOO is offline  
Old 04.03.2009., 21:59   #45
moram malo podići temu...

imam shih-tzua starog 13god.
ima tumor na repu, nagluh je, od mrene je bio gotovo slijep a sada su mu se po novome oči sljepile i gnoje se, ne jede skoro ništa već 3 mjeseca i jedva hoda (ne može hodat u šetnju, moramo ga nosit na livadu, tam obavi svoje pa ga nosit natrag)
kad krene hodat, samo se zabija uokolo o zidove, vrata i ormare.

i ja to stvarno više ne mogu gledat.

na prvom smo katu kuće i danas je izašao na terasu i nije znao kako unutra nego sam ga našla na stepenici, skoro se skoturo dolje i nije znao di da ide.

odnjela sam ga unutra i za 15 min ga našla opet vani, kako kreće po stepenicama dolje. izderala sam se njegovo ime, al on je nastavio i skoturo se. ulovila sam ga na pola stepenica.
užas.
stres, tlak na 250, otkucaji srca su mi i dalje nakon sat vremena 112 u min. trudna sam i to apsolutno nije zdravo za mene i moje dijete (da ne pričam o tome da me presijeca u trbuhu od tada)

mislim da je najbolje dati ga uspavati...
pošto nemamo para, zna li netko gdje u zagrebu je to jeftinije? 600kn traži naš veterinar, mi stvarno nemamo novaca za to
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 04.03.2009. at 22:44.
BlackLotus is offline  
Old 04.03.2009., 22:34   #46
Pitaj u ambulanti Noa na Poljanicama u Dubravi i u ambulanti Plavi križ na Sveticama. Mislim da je jeftinije, ne baš jako puno ali jeftinije mislim da je.
kikibela is offline  
Old 04.03.2009., 23:49   #47
strasno...
OOOOOOO is offline  
Old 05.03.2009., 14:20   #48
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
moram malo podići temu...

imam shih-tzua starog 13god.
ima tumor na repu, nagluh je, od mrene je bio gotovo slijep a sada su mu se po novome oči sljepile i gnoje se, ne jede skoro ništa već 3 mjeseca i jedva hoda (ne može hodat u šetnju, moramo ga nosit na livadu, tam obavi svoje pa ga nosit natrag)
kad krene hodat, samo se zabija uokolo o zidove, vrata i ormare.

i ja to stvarno više ne mogu gledat.

na prvom smo katu kuće i danas je izašao na terasu i nije znao kako unutra nego sam ga našla na stepenici, skoro se skoturo dolje i nije znao di da ide.

odnjela sam ga unutra i za 15 min ga našla opet vani, kako kreće po stepenicama dolje. izderala sam se njegovo ime, al on je nastavio i skoturo se. ulovila sam ga na pola stepenica.
užas.
stres, tlak na 250, otkucaji srca su mi i dalje nakon sat vremena 112 u min. trudna sam i to apsolutno nije zdravo za mene i moje dijete (da ne pričam o tome da me presijeca u trbuhu od tada)

mislim da je najbolje dati ga uspavati...
pošto nemamo para, zna li netko gdje u zagrebu je to jeftinije? 600kn traži naš veterinar, mi stvarno nemamo novaca za to
daj se raspitaj kolika je cijena poostalim ambulantama........ cuj za uspavljivanje s eustvari koristi anestetik u vecoj kolicini tako da zivotinju samo uspava i tada joj staje srce a anestetici su skupi ali vjerujem da postoje amblante sa puno manjim cijenama

Ne zanam gdje zivis ali misim da ti mogu nesto srediti pa mi se javi na PM
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 05.03.2009., 14:49   #49
BlackLotus, ovo je posljednja stvar koju ćeš napraviti za svog psa i molim te da pritom ne gledaš na cijenu. Ušparaj na nečemu drugom, dogovori rate s veterinarom...ma bilo što!
Pravilna eutanazija se izvodi sa tri injekcije (sedativ, narkoza i sredstvo kojim se zaustavlja rad srca). Sve ostale metode koje bi mogle ispasti jeftinije ne uključuju ovu proceduru 3 injekcije, a jedino ta je humana i jedino tako pas ode mirno i bez bolova.
Priuštite mu takav rastanak.
I, da...još nešto - ostanite s njim do kraja (eventualno izađite na minutu-dvije kad se daje treća injekcija), no svakako budite prisutni tijekom prve dvije. Ako želite plakati - plačite, no tek kad on zaspe...nema potrebe da svoj stres & tugu prenosite na njega.
Grozna tema...
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Old 05.03.2009., 19:01   #50
Grozna je tema,ali svi koji imaju kucne ljubimce moraju doci do ovog dijela.
Frendica mi je imala pudlu koja je dozivjela 18godina.Pocela je mokriti pod seme,nije se vise mogla penjati uz stepenice...Pala je teska odluka da ju eutanizira.Odvela ju je u veterinarke.Dobila je jednu inekciju(u bedreni misic) i odmah drugu u srce..U trenu je to siroce zacvililo kao nikad do sada..I onda je zaspala..
Mislim da ova eutanazija nije napravljena kako treba,jer to bi trebalo biti bezbolno,a ona je zajaukala..Zasto veterinari stede na materijalu kad je u pitanju uspavljivanje??Sve u svemu,grozno je znati da se ovako nesto dogadja!
shangry-la is offline  
Old 05.03.2009., 21:58   #51
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
BlackLotus, ovo je posljednja stvar koju ćeš napraviti za svog psa i molim te da pritom ne gledaš na cijenu. Ušparaj na nečemu drugom, dogovori rate s veterinarom...ma bilo što!
Pravilna eutanazija se izvodi sa tri injekcije (sedativ, narkoza i sredstvo kojim se zaustavlja rad srca). Sve ostale metode koje bi mogle ispasti jeftinije ne uključuju ovu proceduru 3 injekcije, a jedino ta je humana i jedino tako pas ode mirno i bez bolova.
Priuštite mu takav rastanak.
I, da...još nešto - ostanite s njim do kraja (eventualno izađite na minutu-dvije kad se daje treća injekcija), no svakako budite prisutni tijekom prve dvije. Ako želite plakati - plačite, no tek kad on zaspe...nema potrebe da svoj stres & tugu prenosite na njega.
Grozna tema...
ne mislim radit gluposti, al 600 kn nemam
gin me danas stavio na mirovanje zbog opasnosti od spontanog i tako je moj osobni dohodak od čak 240kn mjesečno (1 dan u tjednu, 3h rada) priveden kraju. da ne štedim na poslijednjem što ću učinit za njega? ne znam je li ok nazvat to štednjom, s obzirom na moju novčanu situaciju 300 kn bih još izvukla od nekud, al 600 kn- od kud mi?

stvarno mi ga je žao, izgleda ko da je umro prije 3 mjeseca
hrpa zapetljane dlake koja visi po košćicama.
jest neće, oprat i počešljat ga ne mogu jer bi se vjerojatno prehladio a dlaka mu ispada u pramenovima čim vidi četku.
pokušavala sam mu davat prenatal(miješala sam ga u hranu), al ništa od toga kad ne pojede.
i odreći ću se izlaska i nove krpice il stvarčice za bebu, al nemrem izmislit novce koje nemam


budem se još uokolo raspitala, al svi za koje sam do sad čula su oko 600kn

Wedding, hvala, javit ću ti se ak ne uspijem naći nešto povoljnije
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 05.03.2009. at 22:06.
BlackLotus is offline  
Old 06.03.2009., 01:22   #52
ja bih za mog psa makar posudila,ili dala zadnji dinar da ga dostojno otpratim na posljednje pocivaliste,i jednostavno ne mogu cuti tako nesto....
OOOOOOO is offline  
Old 06.03.2009., 02:02   #53
Tužno...

Evo, ja ću ti nešto reći iz vlastitog iskustva. U srpnju prošle godine smo uspavali našeg psa, velikog prijatelja i člana obitelji. Bio je star, bolestan i jednog dana više nije mogao stati na stražnje noge. Znali smo da više nema dalje i pozvali veterinara da to obavi.

Cijelo vrijeme sam bila uz njega, od dolaska veterinara do kraja, u životu mi ništa nije bilo teže. A da i ne govorim o osječajima nakon toga čina... Šok, tuga, nevjerica...

Svjesna sam ja da smo učinili ono najbolje za njega, da smo mu pomogli, skratili muke... Ponavljala sam toliko te rečenice i pokušavala uvjeriti samu sebe da je bilo ispravno, i da, danas to znam. Ali ništa mi nikad neće pomoći da o tome razmišljam kao o nečemu dobrome i da se riješim krivnje koju osječam - ipak sam ja ta koja je donjela odluku...

Znam, eutanazija je zaista skupa, ali nadam se da češ uspjeti pronaći dovoljno novaca. Ovako i onako ostane jako gorak okus od svega toga, biti će ti teško, posebno ako češ biti svjesna toga da je otišao onako kako nije trebao...

Sretno!
teano is offline  
Old 06.03.2009., 04:56   #54
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja bih za mog psa makar posudila,ili dala zadnji dinar da ga dostojno otpratim na posljednje pocivaliste,i jednostavno ne mogu cuti tako nesto....
žao mi je što sam ti povrijedila osjećaje
ja sam jako, jako grozna osoba jer ne vrištim na starce da mi daju 600kn kad imaju otplatit 16 000kn minusa ovaj mjesec + 10 000kn dinersa a rade ko kv vozač i blagajnica i prehranjuju 6 osoba
ja sam jako jako grozna osoba što ne riskiram pobačaj i ne odem radit negdje da platim psu eutanaziju
a još sam groznija što ne tražim pare frendove koji mahom imaju isto para u novčaniku ko i ja
nego umjesto toga pitam na forumu jel ima neki veterinar koji to obavlja jeftinije. užasna sam.
stvarno mi je žao, oćeš mi oprostit?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Old 06.03.2009., 08:05   #55
Ej BL, znam da ti je teško, ali koji ti je to MORON rekao da eutanazija tako malog psa košta 600 kuna???? Ja sam se zgražala nad tom cifrom kad sam uspavala svoju šarplaninku od 45 kila i rečeno je da sam mogla daleko jeftinije proći. Raspitaj se malo, objasni situaciju i ja sam sigurna da će ti izići u susret, ne bi trebalo koštati preko 300 kuna, sigurna sam. Javi mi gdje si ili kod kojeg veta ideš na pm.
Smartie is offline  
Old 06.03.2009., 11:08   #56
mislim stvarno, ja za ovo gotovo da nemam komentara..

BlackLotus, nemoj se uopće uzrujavati, molim te. to što tražiš jeftiniju varijantu nije ni zločin, ni grozno, ni užasno. jer kad se nema-nema se. i nemoj si dizat živce jer si i toj bebi i tom psu sada najpotrebnioja mirna. Smartie ti je rekla, zovi ih sve redom, objasni situaciju i odi onome tko će ti izaći u susret. probaj se dogovorit za mjesečne otplate barem, da nemoraš skeširat odmah svotu, ako ti ne mogu skinut cijenu na tih nekih 300kn. tu nemoj odlazit onome tko će ti psa jednom inekcijom uspavati nego onome tko će to napraviti po proceduri ali jeftinije ili na otplate. a ima dobrih vetova, izaći će ti netko u susret. do tada čuvaj si živce, i ne obaziri se na suđenje okoline. ti znaš u kojoj si situaciji i dovoljno je već da te to uzrujava.
hella is offline  
Old 06.03.2009., 11:08   #57
Vjerojatno je u to uračunato i prijevoz i zbrinjavanje tijela životinje. Eutanazija ne bi smjela sama po sebi koštati toliko. Jedini je problem ako nemaš svoje dvorište gdje možeš psa pokopati, što u tom slučaju. Znam da su svojevremeno na fakultetu vlasnici mogli ostaviti uginule životinje uz minimalnu (ili nikakvu) naknadu. U tom slučaju platit ćeš jedino eutanaziju.
Izgledi da će ti se neki veterinar javiti ovako javno na forumu su mali, rekao bih gotovo nikakvi.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 06.03.2009., 11:53   #58
Clear, meni su pesa na faksu uspavali jednom injekcijom. Bila sam klinka i niš nisam znala o tome. Dakle, bilo je dosta davno.
Za prošlog pesa su mi rekli preko telefona da će doći doma ako treba i sve to sa zbrinjavanjem oko 500 kuna. Na kraju sam ipak ja trebala dolaziti k njima, jer oni eto baš tada nisu mogli doći, navlačiti već polumrtvo pseto po tuđim posuđenim autima (nek neko digne obješenu vreću od 45 kila i nosa okolo) da bi me odrali za 630 kuna. I sad reci da je to fer. Odvoz nakon eutanazije ne košta sigurno 300 kuna, a bome ni sama eutanazija (aj dobro, to valjda ide po kilaži), nego si oni fino napucaju cijene do ibera i žive na tome. Ne svi, naravno.
Smartie is offline  
Old 06.03.2009., 12:19   #59
Odvoz i zbrinjavanje košta, ili je barem koštalo koliko se ja sjećam, oko 250 kuna. Ako odvezeš svojim autom i ostaviš u VHS-u, naplatit će ti preuzimanje i zbrinjavanje nekih 100 kn.
Ne kužim ovo s jednom injekcijom? U čemu je problem?
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 06.03.2009., 13:23   #60
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Odvoz i zbrinjavanje košta, ili je barem koštalo koliko se ja sjećam, oko 250 kuna. Ako odvezeš svojim autom i ostaviš u VHS-u, naplatit će ti preuzimanje i zbrinjavanje nekih 100 kn.
Ne kužim ovo s jednom injekcijom? U čemu je problem?
to sa jednom injekcijom ocito ide forumasa sa protekle stranice koji je napisao da eutanazija ide s atri injekcije sedacija, narkoza i treca za prestanak rada srca sto uopce nije tocno i nepotrebno je ....jer, zivotinju se sedira i tabletom i zatim joj se polagano daje anestetik da se uvede u narkozu i zatim se ostatak tj. visak aplicira i zivotinji samo stane srce jer srce staje od prejake doze nakroze i ove price oko 3 injekcije su samo izvlajcenje para ljudima iz djepa koji nemaju poja o tome
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.