Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 21:49   #1
Mokrenje - bol, pečenje i ostale tegobe

Imam problem. Mjehur me peče bar jednom u 2-3 mjeseca. Par puta sam radila urinokulturu i nije bilo nikakvih bakterija. Zadnji put je bilo pakleno (mislila sam da ću umrijet od bolova) i otkrivena je Escherichia coli. Pila sam Ninur i sve ok. I evo nakon par mjeseci opet osjećam da počinje. Već ne znam kaj da radim. Dajte mi neke savjete kak da to izbjegnem ili bar da ne dobijem tak često tu upalu. Stalno sam na antibioticima, uvinom čaju, pa onda dobijem candidu... Ma koma! Možda nije za žensko zdravlje ali žene s tim puno češće imaju problema, pa vas molim za savjete.

Zadnje uređivanje Kristina19 : 02.07.2008. at 22:20.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:08   #2
ja sam 5 mj. svaki mjesec bila na antibioticima zbog e.coli. i onda sam odlučila popila sam zadnju turu antibiotika i uzela kapsule brusnice. 2 na dan. već 3 mj. mi je dobro. ove uzimam:

http://www.good-earth.com/solaray-cr...-capsules.html

dođu ti oko 130 kn u biljnoj ljekarni. taj cranactin ti je sastojak koji sprječava e.coli da se prima za stjenke mjehura. znači ako to počneš uzimati samo pij puno tekućine i ispiškit ćeš svu coli.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:18   #3
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ja sam 5 mj. svaki mjesec bila na antibioticima zbog e.coli. i onda sam odlučila popila sam zadnju turu antibiotika i uzela kapsule brusnice. 2 na dan. već 3 mj. mi je dobro. ove uzimam:

http://www.good-earth.com/solaray-cr...-capsules.html

dođu ti oko 130 kn u biljnoj ljekarni. taj cranactin ti je sastojak koji sprječava e.coli da se prima za stjenke mjehura. znači ako to počneš uzimati samo pij puno tekućine i ispiškit ćeš svu coli.
A čaj od brusnice? Ne volim gutat tablete, jetra će mi otkazat Mislim da Encian ima 100% čaj (jedini koji nije mješavina)
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:44   #4
morala bi popit hektolitre čaja da dobiješ dovoljnu koncentraciju brusnice. čaj ti je još i k tome razvodnjen. ovako u te dvije kapsule dobiješ koncentrat čiste brusnice (800 mg) + cranactin kojeg nema u nijednom čaju i koji je najvažniji za e.coli. e.coli ima pipke kojima se uhvati za stjenke mjehura i zato ju je tako teško iskorijeniti. cranactin čini stijenku skliskom tako da se coli ne može uhvatiti.

ali kako oćeš. mislim da će ti jetra više otkazati zbog antibiotika.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 23:48   #5
Kod e.coli Ninur se pije prva kutija 2x dnevno jedna kapsula, a slijedećih 6 mj. jedna kapsula dnevno. Jednino je se tako adekvatno može istrijebiti.

Preporučujem i d-mannose šećer. On funkcionira na način da se razmuti u soku ili vodi i popije, vrlo brzo dolazi do mjehura gdje obloži stjenke. Kristalna struktura mu idealno odgovara strukturi e.coli koja se veže za njegove kristale, a kod mokrenja se izbacuju u potpunosti vani zajedno sa šećerom, te se na taj način sprečava daljnje stvaranje novih kolonija bakterija.

D-mannose se trenutno može dobiti jedino putem interneta. Preporučujem ga iz vlastitog iskustva.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 09:13   #6
Moj savjet je da jedes susene brusnice, fine su i pomazu
Tweety4c is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 09:48   #7
Ivanicapeca, pa ko bi pio antibiotike 6mj! To mi je malo nenormalno. A niš, idem danas doktorici pa da vidim.... Ak mi uvali antibiotike na duže vrijeme, mogu se odmah prebaciti i na vaginalete. S tim da još i kontracepciju pijem. Joj...

Pokušavam čim manje tableta piti al mi očito ne ide. Zato ću se natakati s čajem. Znam da se ne smije istovremeno piti i brusnica i uvin, pa jel u redu da 2-3 dana pijem jedno pa onda drugo. Još nešto, smijem li piti vitamin C? On zakiseli mokraću pa nisam sigurna jel to pogoršava stanje?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 11:09   #8
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, pa ko bi pio antibiotike 6mj! To mi je malo nenormalno. A niš, idem danas doktorici pa da vidim.... Ak mi uvali antibiotike na duže vrijeme, mogu se odmah prebaciti i na vaginalete. S tim da još i kontracepciju pijem. Joj...

Pokušavam čim manje tableta piti al mi očito ne ide. Zato ću se natakati s čajem. Znam da se ne smije istovremeno piti i brusnica i uvin, pa jel u redu da 2-3 dana pijem jedno pa onda drugo. Još nešto, smijem li piti vitamin C? On zakiseli mokraću pa nisam sigurna jel to pogoršava stanje?
c vitamin se i preporučuje kod infekcija mokraćnih puteva i mjehura jer on pospješuje mokrenje,od njega se više mokri a time izbacuješ bakterije van,što se tiče antibiotika ja sam e. coli rješila jednom turom novocefa a drugi put kad sam ju imala jednom turom ciprinola,sve zavisi koji ti se antibiotik pokaže na urinokulturi da djeluje na tvoju bakteriju(antibiogram),btw. moraš popiti antibiotik jer on ubija bakterije,sa čajevima možeš samo zaliječiti ali neizliječiti,pazi da ti nebi došle do bubrega
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 11:58   #9
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
c vitamin se i preporučuje kod infekcija mokraćnih puteva i mjehura jer on pospješuje mokrenje,od njega se više mokri a time izbacuješ bakterije van,što se tiče antibiotika ja sam e. coli rješila jednom turom novocefa a drugi put kad sam ju imala jednom turom ciprinola,sve zavisi koji ti se antibiotik pokaže na urinokulturi da djeluje na tvoju bakteriju(antibiogram),btw. moraš popiti antibiotik jer on ubija bakterije,sa čajevima možeš samo zaliječiti ali neizliječiti,pazi da ti nebi došle do bubrega
Hm, nisu mi radili antibiogram.. Ali kaj to treba ak se zna da je E. coli u pitanju? Popit ću ja antibiotik al sam mislila piti i čaj jedno duže vrijeme kao prevenciju...
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:05   #10
ja sam pečenje, česta mokrenja i ostle blagodati lječila zadnih 6 mjeseci.
uzrok, e.coli koja se nije dala, 4 ture antibiotika po 10 dana, isto toliko puta vaginalete zbog candide.
cranactin mi je malo pomogao, najviše encianova brusnica koja se topi u vodi i popije (pila sam najveću dozu 2x dnevno), jer nisam više mogla gutati sve te silne tablete.
sada sam bez e.coli, imam pauzu od brusnice od jedno 10 dana i onda ću opet još jednu turu.
kristina, pij samo brusnicu ili samo uvin, ne možeš malo jedno pa drugo.
bolje ti je zakiseliti mokraću jer e.coli ne podnosi kiselo.
jedi što manje šećera jer pogoduju candidi i e.coli
protiv gljivica preventivno možeš piti istodobno s anitibioticima i lactogyn ili nekako tako (mislim da je kutija oko 65 kn).
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:09   #11
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Hm, nisu mi radili antibiogram.. Ali kaj to treba ak se zna da je E. coli u pitanju? Popit ću ja antibiotik al sam mislila piti i čaj jedno duže vrijeme kao prevenciju...
anibiogram ti se radi na temelju urinokulture (na koju te, nadam se, poslala doc prije davanja antibiotika).
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:14   #12
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
anibiogram ti se radi na temelju urinokulture (na koju te, nadam se, poslala doc prije davanja antibiotika).
Radila sam urinokulturu. Ja ne znam kak se ti nalazi rade ali samo znam da je u urinu bilo puno bakterija pa je išao još jedan nalaz pa je otkriveno da je E. coli. E sad ne znam jel to bio taj antibiogram
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:17   #13
ako si radila urinokulturu oda u nalazu piše taj antibiogram, po njemu ti doc daje antibiotik (samo što ti vjerojatno to nije napomenuo).
koje si tablete dobila?
moja preporuka ti je brusnica od enciana (imaš u dm-u za kupiti).
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:22   #14
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
ako si radila urinokulturu oda u nalazu piše taj antibiogram, po njemu ti doc daje antibiotik (samo što ti vjerojatno to nije napomenuo).
koje si tablete dobila?
moja preporuka ti je brusnica od enciana (imaš u dm-u za kupiti).
Joj sjećam se sad! Pisalo je 2 ili tri antibiotika koji se kao koriste.. I onda mi je dala Ninur. Brusnica kao plod ili čaj?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:25   #15
ninur je super, meni on najbolje djeluje
nisam pila čaj jer mi je to bilo preslabo, uzela sam prah koji se stavi u vodu, pa dobiješ nešto kao sok, i okus je ok. to je bilo među jačim dozama, pila sam 2x dnevno.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:25   #16
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Hm, nisu mi radili antibiogram.. Ali kaj to treba ak se zna da je E. coli u pitanju? Popit ću ja antibiotik al sam mislila piti i čaj jedno duže vrijeme kao prevenciju...
treba se raditi antibiodram jer makar ti imala e. coli nedjeluje svaki antibiotik na svakog uzročnika kod svake osobe jednako,zato i postoji antibiogram,on ti piše na nalazu urinokulture i ako se pije prema antibiogramu trebala bi je se rješiti sigurno
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:28   #17
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
treba se raditi antibiodram jer makar ti imala e. coli nedjeluje svaki antibiotik na svakog uzročnika kod svake osobe jednako,zato i postoji antibiogram,on ti piše na nalazu urinokulture i ako se pije prema antibiogramu trebala bi je se rješiti sigurno
Rađen je antibiogram, sad sam se sjetila! Sjećam se da je bilo nekoliko antibiotika napisano koji djeluju pa mi je dala Ninur.


E sad, ja imam očito neki drugi problem jer sam često znala imat tak pečenje ali nije bilo bakterija. Samo sad zadnji put.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:29   #18
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
ninur je super, meni on najbolje djeluje
nisam pila čaj jer mi je to bilo preslabo, uzela sam prah koji se stavi u vodu, pa dobiješ nešto kao sok, i okus je ok. to je bilo među jačim dozama, pila sam 2x dnevno.
Taj prah isto ima u Dm-u od Enciana?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:33   #19
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Taj prah isto ima u Dm-u od Enciana?
da, mislim da košta oko 30-ak kn...meni je ta brusnica do sada bila najbolja
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 19:51   #20
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, pa ko bi pio antibiotike 6mj! To mi je malo nenormalno. A niš, idem danas doktorici pa da vidim.... Ak mi uvali antibiotike na duže vrijeme, mogu se odmah prebaciti i na vaginalete. S tim da još i kontracepciju pijem. Joj...

Pokušavam čim manje tableta piti al mi očito ne ide. Zato ću se natakati s čajem. Znam da se ne smije istovremeno piti i brusnica i uvin, pa jel u redu da 2-3 dana pijem jedno pa onda drugo. Još nešto, smijem li piti vitamin C? On zakiseli mokraću pa nisam sigurna jel to pogoršava stanje?
Ninur nije antibiotik već uroseptik. Točnije: NINUR je antimikrobni lijek iz skupine uroantiseptika namijenjen prevenciji i liječenju upala mokraćnog sustava.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.