Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 17:08   #61
Ovako
Cura mi je konačno krenula u teretanu
cilj joj je prvenstveno skinuti BF(34) a uz to se naravno i zategnuti malo i izdefinirati. Apsolutni je početnik ako ne računamo par puta kada sam je ja "natjerao" malo da radi čučnjeve/iskorake kod kuće i mjesec dana koliko je bila na aerobiku.

E sad, prehranu sam joj sredio (glavni preduvjet za mršavljenje), preostaje samo trening. Da se radi o muškarcu lako bih to riješio ali žene su ipak malo specifičnije a i nije joj cilj dobiti mišićnu masu.

Mislio dam je za početak staviti na nekakav kružni trening koji bi započinjao sa 10min ugrijavanja na orbitreku/traci i završavao sa 20min isto aerobnog.

Između toga odredio sam joj stanice:
1)Trbušnjaci (20-25 ponavljanja)
2)Leđnjaci (20-25 ponavljanja)
3)Leg press
4)Prsa potisak
5)Iskorak
6)Lat mašina
7)Bučice rameni potisak
(sve ovo 10-15 ponavljanja)

Odmor između stanica bih joj stavio 15-30sec, a između krugova 2-5min.

Što mislite o programu?
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 18:11   #62
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
jesi pogledao linkove s prve stranice?

meni je trening ovakav:
tri puta tjedno, naizmjenično A i B
A: čučnjevi, benč, mrtvo
B: čučnjevi, press, veslanje

To bi ibla samo variajcija onog što trenutno radim.

Ja sam ciljao na rad na svim većim mišićnim skupinama u jednom treningu.

I tako tri puta tjedno.

Dakle, tri puta tjedno da radim i noge,prsa,ramena,leđa, i štasvene...
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 18:38   #63
A bill starov program,zar nisi na njemu?
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 18:42   #64
Quote:
Plavi Lav kaže: Pogledaj post
A bill starov program,zar nisi na njemu?
Uvjetno rečeno - da.


Međutim tražim neki novi program, kao što sam opisao već, jedan trening-sve mišićne skupine.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:08   #65
pa već radiš full body onda.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:39   #66
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
Ovako
Cura mi je konačno krenula u teretanu
cilj joj je prvenstveno skinuti BF(34) a uz to se naravno i zategnuti malo i izdefinirati. Apsolutni je početnik ako ne računamo par puta kada sam je ja "natjerao" malo da radi čučnjeve/iskorake kod kuće i mjesec dana koliko je bila na aerobiku.

E sad, prehranu sam joj sredio (glavni preduvjet za mršavljenje), preostaje samo trening. Da se radi o muškarcu lako bih to riješio ali žene su ipak malo specifičnije a i nije joj cilj dobiti mišićnu masu.

Mislio dam je za početak staviti na nekakav kružni trening koji bi započinjao sa 10min ugrijavanja na orbitreku/traci i završavao sa 20min isto aerobnog.

Između toga odredio sam joj stanice:
1)Trbušnjaci (20-25 ponavljanja)
2)Leđnjaci (20-25 ponavljanja)
3)Leg press
4)Prsa potisak
5)Iskorak
6)Lat mašina
7)Bučice rameni potisak
(sve ovo 10-15 ponavljanja)

Odmor između stanica bih joj stavio 15-30sec, a između krugova 2-5min.

Što mislite o programu?
misliš li da se mišići muškaraca razlikuju od mišića žena? ne, pa onda se nebi trebao ni trening...isto tako, ni neće dobit mišićnu masu prvo jer nema TESTOSTERONA , a drugo zato što si rekao da si joj ti "sredio" prehranu za mršavljenje (što se podrazumijeva onda da je potrošnja veća od unosa, a to nikako ne pogoduje izgradnji mišića), tako da ti mitovi o ženama koje se boje da će se nabildat su fakat ono dno...

a gle, program je po meni loš, ali opet sve ovisi o vježbaču i o ciljevima . Mislim, za početnika koji će tek krenut vježbat još k tome žena, predpostavljam da joj je najjednostavnije na mašinama, tako da za početak će bit dobro,poslije bi se dalo nešto modificirat, ali glavno da se drži prehrane i da bude redovita, jer to je najveći problem... ako je BF točan, znači da je pretila, tako da bilo kakva aktivnost i redukcija unosa hrane će bit uspješna.

p.s. najbolja opcija je za početak samo pokušat krenut vježbat i izbacivat ŠEĆER iz prehrane...a kasnije neke malo složenije stvari...
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:41   #67
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post

Međutim tražim neki novi program, kao što sam opisao već, jedan trening-sve mišićne skupine.
pa onda se uz male modifikacije preseli na strongliftov 5x5 i to ti je to...
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:49   #68
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
Tjelesni Tipovi

ali uglavnom većina ljudi ti je kombinacija 2 tipa, ne čisto jedan tip.
Po testu na bodybuilding sam mesomorph , ali uvijek sam imal problema sa kilama, mada da se to pripisati jako lošoj ishrani i fizičkoj neaktivnosti mozda
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:28   #69
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Po testu na bodybuilding sam mesomorph , ali uvijek sam imal problema sa kilama, mada da se to pripisati jako lošoj ishrani i fizičkoj neaktivnosti mozda
Evo jedno moje shvaćanje tipova

Tip je primarno određen mentalnim sklopom, i naravi.
Endo su uglavnom ekstroverti, veseljaci, lijeni, Mezo su pomalo agresivne naravi, tukli bi se, temperamentniji, skloni psihopatiji, Ekto introverti, uvučeni u sebe, nervoza dolazi iznutra i "ždere" ih.
Svaki tip može se udebljati i smršavjeti, ovisi koliko je usklađen sa svojom naravi, tj. koliko radi ono što je suprotno njegovoj prirodi, odnosno ono na što ga mentalni sklop vuče.
Endo je sklon dokoličariti, voli sjediti, leći kad dođe doma, voli da mu je ugodno, i on se treba tjerati na neugodne situacije (duga trčanja, kretanja, visoke temperature, male obroke nakon kojih će hodati ili raditi nešto teško).
Mezo bi se trebao smirivati, kontrolirati bijes, izbjegavati situacije koje mu izazivaju bijes (ljude koji ga nerviraju i slično), vježbati umjereno kako ne bi skakao tlak. Mezo ima dobru podlogu, ali sklon je i prejesti se ako je iznerviran, ili pak sasvim se izgladnijeti, ovisno koji drugi tip uz njega prevladava.
Ekto bi se trebao tjerati na što veću fizičku ugodu (fina hrana, dobro i zabavno društvo), izlaziti među ljude, otvarati se, razgovarati i što manje se fizički trošiti jer se ionako "jedu"

Nijedan tip nije bogomdan, i svaki se dade mijenjati, tj. prilagoditi onome što želiš postići Sve kreće u glavi, a izgled tijela u 99% slučajeva je samo manifestacija načina života, a ne životna presuda.

Zadnje uređivanje TincH : 14.04.2010. at 21:33.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:01   #70
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
misliš li da se mišići muškaraca razlikuju od mišića žena? ne, pa onda se nebi trebao ni trening...isto tako, ni neće dobit mišićnu masu prvo jer nema TESTOSTERONA , a drugo zato što si rekao da si joj ti "sredio" prehranu za mršavljenje (što se podrazumijeva onda da je potrošnja veća od unosa, a to nikako ne pogoduje izgradnji mišića), tako da ti mitovi o ženama koje se boje da će se nabildat su fakat ono dno...

a gle, program je po meni loš, ali opet sve ovisi o vježbaču i o ciljevima . Mislim, za početnika koji će tek krenut vježbat još k tome žena, predpostavljam da joj je najjednostavnije na mašinama, tako da za početak će bit dobro,poslije bi se dalo nešto modificirat, ali glavno da se drži prehrane i da bude redovita, jer to je najveći problem... ako je BF točan, znači da je pretila, tako da bilo kakva aktivnost i redukcija unosa hrane će bit uspješna.

p.s. najbolja opcija je za početak samo pokušat krenut vježbat i izbacivat ŠEĆER iz prehrane...a kasnije neke malo složenije stvari...
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:32   #71
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
misliš li da se mišići muškaraca razlikuju od mišića žena? ne, pa onda se nebi trebao ni trening...isto tako, ni neće dobit mišićnu masu prvo jer nema TESTOSTERONA , a drugo zato što si rekao da si joj ti "sredio" prehranu za mršavljenje (što se podrazumijeva onda da je potrošnja veća od unosa, a to nikako ne pogoduje izgradnji mišića), tako da ti mitovi o ženama koje se boje da će se nabildat su fakat ono dno...

a gle, program je po meni loš, ali opet sve ovisi o vježbaču i o ciljevima . Mislim, za početnika koji će tek krenut vježbat još k tome žena, predpostavljam da joj je najjednostavnije na mašinama, tako da za početak će bit dobro,poslije bi se dalo nešto modificirat, ali glavno da se drži prehrane i da bude redovita, jer to je najveći problem... ako je BF točan, znači da je pretila, tako da bilo kakva aktivnost i redukcija unosa hrane će bit uspješna.

p.s. najbolja opcija je za početak samo pokušat krenut vježbat i izbacivat ŠEĆER iz prehrane...a kasnije neke malo složenije stvari...


Ajd decko slusaj malo bolje na satovima biologije ili ako si vec odslusao osvjezi znanje!

Sa ostalim dijelom posta se slažem...
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:38   #72
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post


Ajd decko slusaj malo bolje na satovima biologije ili ako si vec odslusao osvjezi znanje!

Sa ostalim dijelom posta se slažem...
vjerojatno je htio reć da nemaju dovoljno testosterona...

imaju 10 puta manje od nas, a pogledaj koliko se mi mučimo da dobijemo nešto mišića, a one se sve nekim čudom prenabildaju nakon tjedan dana
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:42   #73
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post


Ajd decko slusaj malo bolje na satovima biologije ili ako si vec odslusao osvjezi znanje!

Sa ostalim dijelom posta se slažem...
da hm...i mislio sam da će se nać neko ko će bukvalno shvatit... naravno da se ne odnosi ovo da žene UOPĆE nemaju testosteron, već da nemaju dovoljno količine za potencijalnu izgradnju mišićnog tkiva, jer smatram da se podrazumijeva da se zna da i žene i muškarci imaju i estrogene i androgene spolne hormone , ali nije bitno , i netreba meni osvježenje znanja iz biologije (bar ne na ovom području)
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:54   #74
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
da hm...i mislio sam da će se nać neko ko će bukvalno shvatit... naravno da se ne odnosi ovo da žene UOPĆE nemaju testosteron, već da nemaju dovoljno količine za potencijalnu izgradnju mišićnog tkiva, jer smatram da se podrazumijeva da se zna da i žene i muškarci imaju i estrogene i androgene spolne hormone , ali nije bitno , i netreba meni osvježenje znanja iz biologije (bar ne na ovom području)
Isprike ako nastupih preostro, al samo da ne ostane nedoreceno...
Vecini trazitelja savjeta je ovaj forum pocetak, bez da se imalo prije toga upozaju s materijom o kojoj traže savjet, tako da treba biti malo oprezan...

Zamisli da joj sutra dođe i kaže, ne možeš se izdefinirat, zategnut, umišićavit (ili da upotrijebi neki drugi izraz zbog nepoznavanja osnova) jer nemaš testosterona...
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:18   #75
ma dobro to bi bilo smješno, al ono velim...najbitnije je radit male, ali dugoročne i konstante korake , jer predrastičan pristup u 99% slučajeva završava odbojno

@TincH
jel imaš možda nešto podrobnije za ove psihološke aspekte tipova tijela? To sam dosta tražio svugdje al uglavnom sam nailazio uvijek na ista/osnovna obilježja..

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nijedan tip nije bogomdan, i svaki se dade mijenjati, tj. prilagoditi onome što želiš postići Sve kreće u glavi, a izgled tijela u 99% slučajeva je samo manifestacija načina života, a ne životna presuda.
pa naravno, sve je to način života, iako i genetika igra veliku ulogu, ali ne takvu koju naša "glava" nebi mogla sredit.
Mislim malo mi je smiješno to što današnji ljudi bi htjeli izgledat poput profesionalnih sportaša/bodybuildera i usput imat dr.sc.mag. ispred imena...
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:37   #76
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post

@TincH
jel imaš možda nešto podrobnije za ove psihološke aspekte tipova tijela? To sam dosta tražio svugdje al uglavnom sam nailazio uvijek na ista/osnovna obilježja..
Nemam, razmišljanja su moja, dr. TincH

Ono što sam zapazila, jest da se ta tri okvirna tipa javljaju u mnogim sustavima, od ayurvede, preko astrologije, do medicine i fitnessa. Uvijek su tri ista, uz svakog se vežu određene slične osobine, pa je valjda to sve i istina
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:40   #77
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nemam, razmišljanja su moja, dr. TincH

Ono što sam zapazila, jest da se ta tri okvirna tipa javljaju u mnogim sustavima, od ayurvede, preko astrologije, do medicine i fitnessa. Uvijek su tri ista, uz svakog se vežu određene slične osobine, pa je valjda to sve i istina
pa ima donekle i nekog smisla...ja sam ono tvrdi ovan po horoskopu , a po tipu tijela mezo ....tako da hm..valjda ima neke povezanosti
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:44   #78
Aj nećemo sad astrologiju uplitat
Al ak imaš nekaj dopunit, slobodno reci možda i mi možemo doć do nečeg što još nigdje ne piše
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 00:26   #79
Pomoc oko izrade fitnes programa!

evo ovako, idem u teretanu 3 i pol mjeseca i do sad sam radio po ovom programu:
pon - prsa, ramena, triceps
uto - leda
sri - biceps
cet - prsa, ramena, triceps
pet - leda ( ili odmor)
sub - leda (ukoliko je u petak bio odmor)
pa bi sada htio nesto malo promjeniti, da malo drugaciji redosljed imam itd.
da napomenem noge i trbusne misice ne radim (bar za sad ne)
mislio sam prsa ramena i triceps odvojiti u posebne dane, pa ako neko ima neki dobar savjet neka kaze
hvala
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 00:31   #80
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
pa bi sada htio nesto malo promjeniti, da malo drugaciji redosljed imam itd.
da napomenem noge i trbusne misice ne radim (bar za sad ne)
mislio sam prsa ramena i triceps odvojiti u posebne dane, pa ako neko ima neki dobar savjet neka kaze
hvala
koji ti je cilj?
koliko dana u tjednu?
zašto ne noge??
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.