Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2004., 11:43   #21
Quote:
Billi kaže:

pa i crkva voli djecu ali cesto na krivi nacin.
A tko prica o ljubavi?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 11:44   #22
VF da u pravu si...nije mi to palo na pamet. Hvala za link Denys. Btw tekst nije potpisan...ma ko zna sta je tu istina. Verovatno negde izmedju.
Paola_Ltd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 11:46   #23
Quote:
swaschta kaže:
Istina je vjerojatno negdje na sredini i tesko da cemo je saznati od novinara.

Osobno, skeptican sam prema pozitivnim rezultatima stila odgajanja kakav se tamo prakticira. Vokicka je to lijepo rekla: oni koji zavrse takav vrtic/skolu bas i nisu najspremniji za svijet u koji nakon toga ulaze.
U Nizozemskoj najbolji studenti dolaze iz waldorfskih skola, da pitamo malo Vokicku kako je to moguce?
I jos mala napomena waldorfski nacin obrazovanja nije prikladan za svu djecu.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 11:54   #24
moram samo dodati, da ne bude nesporazuma: primjer koji sam spomenula ne znaci automatski niti da je u waldorf. skoli moguca jos gora situacija, niti je ilustracija koliko su loshi drzavni vrtici.


osobno, ne bih se odlucila poslati dijete u waldorf. skolu zbog toga sto mi se cini da postoji moment ideologije u njihovoj pedagogiji. medjutim, moguce je da iz takvih skola zbilja izlaze kvalitetniji studenti, to stvarno ne znam.

sve to ne znaci da su napisi po novinama o zlostavljanju istiniti ili ne. zlostavljanje, kao i svaki zlocin, cine POJEDINACNI LJUDI S IMENOM I PREZIMENOM. naravno, ne moze se izlaziti van s imenima dok nista nije dokazano, ali olako je donesen zakljucak da je porijeklo zlostavljanja vezano za waldorf. pedagogiju kao takvu.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 11:55   #25
Paola, moja frendica koja zivi u svici je isto zeljela upisati svoju curicu u waldorfsku skolu ali zbog duzine lista cekanja te troskova skolovanja ne znam da li joj je poslo za rukom.

Nema zemlje u kojoj se waldorfske skole ne cijene osim lijepe nase Hrvatske ...ili, mozda jos koji tajkun treba izgraditi koji neboder na terenu na kojem se nalazi skola, pa ajmo malo ispljucati po skoli po mogucnosti... bez potpisa.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 11:57   #26
Quote:
violent_femmes9 kaže:


sve to ne znaci da su napisi po novinama o zlostavljanju istiniti ili ne. zlostavljanje, kao i svaki zlocin, cine POJEDINACNI LJUDI S IMENOM I PREZIMENOM. naravno, ne moze se izlaziti van s imenima dok nista nije dokazano, ali olako je donesen zakljucak da je porijeklo zlostavljanja vezano za waldorf. pedagogiju kao takvu.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 11:59   #27
Ipak, Denys, ne kuzim cemu onaj ton? nisam svoj post napisala da bih poantirala ono sto si ti sarkasticno napomenuo/la, samo sam odgovorila Pauli kojoj je bilo cudno zasto su roditelji trpjeli zlostavljanje koje je trajalo barem par mjeseci. Ukoliko je zlostavljanja bilo, vrlo je vjerojatno da roditelji za to nisu znali. Stvar je u tome da djeca po difaultu ne govore roditeljima o takvim situacijama, jer misle da odrasli znaju bolje.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 12:07   #28
Quote:
Denys kaže:
A tko prica o ljubavi?
postovanje , odnos prema bliznjima...itd, podrazumijeva se i ljubav. i crkva teoretski uci o dobrim odnosima. pa malo omane. tako i skola.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 12:10   #29
Antipatična mi je Waldorfska škola i ne znam koji je 'rezon' upisivanja djece tamo, osim naivnog vjerovanja da će ista biti pametnija i kreativnija no što jesu (koja jadna diskriminacija po subjektivnom nahođenju!), ali još su mi gore ovakve senzacionalističke vijesti u koje mogu vjerovati samo dokoni penzići sa 'krečanom' u glavi.


__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 12:18   #30
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Ipak, Denys, ne kuzim cemu onaj ton? nisam svoj post napisala da bih poantirala ono sto si ti sarkasticno napomenuo/la, samo sam odgovorila Pauli kojoj je bilo cudno zasto su roditelji trpjeli zlostavljanje koje je trajalo barem par mjeseci. Ukoliko je zlostavljanja bilo, vrlo je vjerojatno da roditelji za to nisu znali. Stvar je u tome da djeca po difaultu ne govore roditeljima o takvim situacijama, jer misle da odrasli znaju bolje.
Ne radi se o sarkazmu, vec o izlazenju u novine sa cinjenicama za koje nema dokaza!
Sto se tice kaznjavanja, u skoli koju pohadjaju moja djeca kaznjavanje se ne uklapa u nacin obrazovanja, dapace, skola se zove slobodna skola i mislim da ne postoji liberalnija odgojna institucija. Ne mogu vjerovati da roditelji salju djecu u skolu za koju postoji i najmanja sumnja da se bavi kaznjavanjem a uz to i da je placaju.
Ne znam da li imate djecu ali kroz odnos sa djetetom se moze itekako primjetiti da li je kaznjavano tj. da li ga sto muci.
Ako netko takve stvari ne moze primjetiti onda mislim da ima ozbiljnih roditeljsko-odgojnih problema.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 12:22   #31
Svaka čast waldorfskoj pedagogiji, ali ja nikad ne bih svoju djecu povjerila ljudima koji se organizirano "odmeću" od klasične pedagogije. Barem ne ovdje, u Hrvatskoj, gdje alternativa općenito nema neku tradiciju.

Jedno je teorija, drugo je praksa.

Motivi koji nekog tjeraju da postane "otpadnik" mogu varirati od zaista plemenitih do krajnje problematičnih.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:42   #32
Quote:
Denys kaže:
Ne radi se o sarkazmu, vec o izlazenju u novine sa cinjenicama za koje nema dokaza!
Sto se tice kaznjavanja, u skoli koju pohadjaju moja djeca kaznjavanje se ne uklapa u nacin obrazovanja, dapace, skola se zove slobodna skola i mislim da ne postoji liberalnija odgojna institucija. Ne mogu vjerovati da roditelji salju djecu u skolu za koju postoji i najmanja sumnja da se bavi kaznjavanjem a uz to i da je placaju.
.
malo ograniceno razmisljas.ako se kaznjavanje ne uklapa u model obrazovanja, znaci da kaznjavanja nije moglo biti?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:52   #33
Quote:
Denys kaže:
U Nizozemskoj najbolji studenti dolaze iz waldorfskih skola, da pitamo malo Vokicku kako je to moguce?
Studenti čega? Nekako mi je teško vjerovati da se radi o studentima prirodnih, tehničkih, ekonomskih.... znanosti.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:29   #34
Quote:
VelmaX kaže:
Svaka čast waldorfskoj pedagogiji, ali ja nikad ne bih svoju djecu povjerila ljudima koji se organizirano "odmeću" od klasične pedagogije. Barem ne ovdje, u Hrvatskoj, gdje alternativa općenito nema neku tradiciju.

Ali što je to klasična pedagogija? Nemam djece i nisam išla u waldorfsku školu, iako imam knjigu o waldorfskoj pedagogiji i čini mi se pozitivno.
A ono što sam doživjela u našoj običnoj školi, uz sve dužno poštovanje - ali to nije klasična pedagogija, već tu pedagogije uopće nema...to je samo - sjedite ovčice u klupi, šutite, slušajte, zapisujte i bubajte. Nikakvih diskusija, rasprava, prakse, samo čisto - sjedi, šuti i bubaj.

Sad kad sam jelte velika pa me firma povremeno pošalje na neke seminare gdje su predavači iz Amerike i zapadne Europe, oni se ne mogu čudom načuditi - kažu da je Hrvatska jedina zemlja gdje nitko ništa ne pita, samo šute i slušaju. Na kraju predavanja uvijek se ostavi vrijeme za pitanja i diskusiju - i nitko ne diže ruku, svima je sve jasno, svi šute i čekaju da odu doma, ili da navale na kanapee.

Naravno, svi ti anestezirani ljudi su izašli iz naših škola, pa ako je to pedagogija kakva nam treba biti uzor...
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:34   #35
To ne znači da branim waldorfsku školu, iako sam sklona vjerovati da se tamo ne događaju takve svinjarije, jer da je to istina, već bi davno svi normalni ispisali svoju djecu...tj. puklo bi već ranije. Iza svega toga vjerojatno stoje neki viši interesi , tako da je možda neki miniran incident napuhan do slonovskih razmjera.

Ali i ovo što se nudi u sklopu redovne, klasične škole - nije neki uzor. Nije čudo da hrvatska djeca najmanje vole školu (nedavno su izašli rezultati istraživanja), iako imaju dobro znanje.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:37   #36
Hm... Ne bi me čudilo da sad ponovo malo graknu biskupi. New Age, Yoga, Waldorfska pedagogija...sve su to Sotonina djela. Možda je Večernjak samo gromobran koji će malo ispitati reakcije javnosti, a onda ćemo napraviti egrorcizam nad svima koji ne misle isto kao mi.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:53   #37
Quote:
oskar kruška kaže:
Hm... Ne bi me čudilo da sad ponovo malo graknu biskupi.
hm, pa sa stanovista katolicke teologije, teozofija jest hereza, i biskupi bi samo rekli ono sto iskreno misle o tome i takvim vjerovanjima. druga stvar je sto politici odgovara biti u dobrim odnosima s KC u Hrvata, pa im cesto podilazi
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 16:21   #38
Quote:
gospa Noris kaže:
Ali što je to klasična pedagogija? Nemam djece i nisam išla u waldorfsku školu, iako imam knjigu o waldorfskoj pedagogiji i čini mi se pozitivno.
Pa i meni se čini pozitivna teorija, ali nemam povjerenja u "odmetničku" ustanovu.

I u običnim školama može se održavati vrlo kreativna i kvalitetna nastava, to ovisi o osobi koja drži nastavu, a i najbolje napisan plan i program mogu biti upropašteni lošom provedbom.

Ja nemam dobro mišljenje o našem školstvu, ali još manje mi se sviđa eksperimentirati s alternativom koja ničim ne garantira kvalitetu koju propagira.

Vjerujem da u ovom napadu na waldorfsku školu ima i zlonamjernog pretjerivanja, ali vjerujem da "gdje ima dima ima i vatre", to jest sigurno ni tamo nije sve baš divno i krasno.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 16:50   #39
Quote:
Billi kaže:
malo ograniceno razmisljas.ako se kaznjavanje ne uklapa u model obrazovanja, znaci da kaznjavanja nije moglo biti?
A kako ti razmisljas kad vec u dva posta na silu zelis vezati postovanje , odnos prema bliznjima...itd sa ljubavlju?

Sto se tice kaznjavanja nitko ne kaze da ga nije moglo biti ali ja ti zelim samo objasniti da se kaznjavanje ne upotrebljava kao odgojna metoda u waldorfskim skolama.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 17:12   #40
Quote:
Denys kaže:
U Nizozemskoj najbolji studenti dolaze iz waldorfskih skola, da pitamo malo Vokicku kako je to moguce?
I jos mala napomena waldorfski nacin obrazovanja nije prikladan za svu djecu.

A znamo kakva je Nizozemska.

Mislim, kakve su to gluposti? Da mi netko maltretira djete sigurno nebi se išao okolo žaliti već bi sam i odmah riješio problem.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.