Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2012., 22:48   #61
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
Ma to ti je bolan ova nova paranoja sto hvata zene, i ostale green-ce, vegetarijance i one trece, vegane sta god to znaci.
Ono, gledaj kolko ima masnoca, kolko ima karbohidrata, kolko ima sodijuma, kolko urana, kolko pestcida, kolko fajbera, kolko proteina, kolko bibera, itd.
A to znaci; nema kobasica, nema vina, nema slanine, nema kulena, nema cvarka, nema alkohola, nema sira, nema sunke, nema pive, nema piletine, nema salame, nema one druge salame, nema mlijeka, nema rakije, nema jogurta, nema cega nema.
Pa dobro, treba paziti što se jede. Nisam mislio da mi ide objašnjavati organsku kemiju i metabolizam, samo me zanimalo ima li nečeg što možda nije navedeno na ambalaži, a podrazumijeva se kao dodatak.
*Astaroth* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 00:09   #62
Quote:
*Astaroth* kaže: Pogledaj post
Na što misliš pod "paziti pri kupovini"? Nije baš da kuham, radije idem po sushi restoranima, ali zalomi se nekad, pa bi bilo dobro znati
Koliko se ja razumijem u kruh - sastojci su brasno, kvasac, voda, sol i to je to.

Pogledaj koje sastojke sve mozes naci u kruhu ovde:


Zato kazem, pogledaj listu sastojaka prije nego kupis.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 15.12.2012. at 00:15.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 00:12   #63
Takodjer ono sto izgleda kao sladoled, uopce nema sastojke od kojih bi se trebao praviti sladoled:

The truth behind "frozen dessert"

Postoji nova linija proizvoda u Safeway "Open Nature" sa vrlo kvalitetnim sastojcima, pa mozes usporediti sastojke sa ostalim brandovima.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 15.12.2012. at 00:31.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 00:35   #64
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
Ma to ti je bolan ova nova paranoja sto hvata zene, i ostale green-ce, vegetarijance i one trece, vegane sta god to znaci.
Ono, gledaj kolko ima masnoca, kolko ima karbohidrata, kolko ima sodijuma, kolko urana, kolko pestcida, kolko fajbera, kolko proteina, kolko bibera, itd.
A to znaci; nema kobasica, nema vina, nema slanine, nema kulena, nema cvarka, nema alkohola, nema sira, nema sunke, nema pive, nema piletine, nema salame, nema one druge salame, nema mlijeka, nema rakije, nema jogurta, nema cega nema.
nema zivota
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 14:20   #65
u montrealu, osim puno snijega pio zimi, padaju i betonski nadvoznjaci na automobile
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 15:24   #66
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
u montrealu, osim puno snijega pio zimi, padaju i betonski nadvoznjaci na automobile
Ooo.. pa ti se pojavio..

vec smo mislili da te snijeg zatrpao...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 18:16   #67
Ili mozda nadvoznjak.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 09:55   #68
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Koliko se ja razumijem u kruh - sastojci su brasno, kvasac, voda, sol i to je to.

Pogledaj koje sastojke sve mozes naci u kruhu ovde:


Zato kazem, pogledaj listu sastojaka prije nego kupis.
Istina. Opet, dodaju se uglavnom vitamini i stabilizatori. Pektini (e.g. xanthan gum, guar gum...) su prirodni stabilizatori i dobri su za imunitet, ali npr. fruktozni sirup prema jednom istraživanju loše djeluje na mozak i inteligenciju. Najčešće prođem kroz sastojke, ali nekad samo ugrabim nešto, pa kasnije skužim da i nije baš najbolje za jesti.

Hvala na savjetu za Open Nature
*Astaroth* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 16:57   #69
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Ooo.. pa ti se pojavio..

vec smo mislili da te snijeg zatrpao...
za razliku od ostatka kanade tu nema snijega...

i meni tak pase
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 20:35   #70
Quote:
*Astaroth* kaže: Pogledaj post
Istina. Opet, dodaju se uglavnom vitamini i stabilizatori. Pektini (e.g. xanthan gum, guar gum...) su prirodni stabilizatori i dobri su za imunitet, ali npr. fruktozni sirup prema jednom istraživanju loše djeluje na mozak i inteligenciju. Najčešće prođem kroz sastojke, ali nekad samo ugrabim nešto, pa kasnije skužim da i nije baš najbolje za jesti.

Hvala na savjetu za Open Nature
Ako ces gledat i na osnovu toga odlucivat sta ces jest, onda ces umrijeti od gladi. Danas pojedoh picu koja ima aluminijum fosfat, izmedju ostralih sastojaka.
A ako ces ici na organik, onda racunaj da ces za isti proizvod (iako naucnici kazu da nema neke prednosti, bilo na radiju) izvrnut 2-3 puta vise love.
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 01:13   #71
Gle,bar ima lista i UPC code!
Kada kupujes u Hrvatskoj,najbolje sto mozes saznat je tip brasna i tu prica prestaje.
Pravu listu zna samo nekolicina iz Klare i Mlinara!
Toliko o transparentnosti!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 03:54   #72
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
Ako ces gledat i na osnovu toga odlucivat sta ces jest, onda ces umrijeti od gladi. Danas pojedoh picu koja ima aluminijum fosfat, izmedju ostralih sastojaka.
A ako ces ici na organik, onda racunaj da ces za isti proizvod (iako naucnici kazu da nema neke prednosti, bilo na radiju) izvrnut 2-3 puta vise love.
Pa uvijek mogu naći i pročitati rad u kojem su utvrdili štetnost nečega i vidjeti je li studija kvalitetno provedena, koliki je uzorak i slično. Nisam nekakav pobornik organskog uzgoja, ali sigurno da je bolje jesti voće koje nije prskano pesticidima za koje pouzdano znamo da štete. Doduše, ne mora biti da tradicionalno uzgojeno voće ima nekakvih nepoželjnih kemikalija na sebi, ali kad vidiš "Organic" barem si siguran.
*Astaroth* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 05:43   #73
costco - misljenja i iskustva ??

ja se danas bia upisat - navuklo me na Exec#$*ive clanarinu - i obavia shopping da mogu mirno docekat kraj svijeta....
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 08:29   #74
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
Ako ces gledat i na osnovu toga odlucivat sta ces jest, onda ces umrijeti od gladi. Danas pojedoh picu koja ima aluminijum fosfat, izmedju ostralih sastojaka.
A ako ces ici na organik, onda racunaj da ces za isti proizvod (iako naucnici kazu da nema neke prednosti, bilo na radiju) izvrnut 2-3 puta vise love.
Ne moras uvijek baciti hrpu love da bi se zdravo hranio, to je zabluda.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 14:40   #75
ne znam jeste li primijetili, ali Amstel je dobio pozitivan lmo, objavio na blogu. Bravo amstel!
blasfemme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 15:38   #76
cestitke svima koji su dobili pozitivan LMO - to je divan trenutak, sjecam se kako smo mi bili sretni
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 18:28   #77
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
costco - misljenja i iskustva ??

ja se danas bia upisat - navuklo me na Exec#$*ive clanarinu - i obavia shopping da mogu mirno docekat kraj svijeta....
Po mojem osobnom mišljenju Costco je bolji u SADu no u Kanadi (cijenama, ponudom), u CA sam ga koristio manje, ovdje u SADu za dosta toga, a i blizu mi je kuće. Executive Member pa s onom AmEx karticom dobiješ i solidno love nazad jednom godišnje.

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ne moras uvijek baciti hrpu love da bi se zdravo hranio, to je zabluda.
Zayeb s tim "organic" i sl. proizvodima je da oni ne moraju čak biti ni 100% organic da bi imali tu etiketu. To je više marketing trik no išta drugo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 21:35   #78
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Po mojem osobnom mišljenju Costco je bolji u SADu no u Kanadi (cijenama, ponudom), u CA sam ga koristio manje, ovdje u SADu za dosta toga, a i blizu mi je kuće. Executive Member pa s onom AmEx karticom dobiješ i solidno love nazad jednom godišnje.
Slazem se, zato ja idem preko granice u Costco (Bellingham, WA)
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 17.12.2012. at 22:28.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 01:27   #79
organik fud je jeben biznis jasan jucer uzeja nako lip grozd crna grozdja od kile ipo bobe ka moj palac i kasan dosa na kasu nako kakosanga vadijo uletimi u oko moje haski plavo seedless , cekaj jebemu mater organik a brez onijeh malih simenki a cujasan od moje male daje to najzdravije u grozdju mislin kotu koga prci , iducu nidelju iden ravno tamo dase svadjan sa menadjeron el juce nisan ima vrimena pavan javin
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 01:34   #80
Organic znaci da je uzgajano bez odredenjih pesticida i gnojiva, ali, tocno, nije uvijek zdravije.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.