Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2013., 17:32   #21
Molim manje chata, a vise ontopica.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 21:47   #22
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Pitanje je dosta jednostavno, što je to što vas posebno živcira u zemlji u kojoj ste sad?

Mene, tu u SADu:
- TV program, pogotovo imbecilne serije tipa Glee i imbecilan humor
- Baseball kojeg mnogi tako vole i o njemu prečesto brbljaju

Specifično ne za cijele SAD nego uglavnom za Južnu Floridu (Metro Miami):
- iznimno nekulturni i nepažljivi vozači na cesti

---

Kad sam u Kanadi:
- previsoki porezi
Uh, ima toga, ali slicno kao i ti: idiotske i imperativne reklame na TVu, plus debilne serije-razlog zakaj ne gledam TV, ali volim ponekada pogledati svoje dvije omiljene humoristicke serije, a reklame me izludjuju; americki nogomet i baseball, i jos gore imbecilni i fanaticni navijaci kojima je to doslovno zivot i nemaju nikakvih drugih zanimanja/hobija u zivotu (bas me briga za njihov sport, koga briga!); nemarno trosenje novaca na gluposti, a onda se zale da nemaju love (tko ti je kriv kada ne znas s novcima!); zivot mnogih na dugove (ako nemas love, onda stedi, pa kupuj!); vjerovanje u "good deal" (nema dobroga deala, sve se placa!, ne postoji "free" u kapitalizmu); cesto vrlo nekulturni vozaci (u globalu vozaci su okay, ali upadnu mi u oci oni nekulturni na koje onda psujem); "white trash" i njihov lifestyle (bolje reci nacin na koji oni zive i koji i dan danas ne mogu shvatiti niti probaviti!); needucirani roditelji koji odgajaju debile od djece; debilni Republikanci i njihove ultra zaostale ideje (zapravo, nizak IQ takve sorte ljudi i njihovih slijepih sljedbenika, vrlo cesto needuciranih); puritanski duh i tabu teme vezane za ljudsko tijelo i sexualnost-ne daj Boze da netko spomene pimpek ili sisu, a pogotovo da se slucjano vidi malo vise dekoltea (nije slucaj sa mnom, nego znam cuti komentare ljudi, i jos vise procitati sto me sokira!); nemarno oblacenje-nije da svi moraju biti uvijek dotjerani, daleko od toga, ali na koncert se ipak ne ide u jersey majici, silterici i kratkim hlacama za igranje nogometa (sorry!, nekakva kultura oblacenja ipak treba postojati)...Nemrem se vise sjetiti. Ima i puno dobrih stvari, ali to nije tema!
__________________
Insomnia

Zadnje uređivanje FFE : 07.11.2013. at 22:00.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:41   #23
Sto me zivcira?

Njihova nezainteresiranost i ravnodusnost. Bezosjecajnost. Hrana. Priprema hrane. Tretiranje hrane.
Hranjenje opcenito. Kultura hranjenja.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 05:48   #24
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
A ni to nije nista s obzirom da su liberali u Ontariju 2010 uvalili HST ili 8 % dodatne takse na mnoge proizvode I onda ih narod Ontarija (uglavnom javni sektor) ponovo izabere Jedan mandat im falio za vecinsku vlast.
Probaj NDP.

Ubijaju poslove brze nego Milanovic i Linic.

Gdje dodju na vlast najpametnije se odmah preseliti u drugu provinciju.

Ja sam zivio u BC-u pod NDP vladom. Izgubili su izbore 78:1. Toliko su dobro vladali.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 06:01   #25
Prenapuhane cijene sveg što ima veze sa zdravstvom (nije to ovo novo "Obamacare", nego odavno). Cijene tipa 8000 dolara za noć u bolnici, 15 dolara za čačkalicu ili salvetu koju su ti dali, 280 dolara za "prescription" lijek koji u Zagrebu košta 80 kuna i u Hrvatyskoj još i ne trebaš recept za to...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 22:25   #26
A u Švedskoj me živcira birokracija....komunisti su amateri prema ovome...to je nauka...
Iznajmljivanje kuće je noćna mora.
Nema crvenih buseva i cockneya...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 05:46   #27
Daj ne lazi Bajlo,pa ti zivis u Kanadi, obecanoj zemlji za milijone Hrvata, nemoguce da je sve isto Da, ljudi dragi, sve je isto, gradonacelnik Toronta pusi crack i prijeti smrcu novinarima, lik u "poglavarstvu", nazovimo ga tako, Calgaryia uhapsen u Saskatoon-u jer je dilo kokain i crack, krv i meso, svugdje u svijetu, bilo i bit ce
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 10:40   #28
svagdje ima kriminala i korupcije, samo u razvijenim drzavama kao Kanadi to gradjane ne zanima jer mogu zivjeti normalno.
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 14:47   #29
Itekako ih zanima.
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 15:17   #30
Molim bez politike i generalizacija.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 02:41   #31
Mene u njemackoj najvise smeta red na cesti i kucama, pogotovo nakon sta sam bila 3-4 tjedna na godisnjem u HR. Smatran to sta imas nedovrseni kuca i evo divlje bilje itd nesto simpaticno. Ovjde su neka naselja kuda su slikani za katalog i konzervirani. A i u malim selima mi je bez veze sta te cudno gledaju ako u subotu ujutra zena ne mete izpred kuce a muz ne pere auto kao sta to skoro svi drugi rade.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 17:57   #32
meni tu nis ne smeta (D) , bas mi je fino.

jedino bi da imaju titlovanu telku
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:15   #33
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Mene u njemackoj najvise smeta red na cesti i kucama, pogotovo nakon sta sam bila 3-4 tjedna na godisnjem u HR. Smatran to sta imas nedovrseni kuca i evo divlje bilje itd nesto simpaticno. Ovjde su neka naselja kuda su slikani za katalog i konzervirani. A i u malim selima mi je bez veze sta te cudno gledaju ako u subotu ujutra zena ne mete izpred kuce a muz ne pere auto kao sta to skoro svi drugi rade.
Meni se baš taj red u Njemačkoj sviđa.

A nered koji u nekim dijelovima Miamia je užasan, baš i ne. Kad prođem kroz Opa Locku, Malu Havanu, Liberty... uh, užas!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:20   #34
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Meni se baš taj red u Njemačkoj sviđa.

A nered koji u nekim dijelovima Miamia je užasan, baš i ne. Kad prođem kroz Opa Locku, Malu Havanu, Liberty... uh, užas!
Ne mislim tu evo direktno na red nego evo više na taj perfektan red! I kako već rečeno mi smeta kada se vratim iz hr jer evo smatran malo individualizacije simpatičnom!

send from my Sony Xperia Z using Tapatalk
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:26   #35
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ne mislim tu evo direktno na red nego evo više na taj perfektan red! I kako već rečeno mi smeta kada se vratim iz hr jer evo smatran malo individualizacije simpatičnom!

send from my Sony Xperia Z using Tapatalk
Zanimljiva reakcija, no ja sam uvijek imao suptrotnu. Povratak iz Austrije/Švicarske/Njemačke natrag me je uvijek bacao u depresiju čim bi prešao preko Šentilja. Prljavština, nered, sivilo.

Iako, mora se priznati, estetski je nešto malo bolje nakon pada komunizma.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:35   #36
Meni se baš taj perfektni red u Njemačkoj sviđa, i uvijek mi se sviđao.

A to što određeni dijelovi Miami-Ft. Lauderdale megacitya izgledaju više kao slumovi u zemljama trećeg svijeta obogaćeni stopom kriminala tipičnom određenim narko-run državama Latinske Amerike, e to mi se nikako ne sviđa...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:42   #37
Dobro usa su loš primjer jer toliko razlike kao tamo od ceste do ceste se inače samo vidi u inače ne razvijenim zemljama! Moram reći da nigdje u životu nisam vidila toliko ne očekivane siromaštvo kao kad sam išla prvi put u usa točno los Angeles!

send from my Sony Xperia Z using Tapatalk
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:43   #38
Dok evo u zdravstvu i kod drugih ustanova uživam u njemačkom redu!

send from my Sony Xperia Z using Tapatalk
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 20:12   #39
u UK gdje zivim mi ide na zivce kada netko novi iz Cro dodje, ti mu sve objasnis, potrosis tonu vremena, da ne prave iste greske kao I ti kada si dosao.. sve im lijepo nacrtas sta treba sta ne treba, sve im na tacni das jer zelis nekome pomoci.... a na kraju kada te nitko ne poslusa..I problemi se pocnu skupljat onda ti se obrate I pitaju: zasto mi to nisi
prije rekla?? auuuuuuuu.. neznam sto bi im odgovorila?? pa nisam ja kriva sto su sjedili na usima I cekali da im jos I med I mlijeko I ruzine lattice sipam u grlo...
I onda se nakon nekog vremena pocnu pravit vazni kao da su svu pamet ovog svijete popili..
pitam se na kraju da li da IKADA vise nekome pomognem???
eto to mi smeta..
a smetaju mi I neke druge stvari kao npr: Englezi imaju strasno losu kulturu ishrane, oblacenja...vidim u tubeu kao neka ide s psola ono sve neka uniforma a
cipele se raspadaju.. ha ha ..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 23:55   #40
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
u UK gdje zivim mi ide na zivce kada netko novi iz Cro dodje, ti mu sve objasnis, potrosis tonu vremena, da ne prave iste greske kao I ti kada si dosao.. sve im lijepo nacrtas sta treba sta ne treba, sve im na tacni das jer zelis nekome pomoci.... a na kraju kada te nitko ne poslusa..I problemi se pocnu skupljat onda ti se obrate I pitaju: zasto mi to nisi
prije rekla?? auuuuuuuu.. neznam sto bi im odgovorila?? pa nisam ja kriva sto su sjedili na usima I cekali da im jos I med I mlijeko I ruzine lattice sipam u grlo...
I onda se nakon nekog vremena pocnu pravit vazni kao da su svu pamet ovog svijete popili..
pitam se na kraju da li da IKADA vise nekome pomognem???
eto to mi smeta..
a smetaju mi I neke druge stvari kao npr: Englezi imaju strasno losu kulturu ishrane, oblacenja...vidim u tubeu kao neka ide s psola ono sve neka uniforma a
cipele se raspadaju.. ha ha ..
Pa dobro zasto bi to bilo drugacije u UK nego u njemackoj, i ovdje kada dolazu pa ti govore "ma daj moze se to i to sigurno preko veze srediti itd" i nikako skuziti da su veze rijetke i da ako ih imas da ih se evo na placa i da ce samo ostati veza ako je ne djelis sa svakim i ne tlacis tu vezu svaki mjesec!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.