Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2014., 20:40   #61
Tog se ja i bojim, ako počnem jest pojest ću vola i onda nema stajanja

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 20:51   #62
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ne.

Defka dok ne bude zadovoljan količinom sala, i onda lagano nabacivanje mase s malenim suficitima od par sto kalorija.

Recomp protokoli (najčešće -20%/+20%) nisu za svakoga i zahtjevaju strašnu pažnju oko svake kalorije. Rijetko tko profitira kod njih.
Nje zdravo mjesecima biti u kalorijskom deficitu,uz to usporen mu je metabolizam i sada sigurno puno sporije skida kile nego na pocetku.
Te recomp protokole svatko prilagodava prema sebi. Treba mjeriti struk,ako vidis da se povecava smanjis kalorije.
Ne treba brojati bas svaku kaloriju,vec mozes ubaciti u svaki dorucak u tjednu zobene pahuljice,u prosjecnim danima uz to jedan obrok rize ili krumpira iza treninga,a u visoko kalorijskim danima jos dva obroka rize ili krumpira oko treninga.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 21:04   #63
Quote:
tibertov kaže: Pogledaj post
Tog se ja i bojim, ako počnem jest pojest ću vola i onda nema stajanja

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
Koliko ti je trenutno body fat? Evo ti kalkulator pa izracunaj gdje sui trenutno.
http://www.sevenmealsaday.com/pages/bodyfat.asp
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 21:06   #64
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Nje zdravo mjesecima biti u kalorijskom deficitu,uz to usporen mu je metabolizam i sada sigurno puno sporije skida kile nego na pocetku.
Te recomp protokole svatko prilagodava prema sebi. Treba mjeriti struk,ako vidis da se povecava smanjis kalorije.
Ne treba brojati bas svaku kaloriju,vec mozes ubaciti u svaki dorucak u tjednu zobene pahuljice,u prosjecnim danima uz to jedan obrok rize ili krumpira iza treninga,a u visoko kalorijskim danima jos dva obroka rize ili krumpira oko treninga.
Ne lupetaj babas.

Gubiš vrijeme recompom a i garantirano ga nećeš izvest kako spada.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 21:14   #65
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ne lupetaj babas.

Gubiš vrijeme recompom a i garantirano ga nećeš izvest kako spada.
Jos se drzim ketoze jer hitno zelim ispod 20%. Cim to postignem prelazim na cikliranje ugljikohidratima s ciljem nabijanja misica i daljnjim laganim skidanjem body fata. Mjeriti cu struk,pa ako ne bude padao srezati kalorije i na nisko,i srednje i visoko kalorijske dane.
Nitko se nije naucen rodio,treba eksperimentirati,dok ne pogodis pravu mjeru.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 11:14   #66
Quote:
subcomandante kaže: Pogledaj post
Da, pa upravo to i radim, blagi deficit (oko 300 kcal) i 2 x tjedno kratki intenzivni kardio (jednom tjedno sprintevi uzbrdo i jednom tjedno tabata).
Ali dosla mi je sumnja da li radim dobro, pogotovo kad sam procitao ovo:

http://www.t-nation.com/diet-fat-los...bborn-body-fat
Citam ovaj clanak o tvrdoglavoj masti koja se najteze skida,ali je tekst dosta kompliciran sa puno strucnih rijeci,a prijevod nikakav. Koliko sam razumio govori se o slaboj prokrvljenosti,velikoj inzulinskoj osjetljivosti te tvrdoglave masti. Kod vecine je to slauf ili bedra i guza kod zena.
Ja isto imam problema s tim,relativno brzo sam spustio struk sa 115 na 105,ali zadnjih tjedana kao da sam dosao do zida,nikako to spustit dalje. Smanjio sami i unos kalorija i obroka sa 5 na 4,ali struk nikako ne pada.
Primjetio sam da na svim dijetama,sa ili bez treninga koje sam probavao u zadnjih 5 godina,stignem do maksimalno 105 kila i opsega struka 105 i tu zapnem. Koliko sam razumio u tekstu govore da ne kresemo dalje kalorije i ne pojacavamo cardio jer cemo izgubiti misice. Dakle kako napasti i eliminirati tu tvrdoglavu mast koju imamo vec godinama? Ako sam dobro razumio oni spominju saunu i masaze,kada u saunu i na masaze,prije ili poslije treninga?
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 13:21   #67
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Citam ovaj clanak o tvrdoglavoj masti koja se najteze skida,ali je tekst dosta kompliciran sa puno strucnih rijeci,a prijevod nikakav. Koliko sam razumio govori se o slaboj prokrvljenosti,velikoj inzulinskoj osjetljivosti te tvrdoglave masti. Kod vecine je to slauf ili bedra i guza kod zena.
Ja isto imam problema s tim,relativno brzo sam spustio struk sa 115 na 105,ali zadnjih tjedana kao da sam dosao do zida,nikako to spustit dalje. Smanjio sami i unos kalorija i obroka sa 5 na 4,ali struk nikako ne pada.
Primjetio sam da na svim dijetama,sa ili bez treninga koje sam probavao u zadnjih 5 godina,stignem do maksimalno 105 kila i opsega struka 105 i tu zapnem. Koliko sam razumio u tekstu govore da ne kresemo dalje kalorije i ne pojacavamo cardio jer cemo izgubiti misice. Dakle kako napasti i eliminirati tu tvrdoglavu mast koju imamo vec godinama? Ako sam dobro razumio oni spominju saunu i masaze,kada u saunu i na masaze,prije ili poslije treninga?
Ne ti nemaš problema s tim jer si još mjesecima daleko od stubborn fata.
Ti trenutno imaš klasično salo koje odlazi normalnom dijetom. Tako da, skidaj.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 01:39   #68
Gdje se kupi ta ketoza?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 09:25   #69
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Gdje se kupi ta ketoza?
Ne znam ali trebaš kupiti tester da vidiš do koje mjere si u ketozi
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 13:36   #70
Teško je dizat te kalorije, kad znas da te je krenilo. Evo još jedne motivacijske
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 15:06   #71
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ne ti nemaš problema s tim jer si još mjesecima daleko od stubborn fata.
Ti trenutno imaš klasično salo koje odlazi normalnom dijetom. Tako da, skidaj.
Jucer nakon cardia 104,5,i onda navecer punjenje ugljikohidratima i opet na 108,5. Izgleda da moram drasticno srezati kalorije,istina prosli tjedan nisam trenirao jer sam bio na putu,a jeo sam normalno. Izgleda da mene svaka sitnica izbacuje iz ketoze,ovaj tjedan cu izbaciti i whey i minerale i vitamine u sumecim tabletama,pa cak i smanjiti sir. Ocito je da nesto ne radim kako treba. Jos danas i sutra do vecere se punim,ne sumnjam da cu opet stici do 110.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 15:36   #72

Kakvo ti to punjenje radiš pobogu ako instant skočiš 4kg?
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 16:44   #73
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Jucer nakon cardia 104,5,i onda navecer punjenje ugljikohidratima i opet na 108,5. Izgleda da moram drasticno srezati kalorije,istina prosli tjedan nisam trenirao jer sam bio na putu,a jeo sam normalno. Izgleda da mene svaka sitnica izbacuje iz ketoze,ovaj tjedan cu izbaciti i whey i minerale i vitamine u sumecim tabletama,pa cak i smanjiti sir. Ocito je da nesto ne radim kako treba. Jos danas i sutra do vecere se punim,ne sumnjam da cu opet stici do 110.
Ok reagiraš kao histerična žena. Zašto si išao keto režimom ako se nemožeš nositi s porastom vode na carbupu?
Kao prvo idemo postaviti jedan dan u tjednu u kojem ćeš se vagati ujutro nakon nužde u gaćama. To će biti referentni dan.

Zatim, kalorijski unos SE NE MIJENJA na bazi kada počneš histerizirati, nego minimalno SVAKI TJEDAN, po mogućnosti svaka 2 tjedna jer fat loss nije linearan. Primjerice dobrim (istim) deficitom možeš jedan tjedan izgubiti 1 kg drugi tjedan 2 kg.

Također, 4kg ne zvuči tako astronomski ako uzmemo u obzir da je čovjek bio ispod 50g carbsa dnevno i odjednom prešao na vjerojatno 400-500g. A bodyweight mu je preko 100kg.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 17:01   #74
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post

Kakvo ti to punjenje radiš pobogu ako instant skočiš 4kg?
Kila janjetine, kila kolača, 2L tekućine
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 17:04   #75
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Kila janjetine, kila kolača, 2L tekućine
To nije punjenje nego jelo i piće u želucu, crijevima i bubrezima.
Treba se vagati uvijek u istim uvjetima, recimo ujutro nakon sranja i pišanja. A tad ne bi imao 4kg više garant.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 17:07   #76
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post

Kakvo ti to punjenje radiš pobogu ako instant skočiš 4kg?
Nije tolika razlika do punjenja, nego je i do vremena vage, kako ste kasnije zaključili.

Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ok reagiraš kao histerična žena. Zašto si išao keto režimom ako se nemožeš nositi s porastom vode na carbupu?
Kao prvo idemo postaviti jedan dan u tjednu u kojem ćeš se vagati ujutro nakon nužde u gaćama. To će biti referentni dan.
Meni je zabavnije kad to radi ovako random, s popratnim komentarima

Quote:
Zatim, kalorijski unos SE NE MIJENJA na bazi kada počneš histerizirati, nego minimalno SVAKI TJEDAN, po mogućnosti svaka 2 tjedna jer fat loss nije linearan. Primjerice dobrim (istim) deficitom možeš jedan tjedan izgubiti 1 kg drugi tjedan 2 kg.
Jednom mjesečno uvrh glave IMO, a može i rjeđe


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 17:09   #77
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Nije tolika razlika do punjenja, nego je i do vremena vage, kako ste kasnije zaključili.


-Stipe
Na prvu sam pretpostavio da se babas uvijek važe u istim uvjetima i dobu dana ali sam kasnije shvatio da to vjerojatno i nije slučaj

Idem se sad za eksperiment izvagati prije i poslije sranja.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 17:10   #78
Ma kad ga svaka sitnica izbaci iz ketoze..


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 17:21   #79
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Nije tolika razlika do punjenja, nego je i do vremena vage, kako ste kasnije zaključili.



Meni je zabavnije kad to radi ovako random, s popratnim komentarima



Jednom mjesečno uvrh glave IMO, a može i rjeđe


-Stipe
Jednom mjesečno je u redu ako imaš 30 kila viška pa imaš 2 godine posla .

Ako imaš 2 kile posla, ako radiš po netočnom TDEEu mjesec dana i ne napraviš ništa, ogroman gubitak potencijalno dobro iskorištenog vremena.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 17:29   #80
Tibertov, čoeče, svaka čast

Kad se treba vagati? Ujutro nakon kakice?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.