Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 19:44   #2161
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Sam Orijen u svom FAQ (mrsko mi traziti) kaze kako je potpuno normalno da psi s njihovom hranom konzumiraju znatno vise vode.

Obicno se tvrdi kako hrana bogata bjelancevinama ujedno stvara i vecu kolicinu otpadnih tvari te je bubrezima potrebno vise vode za ispiranje.
Valjda zato što je dehidrat. Vodu traže soli i minerali kako bi se rastopili i organizam ih lakše podnio. Po toj bi logici psi koji se hrane barfom pili znatno više vode od pasa koji se hrane dehidratom, a znamo da je upravo obratno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:49   #2162
Mozda, ali se prica upravo odnosi na pse koji su s drugog dehidrata presli na Orijen i da svi po redu locu vodu. Isto sam i ja primjetio kad je maleni bio na SixFish.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:12   #2163
Vrijedi ko to ista - http://pet.cooler-hr.com/proizvodi/3...-hladenje.html

Prostirka za hladenje...u stanu nema klime, prevruce je...trazim za macku
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:28   #2164
Super mi je što zadnje dvije godine voli voće - lubenicu obavezno dijelim s njom, pa i kroz to dobije tekućine.

Samo banane - nikako. Nema šanse.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:48   #2165
Smile

I moj je zadnje dvi godine počeo jesti voće. Banana je broj 1. Nju je prvu i počeo jesti. Od ovog proljeća i trešnje. Jagode mu nisu omiljene. Kruške i jabuke kako kad, ostali baš voli.

A s tom vodom malo muku mučimo. Na dane stvarno pije normalno, a na dane ne pije apsolutno ništa ako mu ne uvalim u BARF.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:57   #2166
Banana, jabuka, kruška, lubenica, dinja, jagoda, borovnica, ribizla, kupina, malina, nektarina, mango... Nema što ta nije pojela. Između ostalog limun i đumbir.
Banane, jabuke, jagode i lubenice su joj najdraže.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:10   #2167
Sitko najviše voli koru od banane. Beat that.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:34   #2168
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Sitko najviše voli koru od banane. Beat that.
Ahahahhahahaah, nema premca.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:07   #2169
Didi, sada si me sjetila da je Bella nekoliko puta vani naišla na koru banane i bila je prilično zainteresirana za nju, ali ne, fuj i odlazak dalje spriječili su nas da saznamo bili ju stvarno i konzumirala.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 17:30   #2170
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Didi, sada si me sjetila da je Bella nekoliko puta vani naišla na koru banane i bila je prilično zainteresirana za nju, ali ne, fuj i odlazak dalje spriječili su nas da saznamo bili ju stvarno i konzumirala.
Bella je nekoliko puta manja od Sitke, a ja nešto manja od tebe. Osim toga, ona bolje opaža i brže reagira od mene. Tako da se naša "igra" s korom od banane svodi na to da ona drži jedan krak, ja primim drugi, a treći lamata po zraku, kao natežemo hobotnicu, pa ili pusti ili ne pusti, ovisno o tome koliko ja brzo kažem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 17:44   #2171
Moja je luda za lubebenicom ta bi meso pustila za nju
cim vidi da mi jedemo prosi i po minutu dve zna stajat na zadnjim nogama i luduje
a po zimi mandarine to joj je posebni gust samo joj izbjegavam agrume
u biti sve voce voli jedino babane ne bas
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:53   #2172
KOd nas kad je lubenica u kući nastaje tuča oko nje.
Sjedim sa tacnom na krilu i ne gledam što pas radi, a on ispod ruke zaokrenutom glavom palaca jezikom i pije sok od lubenice.
Danas zovem psa u dvorištu da ide u kuću (previše pčela po dvorištu), ma nema šanse da dođe. Krenem u kuću sa mrkvom koja visi na listovima kad eto ti psa za petama njuši mrkvu, i sjede i čeka pored mjesta gdje jede.
Stavim na brikete kuhane mlade mahune, pojede mahune i ostavi brikete.
Pas mi postaje vegetarijanac.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 06:26   #2173
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pas mi postaje vegetarijanac.
Ili protivnik dehidrata.

Genijalac mali. :klap:
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:26   #2174
Moj bananu sam oguli. Koru ne jede. Ponjuši i frkne nosom. Baš je profi oguli, koru baca a iznutra jede.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:45   #2175
Samo da obznanim epilog s bolesnim i samim psima u zaseoku:
- ovcar pod parolom "mi vjernici ne prakticiramo eutanaziju" uz zagrljaje i mazenje cijele sire obitelji (sve mu bilo cudno) otisao put sela gdje bi trebao provesti posljednje dane iako sam prilicno siguran da je vec taj dan zavrsio.

- kod bebe pekinezera se dogodile neke promjene u kucanstvu i malac je sad pod paskom i beskrajno razmazeno svinjce koje svakim danom postaje bezobrazan pekinezer

Stiglo jos nesto udomljene stenadi ali za sada sve izgleda kao pseci Lala land
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:44   #2176
Nova epizoda ludila

Mali pekic od petka nije svoj, ima krvavu stolicu i odbija hranu. Svo ovo vrijeme ga se tretira injekcijama. U nedostatku ideje salje ga se sutra na RTG na fax.

Prica majka sa susjedom (njihov psic) i zovne me da pogledam jer to sve izgleda jako lose. Psic apaticno lezi na podu, tesko dise, jedva mahne repom i kad je isplazio potpuno bijeli jezik ja sam vec isao po kljuceve od auta i jurnuli prema Vetpointu za koje znam da imaju svu opremu.

Epilog; sedam bocica transfuzije, psicu bolje, veceras ce mu raditi gastroskopiju i sutra vjerojatno operativan zahvat da saniraju ozljedu od neceg progutanog. Mali bi nocas vjerojatno uginuo.

Razumijem da nemas RTG i da si ostao bez ideja, ali psa s bijelim sluznicama poslati bez zurbe na fax je krajnje suludo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 07:59   #2177
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nova epizoda ludila

.
strasno!! pretpostavljam - kvartovski veterinar je tak lezerno tretirao psa?
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:06   #2178
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Zena je bila sokirana pa nisam previse ceprkao, ali sam po prethodnim pricama povezao s onom na Karazniku. Mozda sam u krivu, ali vuce na nju.

I jos nije mogla vjerovati da su ovi u sat vremena napravili RTG, biokemiju, transfuziju, UZV te gastroskopiju - jes da vole oguliti i ponekad kompliciraju, ali stvarno su prava adresa kad je cupavo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:28   #2179
Dajbože da sretno završi!

Nego, a ovo pitam iz čiste radoznalosti, kažeš da je mali dobio transfuziju. Znači li to da VetPoint, kao dobro opremljena ambulanta, ima zalihe krvi?

Naime, svaki čas na Fejsu izleti zahtjev za pomoć, to jest traži se zdrav pas, određene težine, kako bi neki pseći pacijent od njega primio krv. Svojevremeno se radila i baza podataka o psećim dobrovoljnim davaocima, ali pojma nemam što je time bilo.

I ne znam je li se kod nas uopće počela određivati pseća krvna grupa ili je što bude, bude.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 10:11   #2180
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Koliko sam shvatio bas se potrefio njihov kucni donator, ja se suncao u autu zbog vec standardnog manjka parkinga u tom kraju.
Malome su parametri umjesto standardnih 7-8 bili na 2
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.